Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Garp, Roger'ı Ölümün Kıyısına Getirdi Mi ?

Roger veya Garp ünvan peşinde mi koşmuş pardon?
Laftan anlamayan kendi düşündüğünü tek doğru kabul eden başka görüş çıkınca onu engelleyen biriyle tartışılmaz. :D:D Ban yedi geldi iyice itici oldu zaten. Yediği kapaklar gaz etkisi yapmış nereden çıkartacağını bilmiyor. :D:D:

Roger veya Garp ünvan peşinde mi koşmuş pardon?
Lütfü ben korsanlar kralı olacak adamım dediğinde Shanks ve Ray Lütfü'yü Roger'a benzettiyse demek ki Roger da kk olmak istemiş. Roger kk olmayı istememiş olsa bile Beyazsakal kk olmak istemediği için Roger'ın ünvanının Beyazsakal için bir önemi ve bağlayıcılığı, Beyazsakal'a üstünlük kuracağı bir özelliği yok.

Shanks , Rayleigh, Fujitora , Vista bu gibi isimler en iyi kılıç ustası olmak istemese bile Mihawk'ın ünvanı onları bağlıyor ama Roger'ın ünvanı WB'yi bağlamıyor.:D

Dünyanın en güçlü adamı olmak isteyen kimseyi görmedik , WB'nin de ünvanı kimseyi bağlamıyor.:D

Laftan anlamayan kendi düşündüğünü tek doğru kabul eden başka görüş çıkınca onu engelleyen biriyle tartışılmaz. :D:D Ban yedi geldi iyice itici oldu zaten. Yediği kapaklar gaz etkisi yapmış nereden çıkartacağını bilmiyor. :D:D:
Hayır Rayleigh'in Roger hakkında lakabını insanların taktığıyla ilgili söyledikleri varken hala ünvan peşinde diye yaftalamak?

Zoro fanlarının WB yüceltme ve Luffy fanlarının WB gömme sebeplerini hiç bir zaman anlayamayacağım. Murakumogiri yüzünden mi bunlar? :bilmem:

Aslında tek adam çevirisi Buggy açısından doğru olabilir. Şayet Garp ile Roger'ın dövüşlerine şahit olmamış olabilir. Bu arada sana katkı için bu mesaj yanlış anlama.
Çeviri öyle zaten. Senin çeviriye göre yaptığın ise bir yorumdur, olabilir. Belki Oda sonradan retcon yaptı, Garp'ı başta o kadar güçlü tasarlanmadı falan filan bunlar mangadaki mantığa uydurmaya çalışmaktır, ki yapılır yani bu. Bazıları zaman atlaması öncesi haki görmememizin sebebi olarak Luffy'nin haki bilmemesi diyordu. Biz Luffy'nin gözünden gördüğümüz için ve Luffy de hakiyi göremediği için haki göremedik Marinefordda derler mesela. Ama mangaya yazılan bir laf varsa, öyledir, artık kati gerçektir. Mangadaki bir olaya göre değişmez. Manga ile çelişen yerler için dikkatli bakarsın, hata var düzeltirsin bitti gitti. Baktın bir sürü yerde hata var, ufak tefek hata da değil, atarsın o çeviriyi çöpe gider. Bu kadar basit olması gerekirdi de neyse.

Renkli dijital manga çevirisi kim tarafından yapılıyor peki? One Piece'in resmi İngilizce çevirili dijital versiyonu yok çünkü. Olanlar fan yapımı. Kim çeviriyor söylersen, kaynak göstersen güzel olur. RESMİ olmayınca millete laf anlatamıyorum, anlarsın ya? Ayrıca Viz'in yanlış çevirileri ile ilgili sorulara itinayla kulak kapamaya devam edişin takdire şayan, Roger'la savaşıp da yaşayan tek adam Beyazsakal çevirisini kendin bile yanlış kabul edip, konuya doğrusunu yazmışsın. Ama bir şey demiyorsun bununla alakalı.
Hadi bunu geçtik dediğin yer sonrası için ise; benim buradaki davam doğru çevirinin ortaya çıkması, milletin yanlış yönlendirilmesini ve bilgilendirilmesini engellemek. Çeviri ortaya çıktıktan sonra sabaha kadar ölümün kıyısına getirmek eşit anlamına gelmez temalı yazı yaz, sen bilirsin. İkna edersen sıkıntı yok.
İkna edeceğim diye VIZ'i yani resmi olanı kullanmayalım, dijital renkli manga çevirisini kullanalım dedim onu da kabul etmiyorsun, onu kim çevirmiş diyorsun. Benim aldığım yer herkesin ulaşabildiği renkli manga çevirisi, her yerden ulaşabilirsin.

https://kissmanga.com/Manga/One-Piece-Digital-Colored-Comics/Chapter-551

Şimdi işin özü ne? VIZ kabul edilmiyor, renkli manga çevirisi kabul edilmiyor, neyi kabul edeceğiz illa Garp'ı eşit çıkarabilmek için sizin istediğiniz çeviriyi mi kullanmamız gerekiyor?

İkna edeceğim diye VIZ'i yani resmi olanı kullanmayalım, dijital renkli manga çevirisini kullanalım dedim onu da kabul etmiyorsun, onu kim çevirmiş diyorsun. Benim aldığım yer herkesin ulaşabildiği renkli manga çevirisi, her yerden ulaşabilirsin.

https://kissmanga.com/Manga/One-Piece-Digital-Colored-Comics/Chapter-551

Şimdi işin özü ne? VIZ kabul edilmiyor, renkli manga çevirisi kabul edilmiyor, neyi kabul edeceğiz illa Garp'ı eşit çıkarabilmek için sizin istediğiniz çeviriyi mi kullanmamız gerekiyor?
Şaka gibisin, vallaha en saçmasından. Sen yaptığı çevirilerle One Piece'in resmi çevirisini devralmış adamın çevirisini kabul etme onca konuda. Satırlarca yanlışları efsane olan resmi çeviri için kafamızı şişir. Sonra resmi olmayan çeviriyi ver bana, bari bunu kabul et diye. Bir de senin istediğin çeviriyi mi kullanmamız gerekiyor mu diye sormuyor musun? :hhh: Şimdi sen mi işine gelen çeviriyi kullanıyorsun ben mi? Yani yuh diyorum artık.
Ben yazdığım yazılarda Garp eşit dedim mi? Çeviri böyle dedim. Sen asıl kendi düşüncene uyacak her şeyi delil olarak alırken uymayacakları sallıyorsun. Benim verdiğim bir çeviri cnet diğeri Stephen Paul ikisi de topluluk içinde bilinen çevirmenler, yapan kişiler belli, kaynak belli. Sen bana herkesin ulaşabildiği deyip daha kaynağını sorgulamadan aldığın çeviriyi direkt kabul ettirmeye çalışıyorsun. Daha bir şey demeye gerek var mı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık