Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kılıç "Ustalığı" Karmaşası

Seride Kılıç Ustalarının Yeri Nedir/Ne Kadar Önemlidir?

• Kullanılan toplam oy
    86
Kılıç kullanan herkes kılıç ustasıdır lakin kılıç kullanan herkes samuray değildir. Girmeyeyim girmeyeyim diyorum bu muhabbetlere ama dayanamadım nihayetinde. Kılıç kullanan birisine kılıç ustası değil demek meyve kullanan birine meyve kullanıcısı değil demek ile aynı şey.

Güç olarak ele alırsak cidden pek kaale alınacak özellik değil birinin über kılıç ustalığı olması. Haki ve meyve ekseninde dönüyor seri.

Normalde kılıç ustası kılıcın yolunu izleyip bütün saldırıları kılıç olan kişilere denir. Op'ta ise böyle tanımlasak bu sefer seride bir avuç adam kalıyor. Öteki türlü her kılıç tutanı kılıç ustası saysak yine olmuyor. BM kılıç kullanıyordu şimdi kılıç ustası mı? Ya da Rogar fb de kılıçla gösterildi. Kılıç ustası olduğunu hiç sanmıyorum. Yada Wb. Bisento kullanıyor ama bisentosu en iyi 12 kılıcın içinde. Ben buradan bisentonun da kılıç olarak sayıldığını anlıyorum. Eğer kılıç olarak sayılıyor ise Wb yani en güçlü adam yaşıyorken Mihawk nasıl en iyi kılıç ustası oluyor?

Bu adamların zirvesi Mihawk ve bu adam en güçlü dört korsandan birinin rakibi ve o rakip de kılıç ustası. Üstelik KK'lık makamından sonra en üst makam olarak bu makamı gösterdi bize Oda efendi. Her şeyi geçtim Ray, Roger, Oden gibi serinin ileri gelenleri dahi kılıç kullanıyorken, serideki yerleri sarsılmaz...

Kılıç ustalığı bir ‘Rurouni Kenshin’ deki gibi işlenmese de, opta önemli yer tuttuğunu düşünüyorum.
Ayrıca Shanks kılıç ustasıdır. @Siyah Ateş e katılıyorum. Şu ana kadar olan veriler bunu gösteriyor.

Shanks kılıç ustasıdır ve Mihowkla kapışırken onu düelloda rencide etmemek için hakisini kapatarak savaşmıştır.

Kılıçustasi yalnızca kılıç kullanan kişidir. Mihawk Zoro Vista Shiryu Killer vs.

Kılıç dışında başka bir şey (tekme yumruk silah) kullananlar kılıç ustası değildir. Roger WB BM Kaido vs.

En net ayrım bu diye düşünüyorum. :)

Şu anda serideki en baba karakterler kılıç kullanıcısı mı? Evet! Serinin ana karakteri Luffy'den sonraki en önemli karakter kılıç kullanıcısı mı? Evet! Korsanlar Kralı kılıç kılıç kullanıcısı mı? Evet! Yonkouların içinde kılıç kullanıcısı var mı? Evet! Goroseilerin içinde kılıç kullanıcısı var mı? Evet! Amirallerin içinde kılıç kullanıcısı var mı? Evet! Sağ kolların içinde kılıç kullanıcısı var mı? Evet! Shichibukailerin içinde kılıç kullanıcısı var mı? Evet. Neyi tartışıyoruz ki halen. Şeytan meyvesi, haki ve kılıçlar, seri bunun üzerine kurulu. Korsanlar Kralı Gol D. Roger, Yonkoulardan Shanks, Whitebeard, Big Mom, Goroseilerin içinde bir tane kılıçlı dayı var, Amirallerden Fujitora, Sağ kollardan Zoro ve Shiryuu, Shichibukailerden Mihawk. Kimilerine göre serideki en güçlü kişi Ryuuma ve Kaido'ya bilinen tek yarasını veren Oden, hepsi ya kılıç ustası ya da kılıç kullanıcısı neyse işte. Wano Arcı ve sonrasında kılıçlara daha fazla yer verileceği ortada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık