Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamamı flasback'li bi arc gelse ne güzel olurdu be.
Tayfa bölününce bile Luffy'siz tarafı göstermeyen mangakadan Luffy'nin olmadığı safi flashback arc beklemek hayal olur. Korsan kral olmaya yaklaştıkça flashbackler artacaktır ama olsa olsa Koca Ana flashbacki gibi olur, etkili kısa flashbackler. Olursa güzel olur tabi.

İlk paragrafta da yazdıklarının dayanağı yok ki ben ne diyeyim bu durumda? Neyseki g4'e lütfedip pek zorlanmaz diyecek kadar güç vermişsin. Allah razı olsun. :D Dağ taş kesilince efsane bir saldırı sandın Zoro'nunkini ama kişilere etkisi yok öyle. Önceden de söylemiştim bunu. Robin'leri kurtarırken Pica'ya kocaman bir slash çaktı Zoro. Sonuç? Biraz kan ve sonra da kaldıkları yerden dövüşe devam ettiler. Dağ taş kesmek mesele değil yani. Ben de diyorum ki Luffy'nin o saldırısı Pica'nın bedenini parçalayabilir. Aksini düşündürecek hiçbir şey göremedim mangada.

Hayır bir de Oda'nın sırf "Bakın artık eğitim sonrası Luffy üç tür hakiyi de kullanabiliyor. Alın size eğitimin sonucu" demek için ilk önce h.haki kullandırttığı, Px'le olan karşılaşmasında da ilk başta k.haki, ardından da b.haki kullandırttığı sahneyi almışsın rastgele yazmışsın kafanda. :/ Bu durumda ben de Zoro ve Sanji haki kullandılar diyorum. Kullanmadıklarını ispatlayabilir misin bana? En ufak bir kanıtcık dahi sunabilirsen özür dileyip kapatırım bu meseleyi. Lakin yapamayacağını ikimiz de biliyoruz. Yok çünkü öyle bir şey. :( Dolayısıyla kullanmadılar demek farazi oluyor aslında.
Şu kadar adam bitirici vuruşlarıyla anca koluna -ki bu da bedenin neredeyse 50'de 1'i oluyor- zarar verebiliyor. Zoro komple parçalıyor, dilimliyor...

İlk paragrafta da yazdıklarının dayanağı yok ki ben ne diyeyim bu durumda? Neyseki g4'e lütfedip pek zorlanmaz diyecek kadar güç vermişsin. Allah razı olsun. :D Dağ taş kesilince efsane bir saldırı sandın Zoro'nunkini ama kişilere etkisi yok öyle. Önceden de söylemiştim bunu. Robin'leri kurtarırken Pica'ya kocaman bir slash çaktı Zoro. Sonuç? Biraz kan ve sonra da kaldıkları yerden dövüşe devam ettiler. Dağ taş kesmek mesele değil yani. Ben de diyorum ki Luffy'nin o saldırısı Pica'nın bedenini parçalayabilir. Aksini düşündürecek hiçbir şey göremedim mangada.

Hayır bir de Oda'nın sırf "Bakın artık eğitim sonrası Luffy üç tür hakiyi de kullanabiliyor. Alın size eğitimin sonucu" demek için ilk önce h.haki kullandırttığı, Px'le olan karşılaşmasında da ilk başta k.haki, ardından da b.haki kullandırttığı sahneyi almışsın rastgele yazmışsın kafanda. :/ Bu durumda ben de Zoro ve Sanji haki kullandılar diyorum. Kullanmadıklarını ispatlayabilir misin bana? En ufak bir kanıtcık dahi sunabilirsen özür dileyip kapatırım bu meseleyi. Lakin yapamayacağını ikimiz de biliyoruz. Yok çünkü öyle bir şey. :( Dolayısıyla kullanmadılar demek farazi oluyor aslında.
Hacım ben sana Sanji ve Zoro'nun silahlanma kullanmadığını ispatlamak zorunda değilim. Çünkü bahsettiğimiz durumların ikisinde de bu zamana kadar haki kullanıldığını gösteren bir sahne ya da durum yok. Bu durumda sen bana ispatlamak zorundasın haki kullanıldığını, ben değil :)

İlk paragrafın dayanağı yok demişsin. Sana şunu söylüyorum. Saldırı gücü açısından bakıldığında X birim yok eden bir saldırının 50X birimi yok edebileceğini iddia etmek için o saldırının daha önce 50x birimi yok ettiğini görmemiz gerekir. Gördük mü ? Hayır. Neye göre yıkar, parçalar, duman eder diyorsun o zaman ? :bilmem: Aynı şeyi ben Zoro için desem abartıyorsun dersin. Başkası fansın, vantilatörsün der ?

Öyleyse ben de Zoro'nun 50x birimi yok eden saldırısı 2500x birimi de yok eder derim :confused: Var mı böyle bir mantık ? Hadi desen ki Luffy o yumrukla 3 kafa üst üste koyar yine parçalar, eyvallah diyecem. Çok daha büyük bir katleden bahsediyoruz burada. Adam çift yumruk elephant gun yapmış (grizzly magnum) ancak kafayı götürmüş ama aynı saldırı ile tüm Pica'yı mı parçalayacaktı ? :fool:

Dağ taş kesmek tabi ki çok über bir şey değil Zoro için. Daha iyilerini yapabileceği %100 belli çünkü. Bu farklı bir konu ve biz hangi saldırının daha etkili olduğundan bahsetmiyoruz. Luffy güçlü saldırılar yapabilmek için meyveye herkesten fazla yüklenen ve bu nedenle fiziksel gücünü Sanji ve Zoro gibi isimlere kıyasla çok geliştirmeyen biridir, lakin ben eski teknikleriyle de bir şeyler yapsın fiziksel olarak geliştiğini göstersin isterdim diyorum. Bunda neye itiraz ediyorsun anlamadım zaten de...

Hakisiz Px alamıyor, hakisiz attığı yumrukla Hyouzu'yu gıdıklayamıyor, hakisiz attığı yumrukla ejderyaya zarar veremiyor, hakisiz yaptığı herhangi bir saldırıda çöpler hariç kimseye zarar veremiyor. Ee hani eski saldırılar ile iş yapmak ? Yok işte neyine karşı çıkıyon ? :)

Zaman atlamasından önce G3, Ashura ile kıyaslanacak seviyede bir güçtü. Şimdi kokalı G3, Zoro'nun kokalı normal kesişleri ile kıyaslanıyor. Oda'nın Luffy yeni teknikler açtıkça havalı görünsün diye uğraşması eskileri sıradanlaştırdı biraz, kabul etmek gerekir. Zoro temel savaş becerilerini daha çok geliştirmiş. Geliştirmesi gereken bir meyvesi olmadığı için de normaldir bu durum. Zaten öbür türlü meyvesi de olmadığı için güç olarak çok geride kalırdı.
+1

200 katı fazla oldu sonradan fark ettim :) 100 diyelim biz ona. Ya da 60-70 fark etmez. Neticede X birim yok eden bir saldırının 50X'i de yok edebileceğini düşünemeyiz. Bu herhangi bir saldırı için geçerli. Saldırı gücü odaklı konuşuyorsak iki yıl sonrası. Zoro Ashura'yla 5 amiral indirir, Sanji dj ile Mingo'yu paramparça eder diyebilir miyiz o halde ? Kısacası Pica'nın bedeni g3'ün tek yumruğuna parçalanamaz. Luffy ya elephant gatling ya da g4 açmak zorunda. G4'le pek zorlanmadan parçalayabilir ama onu söylemiş olayım.

Sadece Sanji değil Zoro da Px'e haki kullanmadı. Kullandı denilen tek kişi Luffy. Diğer yandan Sanji dj yaparken hiç silahlanma kullanmadı bugüne kadar. Orada kullandı demek tamamen farazi bir söylem olur. Nitekim kılıç ustaları için haki kullanımı da %90 oranında koka şeklinde, kılıca yapılmış şekilde gösterilir.
G 4'e hiç gerek yok. Pica G 4 Luffy'yi görse direk bayılır zaten. :) Dediğin gibi G 3'ün tek darbesi yetmez ama gatlingle falan rahat halleder.

Hacım ben sana Sanji ve Zoro'nun silahlanma kullanmadığını ispatlamak zorunda değilim. Çünkü bahsettiğimiz durumların ikisinde de bu zamana kadar haki kullanıldığını gösteren bir sahne ya da durum yok. Bu durumda sen bana ispatlamak zorundasın haki kullanıldığını, ben değil :)

İlk paragrafın dayanağı yok demişsin. Sana şunu söylüyorum. Saldırı gücü açısından bakıldığında X birim yok eden bir saldırının 50X birimi yok edebileceğini iddia etmek için o saldırının daha önce 50x birimi yok ettiğini görmemiz gerekir. Gördük mü ? Hayır. Neye göre yıkar, parçalar, duman eder diyorsun o zaman ? :bilmem: Aynı şeyi ben Zoro için desem abartıyorsun dersin. Başkası fansın, vantilatörsün der ?

Öyleyse ben de Zoro'nun 50x birimi yok eden saldırısı 2500x birimi de yok eder derim :confused: Var mı böyle bir mantık ? Hadi desen ki Luffy o yumrukla 3 kafa üst üste koyar yine parçalar, eyvallah diyecem. Çok daha büyük bir katleden bahsediyoruz burada. Adam çift yumruk elephant gun yapmış (grizzly magnum) ancak kafayı götürmüş ama aynı saldırı ile tüm Pica'yı mı parçalayacaktı ? :fool:

Dağ taş kesmek tabi ki çok über bir şey değil Zoro için. Daha iyilerini yapabileceği %100 belli çünkü. Bu farklı bir konu ve biz hangi saldırının daha etkili olduğundan bahsetmiyoruz. Luffy güçlü saldırılar yapabilmek için meyveye herkesten fazla yüklenen ve bu nedenle fiziksel gücünü Sanji ve Zoro gibi isimlere kıyasla çok geliştirmeyen biridir, lakin ben eski teknikleriyle de bir şeyler yapsın fiziksel olarak geliştiğini göstersin isterdim diyorum. Bunda neye itiraz ediyorsun anlamadım zaten de...

Hakisiz Px alamıyor, hakisiz attığı yumrukla Hyouzu'yu gıdıklayamıyor, hakisiz attığı yumrukla ejderyaya zarar veremiyor, hakisiz yaptığı herhangi bir saldırıda çöpler hariç kimseye zarar veremiyor. Ee hani eski saldırılar ile iş yapmak ? Yok işte neyine karşı çıkıyon ? :)
Mantıken düşündüğümüzde orada haki kullanmamaları gibi bir ihtimal kalmıyor benim için. Sen nasıl bu şekilde düşünebiliyorsun anlayabilmiş değilim hala. Bunun gibi birçok da sahne vardı halbuki. Mesela Sanji ve Vergo. Sanji orada da koka kullanmadı. Kimse Luffy'de olduğu gibi "Bu adam haki kullanıyor." da demedi. Bu durumda Sanji haki kullanmıyor mu diyeceğiz şimdi? Sen hayır kullandı dersen ben kullanmadı diyeceğim. Hayır kullanmadı dersen bu sefer de ben kullandı diyeceğim. Her türlü senin söylediğinin zıttını diyeceğim yani. Kanıt yok ne de olsa. :)

"Adam çift yumruk elephant gun yapmış (grizzly magnum) ancak kafayı götürmüş ama aynı saldırı ile tüm Pica'yı mı parçalayacaktı ? :fool:" Anca kafayı götürmüş nedir hacı abi? Kafasına vurunca topuğu mu parçalanacaktı? Allah aşkına bu nasıl bir argümandır? Yapma gözünü seveyim. "Kafama gelsin ama kıçım acısın." istiyorsun sen. :S Yok hayır öyle değil diyorsan kafa ile gövde arasında onlarca katlık fark varmış gibi bahsetmekten vazgeç önce.

Eski saldırılara herkes hakisini ekleyerek iş yapıyor. Zoro-sama ve Sanji-sama hakisiz Nw'de iş bitiriyorlar, millete racon kesiyorlar diyebiliyorsan bir şey demiyorum sana. Luffy o seviyenin adamı değil ne yazık ki.

Zoro'nun fiziksel gelişimi Luffy'den çok daha iyi olduğu için adam Doğu Mavi tekniği ile bile dağ gibi adamı kesebiliyor ya da önceki tekniklerini geliştirerek tekrar kullanabiliyor. Daha da önemlisi bundan sonuç alabiliyor. Luffy gibi vurunca rakip, "daha yok mu" diyemiyor. Luffy'nin sıkıntısı bu. Tamamen meyveye bağımlı bir karakter. Umutsuz vaka işte..
Tamamen katılıyorum. Zoro 2 yıllık arada temel yeteneklerini geliştirip fiziksel olarak da bayağı yol katetmiş. Haki kasıp kılıç yeteneği üzerinde gelişme kaydetmiş. Tam bi azman olmuş. Nitekim kim gelirse zorlanmadan doğruyor zaten. Luffy baktığımız zaman haki dayanıklılık kasıp meyve üzerine abanmış. Ben beklerdim ki g2,g3 olmadan da azman seviyeye gelsin. En azından dof gibi adamlarla kapışsın. Bakıyoruz g2,g3 ile dof karşısında varlık gösteremezken g4 modunda da top gibi oynuyor. Bu kadar fark olması çok kötü. Şu da bi gerçek g4 olmadan Luffy Zoro'yo rakip bile olamaz.

Konu ne bilmem ama Zoro ve Sanji G4süz Luffyi alırlar bence.
Sanji'ye pek ihtimal vermiyorum ama Zoro alır. Zoro ise oldukça zorlanır. Luffy'nin 3 haki türünde de tayfaya öncülük ettiğini unutmamak lazım. (Bana göre diyeyim en azından, haki tartışması başlamasın.) Gördüğünüz gibi öyle Luffy'ye ulaşmak kolay iş değil. K.haki babası Kata bile çabalıyorken Zoro ve Sanji'nin dokunabilmeleri için baya bir ter akıtmaları gerekiyor. :cool:

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık