Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Bir kitabını okudum ama aşırı abartılı buldum betimlemelerini ve bana geçmedi hiç dünyası
Geçen Sarı Kral Öykülerini bitirdim. Lovecraft’ın öyküsü çok yordu beni. Bierce ve Chambers’ın öyküleri akıp gitmişti.
Arkadaşımdan "Cthulhu'nun Çağrısı ve Diğer Tuhaf Öyküler" kitabını ödünç aldım. Lovecraft'ta hakim birisi varsa hangi kitaplarını önerir diye soracaktım.

Üye silindi 1004

Arkadaşımdan "Cthulhu'nun Çağrısı ve Diğer Tuhaf Öyküler" kitabını ödünç aldım. Lovecraft'ta hakim birisi varsa hangi kitaplarını önerir diye soracaktım.
Deliliğin Dağlarında, Sarı Kral Öylülerini ve Innsmouth Üzerindeki Gölge'yi tavsiye edebilirim. Diğer kitaplarına ya da hikayelerine bakma fırsatım olmadı.

Ben iki kitabını okudum ve pek sevemedim. Dili çok sade, okurken orta okul Türkçe kitabındaki bir okuma parçasını okuyormuş hissi uyandıyor, romanlarının hikayesi ise eh işte. Kolay oluşturan ve merak ettirmeyen gizemleri var.
Teşekkürler.
Boş adam. Vasat bir yazar. Her kitabına sevişme koymadan rahat edemiyor zaten. Hatta bana kalırsa tüm kitaplarındaki tek amaç seks sahnelerini yazabilmek için kurgu oluşturmak.

@Koca Ana yeteri kadar gömdüm mü?
Karakterler Aforizma değil seks mi sıçıyor ? :D

Balon. Zaten bu Japonlar hep balon.
Niye balon?

niye la :S ben açtım google beyi hemen sordum, 5 saniyede öğrendiğim bilgiyle çat espiriyi harmanladım, pat, küt...
İnsanlar kolaya kaçıyor genelde, Google'a bakan 3 kişi kaldık.
Ben de onu okumuştum. Hâkim olanlar Necromonicon der, aman diyeyim. :oleyo:
Karakterler Aforizma değil seks mi sıçıyor ? :D
Murat Menteş'in aforizmaları kadar seks var asşkfişalsflasşfasf

1. Ve 2. Dünya savaşı hakkında pek sıkmayan, tüm cepheleri(Osmanli uzerinden degil genel olarak) ele alan kitap tavsiyesine ihtiyacim var. Veyahut bilgisel(Didaktik) yolla degil de kurgusal yolla anlatilan tarzda da olabilir. 1.Dunya Savasini da yarin farkli bir agizdan okuyacagim ama genel olarak toplu ve sistematik bir bilgi kaynagina ihtiyacim var.

Micheal Ende'nin Momo kitabını şiddetle tavsiye ederim.Hikayenin anlatımı,o kadar yalın ve akıcı olarak kaleme alınmışki insanın kitabı okudukça okuyası geliyor.Ayrıca,masalsı yanı çok kuvvetli olup sanki okuyucuda bir Hayao Miyazaki filmi seyrediyormuş hissiyatı yaratmayı başarabiliyor.Eksik yanı ise,hikayenin sonunun biraz aceleye getirildiği düşüncesindeyim.Sondaki gelişmeler gözüme çok hızlı ve aniden gerçekleşmekte gibisinden geldi.Bu kitabı,anime filmine uyarlamaya kalksalar kesinlikle sırıtmaz,gayet iyi bir şekilde uyarlanır.

Sherlock Holmes - Örümcek Ağında Dans kitabını okudum, ortalama bir kitap idi. O kadar öve öve bitiremedikleri muazzam dahi şerlok gözünün önündeki avını 490 sayfa boyunca göremiyor. Açıkçası dizi ve filmlerine lafım yok, kitabı da hoş idi. Ancak şahsi kanaatim, kitabın beni yeterince tatmin edemediğiydi, gerçi diğer dedektif/polisiye kitaplarla kıyaslayacak olursak, hatrı sayılır bir yeri var gözümde.

Sherlock Holmes - Örümcek Ağında Dans kitabını okudum, ortalama bir kitap idi. O kadar öve öve bitiremedikleri muazzam dahi şerlok gözünün önündeki avını 490 sayfa boyunca göremiyor. Açıkçası dizi ve filmlerine lafım yok, kitabı da hoş idi. Ancak şahsi kanaatim, kitabın beni yeterince tatmin edemediğiydi, gerçi diğer dedektif/polisiye kitaplarla kıyaslayacak olursak, hatrı sayılır bir yeri var gözümde.
Bu kitap serinin asıl sahibi A. Conan Doyle'a ait değil. Sam Siciliano ya ait. Ama zaten serinin yaratıcısının kitapları da dizi ya da filminin altında kalıyor. Özellikle seriye ait kitapların dönemine göre değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum o zaman idare eder diye biliyorsun ama onun dışında Sherlock Holmes okuyacağıma açarım diziyi tekrar izlerim : ))

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık