Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Çoğu kişinin aksine Satranç'ın da abartıldığı kadar iyi olmadığı görüşündeyim, Zweig'ın en iyi kitabı değil benim gözümde.
Dediğim gibi pek kitap okumam fakat iyi kitaplarını yakin zamanda hepsini okurum.
Fakat bence çok güzeldi diğerlerini bilmediğim için yorum yapamam ama B.'nin yaşadıklarının daha sonrasında santranç'a yansıyıp kendini bir dahi haline getirmesi ve bir santranç şampiyonundan daha yukarida olması, buna rağmen bunu kimsenin bilmemesi, adamin siyah ve beyaz olarak kendi içinde savaşarak bir santranç tahtası bile olmadan bu noktaya gelmesi bence çok iyi anlatılmış. Yani birazdan Zweig'in "Kurşun mühürlü tren'' kitabıni okuyacağim.

Don Kişot'u zamana göre de değerlendirmek gerekir. Öncesi yanılmıyorsam yok, roman kavramının ilki DK.
Yoksa günümüze bakasak 19. yy'a kadar olanlar için burun kıvırabiliriz.

Başlamana sevindim. Romana girince insan bırakamıyor. Sevdiģin tarz varsa öneride bulunabilirim.
Evet zamana göre değerlendirmek gerekir dediğin gibi yine de ne bileyim kişiyi çok fazla etkileyecek şeyler göremedim fazla.

Şuan için iyi denilen kitaplara bakiyorum 6-7 tane daha kitap var elime geçen onları bitireceğim. Fakat akıcı, merak uyandırıcı tarzda bir kaç öneri alabilirim. :)

Hiç kitap okumayan biri olarak son 2 haftada 6 kitap okudum. Öncesinde sıkılırdım okumaktan şimdi ise durmadan okuyasım geliyor ne değişik bir adamım lan ben. :(

Okuduklarım.

Hayvan Çiftliği, Ölmez adamların evi, Kumarbaz, Don Kişot, Santranç, Sherlock Holmes idi.

Fakat Kumarbaz ve Santranç öyle mi bitirilirdi be az kızmadım yazarlara. "Ahh Polinam!" :mad:

Don Kişot ise güzel bir kitap ama fazla abartılıyor bana göre.
Kumarbaz 25 günde yazıldığı için sonu kötü haklısın. Yazık oldu büyük anneyede sıfır sıfır diye tutturdu o kadar.

Kumarbaz 25 günde yazıldığı için sonu kötü haklısın. Yazık oldu büyük anneyede sıfır sıfır diye tutturdu o kadar.
Aynen onu da gördüm fakat Dostoyevski kendisi de bir kumarbazmış belli noktalara gelindiğinde bu kitabı 3 günde bile yazabilirdi bu adam gibi geliyor bana. Yani bu şekilde yazdıktan sonra sonunu keşke daha iyi yapsaymış dedim o zaman çok daha iyi olabilirmiş...

Beni daha çok Aleksi İvanoviç ve Polina arasında yaşananlar etkiledi.

Aynen onu da gördüm fakat Dostoyevski kendisi de bir kumarbazmış belli noktalara gelindiğinde bu kitabı 3 günde bile yazabilirdi bu adam gibi geliyor bana. Yani bu şekilde yazdıktan sonra sonunu keşke daha iyi yapsaymış dedim o zaman çok daha iyi olabilirmiş...

Beni daha çok Aleksi İvanoviç ve Polina arasında yaşananlar etkiledi.
Histeri krizi anı falan iyi yazılmıştı. Seviyorum bu rus edebiyatını. Diğerleri çok beceremiyor. Aradan çıkıyor. Genel olarak bakınca çok zengin ve kolay okunuyor bu arkadaşlar. Neyse okumak güzel şey:utangac:

Dediğim gibi pek kitap okumam fakat iyi kitaplarını yakin zamanda hepsini okurum.
Fakat bence çok güzeldi diğerlerini bilmediğim için yorum yapamam ama B.'nin yaşadıklarının daha sonrasında santranç'a yansıyıp kendini bir dahi haline getirmesi ve bir santranç şampiyonundan daha yukarida olması, buna rağmen bunu kimsenin bilmemesi, adamin siyah ve beyaz olarak kendi içinde savaşarak bir santranç tahtası bile olmadan bu noktaya gelmesi bence çok iyi anlatılmış. Yani birazdan Zweig'in "Kurşun mühürlü tren'' kitabıni okuyacağim.
Kötü bir kitap değil zaten, ama abartıldığı kadar yok bence. "Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu" beni katbekat daha fazla etkilemişti. "Olağanüstü Bir Gece" ise benim için saf hayal kırıklığı, kitap çok inişli çıkışlı, bir sayfasını okurken "Lan adam ne yazmış be!" diyorsun ama sonrasında o sayfanın çok altında bir performans ile gelen 5-6 sayfayı okuyorsun, güzel yazdığı kısımlar kısa ve net ilerlerken kötü(şahsi fikir) yazdığı kısımlar uzatıldıkça uzatılmış.

Kötü bir kitap değil zaten, ama abartıldığı kadar yok bence. "Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu" beni katbekat daha fazla etkilemişti. "Olağanüstü Bir Gece" ise benim için saf hayal kırıklığı, kitap çok inişli çıkışlı, bir sayfasını okurken "Lan adam ne yazmış be!" diyorsun ama sonrasında o sayfanın çok altında bir performans ile gelen 5-6 sayfayı okuyorsun, güzel yazdığı kısımlar kısa ve net ilerlerken kötü(şahsi fikir) yazdığı kısımlar uzatıldıkça uzatılmış.
Dediğin kitapları da okumaya çalışacağım. Fakat Santranç sonu hariç benim için iyi bir kıtaptı. Dediğim gibi fazla kitap okumam belki daha iyilerini okuyunca fikrim değişebilir. :)

Haruki Murakami'nin kitaplarından okuyan var mı? Eserleri ve yazım tekniği açısından ne denilebilir?Daha bugün keşfettim ve "Yaban koyununun izinde" adlı kitabı biraz daha ilgimi çekti diyebilirim. Japon yazar okumamıştım açık konuşmak gerekirse ama yazar Amerikan edebiyatına yakın kitaplar yazdığı söyleniyor.

Haruki Murakami'nin kitaplarından okuyan var mı? Eserleri ve yazım tekniği açısından ne denilebilir?Daha bugün keşfettim ve "Yaban koyununun izinde" adlı kitabı biraz daha ilgimi çekti diyebilirim. Japon yazar okumamıştım açık konuşmak gerekirse ama yazar Amerikan edebiyatına yakın kitaplar yazdığı söyleniyor.
Ben iki kitabını okudum ve pek sevemedim. Dili çok sade, okurken orta okul Türkçe kitabındaki bir okuma parçasını okuyormuş hissi uyandıyor, romanlarının hikayesi ise eh işte. Kolay oluşturan ve merak ettirmeyen gizemleri var.

Boş adam. Vasat bir yazar. Her kitabına sevişme koymadan rahat edemiyor zaten. Hatta bana kalırsa tüm kitaplarındaki tek amaç seks sahnelerini yazabilmek için kurgu oluşturmak.

@Koca Ana yeteri kadar gömdüm mü?

Balon. Zaten bu Japonlar hep balon.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık