Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Japonca

Japonca Zor mu, Kolay mı?

• Zor

Kullanılan: 30 61.2%
  • Kolay

Kullanılan: 15 30.6%
  • Orta

Kullanılan: 4 8.2%

• Kullanılan toplam oy
    49
evet yilda bir kere ankarada türk japon vakfı tarafından yapılıyo bildiğim kadarıyla.bu yıl en düşük seviyesine girmek istemiştim ama kararı verdiğimde başvuru tarihi çoktan geçmişti,seneye kaldı artık.
Sınavlar gerçekten farklı. Kanji birleşimi verip nasıl okunduğunu soruyor. Bir de birbirine benzeyenleri koyuyorlar genelde. Örnek vereyim.
1) ゆうのう
有態
有能
有熊
有脂
İşte hangisi doğrudur diye. Ben de bir ara baştan başlayalım bari. Burada güzel kaynaklar paylaşılırsa çok faydalı olacak diye umuyorum. Doğru cevap ikincisi :D

Sınavlar gerçekten farklı. Kanji birleşimi verip nasıl okunduğunu soruyor. Bir de birbirine benzeyenleri koyuyorlar genelde. Örnek vereyim.
1) ゆうのう
有態
有能
有熊
有脂
İşte hangisi doğrudur diye. Ben de bir ara baştan başlayalım bari. Burada güzel kaynaklar paylaşılırsa çok faydalı olacak diye umuyorum. Doğru cevap ikincisi :D
kanjide yazma ve kelime anlamında çince bilgime güveniyorum ama okunuşu gerçekten zorluyor,zaten sinavı geçmek gibi bir niyetim yoktu,herşeyi eteleyen biri olduğu için motive eder diye düşünmüştüm, N5 seviyesi 100 kanji 800 kelimeydi yanlış hatırlamıyorsam,bir sonrakine sınavı geçmek için girerim artık:D

kanjide yazma ve kelime anlamında çince bilgime güveniyorum ama okunuşu gerçekten zorluyor,zaten sinavı geçmek gibi bir niyetim yoktu,herşeyi eteleyen biri olduğu için motive eder diye düşünmüştüm, N5 seviyesi 100 kanji 800 kelimeydi yanlış hatırlamıyorsam,bir sonrakine sınavı geçmek için girerim artık:D
Birbirlerine benzemeseler neyse. 4 şık arasında kalıyorsun :D

Siz siz olun kelime ile kanjiyi karıştırmayın. Kanji bir nevi kelime kökü gibi. Yanına başka kanji gelince anlamı ve okunuşu değişebilir, sondan eklemeli olduğundan kelimeden kelime türeyebilir vs. 2000 kanji bilmek demek hem yazılışını, hem okunuşlarını hem de yan anlamlarını bilmeyi kapsar. Yani basit gibi dursa da çoğu kişi bunu okulu bitene kadar zorla öğreniyor. 2000 tanecik yeaa, her gün 20 tane öğrensem 3 ayda masterım hihoha demekle olmuyor :/

Japonca'yı sadece anlayıp, konuşmak isteyenlere tek tavsiyem konuşarak öğrenmeleri, birkaç capon arkadaş edinirseniz, böyle yazılı çalışmaktan çok daha hızlı yol kat edersiniz. Okuyup anlamak isteyenlere Allah kolaylık versin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık