Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Bu kitap serinin asıl sahibi A. Conan Doyle'a ait değil. Sam Siciliano ya ait. Ama zaten serinin yaratıcısının kitapları da dizi ya da filminin altında kalıyor. Özellikle seriye ait kitapların dönemine göre değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum o zaman idare eder diye biliyorsun ama onun dışında Sherlock Holmes okuyacağıma açarım diziyi tekrar izlerim : ))
Ben hala 4. sezonu izlemedim, uygun zamanı bekliyorum :)

Sherlock Holmes - Örümcek Ağında Dans kitabını okudum, ortalama bir kitap idi. O kadar öve öve bitiremedikleri muazzam dahi şerlok gözünün önündeki avını 490 sayfa boyunca göremiyor. Açıkçası dizi ve filmlerine lafım yok, kitabı da hoş idi. Ancak şahsi kanaatim, kitabın beni yeterince tatmin edemediğiydi, gerçi diğer dedektif/polisiye kitaplarla kıyaslayacak olursak, hatrı sayılır bir yeri var gözümde.
Arkadaşın dediği gibi o kitap Doyle'a ait değil. Ve asıl serinin yanında bu Örümcek ağında dans kitabı saçmalıktan başka bir şey değil , hakaret resmen.

Sherlock Holmes'ü Sherlock Holmes yapan şeylerin içine etmiş.

Arkadaşın dediği gibi o kitap Doyle'a ait değil. Ve asıl serinin yanında bu Örümcek ağında dans kitabı saçmalıktan başka bir şey değil , hakaret resmen.

Sherlock Holmes'ü Sherlock Holmes yapan şeylerin içine etmiş.
Ben de duygusal ve kör bir Şerlok modeliyle karşılaşmayı beklemiyordum, şöyle iddialı bir kitabını bulup son bir şans daha vereceğim.

Ben de duygusal ve kör bir Şerlok modeliyle karşılaşmayı beklemiyordum, şöyle iddialı bir kitabını bulup son bir şans daha vereceğim.
Sherlock duygusal filan değildir. Şu yazar iki Holmes romanı yazıp onu aşk böceği olarak gösterdi.

Okuyacaksan baştan oku. Kızıl Dosya ilk macerası, ardından da Dörtlerin Yemini geliyor. Doyle dışında Holmes okuma bence.

Sherlock duygusal filan değildir. Şu yazar iki Holmes romanı yazıp onu aşk böceği olarak gösterdi.

Okuyacaksan baştan oku. Kızıl Dosya ilk macerası, ardından da Dörtlerin Yemini geliyor. Doyle dışında Holmes okuma bence.
Dizi ve filmde de soğuk bir karakter zaten, fan kitlesi de bu yüzden seviyorlar. Sam amca sanırım biraz pembeye boyamak istemiş Şerlok'un sessiz ve buzul mavimsi doğasını.

Kızıl Dosyayı okumadım ama Dörtlerin Yemini okuduğum çevirisiyle Dörtlü İttifak benim pek hoşuma gitmedi. Zaten dizi ve filmlerden tanıyanlar için diğer hikayelerinin yer aldığı her hangi bir kitabı okumak daha mantıklı gibi geliyor bana. Küçük hikayeler olduğu için 400-500 sayfada tüm serinin üçte biri falan okunuyor.

Kitabın yarısı Sherlock karakterinden uzak olsa da okuduğum hikayelerinden en iyisi Korku Vadisiydi sanırım.

Albert Camus Yabancı nihilistlere tavsiye ederim. Aklıma berserkteki papa geldi nedense aynı bu adam gibiydi.

Zaman Çarkı mı daha iyidir yoksa Dune serisi mi? İkisinin de övüldüğünü gördüm ama hangisini önce okusam karar veremedim. Yardımcı olabilecek biri var mıdır?

Gölgelerin efendisi Çok klas seriydi ya.14 kitap mıydı neydi hatırlamıyorum şimdi.Kendinize iyilik yapın ve okuyun bu kadar diyorum.En azından 7.kitaba kadar okuyun.Ayrıca hikayenin geçmişini anlatan ayrı bir seri var.Bunun yanında savaşlardan birinin geçtiği yerden ayrı bir seri daha var.Oku oku bitmiyor.Ana serinin son kitabi çok berbat ama önermiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık