Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kutsal Ejderler ve D. Hakkında

Roronoa Zoro

Rica ederim.

Ben yine de Luffy'nin deniz kralları ile iletişime geçebileceğini varsayarak Shirahoshi'nin varlığını gereksiz buluyorum. Söylemiş olduğun gibi Roger'ın antik silah olma olasılığı da akıl mantık dışı bir şey değil. Eğer bu olursa otomatikman Shirahoshi'nin ortadan kalkması gerekir bence. Benzerlik kuracak olursak, korsanlar kralı olma yolunda Luffy' nin önündeki engellerin kalkmasına benziyor bu. Wb ve Ace öldü..

Bu da nasıl olur ? Karasakal, Wb'nin bölgelerini en iyi bilen kişilerden biri. Baktığımız zaman Balıkadam adası Bigmom'un ama zamanında Beyazsakal burayı kendi bölgesi ilan etmişti. Dolayısıyla kaptansız kalan Beyazsakal korsanlarının bölgelerini ele geçirebilme ihtimali en fazla Karasakal'ın. Peki, Akainu'dan strateji gereği kaçan Karasakal, Bigmom ile bir mücadeleye girer mi ?

- Tabi ki hayır. Bu noktada da Bigmom'un inecek ilk yonkou olma ihtimali güçleniyor. Eğer Bigmom aradan çıkarsa Balıkadam adası çok yüksek bir ihtimalle Karasakal'ın diyebiliriz. Karasakal ise bu adayı alırken içinde kim var kim yok katlederse, sıra Madame Sharly'nin kehanetinin gerçekleşmesine gelir. Bizimkiler Balıkadam adasına tekrar uğrar ve adayı ateşlere boğar. Ölen Shirahoshi'nin yerine de Poseidon işlevini Luffy alabilir böylece.

Bana göre iki adet deniz krallarını kontrol eden gücün varlığı gereksiz olduğu için verileri birleştirip böyle bir şey yazdım. Mangaka iki adet de olur derse zaten geçersiz bir teori olur. Yine de içimde kalmasın yazayım dedim.
Aynı antik silah demiyor ki MW, farklı silahlar da olabilir. Sen bu noktayı gözden kaçırıyorsun.
Ayrıca, WB ve Ace Luffy'nin önünde demenin sebebi potansiyel saçmalığı değil, değil mi? :D Lütfen o amaçla demediğini söyle.

Antik silahın birisi savaş gemisi diğeri canlı bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası.Savaş gemisi hikayesi aldatmaca olabilir diye düşünmüyor değilim.Seride fos çıkan söylemlerde vardı sanırım.

Gerçi balıkadam adasındaki devasa gemi gibi birşey yapmış olabilirler ama gülle mi atacak yani özel bir olayı olması lazım.
O gemi ada yıkılırken adadakileri kaçırmaya da yarayabilir.

Evet farklı antik silahlardan biri olabileceğini söylüyorum.Poseidon zaten shirahoshi.Uranüs denilen antik silah Roger ve Luffy olabilir.Eğer bu ikisi değilse Dragon bile çıkabilir.Sanırım Üranüs hava olaylarıyla ilgliydi.Bu Shiki efendinin filosunun fırtınaya kurban gitmesini açıklayabilir.Şu ana kadar hep kral hakiye yorduk ama bu işler hiç belli olmaz.Açıkçası Dragon ve Roger bu ikisinde benzer gücü görünce meyveden çok buna yoruyorum.

Hatta Uranüs zamanında Roger ve şimdi Dragon olabilir.Aslında luffy olmasından daha mantıklı geldi şu an.

Roronoa Zoro

Aynı antik silah demiyor ki MW, farklı silahlar da olabilir. Sen bu noktayı gözden kaçırıyorsun.
Ayrıca, WB ve Ace Luffy'nin önünde demenin sebebi potansiyel saçmalığı değil, değil mi? :D Lütfen o amaçla demediğini söyle.
Ama deniz gücünü kullanabilen iki tane farklı antik silah olamaz şu anki verilere göre. Bir tanesi yer, bir tanesi deniz, bir tanesi de gök. Poseidon, Pluton, Uranüs. Nitekim baktığımızda Shirahoshi ve Luffy'nin temeldeki özellikleri benzer. Birbirinden tamamen farklı özellikleri olsaydı o zaman neyse. Bir de Luffy'nin canlılar üzerindeki kontrol edebilme özelliği düşünüldüğünde Shirahashi ile aralarındaki benzerlik iyice artıyor.

Ace'in amacı Wb'yi korsanlar kralı yapmak, Wb'nin amacı Ace'i korsanlar kralı yapmak idi. Potansiyel olayına hiç girmeye bile gerek olmadan iki tarafın karşılıklı olarak edindiği bu amaç, kim ne derse desin Luffy'nin önüne bir set çekmeye yeter de artardı. Öyle değil mi :) Hem zaten Luffy'nin kk'lık için abisiyle kapıştığını düşünsene. Hiç yakışık almazdı. Nitekim mangaka da öldürdü zaten. No problem :)

Roronoa Zoro

Evet farklı antik silahlardan biri olabileceğini söylüyorum.Poseidon zaten shirahoshi.Uranüs denilen antik silah Roger ve Luffy olabilir.Eğer bu ikisi değilse Dragon bile çıkabilir.Sanırım Üranüs hava olaylarıyla ilgliydi.Bu Shiki efendinin filosunun fırtınaya kurban gitmesini açıklayabilir.Şu ana kadar hep kral hakiye yorduk ama bu işler hiç belli olmaz.Açıkçası Dragon ve Roger bu ikisinde benzer gücü görünce meyveden çok buna yoruyorum.

Hatta Uranüs zamanında Roger ve şimdi Dragon olabilir.Aslında luffy olmasından daha mantıklı geldi şu an.
Poseidon Shirahoshi, evet. Ama Luffy'nin serideki etki alanına bakıldığında Uranüs ile ilgili değil, daha çok canlı varlıklarla ilgili olduğu da bir gerçek. Dolayısıyla Luffy en fazla Pluton ve Uranüs olmaya yatkın. Pluton'un da bir gemi olduğu düşünülse geriye sadece Poseidon kalıyor. Belki de Luffy'nin antik silah olma konusunu zorluyoruz :) Çünkü şu an Uranüs olmaya en yatkın kişi Dragon. Dragon varken Luffy'nin bahsi bile geçmez Uranüs konusunda. Plüton gemi, Poseidon ise Shirahoshi ise, Luffy'nin antik silah olma gibi bir ihtimali kalmıyor. Ancak Shirahoshi ölebilirse böyle bir şey olabilir.

@ Twei güzel bir noktaya parmak bastı. O gemi ada tamamen yıkıldığında Nuh'un gemisi işlevini görebilir ve yüksek ihtimalle de öyle olur. Çünkü balıkadam adasının içindekilerle birlikte tamamen yok olması demek bir ırkın sona ermesi demektir. Ancak son savaşta Luffy'nin yanında balıkadamların da olacağını düşündüğümüzde en mantıklısı, geminin kurtarma objesi olarak işlev göreceği. Balıkadamların Luffy'nin yanında yer alacağının en büyük göstergelerinden bir tanesi de Jinbei'nin Luffy'yi kahraman gibi gösterme çabasıdır.

Roger zamanında Uranüs olabilir. Ama Luffy'de öyle bir özellik baskın değil şu an için.

Poseidon Shirahoshi, evet. Ama Luffy'nin serideki etki alanına bakıldığında Uranüs ile ilgili değil, daha çok canlı varlıklarla ilgili olduğu da bir gerçek. Dolayısıyla Luffy en fazla Pluton ve Uranüs olmaya yatkın. Pluton'un da bir gemi olduğu düşünülse geriye sadece Poseidon kalıyor. Belki de Luffy'nin antik silah olma konusunu zorluyoruz :) Çünkü şu an Uranüs olmaya en yatkın kişi Dragon. Dragon varken Luffy'nin bahsi bile geçmez Uranüs konusunda. Plüton gemi, Poseidon ise Shirahoshi ise, Luffy'nin antik silah olma gibi bir ihtimali kalmıyor. Ancak Shirahoshi ölebilirse böyle bir şey olabilir.

@ Twei güzel bir noktaya parmak bastı. O gemi ada tamamen yıkıldığında Nuh'un gemisi işlevini görebilir ve yüksek ihtimalle de öyle olur. Çünkü balıkadam adasının içindekilerle birlikte tamamen yok olması demek bir ırkın sona ermesi demektir. Ancak son savaşta Luffy'nin yanında balıkadamların da olacağını düşündüğümüzde en mantıklısı, geminin kurtarma objesi olarak işlev göreceği. Balıkadamların Luffy'nin yanında yer alacağının en büyük göstergelerinden bir tanesi de Jinbei'nin Luffy'yi kahraman gibi gösterme çabasıdır.

Roger zamanında Uranüs olabilir. Ama Luffy'de öyle bir özellik baskın değil şu an için.

Aslında şu an aklıma geldi.Daha önce düşünüp konuya eklemeliydim.Balıkadam adasındaki gemi boşuna yapılmadı.O gemi devleri,cüceleri D. ülkesinde olan her ırkı kurtarmak ve soylarını devam ettirmek amacıyla yapıldı.Benzerini konuya yazmıştım ama gemiyi eklememiştim.Şimdi daha iyi oldu. :)

Açıkçası kayıp yüzyıl bence Nuh tufanından esinlenilmiş olabilir.

Bu arada konu ismi değiştirildi arkadaşlar.Pek dikkat çekmiyordu sanırım eski bir konu hortlatılmış gibi duruyordu. :D

Konuya neden ilgi olmadığını merak ediyorum.Halbuki kayıp yüzyıl falan baya tartışılan konulardı.Hikayenin alternatifini kabataslak yazacak arkadaşlar olabileceğini düşünmüştüm en azından tartışmaya girilmese bile. :/

Şuan , meşgul olmama rağmen okumak istedim. Yanlış anladıysam düzelt :T
Logiaları , Ejderler kullanıyor ? Ve bunları doğadan kaza eseri meyve yiyerek mi kavuşuyorlar ? Yoksa yaratıyorlar mı ?
Şeytan dediğimiz D . topluluğu paramecia ve zoanları , Ejderler ise Logiaları ? veya Logialar zaten doğada bulunuyor muydu ?
Bu kısmı bir açıklasana :/

Şuan , meşgul olmama rağmen okumak istedim. Yanlış anladıysam düzelt :T
Logiaları , Ejderler kullanıyor ? Ve bunları doğadan kaza eseri meyve yiyerek mi kavuşuyorlar ? Yoksa yaratıyorlar mı ?
Şeytan dediğimiz D . topluluğu paramecia ve zoanları , Ejderler ise Logiaları ? veya Logialar zaten doğada bulunuyor muydu ?
Bu kısmı bir açıklasana :/
Öncesini şimdilik teoriye eklemedim.Ancak logia meyvelere sahip olduklarını düşünüyorum.Attığım doğal düşman sayfaları yüzünden.Diğer 2 meyve türü insan yapımı gibi duruyor ama element meyveleri kendiliğinden oluşmuş olabilir doğada.Yada bu teknoloji daha önceden birileri tarafından kullanıldı.Bu kısmı henüz tam oturtamadım.

Yazdığım 2. madde yanlış olabilir.Meyveleri D.ler değil başkaları yapmış olabilir ama logiaların bir şekilde ejderlerin eline geçtiğini düşünüyorum.

Adamların kibri ve kendilerini kutsal olarak görmeleri bu nedenden olabilir.Skypiea bence önemli bir arctı benzerlik açısından.Zaten düşünsene adamlar şu an bile en önemli logialara sahipler.Amirallere vermişler hepsi tam bir canavar.Eskiden haki kullanmasalar bile herkes bu konuda aciz olduğu için güç farkı şimdikinden bile fazla olabilir diğer insanlarla.Böyle olunca bende kendimi bir halt sanar,üstün ırk sanabilirdim yani.

Konu ismi değişmiş lan meğer. :/
Ya ben de böyle bir başlık daha görünce hayrola bu D, raftel, kutsal ejder meselesi çok popi olmaya başladı bu aralar diyereketen celallenip girdiydim konuya. Meh. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık