Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kairoseki Etkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Az önce diğer Kairoseki konusunu okurken geldi bu aklıma. Bildiğimiz gibi logia kullanıcıları (BB hariç) vücutlarını element formuna sokup o formdaykende kendilerini yine istedikleri şekile sokabiliyorlar.

Durum böyleyken bir logianın kendisini anahtar değilinden içeri sokabilmesi bile muhtemel. Tabiki bu forma uygun meyveler (Smoker,Crocodile vs...). Peki bu yetenek elindeyken Arabastada Smoker Kairosekili hücrenin parmaklıkları arasından duman formuna girerek neden süzülerek çıkmıyor ?

Burada benim aklıma gelen ilk şey "mıknatıs". Bildiğiniz gibi mıknatıs kendi çevresinde görünmez bir manyetik alan oluşturur ve demir türevlerini kendine çeker.

Acaba kairosekininde kendi çevresinde görünmeyen manyetik alan benzeri bir etkisi (hakideki görünmez zırh gibi) varda meyve kullanıcılarını belli bir mesafeden etkiliyor olabilirmi ? Yoksa Smoker basitçe Kairosekiye değip insan formuna dönüp sıkışmaktanmı korktu ?

Edit : Ek olarak eğer böyle bir etki alanı varsa Smoker ın elbiselerinin kalınlığının hiçe sayılıp jutte den etkilenmesi gerekmezmi. Yada elbise kairosekinin etki alanını alt edebilecek kadar kalınsa elbise yardımıyla nasıl çıkamadı kafesten (bu işin hikaye kısmı oldu gibi :D)

Burada benim aklıma gelen ilk şey "mıknatıs". Bildiğiniz gibi mıknatıs kendi çevresinde görünmez bir manyetik alan oluşturur ve demir türevlerini kendine çeker.

Edit : Ek olarak eğer böyle bir etki alanı varsa Smoker ın elbiselerinin kalınlığının hiçe sayılıp jutte den etkilenmesi gerekmezmi. Yada elbise kairosekinin etki alanını alt edebilecek kadar kalınsa elbise yardımıyla nasıl çıkamadı kafesten (bu işin hikaye kısmı oldu gibi :D)
evet etrafında belli bir manyetik alan var
editine cevaben benim bildiğim juttenin sadece ucu ya da ucundan bir kısmı deniz taşı gerisi artık her ne malzemeyse
ayrıca arasından geçmeye çalışırken daha geçemeden etki eder bence :D

Hatırlarsananız arkadaslar coby ve luffy water7 da karşılaştıklarında Calm Belten nasıl geçtiklerini açıklarken denizle aynı enerjiyi yayıyor diyordu. Temas değil bir dalga olduğuna işaret. Birde taşın sertliği konusunda yapılan tartışmada vardı,belki şekilverilmesini zor kılan o enerjidir....

DaNTeFe

Mıknatıs gibi bir alanda etkili olsaydı Crocodile Luffy'i Alabasta'da yakaladığında ve Kairosekiden yapılmış parmaklıkların ardında iken parmaklıklara yaklaşınca güçsüzleşirdi ama öyle olmadı sadece değdiğinde güçsüzleşti.

Mıknatıs gibi bir alanda etkili olsaydı Crocodile Luffy'i Alabasta'da yakaladığında ve Kairosekiden yapılmış parmaklıkların ardında iken parmaklıklara yaklaşınca güçsüzleşirdi ama öyle olmadı sadece değdiğinde güçsüzleşti.
işte o noktada Smoker neden kafesten çıkmadı sorusunun cevabını veremiyoruz

belki etrafı cevirili olduğunda etkiliyordur. Yine mıknatıs gibi eğer yanında başka bir mıknatıs yoksa hissedilmiyor ama başka bir mıknatır yaklaştırdığımızya ya itiyorlar yada çekiyorlar....

Ben çok merak ediyorum acaba buggy ''hergün'' nasıl kaçıyormuş impel down'daki hapishanelerden,Her biri kairosekili diye biliyorum,İlk akla gelen parçalara ayrılıp boşluktan geçmesi oluyor.

Ben çok merak ediyorum acaba buggy ''hergün'' nasıl kaçıyormuş impel down'daki hapishanelerden,Her biri kairosekili diye biliyorum,İlk akla gelen parçalara ayrılıp boşluktan geçmesi oluyor.
Buggy yakalandığında meyvesini açığa çıkartmamış yani ona normal kelepçe takmışlar.Böyle birşey animede mi yoksa mangada mı geçti tam hatırlayamadım.Zaten çoğu meyve kullanıcılarını 3-4 yada 5.kata hapsediyorlar.Ama buggy'i 1.kata hapsetmişler gerisini sen düşün artık:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık