Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Japonca

Japonca Zor mu, Kolay mı?

• Zor

Kullanılan: 30 61.2%
  • Kolay

Kullanılan: 15 30.6%
  • Orta

Kullanılan: 4 8.2%

• Kullanılan toplam oy
    49
@Sir Crocodile
@Aksakallı D.D
Kanji için Kanji Study kullanıyorum. Çok faydalı. Hem birleşik karakterler var hem de cümle içinde kullanımı var. Aynı zamanda çizim alıştırması da yapabiliyorsunuz. Kanjiyi öğrendiniz mı gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Şaka bir yana gayet zor. Kolay dil mi var :D Onun dışında Kanji no Owari adlı oyunu oynamıştım. Hem Kanji öğreniyorsun hem de oyun oynuyorsun. Grameri bir siteden bakmıştım ama bulamadım. Bulursam atarım.
Uygulama güzel ama ingiliççe :( Şaka maka güzel uygulama. Ama önce İngilizceyi üst seviyeye çıkarmam lazım :(

Japonca öğrenmeye hevesliyim zamanı gelince bu konudan yararlanırım.

Japonca basit hikayeler,basit konuşmalar vs. ne varsa paylaşırsanız yararlı olur.

Japonca öğrenmeye hevesliyim zamanı gelince bu konudan yararlanırım.

Japonca basit hikayeler,basit konuşmalar vs. ne varsa paylaşırsanız yararlı olur.
Türkçe başta olmak üzere, faydalı kaynaklar arıyorum. Burada da (incelenip faydalı olduğuna kanaat getirilmiş) kaynakları ilk mesajda topluyorum. Lazım olduğunda ilk mesaja bakabilirsiniz.

Tek başına bir yere kadar gelisir. Şuan çeviri ve okumada gayet iyiyim ama edat vs çok k karışıklık yaratıyor. Kanji konusu ise gerçektende sıkıntı cidden diğer dillerin yanında ekstra kanji icin çalışma yapılması gerekiyor. Hiragana en kolayi pratik yapıp cümlelerle çalışılabilir. Katakana tek tek kelime kelime nadir rastlanıyor. O yüzden pratiği baya zor.

Google Translate sağolsun :D:D
:)
@Sir Crocodile
@Aksakallı D.D
Kanji için Kanji Study kullanıyorum. Çok faydalı. Hem birleşik karakterler var hem de cümle içinde kullanımı var. Aynı zamanda çizim alıştırması da yapabiliyorsunuz. Kanjiyi öğreniniz mı gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Şaka bir yana gayet zor. Kolay dil mi var :D Onun dışında Kanji no Owari adlı oyunu oynamıştım. Hem Kanji öğreniyorsun hem de oyun oynuyorsun. Grameri bir siteden bakmıştım ama bulamadım. Bulursam atarım.
Bakarım benim de merakım var ama bakalım, dediğin gibi kolay dil yok. Dil öğrenmek uğraş isteyen bir şey. :)

Ama belirtmek gerekirse gramer olarak gerçektende baya kolay edatlar halledildikten sonra Türkçe gibi rahat rahat cümle kuruluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık