Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada iki sene sonrasında Giant Rifle'de kullanmadı. Dönen saldırıların ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz. Daha geçen bölüm Kata'nın mızrağını döndürerek yapmasından belli. Hiç kullandı mı iki sene sonrasında?

Luffy'nin dağıttığı yer Pica'nın kafası. Yani golemin 200'de 1'ine falan tekabül ediyordur herhalde. Ee sen daha 200'de 1'lik şey için g3 açıyorsan o g3 golemin hepsini parçalayamaz derim ben gayet :bilmem:

Px'i bile g2+haki kullandı bu çocuk. Aynı Px'e Sanji bile haki kullanmadı. Daha ne diyim. Sanji diyorum :) Px'i saf güçle teklemesini beklerdim ben Luffy'den. O yüzden diyorum fiziksel gelişimi az diye.
Diyemezsin işte. :/ Ayrıca kellesi 200'de 1'i falan ediyorsa bu adamın kellesi tırnağı kadar falan olsa gerek. :D Kafasını uçuran adam karnına vurdu mu parçalamasını da bilir. Sonracığıma Sanji ise daha hiçbir şeye koka kullanmış değil ona bakarsak. Ne Dof'a ne Vergo'ya ne de başka birisine. Hani güçlü adamlara karşı kullanıp da Px'e kullanmasa tamam diyeceğim de o da yok. Bunu da hala anlayabilmiş değilim.

Dof veya komutan seviyesi adamlarla dövüşsün de Zoro ondan sonra yorum yap derim.

Edit: Ben koka dedim ama yanlış anlamışım. İyi de Luffy'nin haki kullandığını nereden anlıyoruz? Sentoumaru'dan. Yani o olmasa anlayamayacaktık. Peki Sanji kullandıysa bunu nasıl anlayacağız? Yani neye göre kullanıp kullanmadığına karar verdin?

Son düzenleme:
Diyemezsin işte. :/ Ayrıca kellesi 200'de 1'i falan ediyorsa bu adamın kellesi tırnağı kadar falan olsa gerek. :D Sanji ise daha hiçbir şeye koka kullanmış değil ona bakarsak. Ne Dof'a ne Vergo'ya ne de başka birisine. Hani güçlü adamlara karşı kullanıp da Px'e kullanmasa tamam diyeceğim de o da yok. Bunu da hala anlayabilmiş değilim.

Dof veya komutan seviyesi adamlarla dövüşsün de Zoro ondan sonra yorum yap derim.

Edit: Ben koka dedim ama yanlış anlamışım. İyi de Luffy'nin haki kullandığını kimden anlıyoruz? Sentoumaru'dan. Yani o olmasa anlayamayacaktık. Peki Sanji kullandıysa bunu nasıl anlayacağız? Yani neye göre kullanıp kullanmadığına karar verdin?
Kafasına göre. Zoro'nun slashlarında haki olur(Monet). Yeri gelir olmaz. Nabza göre şerbet. Luffy'i ezecek ya.:D

Zoro yerine Sanji olsaydı o gölemi hayatta indiremezdi. Bi kere yeterli fiziksel gücü yok, Luffy bile G3 ile zorla gölemin binde birine zarar verebilmiş... Kenb. hakisi de yeterli değil ki nokta atışı yapsın.

Zoro yerine Sanji olsaydı o gölemi hayatta indiremezdi. Bi kere yeterli fiziksel gücü yok, Luffy bile G3 ile zorla gölemin binde birine zarar verebilmiş... Kenb. hakisi de yeterli değil ki nokta atışı yapsın.
Zoro da normalde alamıyordu. Arkasından kesti Pica Reyizi. Adam Zoro'nun futbol topu gibi uçarak arkasından geleceğini nerden bilsin. İki saattir ulaşamıyordu reyize. :S

Zaman atlamasından önce G3, Ashura ile kıyaslanacak seviyede bir güçtü. Şimdi kokalı G3, Zoro'nun kokalı normal kesişleri ile kıyaslanıyor. Oda'nın Luffy yeni teknikler açtıkça havalı görünsün diye uğraşması eskileri sıradanlaştırdı biraz, kabul etmek gerekir. Zoro temel savaş becerilerini daha çok geliştirmiş. Geliştirmesi gereken bir meyvesi olmadığı için de normaldir bu durum. Zaten öbür türlü meyvesi de olmadığı için güç olarak çok geride kalırdı.

Son düzenleme:
Diyemezsin işte. :/ Ayrıca kellesi 200'de 1'i falan ediyorsa bu adamın kellesi tırnağı kadar falan olsa gerek. :D Kafasını uçuran adam karnına vurdu mu parçalamasını da bilir. Sonracığıma Sanji ise daha hiçbir şeye koka kullanmış değil ona bakarsak. Ne Dof'a ne Vergo'ya ne de başka birisine. Hani güçlü adamlara karşı kullanıp da Px'e kullanmasa tamam diyeceğim de o da yok. Bunu da hala anlayabilmiş değilim.

Edit: Ben koka dedim ama yanlış anlamışım. İyi de Luffy'nin haki kullandığını nereden anlıyoruz? Sentoumaru'dan. Yani o olmasa anlayamayacaktık. Peki Sanji kullandıysa bunu nasıl anlayacağız? Yani neye göre kullanıp kullanmadığına karar verdin?
200 katı fazla oldu sonradan fark ettim :) 100 diyelim biz ona. Ya da 60-70 fark etmez. Neticede X birim yok eden bir saldırının 50X'i de yok edebileceğini düşünemeyiz. Bu herhangi bir saldırı için geçerli. Saldırı gücü odaklı konuşuyorsak iki yıl sonrası. Zoro Ashura'yla 5 amiral indirir, Sanji dj ile Mingo'yu paramparça eder diyebilir miyiz o halde ? Kısacası Pica'nın bedeni g3'ün tek yumruğuna parçalanamaz. Luffy ya elephant gatling ya da g4 açmak zorunda. G4'le pek zorlanmadan parçalayabilir ama onu söylemiş olayım.

Sadece Sanji değil Zoro da Px'e haki kullanmadı. Kullandı denilen tek kişi Luffy. Diğer yandan Sanji dj yaparken hiç silahlanma kullanmadı bugüne kadar. Orada kullandı demek tamamen farazi bir söylem olur. Nitekim kılıç ustaları için haki kullanımı da %90 oranında koka şeklinde, kılıca yapılmış şekilde gösterilir.

200 katı fazla oldu sonradan fark ettim :) 100 diyelim biz ona. Ya da 60-70 fark etmez. Neticede X birim yok eden bir saldırının 50X'i de yok edebileceğini düşünemeyiz. Bu herhangi bir saldırı için geçerli. Saldırı gücü odaklı konuşuyorsak iki yıl sonrası. Zoro Ashura'yla 5 amiral indirir, Sanji dj ile Mingo'yu paramparça eder diyebilir miyiz o halde ? Kısacası Pica'nın bedeni g3'ün tek yumruğuna parçalanamaz. Luffy ya elephant gatling ya da g4 açmak zorunda. G4'le pek zorlanmadan parçalayabilir ama onu söylemiş olayım.

Sadece Sanji değil Zoro da Px'e haki kullanmadı. Kullandı denilen tek kişi Luffy. Diğer yandan Sanji dj yaparken hiç silahlanma kullanmadı bugüne kadar. Orada kullandı demek tamamen farazi bir söylem olur. Nitekim kılıç ustaları için haki kullanımı da %90 oranında koka şeklinde, kılıca yapılmış şekilde gösterilir.
İlk paragrafta da yazdıklarının dayanağı yok ki ben ne diyeyim bu durumda? Neyseki g4'e lütfedip pek zorlanmaz diyecek kadar güç vermişsin. Allah razı olsun. :D Dağ taş kesilince efsane bir saldırı sandın Zoro'nunkini ama kişilere etkisi yok öyle. Önceden de söylemiştim bunu. Robin'leri kurtarırken Pica'ya kocaman bir slash çaktı Zoro. Sonuç? Biraz kan ve sonra da kaldıkları yerden dövüşe devam ettiler. Dağ taş kesmek mesele değil yani. Ben de diyorum ki Luffy'nin o saldırısı Pica'nın bedenini parçalayabilir. Aksini düşündürecek hiçbir şey göremedim mangada.

Hayır bir de Oda'nın sırf "Bakın artık eğitim sonrası Luffy üç tür hakiyi de kullanabiliyor. Alın size eğitimin sonucu" demek için ilk önce h.haki kullandırttığı, Px'le olan karşılaşmasında da ilk başta k.haki, ardından da b.haki kullandırttığı sahneyi almışsın rastgele yazmışsın kafanda. :/ Bu durumda ben de Zoro ve Sanji haki kullandılar diyorum. Kullanmadıklarını ispatlayabilir misin bana? En ufak bir kanıtcık dahi sunabilirsen özür dileyip kapatırım bu meseleyi. Lakin yapamayacağını ikimiz de biliyoruz. Yok çünkü öyle bir şey. :( Dolayısıyla kullanmadılar demek farazi oluyor aslında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık