Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kılıç "Ustalığı" Karmaşası

Seride Kılıç Ustalarının Yeri Nedir/Ne Kadar Önemlidir?

• Kullanılan toplam oy
    86
Yahu adamı Luffy'den sonra doğru düzgün görmedik. 6 yıl önce Yonkou olmuş meyve yeyip yemediği bile belli değil sonradan. Ortada daha net olarak gücü açıklanmayan H.haki faktörünü söylemiyorum bile.
E Oden'de de h.haki var, kılıç ustası değilmi şimdi?

Shanks ise ne Wb'yi ne de Akainu'yu tekmesiyle ya da kılıcını bırakıp eliyle durdurmuyor. Geçmişte şu anki en iyi kılıç ustası olan Mihawk ile de defalarca dövüşmüş. Belli ki bu adam savaş tekniğini kılıç üzerinde geliştirmiş, şu ana kadarki veriler bu adamın kılıç ustası olduğunu net olarak gösteriyor.

Kılıç ustalığının seride belirli bir yeri var evet. Ama çok fazla değil çok fazla olsa Luffy kullanırdı. Tayfada sadece 2 kişinin kullandığını unutmamak gerekiyor. Yani seri kılıç üzerine kurulu değil.

Seri genelindeyse Roger WB, BM, Shanks Ray gibi zirve adamlar da kılıç kullanıyor. Üstelik BM'nin elbaflıların stilinde kullandığını biliyoruz.

Yine de bu zirve isimlerin kılıç ustalıklarının güçlerinde ne kadar yer kapladığını bilmiyoruz ama %100 olmadığı kesin.

Bu seride yeni dünyada kılıç kullanan hemen herkes kılıç ustasıdır. Fujitora ve Law da. Ancak bunların gücü kılıç ustalıklarının çok ötesinde.

Ayrıca bu seri de meyve dışında haki unsuru var. Yani kılıç ustalığı daha iyi olsa da karşısındaki rakibin silahlanma hakisiyle oluşturduğu savunmayı geçemeyen kişi galip gelemez. Özellikle h.haki mevzusunun savunma veya saldırı anlamında üst seviye nasıl kullanılacağı hala işlenmedi. Gözlem hakisi işlendi silahlanma hakisi bambaşka yçnüyle yeni yeni işlenmeye başlandı.

Sonuç olarak kılıç ustalığının seride belirli bir yeri olsa da meyve ve haki gibi unsırlar OP evreni itibariyle daha ön planda

@Dr. Hiluluk

Demek istediğin şeyi anladım.

Aksini söylemiyor diyorsun. Fakat o şekilde de söylemiyor. Fujitora'ya neden kılıç ustasi denilmiyor? Mesela Vista gösterildiği anda hemen belirtiliyor. Law Fujitora gibi karakterler de böyle bir şey yok.

Ayni şekilde Wano da devam eden olaylar kılıç ustasi olan karakterlere verilen meyveler ortada Kanjuro, Kinemon gibi karakterlere resmen alakasız meyveler verilmiş.

@Siyah Ateş H.haki olabilir ama ne seviyede ve neleri etkilediği önemli. H.haki'yi gördüklerinde çöpler bayılıyor diye tepki vermezler heralde bu adamlar. Yani bu yeteneği bile zirve olsa oralarda olabilir karakter. Hele ki WB'nin gemisinde kullandiğı H.haki sonrasinda bu tarz şeylerin düşünülmesi gayet normal.

Kılıç ustası sadece kılıç kullanır diye bir şey varsa tekme tokat kullanan Rayleigh neden kılıç ustası sayılıyor? Roger ile Rayleigh arasındaki fark nedir mesela? :d

Kılıç ustası sadece kılıç kullanır diye bir şey varsa tekme tokat kullanan Rayleigh neden kılıç ustası sayılıyor? Roger ile Rayleigh arasındaki fark nedir mesela? :d
Sence Roger, BM kılıç ustası mı? Fikrini merak ettim.
Bence evet çünkü o seviyedeki insanlar hem kılıç taşıyıp hem de ustalaşmamış olamazlar.

Karmaşa falan yok aslında.Kılıcı kasap bıçağı yada Luffy gibi kullanmıyorsan eğer tebrikler sen bir kılıç ustasısın. :)

Fujitora o açıdan bir kılıç ustası.

Yani biraz yanında Pistol bulundurmaya benziyor aslında.Doffy ve Teach yanında tabanca taşıyorlar mesela.Ama o şekilde dövüştüklerini görmedik.Yanında kılıç taşıyan için de aynı mantıkla hareket edilebilir.

Karmaşa falan yok aslında.Kılıcı kasap bıçağı yada Luffy gibi kullanmıyorsan eğer tebrikler sen bir kılıç ustasısın. :)

Fujitora o açıdan bir kılıç ustası.

Yani biraz yanında Pistol bulundurmaya benziyor aslında.Doffy ve Teach yanında tabanca taşıyorlar mesela.Ama o şekilde dövüştüklerini görmedik.Yanında kılıç taşıyan için de aynı mantıkla hareket edilebilir.
Usta kelimesine takılmış durumda ama ben de senin gibi düşünüyorum burada önemli olan en iyi olmak için kullandığın tekniklerin de ağırlıklı olarak kılıç yoğunluklu olmasıdır.

Usta kelimesine takılmış durumda ama ben de senin gibi düşünüyorum burada önemli olan en iyi olmak için kullandığın tekniklerin de ağırlıklı olarak kılıç yoğunluklu olmasıdır.
Zoro'ya göre kendisine kılıç ustası diyorsa birisi Zoro da onu kılıç ustası olarak görüyor ve yenilmeyeceğini söylüyor.Kendini ne şekilde gördüğün bile yeterli aslında.Tabii biraz da olsa kılıç tutmayı bildiğin takdirde.

Kılıç ustası ile kılıç kullanmak farklı şeyler. Sabo demir boru kullanıyor mesela. Eline onun yerine kılıç kullansa kılıç ustası olmayacak. O sadece hakisini bir cisime aktarıyor.

Sabo bir yakın dövüş ustası gibi bir şeydi. Üstüne ateş meyvesi yedi.

BM karma dövüşüyor. Yumruk atıyor, kılıçla dalıyor, meyve ile dalıyor.

Aslında herhangi bir karmaşa yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık