Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kendi korktuğundan mı öyle Garp diyor sanıyorsun.Hey Allahım ne günlere kaldık.
Garp sonuçta Marco'yu postalayan büyük bir güç savaşta.Orada dengeleri değiştirecek birisi.Tabii ki moral verecek savaşta geriye düşüyoruz diyecek hali yok.
Diğer üç Amiral ile dalga geçerken Garp'a öyle tepki vermesini geçiştirme. Bu adam WB dengi olduğunu bağırıyor resmen.

WB dediğimiz adam İlk gösterildiğinde canavar ve kibirli, sonradan gösterildiğinde egoist ve gücünün verdiği özgüvenle kavgacı biriydi.
Şanks sırf akıl vermeye kalktı diye sen kimsin lan çocuk ben Beyazsakalım diyen biriydi bu.

Şimdilerde ise Ali Rıza oldu adam

Kesinlikle E. Oda 'nın kafasında retcon yedi. Yoksa böyle bir değişim çok sırıtıyor.

Herkes Rogerin önünde engel diye düşünürken herife asıl Roger musallat olmuş.

WB'nin buster leveli için yapılan "dünyayı yok edebilir" yakıştırması serideki tüm karakterlerden öte bir şey aslında. Kaidou, Big Mom gibi Roger'a denk sayılabilecek isimlerden bile bunun yarısını bile görmedik.

Tabii üzerine çok konuşulacak bir şey de değil.
Bana göre Rogerle eşit olma ihtimali daha fazla. Belki bir tık Roger daha güçlü olabilir.
WB'nin daha güçlü olması bile seriye tamamen ters değil ancak bunun ihtimali pek yok bence.

Kabiliyetsiz Oda şunun 10'da 1'ini çizsin yeter.

Çizimler de sunum da çok güzel olmuş.

Benim için fark etmez. Roger bir tık önde olmuş olmamış. Ama neden seriye ihanet etmiş olacağını düşünüyorsun merak ettim?
Seride güç anlamında net olarak Roger üstün diyebileceğimiz ne gördük?
Roger kendi tayfasıyla takılıyor, WB Xebec'in emrinde takılıyor.
Roger ve Garp, Xebec korsanlarını dağıtıyor. WB dövüşse de dövüşmese de bundan zarar görüyor.
Roger denizlerde herkesle dövüşürken, WB çoluk çocukla pasif şekilde takılıyor.
Roger denizleri fethederken, WB kreş yönetiyor.
Roger dünyanın tarihini öğrenirken, WB içip duruyor.
Roger OP'yi buluyor, WB ??
Roger dünya hükümetini tehdit ediyor, WB??
Roger ne olursa olsun KK oluyor. Korsanlar Kralı. WB'de o korsanlara dahil. WB o öldükten sonra dünyanın en güçlü adamı oluyor.

Luffy Roger'ın yarım bıraktığı işi ve fazlasını yapıyor. Roger öldükten sonra WB ne yapıyor??

Aralarında bir irade farkı var. Hedef farkı var. Bu kadar şey yazdıktan çizdikten sonra 100=100 yaparsa serisine ihanet etmiş olur. Roger o burnu gibi bir burun farkıyla önünde olmalı. Serideki en önemli şey irade. Aralarındaki en önemli fark da irade olarak gözüküyor.

Roger kendi tayfasıyla takılıyor, WB Xebec'in emrinde takılıyor.
Roger ve Garp, Xebec korsanlarını dağıtıyor. WB dövüşse de dövüşmese de bundan zarar görüyor.
Roger denizlerde herkesle dövüşürken, WB çoluk çocukla pasif şekilde takılıyor.
Roger denizleri fethederken, WB kreş yönetiyor.
Roger dünyanın tarihini öğrenirken, WB içip duruyor.
Roger OP'yi buluyor, WB ??
Roger dünya hükümetini tehdit ediyor, WB??
Roger ne olursa olsun KK oluyor. Korsanlar Kralı. WB'de o korsanlara dahil. WB o öldükten sonra dünyanın en güçlü adamı oluyor.

Luffy Roger'ın yarım bıraktığı işi ve fazlasını yapıyor. Roger öldükten sonra WB ne yapıyor??

Aralarında bir irade farkı var. Hedef farkı var. Bu kadar şey yazdıktan çizdikten sonra 100=100 yaparsa serisine ihanet etmiş olur. Roger o burnu gibi bir burun farkıyla önünde olmalı. Serideki en önemli şey irade. Aralarındaki en önemli fark da irade olarak gözüküyor.
Rocks'un nasıl bir tayfa olduğunu bilmiyoruz. Üstelik kendi kafalarına göre takıldıkları emir komuta zincirinin olmadığı ihtimali daha yüksek.
Dediğin gibi Tanrı Vadisinde WB dövüştü mü onu da bilmiyoruz.

Geriye kalanlar güçle doğrudan ilişkisi olan şeyler değil. WB kreş işletmek istiyordu onu yaptı. Roger ise her yeri fethetmek istiyordu bunu yaptı.

Aslında Oda'nın " WB'nin böyle bir amacı yoktu" demesi bile Roger =WB ihtimalini kuvvetlendiriyor. Çünkü doğal olarak WB Rogerla yarışsaydı ne olurdu diye düşünüyorsun.

WB Roger öldükten sonra mı en güçlü olarak anılmaya başlamış bunu hatırlamıyorum ama bu da Roger'in daha güçlü olduğunu göstermez çünkü iki en güçlü olmaz biri ölünce diğeri Tek kaldığı için bu ünvanı alır doğal olarak.

Luffy kısacık korsancılık hayatı boyunca daha fazla kafa tutmuştur dünya hükümetine. Peki bu Luffy'nin gücünün WB'den daha fazla olduğunu gösterir mi? Tabii ki hayır.

Dediğin gibi Oda Rogerin bir tık üstün olduğunu gösterebilir. Ama özellikle bazılarımızın itici bulmaya başladığı şu bölümlerle Rogerin WB ile eş güçte çizilme ihtimali arttı bana göre.

Rocks'un nasıl bir tayfa olduğunu bilmiyoruz. Üstelik kendi kafalarına göre takıldıkları emir komuta zincirinin olmadığı ihtimali daha yüksek.
Dediğin gibi Tanrı Vadisinde WB dövüştü mü onu da bilmiyoruz.

Geriye kalanlar güçle doğrudan ilişkisi olan şeyler değil. WB kreş işletmek istiyordu onu yaptı. Roger ise her yeri fethetmek istiyordu bunu yaptı.

Aslında Oda'nın " WB'nin böyle bir amacı yoktu" demesi bile Roger =WB ihtimalini kuvvetlendiriyor. Çünkü doğal olarak WB Rogerla yarışsaydı ne olurdu diye düşünüyorsun.

WB Roger öldükten sonra mı en güçlü olarak anılmaya başlamış bunu hatırlamıyorum ama bu da Roger'in daha güçlü olduğunu göstermez çünkü iki en güçlü olmaz biri ölünce diğeri Tek kaldığı için bu ünvanı alır doğal olarak.

Luffy kısacık korsancılık hayatı boyunca daha fazla kafa tutmuştur dünya hükümetine. Peki bu Luffy'nin gücünün WB'den daha fazla olduğunu gösterir mi? Tabii ki hayır.

Dediğin gibi Oda Rogerin bir tık üstün olduğunu gösterebilir. Ama özellikle bazılarımızın itici bulmaya başladığı şu bölümlerle Rogerin WB ile eş güçte çizilme ihtimali arttı bana göre.
Roger'ı kim itici buluyor anlamadım? :D

Bu arada Roger'ın hakkı olan bir tık da olsa her türlü önde gösterilmesidir. WB'nin Roger ile savaşmak istememesi de nasıl biri olduğunu bildiği için bence.

Bu arada Roger'ın hakkı olan bir tık da olsa her türlü önde gösterilmesidir. WB'nin Roger ile savaşmak istememesi de nasıl biri olduğunu bildiği için bence.
Biz anime ile Luffy'yi tanımadan herşeyi elde etmiş Korsanlar Kralı Roger'ı gördük. Şöhret güç para bence Oda Roger'ı bir tık üstün gösterir ama kesin bir sonuç vermez. Kesin Sonuç ikisinden birinin ölmesi olur ama bunun olmadığını biliyoruz. Smoker da dedi Ray vs Borsalino gibi olacak diye.

Kişiliği tanıtıldığı kadarıyla ben buluyorum : )

Neden hakkı?
Heryere ulaşmak istemesi, kitabeler, karanlık çağ vs. Bunların hiç biri güçle alakalı değil. Birinin sövüşmekten maceradan kaçması güçsüz olduğunun delili değildir.

Yanlış anlaşılmasın ben Roger bir tık üstte değildir demiyorum kesin değil diyorum. Ayrıca Roger'in ce WB'nin son sunuş şekli denk oldukları ihtimalini arttırıyor bana göre.

Spoilera göre nasıl biri olduğunu bildiği için dövüşmekten çekinmiyor. Nasıl biri olduğunu bildiği için dövüş kaçınılmaz deyip kendini hazırlıyor. Daha bu bölümde gösterildi WB'nin mecbur kalmadıkça dövüşmek istemediği bunun Rogerle alakası yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık