Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk' ta mantra var orası kesin.. Yoksa Shanks ile düello yapamazdı. Zoro' da haki büyük ihtimal çıkacakki bence Zoro' da haki varsa Mihawk' ta hayli hayli vardır. Biraz düz mantık oldu ama öyle.. Kısacası o gözlerden haki çıkmalı.. Birde Vista' nın, Mihawk ile kapışırken haki kullandığı gösterildi mi ?
Ben asla buna inanmam..Zoroda varsa ondan hayli hayli var..Olmaz böyle birşey..Ya zoronun iradesi mihawktan güclüyse ? Ne biliyorsun..

Bazı kişiler sadece güç üstünlügüne bakıyor..Tamam belki yumruk yumruga dövüşen birinde bu böyle

Ama Kılıç ustalarında durum farklı..Mihawk belki zoradan sadece kılıçta üstün ?

kılıç ustalarında haki olması adamların saf güçlerini etkilemezki haki genelde logia kullanıcılarının gerçek vücuduna dokunabilme gibi avantaj veriyor.Benim düşüncem NWde logia türü şeytan meyveleri çok fazla çıkacak zoro elbette karşılaşacak bunlarla haki bilmesinde bi sakınca yoktur bilmeside gerekli zaten herşey eskisi gibi değil düşmanlar daha güçlü ve tehlikeli olacak NW için herkes bunu söylüyor orası çok güçlü korsanlarla dolu bir yer

İyi bir konu güzel noktalara deyinmişsin.Haki sonuçta her insanın içinde olan birşey oyüzden Haki yoktur diyemeyiz.Sonuçta öğretilebilen birşey tabi kullanımı ve kapasitesi kişiye bağlı o konuda birşey diyemem.Ve doğal olarak diğer insanlarda olduğu gibi Mihawk,zoro,....vs gbi kılıç ustalarındada haki var fakat bilincindelermi,değillermi onu bilmiyoruz enazından zoro bilmiyo diyebiliriz sanırım:D.Fakat ben mihawk'ın hakisi'nin bilincinde olduğunu düşünüyorum fakat kullanmayı gerek duymuyordur.He Crocodile ile olan vs'sinde neden bişi yapmadı konusuna gelecek olursak zaten o kapışma tamiyle bir gizem bi atakdan sonrasını göremedik.Mihawk akıllı bir adam buyüzden haki'nin olmamasının getireceği durumları düşünmüştür fakat Dünyadaki en iyi kılıç ustası unvanıyla karşısına haki kullanma durumunu gerektiricek adamlar çıkmiyacağından kayıtsız kalıyordur diyorum.

kılıç ustalarında haki olması adamların saf güçlerini etkilemezki haki genelde logia kullanıcılarının gerçek vücuduna dokunabilme gibi avantaj veriyor.Benim düşüncem NWde logia türü şeytan meyveleri çok fazla çıkacak zoro elbette karşılaşacak bunlarla haki bilmesinde bi sakınca yoktur bilmeside gerekli zaten herşey eskisi gibi değil düşmanlar daha güçlü ve tehlikeli olacak NW için herkes bunu söylüyor orası çok güçlü korsanlarla dolu bir yer
Nasıl etkilemiyor kuja oklarını görmedin mi

Var da kullanmıyor gibi yorumlar yapmayın.. Sonuçta görmedik
Bizim görmememiz olmadığı anlamına da gelmiyor.
mihawk tam bir kılıçustası ve saf kılıç yeteneği olduğu için haki gücü yok diye düşünüyorum
Saf kılıç yeteneğinin olması haki gücü olmasına niye engel olsun ki ?
vista olayı ise mihawk'a yenilmemesinin nedenini ben haki olarak görüyorum... yani vista kılıç yeteneği olarak üstün mü ? hayır değil , o zaman mihawk niye yenemedi ? cevabı : haki bence...
O an için yenemedi ama dövüşleri uzasaydı şayet ben Mihawk'ın kazanacağını düşünüyorum, hatta kazanmalı. Kılıç ustalığının tepesinde duran adam Mihawk, Vista değil. Vista'yı yenemiyecekse Mihawk şişirilmiş balondan başka bi'şey değil demektir bu. Hki Vista'ya avantaj değil mi ? Pekala öyledir. Ama ben Mihawk'la olan karşılaşmasında haki kullandığına inanmıyorum. Senin deyiminle kullandı diyen varsa da ispatlasın :D
Dediğim gibi Mihawk' da haki olduğuna dair bir şey görmedik henüz ama bu olmayacağı manasına da gelmez. Kıçı kırık bi'logia (!) gelipte dünyanın en iyi kılıç kullananını yenerse... İşte böyle bi'şey hiç olmayacak gibi geliyor bana.
Zoro'da da haki yok, şuan. Ama mantıklı olalım ki tüm logia'lara ya da haki kullanıcılarına Luffy tek başına karşı koyamaz. İleride Zoro'nun da bu tür güçlere karşı savaşacağı günler gelicek. Hatta diğer tayfa üyelerininde. Coby'de bile çıktı demeyeceğim. Çünkü ömrün boyu çalışsan dahi bu gücü çıkartamıyor ya da kullanamıyorsun. Tayfanın tümünde olmasa dahi bi'kaçında görebiliriz. Haki kullanmak için birazda seçilmiş olmak lazım gelir neticede.

Kılıç ustalarında Haki olmamasını düşünmeyi saçma buluyorum.
Düşünsenize logia olarak Caribou Mihavk'ı yense nede olsa haki olmadığı sürece dokunamıyorsun böylece kolayca Mihavk'ı yenebilir sizce Oda böyle bir adamın karizmasını çizermi?
Animede kılıç ustası olarak geçen güçlü kişilerde ben haki oldugunu düşünüyorum Logia olarak tek amiralleri göz almamak lazım.

mihawk ta haki var mı yokmu bilmiyoruz.ama tek bildiğimiz şey adamın hakisiz bile muhteşem bir gücünün oluşu.bazı arkadaşlar mihawkta mantara var diyor,mihawkın mantaraya ihtiyacı mı var g2 modunda ki luffyi slow motion izliyor.ben mihawk ta haki olmazsa bile zoronun ustasının dediği gibi "kılıcını hisset kesemeyeceğin şey yoktur diyor"mantığını kullanıyor.mihawk,daz bonesi tekte alıyor(ya haki kullandı,yada zoronun hocasının dediği gibi yaptı,belkide zoronun hocasının bahsettiği güçte hakidir bilinmez.artık neler olacağını görecez ilerde)

mihawk hakinin ne oldugunu nasıl oldugunu biliyordur , ha ama kullanmadı...burdada iki secenek var ya kullanamıyor,yada gercekten saf bedensel ve zihinsel gücünü yeterli görüyor:good: herhalükarda mihawk shanksle vs atmıs...shanks haki hakkında ne varsa zamnında kaptanından rayleighden ögrenmiş olmalı...bunlar sonraları defalarca oturup konusmuslar mihawkla...shanks luffyi bile anlatmıs,mihawka...şimdi bu mihawk salakmı haki hakkında bişe ögrenemiyecek...shanks anlatmıstır...oda dinlemiştir,geriyede dedigim gibi 2 secenek kalıyor...aynı wbnin yaptıgı gibi rogara yok istemiyorum raftelin yerini, yani haki ögrenmek istemiyorum demiştir mihawkta...yada gercekten essiz bir haki gücü yoktur...haki herkezde var diye pazarda satılmıyor...kac tane gördükki...topluluk halinde bir kujada gördük onlarda bebekliklerinden beri egitiliyorlar...ayrıca 3 tipide kullananlar bir elin parmaklarını gecmiyor yani...rayleighin deyimi cogu kişi 2 renkten birinde iyidir;) belkide mihawkta kenbunshoku var bunda ustalastı...ve şimdiye kadar bizi gözlerine yönlendirdi e.oda,ne bu gözler yani sharinganmı... ayrıca zaten kılıc ustalrı etraftaki enerjileri ve kişileri secmede direk egitimle gelişiyorlar yani dogal olarak içlerindeki kenbunshoku gücünü uyandırmaları daha kolay oluyor bence:good: ama yinede kesinlikle busoshoku haki kullanamıyor mihawk...ve luffynin houshokusndan sonraki yüz ifadesinide katarsak houshokuda...

zoroya gelince 3 ünüde kullanacak,artı dünyanın en iyi kılıc ustası olacak dileyenle iddaaya girerim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık