Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öyle bir şey demiyorum. Manga'da gösterilenin bu olduğunu da düşünmüyorum. Elinde siyah koka olan Magma yumruklu bir Akainu gördük mü kabul ederim dediğini.:D
Eline koka basmış akainu vurunca delecek ve yakacak tabiki ne olacak başka :S Benim anladığım şu. Meyve kullanıcısı bir forma haki basıyor ve bu formu koruyor. Sonra başka bir nesne bu form ile etkileşince haki formun mukavemetini artırıyor. Yani Doffy'nin ipliklerine haki bastığını düşünelim. Haki bu iplikleri daha sivri yapmaz ama formunu koruyabilmesi için ipliklere destek olur.

Eline koka basmış akainu vurunca delecek ve yakacak tabiki ne olacak başka :S Benim anladığım şu. Meyve kullanıcısı bir forma haki basıyor ve bu formu koruyor. Sonra başka bir nesne bu form ile etkileşince haki formun mukavemetini artırıyor. Yani Doffy'nin ipliklerine haki bastığını düşünelim. Haki bu iplikleri daha sivri yapmaz ama formunu koruyabilmesi için ipliklere destek olur.
Sen hayal edebiliyon ben edemiyorum o sahneyi hacı. Görene kadar da aklıma yatmaz. Şu ana kadar benim mantığımı bozan bir örnek görmedim. Eğer çıkarsa kabul ederim.

Vallaha o bana saçma geliyor. En azından gördüğümüz kadarıyla kokanın amacı sertleştirmektir. Luffy lastiğin formunu bozacak kadar haki ekledi mi vücutu çok sert olur esnekliğini kaybeder bence. G4'te ise bunun esnekliğini kaybetmeyecek derecede kullanıyor.

İyi de gerçek dünyaya niye gidiyorsun ? Gerçek dünyada öyle bir hızla dönen adamı tutan mochi mi olur? :D

Snake man tekniğinde tekniğin o kadar sivri köşe alması ve hızlanması hiçbir esneklik payı bırakmayacak derecede sertleştirmesinden kaynaklı bence.
Koka öyle olsa bile b. haki tam olarak o değil bence, görünmez kalkanlı saldırıya bakınca farklı oluyor. Shanks'ın kılıcına Akainu'nun lavı değmiyor. Bu sertlik değil. Aura gibi farklı olarak da kullanılıyor. Hunter'da nen gibi.

Koka öyle olsa bile b. haki tam olarak o değil bence, görünmez kalkanlı saldırıya bakınca farklı oluyor. Shanks'ın kılıcına Akainu'nun lavı değmiyor. Bu sertlik değil. Aura gibi farklı olarak da kullanılıyor. Hunter'da nen gibi.
Koka'nın etkisinin bu olduğunu düşünüyorum.

Örneğin Rebecca kontrol edilirken Luffy'nin araya girip kafaya koka basması ve kılıcın kırılması bence buna güzel bir örnek.

Sen hayal edebiliyon ben edemiyorum o sahneyi hacı. Görene kadar da aklıma yatmaz. Şu ana kadar benim mantığımı bozan bir örnek görmedim. Eğer çıkarsa kabul ederim.
Valla haki ve kaplama mantığını ben böyle anlıyorum. Hatta Ray babaya gemi kaplama ustası falan derken hakisine gönderme la bu diye anlamıştım. B.haki kaplama ustası, Kara Kral gibi :D

Ha bak mesela Katakuri dedik akışkan logia gibi dedik. Hatta ben vurulunca yapışkan olmuyor, hatta biraz zorlarsak mochiye non-newtonian diyebiliriz ki tokmakla vurunca neden akışkan ve yapışkan olamadığını açıklar falan derim. Neyse bunları geçelim, sen şu sahneye ne diyorsun?

1. görsel sağ üst
2. görsel sağ alt

Katakuri hareketli haldeyken ve bu formunda başının sağ tarafına haki basıyor. Ve bu haki bedeniyle beraber hareket etmiyor :S Kafası hariç tüm vücudu hareket halinde, çizgilerden anlıyoruz mesela. Haki neden hareket etmiyor o konumdan sence :S

Elması olan adamın hakisi ne işe yarıyor o zaman? Logiaya dokunmak için mi var?
Eğer koka basarsa daha da sert hale geliyor. Elmasın özelliği zaten sertlik vermesi. Ben o sertliğin akışkanlığı durdurduğunu düşündüğüm için Akainu'nun magmasının da akışkan formunu kaybedeceğini düşünüyorum.

Elmas ise zaten sert. Üstüne bir de yine sert bir şey koyuyorsun. Benim lastiğin formunu bozuyordan kastım buydu.

Ayrıca logialara vurmak için haki şart. Yoksa nereye Aokiji'ye vurup kan alıyorsun?

@twei

Vallaha anladıysam arap olayım.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık