Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffynin Yeni Tekniği ile Geldiği ve İleride Geleceği Nokta

Evet arkadaşlar hazır çatı kısmındaki savaşa daha vakit varken böyle bir teori-inceleme konusu açmak istedim...
=>Bildiğimiz üzere luffy udonda yeni bir silahlanma haki çeşidi öğrendi bu haki çeşidi saldırıların dıştan içe doğru değil içten dışa doğru etki ettiğini gösterdi bu luffyi ne seviye ye taşır ve nasıl bir güç getirir onun hakkında konuşmak istiyorum.

1.Bu tür hakiyi şuana kadar iki kişide gördük biri luffy diğeri rayleigh bu ikisi dışında kullanması muhtemel olan birkaç kişi daha vardır. Bunlar Beyazsakal ve Gol D. Roger olabilir bu ikisinin kullanabildiğini nerden çıkardığımı soracak olursanız bu iki kişi silahlarını çarpıştırmaya çalıştıklarında birbirine değmedi bunun açıklamasını ben bu luffynin kullandığı yeni teknik ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bunun en önemli sebebi bu teknikte amaç kendi hakini rakibe yüklemek olduğu için iki taraf kullanınca hakilerin çarpışmaya başladığı bir durum gördük.
2. Güç
- Bu yeni tekniğin sağladığı iki önemli durum vardır biri inanılmaz derecede iyi bir savunma ve ondan daha güçlü bir saldırı gücü sağlıyor bunun şu örnekler idealdir.
bu sahnede hyogoro luffyden yeni haki ile bigmomu durdurmasını istemiştir.
bu sahnede ise luffy ağaca dokunmadan ağacı içten dışa doğru parçalanmıştır.
3- Luffynin şuanki seviyesi
- Luffynin şuanki seviyesi ortalama olarak yc1-amiral arası bir seviyedir. Kaido ile dövüşündeki seviyesi YC1 iken odunda yaptığı çalışmalar sayesinde YC1 üstüne çıkabilmiştir.
4-Yeni haki ile çıkacağı seviye

- Bu arcta eğer bu haki türünde ustalaşmayı başarır ise seviyesi bir amiralden yukarıda yani en güçsüz yonkou olacaktır.
Luffynin yeni hakiyi kullandığı o kadar fazla sahne malesef yok daha doğrusu kullandı mı kullanmadı mı o bile henüz netlik kazanmadı kullandığına dair bir iki panel vardır.
bir dövüşte ilk olarak burada kullandığını gördük ve sadece normal bir yumruk ile bıraktığı etki belli oluyor.
burada ise 1000. Bölümde kullandığı red rock saldırısını görüyoruz ama burada kullanıldı mı belli değildir. Zoro bile yeni öğrendiği tekniğin bu olduğu konusunda konuşuyor.bence bu teknikte yeni haki yok bunu bana düşündüren sebep ise luffy ne zaman yeni birşey katsa kendine onu öncesinde diğer normal saldırıları ile hasar verirken görüyoruz bunu o tekniği kullanmadan da hasar verebileceğini göstermek için yaptığını düşünüyorum
5- GEAR4 + Yeni haki
Evet arkadaşlar çoğu kişiye saçma gelebilir ama luffy gear4 ile yeni hakiyi aynı anda kullanamıyor bunu düşünme sebebim luffy gibi her türlü saldırısına isim veren biri ne olduysa isim vermeyi birdenbire bıraktı bazıları fark etmiştir gear4 ile yeni saldırılar kullanmaya başladı ama bu saldırıların genel ismi değişmedi yani bu saldırılar gear4 ile yapılan normal saldırılardan fazlası değildir.
Genel toparlama:
- luffynin yeni hali şöyle özetlenebilir.
-Saldırı ve savunmada aşırı güçlü hız ve dayanıklılık konusunda çoğu kişiye yenilmeyecek seviyeye gelecektir.
- Luffy olası bir gear5 düzeninde görebileceğimiz şeyler şunlardır;
1- Vücudunda özellikle kollarında değişimler olabilir.
2- Luffynin bu gearda hem gözlem hem silahlanma hakisini aynı anda kullandığını görebiliriz bu durumda gözlerinin ve etrafının siyah veya kırmızı renge döndüğünü görebiliriz.
3- Yan etki olarak ya geçici bir bilinç kaybı yada bir iki günlük bir toparlanma süresi olacaktır.
Benden şimdilik bu kadar kendinize iyi bakın.

Luffy şuan yc1- amiral altı seviyedir dedikten sonrasını okumadım. Luffy o seviyede değil. Luffynin g4 hali sadece çok kısa bir süreciğine o seviyeyi koruyor. Bu luffyi o seviyede yapmaz. Mesela katakurinin normal hali g4 sneakmana kafa atıyor. Yani bir sağ kol olan katakurinin standart hali g4 seviyesinde. Luffy ne zamanki normal haliyle katakuri gibi birisini indirir o zaman anca sağ kol olur. Adamın normal haline apoo 2 atıyor. Apoo hangi amiral altı adama 2 atabilir? Veya luffy g4ün süre sınırını ne zaman çözerse o zaman ancak sağ kol eder. Şuan o seviyenin yakınında bile değil. Öyle defans yapmayan ve vurmasına izin veren bir kaidoya red rock vurdu diye bir yere gelmedi luffy. Zira g4 açtıktan sonra kaidoya doğru düzgün bir şey yapamadı.

Luffy şuan yc1- amiral altı seviyedir dedikten sonrasını okumadım. Luffy o seviyede değil. Luffynin g4 hali sadece çok kısa bir süreciğine o seviyeyi koruyor. Bu luffyi o seviyede yapmaz. Mesela katakurinin normal hali g4 sneakmana kafa atıyor. Yani bir sağ kol olan katakurinin standart hali g4 seviyesinde. Luffy ne zamanki normal haliyle katakuri gibi birisini indirir o zaman anca sağ kol olur. Adamın normal haline apoo 2 atıyor. Apoo hangi amiral altı adama 2 atabilir? Veya luffy g4ün süre sınırını ne zaman çözerse o zaman ancak sağ kol eder. Şuan o seviyenin yakınında bile değil. Öyle defans yapmayan ve vurmasına izin veren bir kaidoya red rock vurdu diye bir yere gelmedi luffy. Zira g4 açtıktan sonra kaidoya doğru düzgün bir şey yapamadı.
Katakurinin normal hali ne oluyor önce onu düşün bu kullanıcının kullandığı meyve ile alakalı bir durum bir karakter eğer o seviyeyi görmüş ise bunun altında kalmaz daha üstüne koyar gear4 ile luffy YC1 üzerine çıkıyor diyip YC1 altı seviyedir demek hem akla hem mantığa yanlış.
Herhalde katakuride gear4 mochiman gibi birşey kullansa tatmin olursun sen ;)
İşte bak konuyu okumadan yorum yapmak cidden çok saçma bak bi ben orada ne yazmışım.
Edit: Zoronun bir kılıç ile yonkou seviyesine geldiğini düşünen sen ile luffynin seviyesi hakkında konuşmak anlamsız geliyor.

Son düzenleme:
5- GEAR4 + Yeni haki
Evet arkadaşlar çoğu kişiye saçma gelebilir ama luffy gear4 ile yeni hakiyi aynı anda kullanamıyor bunu düşünme sebebim luffy gibi her türlü saldırısına isim veren biri ne olduysa isim vermeyi birdenbire bıraktı bazıları fark etmiştir gear4 ile yeni saldırılar kullanmaya başladı ama bu saldırıların genel ismi değişmedi yani bu saldırılar gear4 ile yapılan normal saldırılardan fazlası değildir.
Umarım bu seni aydınlatır dostum

Ah be hocam.. Wano'da aldığı o kadar power up nasıl yc1 üstü olmasına yetmiyor anlamıyorum. Sonra gelip Zoro çatıda 1-2 tane hamle yaptı diye yc1'i rahat indirir diyorsunuz :D . İlginç.

Son düzenleme:
Allah rızası için sen yorum yapma ya. Valla okuyanlara yazık. Trollse onun bile bir namusu var lan. Azıcık mantık falan katmaya çalış. Bu kadar boş yorum yapabilmek için bayağı bir uğraşmak gerek.

Bunlar Katakuri'nin normal hali yani? :D

Luffy bir yere gelmedi.:D Zoro Enma'sı var diye Sağ kolu geçti.:D

Şu düz dünyacı, vasat troll @Dracule Mihawk 'a cevap verenlere daha çok üzülüyorum. Herif kendi kendine oynasın işte.

Neyse, konuya dönecek olursam Luffy'nin bu yeni öğrendiği haki türünü ve g4 kullandığını gördük. Önceden g4'le kan alamazken şimdi kan alabiliyor, gücü ulvi bir şekilde artmadıysa en mantıklı açıklama yeni öğrendiği haki türünü kullanmasıdır.

Şu düz dünyacı, vasat troll @Dracule Mihawk 'a cevap verenlere daha çok üzülüyorum. Herif kendi kendine oynasın işte.

Neyse, konuya dönecek olursam Luffy'nin bu yeni öğrendiği haki türünü ve g4 kullandığını gördük. Önceden g4'le kan alamazken şimdi kan alabiliyor, gücü ulvi bir şekilde artmadıysa en mantıklı açıklama yeni öğrendiği haki türünü kullanmasıdır.

Knk ben o sahneyi buna benzetiyorum konuda da belirttim zaten bana kalırsa kullanmadan da hasar verebileceğini bize göstermek için yapılıyor. Kullansaydı dediğim gibi isimde değişiklik muakkak olurdu mesela Kong gatoling gibi bir saldırı değilde Kong yerine veya önüne başka bir isim ekleyerek söylerdi. Örnek olarak Kong katoling değilde ya rock Kong katoling yada rock katoling derdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık