Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Usopp sözünü tuttu ve gemiyi asla son anına kadar bırakmadı.

Aşağıda Chapter 331 Sayfa 14'ten görüntü var. Öncesi de var ama bu sanırım yeterli. Burada Usopp geminin tamir edilebileceğinden bahsediyor (geminin ruhunu gören tek kişi olmasının yanında ona olan inancı ve arkadaş olarak görmesi de var) ama bizim davar oğlan (Luffy) Usopp için ne kadar önemli olduğunu bilmesine rağmen (memleketinden geriye kalan tek şey, nami gibi portakal ağaçları, Zoro'nun yanından hiç ayırmadığı Kuina'nın Katanası gibi) üstüne üstlük kaybedilen 200 milyon'un vicdan azabını da üzerinde taşırken uzun buruna atarlanıp defol git diyebiliyor.

Madem kaptansın 1-2 gün bekle, ondan sonra azar azar açıkla.

Adam kendini bu kaybettiği para için beceriksiz hiç birşeyi beceremeyen bir yük olarak görmüş.

Ayrıca şu aşağıdaki şeyler de ilginizi çekebilir. Unutmuş gibisiniz.

Usta bir sahneyi alıp bir şeyler kanıtlamaya çalışıyorsunuz. Ben olayların başından sonuna hepsini derleyip önceki sayfalarda atmıştım. Az nasıl olduğuna bakın bu olaylar bir anda buraya gelmedi. Ve herkeste Usopp'un kaybettiği para ile alakalı olmadığını ona söyledi.

Luffy'de boşuna hararetlenmiyor. Adama sen yaralı arkadaşları geride bırakırsın demeye getiriyor. Luffy'nin Merry'e değer verdiğide ortada. Onları da attım. Çünkü Usopp'un tepkilerinin hepsini Luffy'de Galley La Marangozlarına verdi. Ama İceburg tek bir sözü ile Kaptan olarak ne yapması gerektiğini özetledi.

Sonuçta da Going Merry'nin yola devam edemeyceği anlaşıldı. Ayrıca Gemi ile Zoro'nun Katanası Nami'nin Portakalı ya da Luffy'nin şapkası aynı şey değil. Zira hiçbiri hayatlarını riske sokacak bir şeyi teşkil etmiyor Gemi gibi.

Herkes Merry'nin yola devam edemeyeceği hususunda karar kıldığı sıra gemiyi değiştirme fikri ortaya çıktı. Luffy başka gemi istemediği bütün parasıyla gerekirse yeniden yapılmasını istediğini söyledi. Ama bu da mümkün değildi. Yani bunlar ortada iken neyden bahsediyorsunuz.

Attığın sahnede de Usopp bilincindeymiş bunların. Bunu gördüm şimdi daha beter kızdım adama.

Ben sana bizimkilerin sonuna kadar Merry'i istediklerini de gösterdim onları görmemiş gibi yapma. Luffy paramı sorun dedi. Başta dediklerine inanamıyorum dedi. Gemiye inandığını söyledi. İceburg'un söylediği ortada Kaptan olan birinin vermesi gereken zor kararlar vardır. Böyle olması gerekiyordu. Hala daha bana gemiyi neden terkettiklerini söyleyemiyorsun.:S

Luffy'nin yeni gemi almaya hevesli olmadığınıda gösterdik. Usopp'un sözlerini de gördün. Yaralı arkadaşı arkada bırakırsın. Yeni gemi alma hevesi felan filan. Az oku. Yani yanıldığını kabullenmek bu kadar zor olmamalı.
Sana söylüyorum anlamıyorsun işte :D İceburg falan beni ilgilendirmiyor bak Usopp diyor ki gemimize inanalım ama tayfa gemiyi satıyor bildiğin parçalanmaya falan bırakıyorlardı heralde :D Aç o bölümlere bak nerelerden düşüyor başına neler neler geliyor, nasıl bi durumda tek başına yelken açıyor, kendini onarmak için bire bir somut hale geliyor vesaire vesaire. Sonuçta bıraktıkları gemi gelip tayfayı kurtardı, tayfa o gemiyi o şekilde bıraktığı için suçludur Usopp hariç. Gemi kendini düzeltirken bile bir yolculuk daha yapmalıyım diyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Yani önü arkası, kim söyledi kim söylemedi şöyleydi böyleydiyle değil olanla ilgileniyor, tayfa gemiyi bıraktı, gemi tayfayı bırakmadı kurtardı, gemiye inanalım diyen haklı geri kalanı haksızdır NOKTA.

Usopp sözünü tuttu ve gemiyi asla son anına kadar bırakmadı.

Aşağıda Chapter 331 Sayfa 14'ten görüntü var. Öncesi de var ama bu sanırım yeterli. Burada Usopp geminin tamir edilebileceğinden bahsediyor (geminin ruhunu gören tek kişi olmasının yanında ona olan inancı ve arkadaş olarak görmesi de var) ama bizim davar oğlan (Luffy) Usopp için ne kadar önemli olduğunu bilmesine rağmen (memleketinden geriye kalan tek şey, nami gibi portakal ağaçları, Zoro'nun yanından hiç ayırmadığı Kuina'nın Katanası gibi) üstüne üstlük kaybedilen 200 milyon'un vicdan azabını da üzerinde taşırken uzun buruna atarlanıp defol git diyebiliyor.

Madem kaptansın 1-2 gün bekle, ondan sonra azar azar açıkla.

Adam kendini bu kaybettiği para için beceriksiz hiç birşeyi beceremeyen bir yük olarak görmüş.

Ayrıca şu aşağıdaki şeyler de ilginizi çekebilir. Unutmuş gibisiniz.

Zaten öyle değil mi :artiz:,

Etraftaki tek davar Usopp, daha karşıdaki anlayıp dinlemeden küfretmeye başlayan dangaloz tipi işte,

O sona koyduğun sayfalarda olayı hafifletmek bi yana daha kötü hale getiriyor, durumu anlamasına karşıdakilerin doğru söylediğini bilmesine rağmen kalkıp mal mal hareketler yapıyor, savunulacak tarafı yok bunun..

Okudum tekrar Usoop sonuna kadar haklıymış. Luffy en başından beri aşırı tepki götermiş. Usoop sinirliden öte o kavgada üzüntüden perişan.Luffy ie bildiğin kaptan benim stili kezban ego triplerine giriyor hemen.
Büyüksün uzun burun reyiz.

Sana söylüyorum anlamıyorsun işte :D İceburg falan beni ilgilendirmiyor bak Usopp diyor ki gemimize inanalım ama tayfa gemiyi satıyor bildiğin parçalanmaya falan bırakıyorlardı heralde :D Aç o bölümlere bak nerelerden düşüyor başına neler neler geliyor, nasıl bi durumda tek başına yelken açıyor, kendini onarmak için bire bir somut hale geliyor vesaire vesaire. Sonuçta bıraktıkları gemi gelip tayfayı kurtardı, tayfa o gemiyi o şekilde bıraktığı için suçludur Usopp hariç. Gemi kendini düzeltirken bile bir yolculuk daha yapmalıyım diyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Yani önü arkası, kim söyledi kim söylemedi şöyleydi böyleydiyle değil olanla ilgileniyor, tayfa gemiyi bıraktı, gemi tayfayı bırakmadı kurtardı, gemiye inanalım diyen haklı geri kalanı haksızdır NOKTA.
İceburg onarıyor onu. Ama sen hala daha geminin neden yola devam edemediğini bana açıklayamıyorsun. Gemi değişmeliydi bu ortada olan bir şey. Kimse de ondan umudunu sonuna kadar kesmedi. Merry'i herkes seviyor herkes olabilirse onla yola devam etmek istiyor. Ben bölümlere açıp baktım zaten neredeyse çoğuna. Hepsini attım yoruma bir bak nasıl gelişiyor diye olaylara.:S

Aynı gemi sizinle yola devam etmek isterdim ama daha fazlası olmayacağını da belirtti. Gemi her türlü değişecekti. Bunu anladıysanız o zaman Usopp'un tepkilerinin fazla olduğunu da anlarsınız.

Tayfa gemiyi normalde de öyle bırakmazdı. Gerekli şekilde uğurlardı. Usopp'un yaptıklarından sonra gemiyi ona bıraktılar. İşinize gelince olgunluktan bahsediyorsunuz. Adamın en olgun davrandığı yerde bu sefer hatalı olduğundan bahsediyorsunuz. Sizi anlamış değilim.

Bütün tayfa hemfikir. Bir tanesi yanlış olduğunu düşünse karşı çıkardı Luffy'e zaten. Ama bir tek Usopp seviyor gemiyi. Sonunda da yalvarıp zırlayarak özür dileyende o oldu.

İceburg onarıyor onu. Ama sen hala daha geminin neden yola devam edemediğini bana açıklayamıyorsun. Gemi değişmeliydi bu ortada olan bir şey. Kimse de ondan umudunu sonuna kadar kesmedi. Merry'i herkes seviyor herkes olabilirse onla yola devam etmek istiyor. Ben bölümlere açıp baktım zaten neredeyse çoğuna. Hepsini attım yoruma bir bak nasıl gelişiyor diye olaylara.:S

Aynı gemi sizinle yola devam etmek isterdim ama daha fazlası olmayacağını da belirtti. Gemi her türlü değişecekti. Bunu anladıysanız o zaman Usopp'un tepkilerinin fazla olduğunu da anlarsınız.

Tayfa gemiyi normalde de öyle bırakmazdı. Gerekli şekilde uğurlardı. Usopp'un yaptıklarından sonra gemiyi ona bıraktılar. İşinize gelince olgunluktan bahsediyorsunuz. Adamın en olgun davrandığı yerde bu sefer hatalı olduğundan bahsediyorsunuz. Sizi anlamış değilim.
Kusura bakma ama tayfa gemiyi bırakmıştı, senin bahsettiğin uğurlama vesaire Mery'nin tekrar gelip tayfayı kurtarmasından sonra anlamlı oldu.
Son defa yazıyorum bak :D

Tayfa Mery'i bıraktıktan sonra, yani Mery artık bizi taşıyamaz dedikten sonra Mery bir fırtınanın içinden, bilmem kaç metreden düşüp tekrar tek başına gidip Tayfayı kurtarıyorsa kimse bana Mery'e güvenelim diyen adam suçluydu dedirtemez. Güvenmeyen, bırakan adamların tamamı suçludur ne Mery'nin ruhunu görmüş, ne sesini duymuş mal mal gemiye binmiş davarlardır.
Mery de adamdır Usopp'ta bu konuda geri kalanın gram haklılığı yok.

Kusura bakma ama tayfa gemiyi bırakmıştı, senin bahsettiğin uğurlama vesaire Mery'nin tekrar gelip tayfayı kurtarmasından sonra anlamlı oldu.

Tayfa Mery'i bıraktıktan sonra, yani Mery artık bizi taşıyamaz dedikten sonra Mery bir fırtınanın içinden, bilmem kaç metreden düşüp tekrar tek başına gidip Tayfayı kurtarıyorsa kimse bana Mery'e güvenelim diyen adam suçluydu dedirtemez. Güvenmeyen bırakan adamların tamamı suçludur ne Mery'nin ruhunu görmüş, ne sesini duymuş mal mal gemiye binmiş davarlardır.
Ben zaten buna aykırı bir şey demedim. Usopp'da gemiyi değiştirme konusunda hemfikir olsa Merry'i uğurlardılar o sıra. Ama Usopp'un yaptıklarından sonra Merry'i ona bırakıyorlar.

Haklı olanlar bizim tayfaydı. Sonunda da Usopp'un ağlayarak zırlayarak özür dilemesi de bunu kanıtlar niteliktedir. İkinci kanıt ise Usopp'un o kadar olaya lafına rağmen yeni gemi Sunny'e binebilmesidir. Bunlar ortadayken geminin değişmesi fikrinin doğru karar olduğu ortaya çıkmaktadır.

Luffy'nin hatası vardır o da Usopp'un söylediği sözlerin etkisi yüzünden öfkeyle ona istersen gidebilirsin demesidir. Hatalı olduğu yer burasıdır bence.

Bütün tayfa hemfikir. Bir tanesi yanlış olduğunu düşünse karşı çıkardı Luffy'e zaten. Ama bir tek Usopp seviyor gemiyi. Sonunda da yalvarıp zırlayarak özür dileyende o oldu.
1.Herkes seviyor Merryyi ama Usoopun gözünde çok ayrı. O yüzden diğerleriyle kıyaslaman pek doğru değil. Sanki adamın sevgilisi ölüyor başka kızmı yok olm diyor diğerleri. E tabi var ama öncekinin etkisi geçene kadar Usoopun öyle davranmaı doğal.Bu insan sonuçta robot değil.
2.Usoop zaten biliyor bunu fakat çok sevdiği için inanmak istemiyor.İtiraf ediyor Frankyye.
3.Yalvarıp zırlayarak özür dilemesi haksız olduğundan çok tayfayı ne kadar çok sevdiğini geri gelmek için alttan aldığını göserir.
4.Zaten üzgün olan bir adama sen bağıra bağıra anlatmaya çalışırsan merrynin bir daha kullanılmayacağını. Alttan almaya çalışmazsan birde beğenmiyorsan kararımı çek git diye ego kasarsan haksızsındır. Hani Luffy onu sinirden dedi diye savunuyorsan Usoopta üzüntüden dedi çoğu şeyi. Bu adamın babası evi terketmiş annesi ellerinde ölmüştü.Birtek sevgilisi vardı onun tek hediyesiydi bu.
5.Luffynin her konuda haklı olmasına gerek yok.Bu adam korsan sonuçta ve herşeyden öte bir insan.Onun bu durumda haksız olması bir şey eksiltmez ondan.
6.Adam merrynin öyle geride bırakıldığını görünce kendisininde öyle bırakılacağını işe yaramaz birisi olduğunu düşündü. Luffy 1 dakika içinde kanıtladı bu düşünceyi.

Tayfa Mery'i bıraktıktan sonra, yani Mery artık bizi taşıyamaz dedikten sonra Mery bir fırtınanın içinden, bilmem kaç metreden düşüp tekrar tek başına gidip Tayfayı kurtarıyorsa kimse bana Mery'e güvenelim diyen adam suçluydu dedirtemez. Güvenmeyen, bırakan adamların tamamı suçludur ne Mery'nin ruhunu görmüş, ne sesini duymuş mal mal gemiye binmiş davarlardır.
Valla, burdan haklı bişey yakaladığını düşünüp sıkı sıkı sarılıyorsun ama maalesef o da yemiyor be. Sonuçta kimin haklı olduğunu gördük Iceburg haklı, onun emrinde çalışan dünyanın en iyi marangozları haklı, Luffy haklı gemi konusunda.

Yok gemi kurtarmış falan kendini tatmin edersin anca, o geminin her türlü değişmesi gerektiği gerçeğini değiştiren bir durum yok ortada. Ki neticede değişti mi değişti, en başından yapılması gereken bu muydu buydu, bunu içten içe biliyor olmasına rağmen dingillik yapan usopp muydu evet oydu, en sonunda yine durumun bu olduğunu kabullenip diz çöktü mü çöktü. gg wp..

Valla, burdan haklı bişey yakaladığını düşünüp sıkı sıkı sarılıyorsun ama maalesef o da yemiyor be. Sonuçta kimin haklı olduğunu gördük Iceburg haklı, onun emrinde çalışan dünyanın en iyi marangozları haklı, Luffy haklı gemi konusunda.

Yok gemi kurtarmış falan kendini tatmin edersin anca, o geminin her türlü değişmesi gerektiği gerçeğini değiştiren bir durum yok ortada. Ki neticede değişti mi değişti, en başından yapılması gereken bu muydu buydu, bunu içten içe biliyor olmasına rağmen dingillik yapan usopp muydu evet oydu, en sonunda yine durumun bu olduğunu kabullenip diz çöktü mü çöktü. gg wp..
Bunu zaten önceden yazdım değiştirseler şuan hepsi ölüydü, çünkü Mery olmayacak ve Enies'te hepsi ölecekti.
Herkes haklılık konusunda kendi fikirlerini söylesin sana göre haksız olabilirim ama bence haklıyım ve bu konuda tartışmıyorum.

@Alpamis tekrara düşüyoruz burda bırakalım :good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık