Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katılıyorum. Luffy ve tayfanın geri kalanı bile ayrılıyor. 2 yıl sonra tayfanın adam akıllı kaliteli dövüşleri yok. Luffy, başarısız olsa bile Kaido'yla bile kapıştı. Yani arc bittiğinde ve geriye baktığımızda akılda kalan hep Luffy'nin dövüşleri oluyor.
Tayfayı göstermek yerine tek atımlık kurşun olan çer çöp arc figüranlarının hobilerine odaklanmaktan daha çok zevk alıyor. Yavaştan serinin sonlarına geldiğimizden bir karakter bolluğu var ve elindeki kartları artık daha rahat oynayabiliyor diye göze batmıyor. Ama tek tek incelediğimizde arcların kalitesindeki düşüş dramatik. En azından giriş ve gelişme sürecinde.

Hala WB şu adayı korumamış bu adayi korumamış diye sallayan var. Yahu adam bölgesiz olan her yere el atmış zaten atabildiği kadar. Bunu bizzat adamın el attığı yerde yaşayan balık söylüyor.

"Ore wa Yowai."

"Nasıl bir kral olacaksın. VELET!"

"Hani canıma okuyacaktın. Niye kaçıyorsun?"

Durup dururken aklıma geldiler gene kızdım bak.
Sen git herkesin prime dönemini 30lu-40lı yaşları yap. Sonra 17 yaşına kadar dünyanın en güçsüz ve sakin köyünden dışarı çıkmamış veledi 2 senede yenidünyada yonkoularla savaşacak seviyeye çıkar.
Sopalık bu Oda, sopalık.:of:
Bu çocuk kimin torunu,kimin oğlu unutuyorsun.

Tayfayı göstermek yerine tek atımlık kurşun olan çer çöp arc figüranlarının hobilerine odaklanmaktan daha çok zevk alıyor. Yavaştan serinin sonlarına geldiğimizden bir karakter bolluğu var ve elindeki kartları artık daha rahat oynayabiliyor diye göze batmıyor. Ama tek tek incelediğimizde arcların kalitesindeki düşüş dramatik. En azından giriş ve gelişme sürecinde.
Arcın dramatik kurgusu için yaptığı işlere lafım yok ama bu kurguların 2 yıl sonra tekrara bağlaması kötü oldu. Üstüne tayfayı iyice arka plana atınca sıkıntı büyüyor. Zoro'nun, Sanji'nin vs. dövüşünü falan görünce seriden daha çok zevk alan insanlar var. 2 yıl sonra hepsi bundan mahrum kaldı.

Bir shounen okuyoruz ve shounenlerde her zaman ana karakterler çabuk güçlenir.
Aslına bakarsan Luffy'nin gelişimi kanı çok tatlıya bağlanamayacak kadar absürt ilerliyor. Tüm tayfa öyle gerçi. Serinin kendi mantığı içerisinde bizimkilerin bu kadar çabuk seviye atlamalarının sağlam bir temeli yok. O yüzden bir çok insan zaman atlaması bekliyor ya da olması gerektiğini düşünüyor. Serinin kalitesine gölge düşüren bir mevzu bu. Görmezden geliyoruz işte elimizden geldiğince.

Bir shounen okuyoruz ve shounenlerde her zaman ana karakterler çabuk güçlenir.
Bu çabuk güçlenmek değil, bu çok başka bir şey. Her şeyi çabucak öğrenen Goku bile Luffy kadar hızlı güçlenmiyordu. Bin türlü eğitimden geçti. Oraya gitti, buraya gitti.
Luffy naaptı.
Sanki potansiyel denen şey sadece onda varmış, geri kalan herkes bundan yoksunmuş gibi bir şey gösteriliyor. Bu çocuk 19 yaşında korsan kralı olacak da 25inde ne seviyede olacak. 30unda ne seviyede olacak. 40ında 60ında nerede olacak?
Roger bile 50 yaşında korsankral olmuşken, Shanks 33 yaşında yonkou olmuşken, dünyanın en güçlü adamının gençliği hakkında hiçbir şey bilmiyorken, ölemeyen Kaido 20 yıl önce Oden'den yara alabiliyorken, bu ne bu?

Aslına bakarsan Luffy'nin gelişimi kanı çok tatlıya bağlanamayacak kadar absürt ilerliyor. Tüm tayfa öyle gerçi. Serinin kendi mantığı içerisinde bizimkilerin bu kadar çabuk seviye atlamalarının sağlam bir temeli yok. O yüzden bir çok insan zaman atlaması bekliyor ya da olması gerektiğini düşünüyor. Serinin kalitesine gölge düşüren bir mevzu bu. Görmezden geliyoruz işte elimizden geldiğince.
Doğru.Oda'nın karakteri bu kadar hızlı zirveye taşımasının nedeni sanırım zaman atlaması yapmak istememesinden kaynaklanıyor.Yoksa isteseydi şimdi Luffy Kaido'ya yürüyor olmazdı.Ama dediğin gibi biraz göze batıyor.
Bu çabuk güçlenmek değil, bu çok başka bir şey. Her şeyi çabucak öğrenen Goku bile Luffy kadar hızlı güçlenmiyordu. Bin türlü eğitimden geçti. Oraya gitti, buraya gitti.
Luffy naaptı.
Sanki potansiyel denen şey sadece onda varmış, geri kalan herkes bundan yoksunmuş gibi bir şey gösteriliyor. Bu çocuk 19 yaşında korsan kralı olacak da 25inde ne seviyede olacak. 30unda ne seviyede olacak. 40ında 60ında nerede olacak?
Roger bile 50 yaşında korsankral olmuşken, Shanks 33 yaşında yonkou olmuşken, dünyanın en güçlü adamının gençliği hakkında hiçbir şey bilmiyorken, ölemeyen Kaido 20 yıl önce Oden'den yara alabiliyorken, bu ne bu?
Ya Db bence en son savunulacak seri bu konuda havadan power up yağıyor o seride.Temelinde eğitim yapsalarda dövüş içinde öyle böyle güçlenmiyorlar.Luffy ne mi yaptı hiç mi eğitim yapmıyor be bu çocuk.
Luffy zaten 20'lerinde zirvesine varmış olur o yüzden 40'larında falan bir daha güçlenir mi sanmam.

Oda'nın karakteri bu kadar hızlı zirveye taşımasının nedeni sanırım zaman atlaması yapmak istememesinden kaynaklanıyor.Yoksa isteseydi şimdi Luffy Kaido'ya yürüyor olmazdı.Ama dediğin gibi biraz göze batıyor.

Ya Db bence en son savunulacak seri bu konuda havadan power up yağıyor o seride.Temelinde eğitim yapsalarda dövüş içinde öyle böyle güçlenmiyorlar.Luffy ne mi yaptı hiç mi eğitim yapmıyor be bu çocuk.
Luffy zaten 20'lerinde zirvesine varmış olur o yüzden 40'larında falan bir daha güçlenir mi sanmam.
Ben Drafon ball'ı savunmuyorum. O bile One Piece'ten iyi diyorum.
Yani Luffy'nin yarım günlük, kaçma kovalamaca, yeme, içme, dinlenme, yatma, kalkma, sohbet etme dolu dövüşte geleceği görmeyi öğrendiği düşünülürse Dragon Ball'dakilere laf etmek kimin hakkı olur?

Luffy eğitim yapıyor da diğerleri armut mu topluyor?

Dahası 2 senede serinin zirvesine ulaşan adam ondan sonraki 40 senede hiç mi güçlenmiyor yani?
Neden? Nasıl?
Luffy dışında kimde görüldü bu dediğin şimdiye kadar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık