Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro asrın ayarını veriyor gemide kimse laf atmasın. Adamın dediği kim haklı olursa olsun erkek erkeğe düello teklif edip kendini o mücadelenin sonuna adıycam diyorsan, adamalısın. Üstüne tayfadan da kendi isteğinle gittiysen gelmeden evvel tıpış tıpış özür dileyeceksin. Kaptanına saygısını yitiren bir tayfa çökmeye mahkumdur diyor. Tayfayı terk etmek o kadar kolay bişey mi ulan? Zaten Zoro'nun dediğine uymadıkları için bu halde bu tayfa. Şimdi de Sanji, kaptanına saygısını hiç etti.

Merry' nin kendisi yolculuga daha devam edemeyeceğim diyor.

@RedTeroR
Önüne serdim mangada olanları bunlara verebilecegin cevap varsa ver. Ama olmadığı da ortada. Diyebileceğiniz tek veri o. Onda da tam haklılık payıniz yok. O gemiyi sonuçta terkettiler di mi? Yapabilseler hep öyle devam ederdiler. Ama Merry diyor yolculuğa daha devam edemeyeceğini.

Usopp' u da severim bu arada.
Daha ne cevap vereyim, dayanıksız bizi batıracak diye sattıkları gemileri içinde kimse olmadan çıkıp tüm tayfayı kurtarıyor ve gemimize inanalım diyen adama haksız diyorsunuz. Ben size başka bişey demiyorum.
İceburg vesaire Going Mery'i ne bilsinler Allah aşkına boş boş normal bi gemi için konuşmuş onlar.

Daha ne cevap vereyim, dayanıksız bizi batıracak diye sattıkları gemileri içinde kimse olmadan çıkıp tüm tayfayı kurtarıyor ve gemimize inanalım diyen adama haksız diyorsunuz. Ben size başka bişey demiyorum.
İceburg vesaire Going Mery'i ne bilsinler Allah aşkına boş boş normal bi gemi için konuşmuş onlar.
Merry neden yolculuğa devam edemedi o zaman. Yetiyor muymuş ruhu olması yola devam etmesi için? Bizimkiler ona zaten inandı ama ortada bir gerçek var gemisinin değişmesi gerekiyordu di mi? Ve de böyle oldu. Usoop'un söyledikleri ortada bunun cevabı olamaz.

Merry neden yolculuğa devam edemedi o zaman. Yetiyor muymuş ruhu olması yola devam etmesi için? Bizimkiler ona zaten inandı ama ortada bir gerçek var gemisinin değişmesi gerekiyordu di mi? Ve de böyle oldu. Usoop'un söyledikleri ortada bunun cevabı olamaz.
Cevabı yazıyorum kabul etmeyebilirisn.
Tayfa gemiyi yolda kalmamak için bıraktı. Gemi tayfayı yolda kaldığıklarında öleceklerinde gelip onları kurtardı.
Gemiye inanıl diyen skoru almıştır benim için geri kalanı katalogdan gemi seçebilir.

Cevabı yazıyorum kabul etmeyebilirisn.
Tayfa gemiyi yolda kalmamak için bıraktı. Gemi tayfa yolda kaldığında öleceklerinde gelip onları kurtardı.
Gemiye inanıl diyen skoru almıştır benim için geri kalanı katalogdan gemi seçebilir.
Ben sana bizimkilerin sonuna kadar Merry'i istediklerini de gösterdim onları görmemiş gibi yapma. Luffy paramı sorun dedi. Başta dediklerine inanamıyorum dedi. Gemiye inandığını söyledi. İceburg'un söylediği ortada Kaptan olan birinin vermesi gereken zor kararlar vardır. Böyle olması gerekiyordu. Hala daha bana gemiyi neden terkettiklerini söyleyemiyorsun.:S

Luffy'nin yeni gemi almaya hevesli olmadığınıda gösterdik. Usopp'un sözlerini de gördün. Yaralı arkadaşı arkada bırakırsın. Yeni gemi alma hevesi felan filan. Az oku. Yani yanıldığını kabullenmek bu kadar zor olmamalı.

Usoppun söylediği sözleri üst üste koysan Luffy nin beğenmiyorsan git lafı kadar etmiyor.Luffy bir laf etti o da yetti.

Zoronun orada artı bir şey yapmışlığı yok.Doğruları söyledi diye adama fazladan saygı gösterecek değiliz veya bu konu üzerinden Zoro övülemez.Orada övülecek biri varsa Sanjidir.Gözünü kırpmadan yapıştırdı kaptanın suratına tekmeyi.Tayfa olmak budur.Adam olmak budur.Gerekirse Kaptanını bile döveceksin,ezeceksin.Kaptan tayfayı bir arada tutan adamdır kimin kalıp kimin gideceğine karar veren değil.

O yüzden Sanji yeni neslin Dark King idir diyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Luffy'nin hatası Usopp'un gemiye bu kadar değer verdiğini bilirken konuya "gemi değiştiriyoz, ben öyle istiyom çünkü" diye gevşekçe girmesiydi. Ona göre geminin öldüğünü söyleyerek Usopp'u üzmektense kaptanlığını kullanıp konuyu kapatması daha iyiydi. Ama kalkıp hemen ardından katalogdan gemi seçmeye kalktı, sonuçta Usopp'un her türlü karşı çıkacağını akıl etmeliydi. Usopp'ta fazla atar yaptı, fırsat bile vermedi karşı tarafa açıklama yapmalarına sinirinden. Usopp gerçeği öğrendiğinde kabullenememesi gayet normal. Benim bildiğim hasırşapkalar iki insanın lafına göre hareket etmez demesi de gayet haklıca. Hele Luffy'den bahsediyorsak.

Ama ondan sonra ettiği "Gemi senin için bi oyuncak di mi?" "Gerçek bir kaptan gibi 'kararımı verdim' deme!" lafları ağır laflar. Bir geminin insanlarla bir tutulmaması gerektiğini Zoro çok güzel açıklamış. Burada Usopp Merry'nin ruhunu gördüğü için onun hislerini anlayabiliyorum. Ama Usopp direk Luffy'i gemiyi değiştirmeyi seçmiş gibi, işin kolayına kaçmış gibi değerlendirdi. Halbu ki bir gemi ile insan bir tutulamaz işte. Marangozluk konusunda en iyi ünvana sahip insanlarda dahil herkes söylüyor bunu.

Olması gereken kaptanın ve tayfanın Usopp'u sakinleştirmesi ve Usopp'un da karşı tarafı dinlemeye açık olması, önyargılı olmamasıydı. Ama ergence bir tribe girdi her iki tarafta. En sonunda Usopp sinirine yenik düştü resti çekti gitti. Ha işte bu noktada sen kaptanını kendi dediğin gibi gerçek bir kaptan olarak bile görmüyorsan, saygını yitirmeye çoktan razıysan, tayfayı dinlemeden etmeden tek celsede siliyorsan, dönmeden evvel köppek gibi özür dileyeceksin arkadaşım.

Yalnız Oda'nın çizdiği çok başarılı bir tartışma sahnesidir, farklı perspektifler açısından her insanın bi noktada kendini bulduğu yer vardır taraflarda.

Son düzenleme:
2 yıl zaman atlamasından sonra tayfadakiler eskisi kadar samimi gelmediğini farkettim.
Arlong Park.
Drum adası.
Little Garden
Alabasta
Mock Town
Gökyüzü Adası
Gökyüzü adasından sonraki filler bile izletmişti kendini.
Water 7 ve Enies Lobby
TB
Shabony bu arcların herbirinde nerdeyse takipçilerin devamlı dönüp dönüp izlediği/okuduğu efsane bölümler olmuştur.

Usopp sözünü tuttu ve gemiyi asla son anına kadar bırakmadı.

Aşağıda Chapter 331 Sayfa 14'ten görüntü var. Öncesi de var ama bu sanırım yeterli. Burada Usopp geminin tamir edilebileceğinden bahsediyor (geminin ruhunu gören tek kişi olmasının yanında ona olan inancı ve arkadaş olarak görmesi de var) ama bizim davar oğlan (Luffy) Usopp için ne kadar önemli olduğunu bilmesine rağmen (memleketinden geriye kalan tek şey, nami gibi portakal ağaçları, Zoro'nun yanından hiç ayırmadığı Kuina'nın Katanası gibi) üstüne üstlük kaybedilen 200 milyon'un vicdan azabını da üzerinde taşırken uzun buruna atarlanıp defol git diyebiliyor.

Madem kaptansın 1-2 gün bekle, ondan sonra azar azar açıkla.

Adam kendini bu kaybettiği para için beceriksiz hiç birşeyi beceremeyen bir yük olarak görmüş.

Ayrıca şu aşağıdaki şeyler de ilginizi çekebilir. Unutmuş gibisiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık