Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kairoseki Etkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy Hody ile dövüşürken tam gücümü kullanmıyorum demişti yani su zayıflatıyor ama balon içinde olduğu için suyun altında kalabiliyor, kairoseki olayında da Luffy kairosekiye mahsur kaldığında da zayıflıyor yani denizle aynı etki sadece olay yoğunluğa bakıyor bir kafes içinde Luffy bayılacak duruma gelirken Smoker'ın juttesinde konuşabiliyordu bile ama kendi yaptığı g2 özelliğini kullanamıyordu yani Luffy'nin özelliği kapanmıyor olabilir vücudu öyledir bir de bu olay henüz tam açıklanmadı bu kadar kafa yormak boşa kürek çekmek gibi olur nereye çekersen oraya gelir karışık olması bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor bu kadar büyütülecek bir durum değil.
Hocam tam olarak demek istediğimi anlatamıyorum. Bak mesela Smoker Jutte siyle vurdugunda luffynin canı acıyor hatta agzından kan cıkıyor degil mi? Burda net birşekilde iptal ediyor meyveyi, yani juttenin dokundugu yer lastikliğini yitiriyor, çünkü o tip bir fiziksel ataktan canı yanmaz normalde luffy nin...Ama aynı luffy nin kolu denize deydiğinde lastikliğini koruyor, gear third yapabiliyor denizde....

bence bu etki alanı olayı tamamen cevaplanmış bir olay gibi nasıl derseniz eger nede olsa daha öncelerden donanma gemilerinin deniz canavarları tarafından neden saldırıya ugramadını açıklamışlardı çünkü geminin altına yerleştirilen kairoseki sayesinde sanki gemi denizin kendi ürünüymüş gibi duruyor ve deniz canavarlarıda bu yüzden saldırmıyordu aynı şey hancock un gemisindede yılanlar taşıyordu gemiyi bu sayede calm belt te hareket edebiliyorlardı .

jutte olayına gelirsek kairoseki juttenin sadece en uç noktasında var şöyle söyleyeyim kairoseki o kadar ufakki etki alanıda o yüzden çok küçük . hatta smoker onu öyle ufak yaptırmıştırki sadece rakibine dokunabilmek için almıştır onu souçta güçlü olduguna inanıyor üstelik logia ve rakibine dokunabildigi sürece yenebilecegine inanıyor east blue de bunu çok kez gösterdi konuşma şekliyle .
Beni yanlış anlamayın, ben diyorum ki denizin gösterdiği tüm etkiler zaten var ama ekstra birşeyler olmalı

DaNTeFe

işte o noktada Smoker neden kafesten çıkmadı sorusunun cevabını veremiyoruz
Şu Smoker'ın kaçamadığı bölüm kaçıncı bölüm bir söyler misin hafızamı tazeliyeyim?Veya varsa YouTube'da videosu felan eklersen çok sevinirim merak ettim o kısmı.

Şu Smoker'ın kaçamadığı bölüm kaçıncı bölüm bir söyler misin hafızamı tazeliyeyim?Veya varsa YouTube'da videosu felan eklersen çok sevinirim merak ettim o kısmı.
Hocam kairoseki net birşekilde iptal ediyor meyveyi mesela Ace idam edilicekken elinde kairoseki var ve kılıc kafasına iniyor. Ben actıgım konuyu editlrmiştim bir bak istersen. Haki, Kairoseki ve Denizin Etkisi

DaNTeFe

Hocam kairoseki net birşekilde iptal ediyor meyveyi mesela Ace idam edilicekken elinde kairoseki var ve kılıc kafasına iniyor. Ben actıgım konuyu editlrmiştim bir bak istersen. Haki, Kairoseki ve Denizin Etkisi
Yok Kairoseki'nin ne olduğunu biliyorum sadece o Smoker'ın kaçamadığı kısmı merak ettim.

Kairoseki ile yapılan aletler.. Katı. Ancak deniz ise.. Sıvıdır. Kimya görenler bilirler. Maddenin 3 halini.. Katının içindeki tanecikler çok sıkı bir biçimde sıranlanmışken; sıvılarda araları biraz daha geniştir. Suda hareket edebilmelerinin sebebi bu bence (Luffy'nin denizin altında kolunu çıkarıp kullanması vs. denilebilir.)

Ancak Kairoseki ile yapılmış bişe çok çabuk meyvesi bastırıyor. Olay bu kimya açısından diye düşünüyorum :D

Kairoseki vucudun kucuk bir bölgesine deydiği an meyveyi komple iptal ediyor. Deniz ise sadece güçsüzleştiriyor. Belki denizin özelliklerinin yanında, biraz da karanlık eklemiş olabilir Vegapunk kairosekiye.

Vegapunk karanlığı nerde bulmuşta, onu ekleyecek kairosekiye ?
Daha öncede söylendiği gibi, o taşın yoğunluğu daha fazla olmalıki bu şekilde etkisi çok daha fazla oluyor,
yada bi arkadaşın dediği gibi
kairoseki taş yani katı halde
deniz ise sıvı,
katı madde doğal olarak daha yoğun ve bu yüzden daha etkili oluyor meyveye denize göre, en mantıklısı bu sanırım.
Karanlık zor bulunan birşey degil.Cansızlara meyve yedirebiliyorsa, karanlıkı da kairosekiyi rahatca hapsedebilir bence Vegapunk. Ayrıca deniz meyve güçlerini iptal etmiyor. Van Der Decken meyve kullanıcısı ama denizin dibinde geziyor ve Noah u da denizin dibinden yolladı adanın ustune. Kairoseki ise dokundugu an tum vucutta iptal ediyor. Ace in idamı, Mr 1 kairosekiliyken vurulunca kafasınn kanaması, Marconun kairosekiliyken kizarunun ışınını yemesi bunu gösteriyor. Tüm vucutta iptal olayı karanlıkın özelliği, bu yuzden kairosekiye eklenmiş olabilir.

Karanlık zor bulunan birşey degil.Cansızlara meyve yedirebiliyorsa, karanlıkı da kairosekiyi rahatca hapsedebilir bence Vegapunk. Ayrıca deniz meyve güçlerini iptal etmiyor. Van Der Decken meyve kullanıcısı ama denizin dibinde geziyor ve Noah u da denizin dibinden yolladı adanın ustune. Kairoseki ise dokundugu an tum vucutta iptal ediyor. Ace in idamı, Mr 1 kairosekiliyken vurulunca kafasınn kanaması, Marconun kairosekiliyken kizarunun ışınını yemesi bunu gösteriyor. Tüm vucutta iptal olayı karanlıkın özelliği, bu yuzden kairosekiye eklenmiş olabilir.
Karanlık meyvesini nerde bulupta ekleyecek onu diyorum, Kizaru'nun lazerlerini eklediği gibi, meyvenin üstünde çalışması gerek böyle bişey için...
Kairoseki ile denizi niye anlatıyorsun tekrardan, ben bilmiyorum mu dedim ?
Ayrıca karanlığın iptal lafı nerde geçiyor acaba ?
Teach'in meyvesini anlattığı şey kairoseki ile aynı ''dokunduğum müddetçe meyve kullanıcısı gücünü kullanamaz''
http://www.mangareader.net/103-2548-21/one-piece/chapter-441.html
iptal diye bi laf yok yani...

Karanlık meyvesini nerde bulupta ekleyecek onu diyorum, Kizaru'nun lazerlerini eklediği gibi, meyvenin üstünde çalışması gerek böyle bişey için...
Kairoseki ile denizi niye anlatıyorsun tekrardan, ben bilmiyorum mu dedim ?
Ayrıca karanlığın iptal lafı nerde geçiyor acaba ?
Teach'in meyvesini anlattığı şey kairoseki ile aynı ''dokunduğum müddetçe meyve kullanıcısı gücünü kullanamaz''
http://www.mangareader.net/103-2548-21/one-piece/chapter-441.html
iptal diye bi laf yok yani...
Hatırlıyorsan Kumanın üzerinde oynamış ve ona da ışın eklemişti, Kizarunun uzerinde arastırma yapıp ışınından aldığı bilgiyle. Meyvelerin zaman tekrar tekrar oluştugu düşünülürse, geçmişte incelenmiş olabilir... Neden bu kadar öfkelisin, bir sorun mu var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık