Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hala WB şu adayı korumamış bu adayi korumamış diye sallayan var. Yahu adam bölgesiz olan her yere el atmış zaten atabildiği kadar. Bunu bizzat adamın el attığı yerde yaşayan balık söylüyor.

Vay be! Son zamanlarda unutanlar vardı bu adamın büyüklüğünü. Hatırlattığın için sağol:sapkali:

Ben Drafon ball'ı savunmuyorum. O bile One Piece'ten iyi diyorum.
Yani Luffy'nin yarım günlük, kaçma kovalamaca, yeme, içme, dinlenme, yatma, kalkma, sohbet etme dolu dövüşte geleceği görmeyi öğrendiği düşünülürse Dragon Ball'dakilere laf etmek kimin hakkı olur?

Luffy eğitim yapıyor da diğerleri armut mu topluyor?

Dahası 2 senede serinin zirvesine ulaşan adam ondan sonraki 40 senede hiç mi güçlenmiyor yani?
Neden? Nasıl?
Luffy dışında kimde görüldü bu dediğin şimdiye kadar?
Her şeyin bir zirve noktası vardır.Luffy de ana karakter mantığı içerisinde çabuk zirveye varıyor.O yüzden zirve sonrası çok da güçleneceğini sanmıyorum.
Ben db konusuna katılmıyorum.Goku nasıl Super Saiyan olmuştu hatırlar mısın misal.Eğitim ile mi! One piece bu konuda daha iyi bence.

Son düzenleme:
Vay be! Son zamanlarda unutanlar vardı bu adamın büyüklüğünü. Hatırlattığın için sağol:sapkali:
Adamın ismi o kadar etkili ki öldüğü haberi çıktığı an koruduğu adalara saldırı başlıyor.

Yani WB'nin ölümü denizcileri kötü etkiliyor fakat yine de bunu istiyorlar. Oysa ki adam kimseye bulaşmayan biri dokunmadiğın sürece. Adam korsanların hareketliliklerini bile durdurmuş denilebilir. Adamın elinde "Dünyayı yok edebilecek" meyve yetenek var ama adam kötü niyetli değil dua etsinler ki.

Zaten o ölene kadar bu Donanma denilen şekilsizlerin NW de söz söyleme hakkı yoktu. Anca 2 yıl sonrası taşıdılar karargahı NW'ye.

Her şeyin bir zirve noktası vardır.Luffy de ana karakter mantığı içerisinde çabuk zirveye varıyor.O yüzden zirve sonrası çok da güçleneceğini sanmıyorum.
Ben db konusuna katılmıyorum.Goku nasıl Super Saiyan olmuştu hatırlar mısın misal.Eğitim ile mi! One piece bu konuda daha iyi bence.
Zirveye çabuk vardığı doğru. Meğerse zirve iki adım ötesindeymiş.
Basamakları çabuk tırmandığı iddia edilen Shanks da halt etsin.
8 yaşından beri Roger'ın tayfasında yeni dünyada arşınalamadığı ada kalmadığı halde yonkouluğa anca 33 yaşında çıkmış.
Şimdi 41 yaşında ama hala zirvede değil.

20 yaşından sonra birinin güçlenmeyeceği savını da o kadar saçma buldum ki verecek karşılık bulamıyorum.
Lütfen yanlış anlama, sana lafım yok. Sana bunu düşündürten Oda'nın o saçmalık.

Zirveye çabuk vardığı doğru. Meğerse zirve iki adım ötesindeymiş.
Basamakları çabuk tırmandığı iddia edilen Shanks da halt etsin.
8 yaşından beri Roger'ın tayfasında yeni dünyada arşınalamadığı ada kalmadığı halde yonkouluğa anca 33 yaşında çıkmış.
Şimdi 41 yaşında ama hala zirvede değil.

20 yaşından sonra birinin güçlenmeyeceği savını da o kadar saçma buldum ki verecek karşılık bulamıyorum.
Lütfen yanlış anlama, sana lafım yok. Sana bunu düşündürten Oda'nın o saçmalık.
Zirve kelimesini göz ardı ediyorsun .Zirve bir kişinin varabileceği en son noktadır.E haliyle 20lerinde bu zirveye varmış olan bir kişinin 30'larında kat be kat güçlenmeyeceğini düşünmenin bir saçmalık olduğunu düşünmüyorum burada.Luffy'i diğerlerinin zirveye varma yaşlarıyla karşılaştırman bir kere düzgün bir karşılaştırma olmaz.Oda'nın mantığı bu sende dedin.

Zirve kelimesini göz ardı ediyorsun .Zirve bir kişinin varabileceği en son noktadır.E haliyle 20lerinde bu zirveye varmış olan bir kişinin 30'larında kat be kat güçlenmeyeceğini düşünmenin bir saçmalık olduğunu düşünmüyorum burada.Luffy'i diğerlerinin zirveye varma yaşlarıyla karşılaştırman bir kere düzgün bir karşılaştırma olmaz.Oda'nın mantığı bu sende dedin.
İyi de bu dediğin benim dediğimi karşılamıyor ki
Serinin zirvesini ermek, kendi zirvene ermek anlamına gelmez. Öyle olsa dünya rekortmenleri 1.liği aldıktan sonra güçlenmeyi bırakırlardı. Ama sık sık kendi rekorunu kıran insanları görüyoruz.
Diğer insanlardan yukarıda olman en yukarıda olduğun anlamına gelmez. Daha yukarı çıkamayacağın anlamına da gelmez.
20 yaşında bi veledin 2 senede güle oynaya çıktığı noktanın yukarısı olmadığı fikrinin saçmalığından bahsediyorum ben.

İyi de bu dediğin benim dediğimi karşılamıyor ki
Serinin zirvesini ermek, kendi zirvene ermek anlamına gelmez. Öyle olsa dünya rekortmenleri 1.liği aldıktan sonra güçlenmeyi bırakırlardı. Ama sık sık kendi rekorunu kıran insanları görüyoruz.
Diğer insanlardan yukarıda olman en yukarıda olduğun anlamına gelmez. Daha yukarı çıkamayacağın anlamına da gelmez.
20 yaşında bi veledin 2 senede güle oynaya çıktığı noktanın yukarısı olmadığı fikrinin saçmalığından bahsediyorum ben.
Yani bir insan en fazla ne kadar güçlenebilir ki korsanlar kralı olmuşsun daha ne kadar güçleneceksin hiç mi bunun bir sınırı yok.Kendi rekorunu kıran insanlar kat be kat mı bu sınırı aşıyorlar.

İkna oldum ama hala yağmayı nereden yaptıkları belirsiz. Ayrıca sebebi ne olursa olsun WB gibi bir adama o insanlarla aynı tayfada olmak yakışmamış.
Tüm korsanlar yağma yapmıyor ki. Bu tayfa zaten kendi içinde sorunlu olay kaptanda bence. Önceden de Teach üzerinden yazmıştım "Arı Kovanı adası" sebebiyle. Teach 6. kata gitti ve adamlarını birbirleriyle karşılaştirarak en güçlülerini aldı. Muhtemelen Xebec de tayfasini bu tarz bir olayla kurdu. Söylentiler de bunu onaylar nitelikte zaten.

Mesela deniliyor ki. "Çok uzun zaman önce Ari kovani olarak bilinen bir korsan adasında kayda değer pek çok isim zenginleşmek için bir araya geldi. Yapılan görüşmeler sonucu Kayalar korsanları kuruldu" Sence bu nasıl bir görüşmeydi? :D ;)

Kimin kaptan olacağına ya da tayfa hiyerarşisine nasıl karar verildi. Cevabı net aslında.

"Kaido ve BM kedi köpek gibi kavga ettiler hiç anlaşamazdı" deniliyor.

"Birbirlerine karşı bile acımasızlardı"

"Bir nedenden ötürü tayfa üyeleri birbirlerine katlanamıyorlardı. Kendilerini bir korsan tayfasından ziyade bir grup olarak gördüler.

Adamları farklı bir yol ile toplamış belli ki.

Teach de böyle adamlarını farklı bir yol ile bir araya getirdi. Arı Kovanı denilen adayı kullaniyor Xebec gibi. Tayfa üyeleri birbirlerinden haz etmiyorlar. "Biri ben kaptan olayım" diyor. Lafitte buna haddini bil bu tayfanin kaptanı "Teach" diyor. Shilew Burgess'a ölmedin mi falan diye konuşuyor. Güvenilmez olmasına rağmen Kuzanı falan alıyorlar aralarına. En son da Moria olayı var.

Üye silindi 1004

Hala WB şu adayı korumamış bu adayi korumamış diye sallayan var. Yahu adam bölgesiz olan her yere el atmış zaten atabildiği kadar. Bunu bizzat adamın el attığı yerde yaşayan balık söylüyor.

Oysa millet Karasakal'a bile bir şey yapamadığını fark etseydi Balıkadam adasını tekrar talan etmeye başlarlardı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık