Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Benimki tartışmak olsun diye yazmak.Dizinin çöplüğü ortaya döküldüğüne göre insanlar belki kitaba yönelerek teorileri tartışabilir diye sürekli bilgi veriyorum kitaptan :D merak etsinler okusunlar tartışsınlar diye.
O konuyu hiç açma ya. D&D sıçtı serinin ağzına.

Martin'in bu konuyla ilgili söylediği bir şey var. Katil uşaktır ve bunun temelinde nedenler ve ipucular felan bunun gibi şeyler diyordu(tam hatırlamıyorum xD). Katili birden aşçı yaparsanız her şey karışır felan.

D&D bu aptallığı yaptı. Asıl aptal bunlarmış yav. :oleyo2:

O konuyu hiç açma ya. D&D sıçtı serinin ağzına.

Martin'in bu konuyla ilgili söylediği bir şey var. Katil uşaktır ve bunun temelinde nedenler ve ipucular felan bunun gibi şeyler diyordu(tam hatırlamıyorum xD). Katili birden aşçı yaparsanız her şey karışır felan.

D&D bu aptallığı yaptı. Asıl aptal bunlarmış yav. :oleyo2:
Kitap konusunda çok eleştiri aldığı için yazmaya odaklanıp diziyi bırakmıştı bir ara.Bir kaç tüyo verip gerisini sallamış.Sonuçta yeterli popülerliği kazandı yazar olarak.

Dediğim gibi görev bilinci bazen duyguların önüne geçebiliyor.Rhegar Lyannayı kaçırırsa savaş çıkacağını biliyordu ama yine de ejderin üç başı olmalı kehaneti için bunu yaptı.Bu da bir nevi görev bilinci için yapıldı.Doğru yanlış mevzusunda değilim yanlış anlaşılmasın.
Ne göreviymiş ? Dünyada başka kadın mı yoktu, düpedüz güzel hatun gördüm baya da afili bir şeyim şunun da tadına bakayım demiş adam. Görev aşkı olsa olayın mantığını açıklar, mantığını açıklamasa bari haber verme zahmetine girerdi.

O ikili kadar mal karakter Got evreni içinde yok. Görevle falan da açıklayamazsın yani.

Ne göreviymiş ? Dünyada başka kadın mı yoktu, düpedüz güzel hatun gördüm baya da afili bir şeyim şunun da tadına bakayım demiş adam. Görev aşkı olsa olayın mantığını açıklar, mantığını açıklamasa bari haber verme zahmetine girerdi.

O ikili kadar mal karakter Got evreni içinde yok. Görevle falan da açıklayamazsın yani.
Kehanetler ile kafayı bozmuş birisi için gayet geçerli bir sebep yaptığı.Mal olduğu konusuna ise katılıyorum.Regar konusundaki düşüncelerimi biliyorsun.Kendisi diyara Aerysten daha çok zarar vermiş birisidir.

Kendini gerçekleştiren kehanetten bahsediyor sanırım.Yani adam kehaneti duymuş kehanetin gerçekleşmesi için gerçekleşmesine yönelik hareket etmiş.Savaş çıkarsa sanırım olaylar aynı kehanetteki gibi ilerleyecek olabilir.Kitapları bilmeden yazıyorum gerçi bunları.

Dizi ile kitap arası biraz farklılık var önce onu söyleyelim. Robb Stark aşk için değil (belki aşk da vardır ama hiç geçmedi) onur için evlenmiştir kitapta. Şöyle ki Robb Stark Sarpkaya'yı alırken alırken yaralanıyor, onun bakımını da Jeyne Westerling üstleniyor. Aynı zamanda Winterfell'den Bran ve Rickon'un ölüm haberi gelince teselliyi bu kadının kollarında buluyor, işte bu büyük bir salaklık. Bundan sonra da kızın bekâretini aldığı için onur onun kızla evlenmesini gerektiriyor. Gençlik falan filan kurtarılmaya çalışılıyor ama yapılan şey büyük salaklık. Daha bu herif Winterfell varisiyken, daha Ned ölmemişken bile sancak beyleri bir şekilde kızlarıyla Robb'u evlendirmenin yolunu arıyordu, hatta Theon Robb'a kızı bir gün bir şekilde yatağında bulacağını söylemişti Robb'a taa ilk kitapta bu olaya benzer bir şekilde. Sen şimdi kral oldun, daha dikkatli olman gerekirken daha da malca davranıyorsun.

Kendini gerçekleştiren kehanetten bahsediyor sanırım.Yani adam kehaneti duymuş kehanetin gerçekleşmesi için gerçekleşmesine yönelik hareket etmiş.Savaş çıkarsa sanırım olaylar aynı kehanetteki gibi ilerleyecek olabilir.Kitapları bilmeden yazıyorum gerçi bunları.
Kehanet içinde targaryen kanı diye bir durum var bildiğim kadarıyla ama sadece o kadar Starkla yada başka hane ile ilgili bir şey geçmiyor. Bilenler aydınlatabilir.

Bu bahaneyi dile getiren çok kişi gördüğüm için yazayım dedim @Eustass Captain Kidd'ı sadece alıntıladım o kadar xD

Kehanet için yaptı dünyayı kurtardı hikayesi boş iş yani.

Robb kusursuz demedim ben iyi de. Zaten serideki kimse kusursuz değil. Ortada vicdanen yaptığı yanlış bir şey yok, aşık olduğu kızı tercih ediyor hiç tanımadığı bilmediği etmediği biri yerine.

Vicdanen yanlış bir şey yok yaptığı.
Aslında kendin de diyorsun. Robb'un yerinde Ned olsaydı öyle yapmazdı. Robb yaşı gereği bir aptallık yaptı. Büyük bir aptallık ama bu yaştaki birinden de beklenebilecek bir aptallık. Ama yine de sırf bu yüzden Robb aptal olmuyor. Herkes hayatında hata yapar.
Aptallık ve ihanet her yaşta aynıdır. Hele ki sen savaşta bir orduyı komuta ediyorsan aman ben gencim diyemezsin.

Vicdani olarak büyük ihanet içine girdi Robb. Annesine, hanesine, Freylere, lordlarına, insanlarına. Hepsini bir kız için yıktı attı. Ne kuzey kaldı ne de Tullyler. Koca kışyarı Boltonların oldu.

Starklar neler yaptılar orası için. Koca kral ben kralım lan demeyip diz çöktü Aegon Targaryene.

Sırf Freyler gibi adi insanlar ça ihanet etti diye ihanetini küçümseyemem.
İnsanlar neyi bellerse onu söylüyor.
Bak şunu kadar irrite edici bir cümle yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık