Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks'ın kılıç yeteneğine kimse bir şey diyemez çok iyi kullanıyor ama Kılıç ustası farklı bir ifade.
Bazen olmuyor evet ama bu Sağlam kılıç ustalarında olmaması tesadüf değil.

Wtf : Sınavlarla uğraşıyordum =) Shanks ile bir vs'ini görsem gözüm açık gitmeyeceğim .
Tek kolu var diye küçümsüyorsunuz herifi:agla: Bu konu Zoroda haki var mı konularına döndü.Zoro da haki yok şuana kadar görmedik olabilir mi? neden olmasın.Sonuçta KK nın kılıç ustası olacak.(Bkz:Rayleigh-Kral Haki)

Ehem öncelikle Shanks vs Mihawk'ı hatırliyalım shanks'ta haki olduğu besbelli mihawk'la da kılıç tokuşturduğunu biliyoruz bu sayede tam demiyelim de hakinin kılıç ustalığı üstünde pek bir kötü etki olduğunu sanmıyorum. Kılıç ustalarında haki olsa güzel olur bir de bir yerde okumuştum nerde tam hatırlamıyorum belki smoker'ın çevirilerde belki başka bir yerde bir de kılıç ustalarında "Sakki" diye hakinin farklı bir çeşidinin olduğu yazıyordu belki haki değildir de kullandıkları bu güçtür öldürme isteğiyle alakalı bir şey olduğu yazıyordu sonunda sakki için fakat dediğin gibi haki kullandıklarına dair kesin bir söz veya kanıt yok ama olmasını isterim özellikle de sakki denilen farklı bir şekli olursa daha güzel olur.
sakki benim çevirimdi OP de öyle bir şey yok
o var olduğu söylenenler "az önce" manasına geliyor. iddayı ortaya atan bendim ve doğrusunu bende sonra öğrendim
konuya döneyim
öncelikle kılıç ustasına bir açıklama getirelim
OP yi ilk starda gördüğümde aklımda kalan o zoro repliği farkı açıklıyor
nyabilmemne kardeşler( hep unutuyorum adlarını :D ): 3 kılıç kullansanda bizi yenemezsin
zoro: 3 kılıç kullanmakla 3 kılıç teknikleri birbirinden farklı şeylerdir
işte shanks, ray-san ve mihawk, ryuma gibi adamların farkı burda çıkıyor
ray-san, shanks, koramiraller... bunlar kılıç kullanıcılarıdır. mihawk, ryuuma kılıç ustası yani saldırırken teknik kullanır. mihawkın kendi sözüde bunu kanıtlar niteliktedir "eğer estetik yoksa kılıç sadece bir demir parçasıdır"
mihawkla diğer eşleştirdiğiniz adamlar ( shanks, vista ) arasındaki fark bu
sanırım şöylede diyebiliriz. kılıç ustaları iyi kılıç kullanıcılarıdır ama kılıcı iyi kullanman kılıç ustası olduğunu göstermez çünkü teknik yoktur ayrıca teknik olmaması yonkou olmanada engel değil.
ben bu yüzden kılıç ustalarında haki olmasına gerek yoktur diye düşünüyorum
haki olanlar kılıç kullanıcılarıdır ve aksini görmedikçe ben böyle düşünecem
bu durumda şu da açıklanıyor
mihawk dünyanın en iyi kılıç ustasıdır. yani kılıç kullanıcısı değil kılıç ustası olan hiçkimse mihawkı yenemez
o zaman evet vista ya da shanks yenebilir. fanlar ayaklanmasın yenmiş demiyorum. ama mihawkın kişiliğini ve bu ikisini ismiyle bildiğini düşünürsek bu adamların kılıç kullanması hakiyle birlikte dünyanın en iyi kılıç ustasına eşdeğer.
peki zoroda haki varmı? zoroda haki yok unutun onu. sonradan çıkarmı? klasik olacak ama kılıç ustalarının logialara vurabileceği yeni bir şey görmezsek evet. mihawkta varmı? belki mantra. neden belki mantra? ray-san sadece birinde ustalaşıldığını söyledi. yani mihawk mantrada ustalaşmıştır ama zoro mihawkı geçeceği için ODA nın kıyağıyla 2 hakiyide çözer. belki mantra daha zayıf kalır ama amiralle kapışması için yeterli olur.
benim senaryom zoronun her zamanki gibi bir dayak yedikten sonra bu haki işini çözeceği. misal kizarudan sağlamken dayak yer sonrada yeni birşeylere girişir yani artık gemiyle halter niyetine çalışmazda onun yerine "ya mihawk şöyle şunu hissetmelisin demişti...bakiim walla hissediyom" der peşinden kizaruya ciddi bir yara açar kizaru o yarayla yavaşlar bizimkilerde sıvışır. ne yazdım bea :D

timurfuruncu

Senin dediklerin aynı şey değilmi? Var ama kullanmıyorlar işte ihtiyaçları olmadığındanda olabilir.Kimle kapıştıkı Mihawk şu ana kadar son gücünü kullanarak,bide Zoro'da öğrenmiştir bence görücez yakında.

Senin dediklerin aynı şey değilmi? Var ama kullanmıyorlar işte ihtiyaçları olmadığındanda olabilir.Kimle kapıştıkı Mihawk şu ana kadar son gücünü kullanarak,bide Zoro'da öğrenmiştir bence görücez yakında.
diyorumki bak zoro böyle dedi demekki aynı şey değilmiş. yoksa evet benim mantığımla bakarsan aynı şey :)
ayrıca hakisi olupta kullanmayanı görmedik daha.

Zoro logia'lara dokunduğu sürece sorun yok, tuhaf güçleri var, adamın içinden şiddet tanrısı çıkıyor şaka gibi, hemde bölümün ismi bile şiddet tanrısı zoro oluyor.. Öyle boş bir olay değil Kaku'nun asura'yı gördükten sonra nasıl tırstığı ortada :) böyle bir karekterde haki çıksa ne olur çıkmasa ne olur.
Ms.1 ile olan VS'sini hatırlarsak taşın, toprağın, çiçeğin, böçeğin nefesini hissedebilmiş nereye düşüp nereye düşmeyeceklerini anlamış.
Zoro'nun hoca'sının elit bir adam olduğunu düşünüyorum...
Yani işin özeti zoro'da haki olsa'da olmasada çok tehlikeli ve tuhaf güçleri olan bir karekter Hakisiz adam ağlatma teknigi bile var adamın :D belki Mihawk'ta zoro gibi enteresan güçleri olan bir karekterdir.

Erkan abi kılıç ustası değilse zamanında dünyanın en güçlü kılıç ustası ile niye vsler atmış. Shanks kılıç ustasıdır 'bence'. Eğer mihawk kolunu kaybetse demek ki shanks dünyanın en güçlü kılıç ustası ünvanını alacaktı dünyanın en güçlü kılıç kullanan adamı şeklinde anılmayacaktı. Rayleigh'de kılıç ustasıdır aynı şekilde neye göre değil dediğini anlamıyorum açıkçası.

Not: Shanks'den bahsediyorum başlarında yazmamışım...

Neden kılıç ustalarında haki olmasın ki? Şimdi yarın öbür gün aslında Zoro'nun tayfada hakiyi ilk kullanan eleman olduğunu ve çeliği bu şekilde kesebildiğini bize söylense, o sahne daha mı az etkileyici olacak yani? Bence biz hakiye karşı fazla bağışıklık kazandık... :) Çok ayağa düştü... :)

Zoro logia'lara dokunduğu sürece sorun yok, tuhaf güçleri var, adamın içinden şiddet tanrısı çıkıyor şaka gibi, hemde bölümün ismi bile şiddet tanrısı zoro oluyor.. Öyle boş bir olay değil Kaku'nun asura'yı gördükten sonra nasıl tırstığı ortada :) böyle bir karekterde haki çıksa ne olur çıkmasa ne olur.
Ms.1 ile olan VS'sini hatırlarsak taşın, toprağın, çiçeğin, böçeğin nefesini hissedebilmiş nereye düşüp nereye düşmeyeceklerini anlamış.
Zoro'nun hoca'sının elit bir adam olduğunu düşünüyorum...
Yani işin özeti zoro'da haki olsa'da olmasada çok tehlikeli ve tuhaf güçleri olan bir karekter Hakisiz adam ağlatma teknigi bile var adamın :D belki Mihawk'ta zoro gibi enteresan güçleri olan bir karekterdir.
kızına verdiği kılıç 21 kılıçtan birisi kendisinin kılıcı da 12'dendir allah bilir bu iki kılıca sahip olmak bile o adamı özel yapmaz mı?

Shanks kılıcına laf söyleyeceğim en son kişidir. Optaki kılıç ustası kavramı bambaşka bir şey .. Mesela Zoro , Mihawk kendilerine kılıç ustasıyım diyebiliyorlar ben Shanks'ın agzından hiç duymadım. Kılıcı iyi kullanabilir ama onu kılıç ustası yapmaz. Kendini kılıca adayanlar genelde bu kategoriye girer bu iş için özel bir çaba sarfedenler.. Shanks kılıcı iyi kullananlar kategorsindedir ama Shanks Kılıç ustaları kategorisinde değil.. Bu kategoridekiler Vista, Ryuma, Zoro, Mihawk .. Hayatını kılıca adayanlar.. Güç ile alakalı bir şey değil yani meslek gibi düşünürsek bu bir gerçek..
Ben bu kılıç ustası tanımına katılmıyorum. Sonuçta o seviyede kılıç kullanabilmek için çok üstün bir çaba sarfedilmiş olmalı. Yanında başka şeyler de kullanıyor diye kılıç ustalığından çıkmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık