Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai

Luffy'nin iradesini tabi kabul edecek. :/ Zoro da etti, diğerleri de edecek. H.hakisi herkesi geçecek, yoksa KK olamazsın dedi mangaka.

Aynen Dof'un hakisini tartışmıştık. Law'ı hissedemedi çünkü aşağıdaki adamla yer değiştirmişti. Benliği oradaydı. Sonra geldi Luffy de hissedemedi. İkisi de bu kadar mı kötü bi konuda? Değil elbette. Bunların hissemediği yerde Zoro hiç hissedemez. Özellikle Dof her saldırıda, istisnasız her saldırıda b.haki ile kendisini savundu. Bu da çok sağlam k.hakisi var demek oluyor. Hissedememe mevzusu ise Oda'nın dengesizliği. Hep diyoruz k.hakiyi hiç oturtamadı Oda. O yüzden görmezden geliyorum k.hakiyi artık. :/

B.haki konusunda ise itiraz etmem ama kesin Zoro üstündür de diyemem. Mangaka Zoro'yu gösterince tam olarak anlarız ne seviyede olduğunu.

Sonra gelelin fiziksel özelliklere. Fiziksel güç olarak Zoro zaten hayvan. Law'dan sağlam olduğu bariz. Dayanıklılık da sağlam ama bu konuda Law da çok sağlam. Arada az bir fark vardır bence.

Paragraf paragraf cevap yazmaya çalıştım. Şimdi genel yazayım. Evvela senin dediğinin aksine Law çok hızlı bir karakter. Meyvesine güvenmesi önemli değil, öyle ya da böyle çok hızlı yer değiştirip saldırabiliyor. Zoro ise ona kıyasla hantal birisi. Gafil avlanma ihtimali pek yüksek. Açıkçası Zoro'dan çok daha çevik ve daha iyi k.hakisi olan Luffy bile Law'ın saldırısından kaçamayabilir bence. Bir diğer ve wn büyük mesele ise bu adamın meyvesi. Olağanüstü bir meyveye sahip. Fiziksel olarak geride kalsa da bu meyve ile çok can yakar. Vergo'yu yenme sebebi de buydu zaten.

Kısaca toparlarsam Law'ın Zoro'dan güçsüz olma ihtimali yok benim gözümde. En fazla denktirler derim, ki onu da diyebilmem için Wano'yu görmem gerekir. Şu ana kadar gördüklerim Law'ın Zoro'dan güçsüz olamayacağını söylüyor. Bu yazdıklarımla senin de fikrin değişmez benim de. O yüzden düşüncene saygı duyuyorum ama en azından rakip bile olamaz deme. :S Ayıp oluyor reyize. :cool:

Bu eskş bilgi manyağı olduğumuz efsane bölümlere tekrar baktım da. La bu Son adanın rafteli göstermesi olayı( Crocus'un söylediği) ve Raftelin Kırmızı Poneglyphlerin okunup anca bulunabilmesi olayı aklımı karıştırdı. İnu hem doğrudur diyor Crocus'un söylediğini tüm rotaların birleştiği son rota gerçekten var diyor, hemde Roger son rotaya ulaşıp yolculuğunu yeniden düzenledi diyor. Acaba Oda o zamanlar yazdığında hikayelerde kırmızı poneglyp falan eklemeyi düşünmüyormuydu Crocus'a Rafteli söylettirdi. Sonradan acaba ekledi mi diye düşünüyorum. Kırmızıları 4 farklı yeri yonkolardan ikisine verip indirmek için sebepte yaratmış olabilir.

Edit:Yani şimdi diyor ki sizi İnu Rotaların birleştiği nokta ilgiledirmiyor Kırmızıları bul ada orda diyor. Sonra diyor ki bütün kitabeleri okuyup anlayıp rafteli bulmanız gerekiyor diyor. Önce son ada önemli değile getirip sonra crocus dediyse( yalan söyleme ihtimalini düşünmüyor) vardır bir bildiği gidin diyor doğru yoldasınız diyor. Ama Roger oraya varıp yolculuğunu tekrar düzenledi diyor. Yani sankiş tüm rotalarda ki Poneglypleri tek tek okuyup olayı kavradı demeye getiriyor.Acaba kırmızı kitabler kısa yol gibi bir şey mi ki. Tüm kitabelri okuyup son rotaya gidip o bilgilerle mi buluncak Raftel. Hatta Roger Skypia'da ki çana öyle yazmıştı falan bunu okudum son rotaya götürcem aklım iyice karıştı.:(

Son düzenleme:

karolla

Asura'nın Room karşısında işlevini kaybedeceğini düşünüyorum. Ha Law yese bile yıkılmama veya bilincini kaybetmeyip sürpriz bir saldırı yapma ihtimali var bence. Gamma Knife'ı meyvesiz biri yediğinde kaçışı yok.
Room karşısında işlevini neden yitirsin? Asura ile tuttursa lawı tekler geçer. Law da gamma ile tuttursa tekler geçer. Law sürekli ışınlanamaz. Çok ciddi enerji tüketiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık