Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro şu an Law kadar güçlü değildir ama Wano'da işlerin değişeceğini düşünüyorum.

Zoro Law'dan daha dayanıklı olayı çıktı şimdi de, ya bu Zoro'cu arkadaşlar seride sadece Zoro'nun dayanıklı olduğunu falan zannediyorlar heralde... Law'ın bir kolu yokken, üstüne üstlük Doffy tarafından mermi manyağı yapılmışken Trebol'ü yendiğini, Doffy'ye Gamma Knife çaktığından haberiniz yok mu ? Zoro'yu ben daha bir kolu yeni kesilmişken bu seviyede rakipler karşısında iş yaptığını görmedim.

Vergo'nun Sanji'nin bacağını çatlatan, Smoker'ın juttesini kıran vuruşlarından yiyip, üstüne kalbinin sıkılmasına rağmen son anda kalkıp dağ büyüklüğünde Room yapıp onu ortadan ikiye böldüğünü mü hatırlatalım.

Eldeki verilere göre Law, Zoro'dan daha dayanıklıdır. Yok Zoro'da bir kolu kesikken aynı işleri yapar, Vergo'dan kamyon dayak yiyip sonra onu keser diyen varsa bilmem ama bence yapamaz.

@Erkan12

Bu dediğiniz onunla alakalı bir şey değil ki. Luffy Law'ın seviyesini önemsemez ki. Law güçlüymüş ortak olayım diyecek biri değil. Adamlar 7 Tümen oğlun olalım demiş Luffy'nin verdiği tepki ortada. Yani ortak olmaları Law'ın Luffy'e eşit olmasını gösteren bir şey değil onu demek istiyorum. Ordan yola çıkmayın Zoro'nun önüne koyacaksanız.
Luffy yeri geldiği zaman kim güçlü kim değil çok iyi biliyor, Fujitora örneği, en son Cracker örneği, Gözlem Haki'si ile güç ölçülüyor artık. Sanji'ye bilmem kaç kişi gücünde diyerek nasıl güvendi biliyoruz. Luffy özürlü birisi değil, genelde trollüyor ama güç konusunda çıkarım yapabilecek bir kapasitede. Mesela Cavendish, Sai felan hepsi Doflamingo ile ben dövüşücem derken bunlara karşı çıkıp yok ben dövüşücem diyordu, ama Law'a karşı çıkmıyordu. Veya başka bir örnekte ise Lucci'nin tayfasını öldürebileceğini bu yüzden gözünü ondan ayırmayacağını söylüyordu, Nami bile çıkmış Luffy'nin burnu güçlü düşmanları sezme konusunda Chopper'dan daha iyi diyor, yani Luffy'nin kim ne kadar güçlü gayet iyi biliyor. Luffy kim ne kadar güçlü ittifak kurma konusunda ayırt etmez, ama iş dövüşe gelince eder, Doflamingo karşısında diğerlerini dövüştürtmez ama Law'ı dövüştürtür, veya Lucci karşısında da aynını yapar, adam gel beraber Yonko indirelim diyor, Luffy gibi kolay kolay güçlü karakterler önünde tayfasını ve arkadaşlarını çıkartmayan birisi sence Law'ın bu teklifini kabul eder miydi ? Luffy işi trollüğe vurur, bir şekilde teklifi kabul etmez yok hepsini ben tek yenicem moduna girerdi, Law ile yine iş birliği yapardı ama beraber dövüşmeyi kabul etmezdi.

Zaten ben genel olarak Luffy'den bahsetmedim, E.Oda'nın kurgusundan bahsediyorum, sen ise ısrarla Luffy'den bahsediyorsun. Ben sana diyorum ki E.Oda'nın kurgusuna göre Luffy ile denk güçte olmayan birisi ona ''ortak'' ilan edilmez, Bartolomeo, Cavendish gibi örnekler var mesela, bu adamlar ile lafta ortak yapar E.Oda, ama direk olarak gazetede bu adamlar ortak oldular diye ilan çıkartmaz, Doflamingo karşısında beraber dövüştürtmez, gel beraber Yonko indirelim diye hayal kurdurtmaz.

Son düzenleme:
Luffy'i ben de çok severim. Ama Law sırf Luffy'nin gerisinde kalsın diye Dressrosa'da kısıtlandı. Luffy Doflamingo gibi uzaktan dövüşmüyor, yumruğuna ihtiyacı var. Bu savaş esnasında daha fazla açık yaratacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık