Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kairoseki Etkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam buggy ordaydıda oralardaki hapishanelerde kairoseki varmı yokmu,Bende yoktur herhalde diyorum yani 1.ci level adamlar için gerek duymazlar.Buggyde meyvesini gizlediginden 1.ci leveldedir.

Çok kafa karıştırıcı bir durum. Deniz iptal etmiyor. Bu luffy, robin ve chopper ın sahnelerinden kesin belli oluyor. ama kairoseki bütün vücutta iptal ediyor. Ace idam edilecekken kılıc boynuna iniyor... Marcoya kairoseki takılınca kizarunun ışınlarını alıyor.. Mr1 e kairoseki takılıyken herifin biri kafaya gecirip kanatıyor.

Tüm bunlar denizle kairosekiyi farklıymıs gibi gösteriyor. Kairosekinin içine kalıcı olarak haki eklenmiş desek(kuja okları misali) sadece dokunulan noktaya etki eder. ama Ace in ve marconun tüm vücuduna etki etmişti... Manyetik alan var desek, smoker o Jutteyi nasıl taşıyor, nasıl dönüşüyor? Bu kairoseki nasıl çalışıyor da tüm vücudu etkiliyor acaba?

Kendi açtıgım konuyu degiştirmiştim ama şimdi tekrar kıllandım..

Çok kafa karıştırıcı bir durum. Deniz iptal etmiyor. Bu luffy, robin ve chopper ın sahnelerinden kesin belli oluyor. ama kairoseki bütün vücutta iptal ediyor. Ace idam edilecekken kılıc boynuna iniyor... Marcoya kairoseki takılınca kizarunun ışınlarını alıyor.. Mr1 e kairoseki takılıyken herifin biri kafaya gecirip kanatıyor.

Tüm bunlar denizle kairosekiyi farklıymıs gibi gösteriyor. Kairosekinin içine kalıcı olarak haki eklenmiş desek(kuja okları misali) sadece dokunulan noktaya etki eder. ama Ace in ve marconun tüm vücuduna etki etmişti... Manyetik alan var desek, smoker o Jutteyi nasıl taşıyor, nasıl dönüşüyor? Bu kairoseki nasıl çalışıyor da tüm vücudu etkiliyor acaba?

Kendi açtıgım konuyu degiştirmiştim ama şimdi tekrar kıllandım..
Yoğunluk var Luffy denizde yürüyebiliyor ama denizde yüzemiyor belli bir yerden sonra gücünü kaybediyor denizde ama hala uzuyabiliyor kairoseki ile deniz aynı etkili.

Hatta son bölümde luffy sasnjiyi kurtarırken elinin bir kısmını denize sokmuştu ve enerjisi zayıflamıştı.Bencede feritin dediği gibi yoğunluk olayıdır.

Bu arada İmpel Down'da Buggy için meyvesiz olduğunu düşünüyorduk diye bir diyalog hatırlıyorum Buggy kairosekili değildi.

Yoğunluk var Luffy denizde yürüyebiliyor ama denizde yüzemiyor belli bir yerden sonra gücünü kaybediyor denizde ama hala uzuyabiliyor kairoseki ile deniz aynı etkili.
Hocam aynı etkili ama ekstra birşeyler olmalı kairosekide, cunku deniz meyve gücünü iptal etmiyor ve luffy krakeni yenerken bilincli olarak denizde gear third yapıyor.

Ama kairoseki takılı ace gücünü kullanamıyor. Güçsüzlüğünden de değil çünkü idam edilecekken de kılıçlar boynuna iniyor. Yani tüm vucutta iptal ediyor ki böyle oluyor.... Cok karısık bi durum

Hocam aynı etkili ama ekstra birşeyler olmalı kairosekide, cunku deniz meyve gücünü iptal etmiyor ve luffy krakeni yenerken bilincli olarak denizde gear third yapıyor.

Ama kairoseki takılı ace gücünü kullanamıyor. Güçsüzlüğünden de değil çünkü idam edilecekken de kılıçlar boynuna iniyor. Yani tüm vucutta iptal ediyor ki böyle oluyor.... Cok karısık bi durum
Luffy Hody ile dövüşürken tam gücümü kullanmıyorum demişti yani su zayıflatıyor ama balon içinde olduğu için suyun altında kalabiliyor, kairoseki olayında da Luffy kairosekiye mahsur kaldığında da zayıflıyor yani denizle aynı etki sadece olay yoğunluğa bakıyor bir kafes içinde Luffy bayılacak duruma gelirken Smoker'ın juttesinde konuşabiliyordu bile ama kendi yaptığı g2 özelliğini kullanamıyordu yani Luffy'nin özelliği kapanmıyor olabilir vücudu öyledir bir de bu olay henüz tam açıklanmadı bu kadar kafa yormak boşa kürek çekmek gibi olur nereye çekersen oraya gelir karışık olması bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor bu kadar büyütülecek bir durum değil.

bence bu etki alanı olayı tamamen cevaplanmış bir olay gibi nasıl derseniz eger nede olsa daha öncelerden donanma gemilerinin deniz canavarları tarafından neden saldırıya ugramadını açıklamışlardı çünkü geminin altına yerleştirilen kairoseki sayesinde sanki gemi denizin kendi ürünüymüş gibi duruyor ve deniz canavarlarıda bu yüzden saldırmıyordu aynı şey hancock un gemisindede yılanlar taşıyordu gemiyi bu sayede calm belt te hareket edebiliyorlardı .

jutte olayına gelirsek kairoseki juttenin sadece en uç noktasında var şöyle söyleyeyim kairoseki o kadar ufakki etki alanıda o yüzden çok küçük . hatta smoker onu öyle ufak yaptırmıştırki sadece rakibine dokunabilmek için almıştır onu souçta güçlü olduguna inanıyor üstelik logia ve rakibine dokunabildigi sürece yenebilecegine inanıyor east blue de bunu çok kez gösterdi konuşma şekliyle .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık