Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kutsal Ejderler ve D. Hakkında

Roronoa Zoro

Ray-san diyordu ya haki her canlıda var diye, aynı o şekil. Canlılığın temeli su olduğu için denizin ruhu(hakisi) kabul etmiyor bu anormaliteyi. Doğal değil çünkü.

Şu kısmı güzel düşünmüşsün ancak başta doğal canlılar tarafından sahip olunduğunu düşündüğün bu meyve güçleri, daha sonra --meyve şeklinde maddeselleştiği için-- mi doğallığını kaybetti diyorsun ? Bu kısımda emin olmak istiyorum çünkü.

Mesela magma da buz da doğal güçler. Ancak bunlar da katı şekilde maddeselleşmişler. Ama hala doğallar ? Bu manada soru işaretleri var aklımda. Ama güzel düşünmüşsün gerçekten.

Diğer bir husus ise deniz krallarını kontrol eden kişinin Shirahoshi olması. Ancak Luffy de deniz krallarının sesini duyabiliyor. Sesini duyabiliyorsa kontrol de edebilir mi ? Eğer edebilirse Poseidon'un Shirahoshi olmasına ne gerek vardı ? Ya da bir antik silah gücü aynı anda 2 kişide birden nasıl olabiliyor o zaman ? Tabi bunu Luffy'nin deniz krallarını kontrol edebileceğini düşünerek yazıyorum. Şu da var ki kontrol edemese sadece sesini duyması ne işe yarayacak ? İlla ki bu gücü ilerde belirgin bir şekilde kullanması lazım. Bu da paragrafın başındaki cümleme geri dönmeme neden oluyor. Eğer kontrol edebilirse Poseidon'un Shirahoshi olmasına ne gerek vardı ?

@ MW

Teori güzel hacı. Oyuncak meyvesi olayında biraz yan çizdim ama tabi ki senin aklından geçenlerle mangakanın aklından geçenlerin bir olması mümkün değil. Buna rağmen yine de serinin hikaye örgüsüyle ortak noktaları olabilecek bir teori olmuş. Bazı noktaların tutma ihtimali gerçekten var. İlerleyen zamanlarda seride bazı şeylerin netlik kazanmasıyla birlikte, ekleyeceğin şeyler de olabilir, çıkaracağın şeyler de olabilir. Böylece daha oturaklı bir teori olma yolunda emin adımlarla gitmiş olursun. Serinin şu an gelinen noktasına göre güzel teori, beğendim. İlerde daha da güzel olur umarım. Ellerine ve aklına sağlık :)

Roronoa Zoro

@Shiryuu of the Rain
İletişim kurmak sence önemli değil mi? Ne yani? Evdeki süs köpeği gibi kullanamadıktan sonra bir canlıyla iletişim kurmak önemsiz mi oluyor?
Not: Ayrıca bu teori değil, mangada olan bir şey :D

Roronoa Zoro

@Shiryuu of the Rain
İletişim kurmak sence önemli değil mi? Ne yani? Evdeki süs köpeği gibi kullanamadıktan sonra bir canlıyla iletişim kurmak önemsiz mi oluyor?
Not: Ayrıca bu teori değil, mangada olan bir şey :D
Hayır yanlış anladın. Önemsiz demiyorum. Sesini duyması ayrı şey, iletişime geçmesi ayrı şey zaten. Ben diyorum ki iletişime geçerse ne ala. O zaman güzel olur. Ama sadece sesini duyması bir anlam ifade eder mi ? Bu özelliğin içinin doldurulması gerektiğini savunuyorum. Şöyle örneklendireyim;

Zoro her şeyin nefesini duyabiliyor. Mr 1'ın da nefesini duyabildiği anda kesti adamı geçti. Dolayısıyla her şeyin nefesini duyabilmesi bir işe yaradı. Luffy'nin de her şeyin sesini duyabilen bir özelliği olması, bunun da bir işe yaraması gerektiği beklentisini oluşturuyor bende. Öteki türlü her şeyin sesini duyuyor, deniz krallarının sesini duyuyor... Eeee ? Ötesi yok. İletişime de geçebilmeli. Ama geçerse de Poseidon'un yani Shirahoshi'nin ne manası kalıyor demek istiyorum :)

NOT: MW'nin teorisini mangada mı geçiyor :)

Roronoa Zoro

Hayır yanlış anladın. Önemsiz demiyorum. Sesini duyması ayrı şey, iletişime geçmesi ayrı şey zaten. Ben diyorum ki iletişime geçerse ne ala. O zaman güzel olur. Ama sadece sesini duyması bir anlam ifade eder mi ? Bu özelliğin içinin doldurulması gerektiğini savunuyorum. Şöyle örneklendireyim;

Zoro her şeyin nefesini duyabiliyor. Mr 1'ın da nefesini duyabildiği anda kesti adamı geçti. Dolayısıyla her şeyin nefesini duyabilmesi bir işe yaradı. Luffy'nin de her şeyin sesini duyabilen bir özelliği olması, bunun da bir işe yaraması gerektiği beklentisini oluşturuyor bende. Öteki türlü her şeyin sesini duyuyor, deniz krallarının sesini duyuyor... Eeee ? Ötesi yok. İletişime de geçebilmeli. Ama geçerse de Poseidon'un yani Shirahoshi'nin ne manası kalıyor demek istiyorum :)

NOT: MW'nin teorisini mangada mı geçiyor :)
İletişime geçebilir, fakat Shiaroshi gibi kulu köpeği yapmaz. Ne işe yarar? Bilmiyorum. Belki bir şeyler öğrenir onlardan, sonuçta bayağı yaşlılardır onlar. Yardım isteyebilir (illaki yapacaklar diye bir şey yok, fakat ağlak sümsüğün her dediğini yapıyorlar, bu noktayı unutmayalım)
Şeytan meyvelerinin özünü öğrenebilir mesela, zayıf yanlarını kavrar kolayca, veya ikinci bir meyveye hükmedebilir böylece. Zibilyon şey çıkar altından. Hele ki MW'nin dediği gibi insan eli ile yapılmışsa tokat manyağı yapar ortalığı.

@Shiryuu

Teşekkürler beğenmene sevindim.

Açıkçası luffy Shirahoshi gibi deniz krallarıyla iletişim kurabildiği için antik silah olabileceğini düşünüyorum.Çağırabiliyorsa ortada bir iletişim vardır.Luffyde anlıyorsa onda da iletişim var.Benzerlik fazla.Yani Roger'a yorduğumuz herşey onun antik silah olmasından ileri geliyor olabilir.Shiki diyor sen antik silaha sahipsin dünyayı ele geçirelim.Roger da ses yok.Sanki antik silah bizzat kendi olduğu için ve Shiki bunu bilmediği için sesini çıkarmıyor bu konuda.

Aynı shirahoshiye aktarıldığı gibi Rogerdan luffye aktarılmış olabilir.Son zamanlarda mantıklı gelmeye başladı.

Roronoa Zoro

@Shiryuu

Açıkçası luffy Shirahoshi gibi deniz krallarıyla iletişim kurabildiği için antik silah olabileceğini düşünüyorum.Çağırabiliyorsa ortada bir iletişim vardır.Luffyde anlıyorsa onda da iletişim var.Benzerlik fazla.Yani Roger'a yorduğumuz herşey onun antik silah olmasından ileri geliyor olabilir.Shiki diyor sen antik silaha sahipsin dünyayı ele geçirelim.Roger da ses yok.Sanki antik silah bizzat kendi olduğu için ve Shiki bunu bilmediği için sesini çıkarmıyor bu konuda.

Aynı shirahoshiye aktarıldığı gibi Rogerdan luffye aktarılmış olabilir.Son zamanlarda mantıklı gelmeye başladı.
Dikkat ettiysen bu antik silahlar hep denizle bağlantılı oluyor; ya savaş gemisi oluyor, ya deniz kralı terbiyecisi oluyor... kesinlike meyve ve bu özel gücün arasında bir bağlantı var. Biri denizleri hükmeden diğeri deniz tarafından kabul edilmeyen.

Dikkat ettiysen bu antik silahlar hep denizle bağlantılı oluyor; ya savaş gemisi oluyor, ya deniz kralı terbiyecisi oluyor... kesinlike meyve ve bu özel gücün arasında bir bağlantı var. Biri denizleri hükmeden diğeri deniz tarafından kabul edilmeyen.
Antik silahın birisi savaş gemisi diğeri canlı bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası.Savaş gemisi hikayesi aldatmaca olabilir diye düşünmüyor değilim.Seride fos çıkan söylemlerde vardı sanırım.

Gerçi balıkadam adasındaki devasa gemi gibi birşey yapmış olabilirler ama gülle mi atacak yani özel bir olayı olması lazım.

Roronoa Zoro

@Shiryuu

Rica ederim.

Ben yine de Luffy'nin deniz kralları ile iletişime geçebileceğini varsayarak Shirahoshi'nin varlığını gereksiz buluyorum. Söylemiş olduğun gibi Roger'ın antik silah olma olasılığı da akıl mantık dışı bir şey değil. Eğer bu olursa otomatikman Shirahoshi'nin ortadan kalkması gerekir bence. Benzerlik kuracak olursak, korsanlar kralı olma yolunda Luffy' nin önündeki engellerin kalkmasına benziyor bu. Wb ve Ace öldü..

Bu da nasıl olur ? Karasakal, Wb'nin bölgelerini en iyi bilen kişilerden biri. Baktığımız zaman Balıkadam adası Bigmom'un ama zamanında Beyazsakal burayı kendi bölgesi ilan etmişti. Dolayısıyla kaptansız kalan Beyazsakal korsanlarının bölgelerini ele geçirebilme ihtimali en fazla Karasakal'ın. Peki, Akainu'dan strateji gereği kaçan Karasakal, Bigmom ile bir mücadeleye girer mi ?

- Tabi ki hayır. Bu noktada da Bigmom'un inecek ilk yonkou olma ihtimali güçleniyor. Eğer Bigmom aradan çıkarsa Balıkadam adası çok yüksek bir ihtimalle Karasakal'ın diyebiliriz. Karasakal ise bu adayı alırken içinde kim var kim yok katlederse, sıra Madame Sharly'nin kehanetinin gerçekleşmesine gelir. Bizimkiler Balıkadam adasına tekrar uğrar ve adayı ateşlere boğar. Ölen Shirahoshi'nin yerine de Poseidon işlevini Luffy alabilir böylece.

Bana göre iki adet deniz krallarını kontrol eden gücün varlığı gereksiz olduğu için verileri birleştirip böyle bir şey yazdım. Mangaka iki adet de olur derse zaten geçersiz bir teori olur. Yine de içimde kalmasın yazayım dedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık