Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eğer koka basarsa daha da sert hale geliyor. Elmasın özelliği zaten sertlik vermesi. Ben o sertliğin akışkanlığı durdurduğunu düşündüğüm için Akainu'nun magmasının da akışkan formunu kaybedeceğini düşünüyorum.

Elmas ise zaten sert. Üstüne bir de yine sert bir şey koyuyorsun. Benim lastiğin formunu bozuyordan kastım buydu.

Ayrıca logialara vurmak için haki şart. Yoksa nereye Aokiji'ye vurup kan alıyorsun?

@twei

Vallaha anladıysam arap olayım.:D
Tekerlek şeklini almış. Bedeni hareket halinde. Hakiyi gördüğümüz yer neden hareket etmiyor sence?

Çünkü bu aklıma logiaların olası haki kullanımıyla ilgili birşey getirdi de sen ne düşünüyorsun diye sorayım dedim. Hala anlamadıysan, kış lastiği takmadık neyse haki zincir idare eder dedik, zincir sürekli tekerin asfalta değdiği yere gelmez, tekerlekle hareket eder dimi? Peki haki neden tekerlekle beraber hareket etmiyor :S

Tekerlek şeklini almış. Bedeni hareket halinde. Hakiyi gördüğümüz yer neden hareket etmiyor sence?

Çünkü bu aklıma logiaların olası haki kullanımıyla ilgili birşey getirdi de sen ne düşünüyorsun diye sorayım dedim. Hala anlamadıysan, kış lastiği takmadık neyse haki zincir idare eder dedik, zincir sürekli tekerin asfalta değdiği yere gelmez, tekerlekle hareket eder dimi? Peki haki neden tekerlekle beraber hareket etmiyor :S
Tekerleğin tam hareketini nerde gördün?:S Onu geçtim bu ayrıntı niye?:D

Tekerleğin tam hareketini nerde gördün?:S Onu geçtim bu ayrıntı niye?:D
Çizgiler ile belirtmiş çizimde. Hareket etmeyen tek yeri kafası adamın haki bastığı yerde.

Ayrıntı akışkan bedenli logiaların haki savunmalarının olası dinamikliğine sürükledi beni. Düşünce deneyi yaptım xD

Bu denizcilerin kafaları hiç çalışmıyor.Moriahı rehin alacaklar gölge kestirip kestirip Garpa yedirecekler. 3 hafta sürmez impel down ağzına kadar dolardı, Kaidou ve Mom için özel 7. Kat yaparlardı :(

Bu denizcilerin kafaları hiç çalışmıyor.Moriahı rehin alacaklar gölge kestirip kestirip Garpa yedirecekler. 3 hafta sürmez impel down ağzına kadar dolardı, Kaidou ve Mom için özel 7. Kat yaparlardı :(
Garp'ın gölgeye değil motivasyona ihtiyacı var. Roger'ı kovalamak yerine adaleti ssğlayabilirdi xD

@twei Bir inceleme konusu fena olmaz bu haki-meyve gücü ilişkisinde. Düşünce şeklin güzel de milletin beyni yandı pek eşlik edemediler sana :D Tahminim non-newtonian fluid'de kaybettin onları

@twei Bir inceleme konusu fena olmaz bu haki-meyve gücü ilişkisinde. Düşünce şeklin güzel de milletin beyni yandı pek eşlik edemediler sana :D Tahminim non-newtonian fluid'de kaybettin onları
İnceleme zor iş, toparlayacak kafa yok bende, iki cümle yazıp kafamdaki sorulara gömülmek istemiyorum :/ Böyle arada bir tartışıp başkası ne düşünüyor diye yoklayınca daha iyi oluyor.

n-newtonian basit ya, bi google aramasına bakar.

beyler mangada en son hawkinsin gelip zoro ve luffy i gördüğü yerdeydim kaçıncı sayıdaydı o sahne

Bence haki olayı çok basit. Haki meyve yeteneklerini iptal etmiyor. Evet b. hakinin tek amacı sertleştirmek. Luffy haki kullandığında hala lastik oluyor, esnek oluyor ve yalıtkan oluyor. Ama çok daha sertleşiyor. Bildiğimiz lastik ile jop lastiği gibi. Çok çok sert olmasıma rağmen kıralamayacak, zorluk uyguladığında esneyecek bişey. Kata veya diğer bütün karakterlerde de bence durum aynı. Kata haki kullanınca sadece çok daha sert bir mochi oluyor. Esnekliği, yapışkanlığı, tadına kadar aynı kalıyor. Doflamingo neden şaşırıyor onu anlamadım ben. Çünkü o da tellerine haki yüklüyor olmalı. Tellerine haki yüklediğinde telleri sepsert ince çubuklara dönüşmüyor, hala esnek şekilde ip gibi hareket ediyorlar.

Bence haki olayı çok basit. Haki meyve yeteneklerini iptal etmiyor. Evet b. hakinin tek amacı sertleştirmek. Luffy haki kullandığında hala lastik oluyor, esnek oluyor ve yalıtkan oluyor. Ama çok daha sertleşiyor. Bildiğimiz lastik ile jop lastiği gibi. Çok çok sert olmasıma rağmen kıralamayacak, zorluk uyguladığında esneyecek bişey. Kata veya diğer bütün karakterlerde de bence durum aynı. Kata haki kullanınca sadece çok daha sert bir mochi oluyor. Esnekliği, yapışkanlığı, tadına kadar aynı kalıyor. Doflamingo neden şaşırıyor onu anlamadım ben. Çünkü o da tellerine haki yüklüyor olmalı. Tellerine haki yüklediğinde telleri sepsert ince çubuklara dönüşmüyor, hala esnek şekilde ip gibi hareket ediyorlar.
Doffy haki kaplı lastiğin sert olmasını ve vurduğumda Luffy'nin uzaklara doğru uçması gerektiğini düşündü. O an öyle ani bir düşünceye düşmüş olabilir. Belki de insan kavga da mantık aranıyor. :hoo:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık