Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Ya anlatamadım sanırım ben. Olay zaten Walder Frey'in ihanet etmesi değil, Robb'un yaptığı olay salakça olsa da vicdansızca ya da onursuzca bir şey değil onu anlatmaya çalışıyorum.
Robb'un yaptığı salaklık aşık olup anlaşmayı bozmasıydı. Bunun en büyük sebebi de genç olmasıydı aslında.

Bence en büyük aptallığı Catelyn yaptı. Sen Walder Frey'i tanıyorsun. Bu adama güvenilmez. Tamam güce ihtiyacınız var da belli orada ne olacağı. Kardeşinle evlenme anlaşması yapsan nolur bunlar Frey deyip vazgeçmen lazım.

İhanet de var. Gidip söz verdiysen tutacaksın. Zorla olmasının önemi yok keyfinden Frey'lere muhtaç olmuyorsun. Sırf bir kadın için kaç kişinin ve krallığının insanlarını tehlikeye atıyorsun. Buna mertlik denmez. İhanet olarak tanımlarım ben bunu.

Robb malının yerinde Ned Stark olsa ömrünü o Frey'in kızıyla geçirirdi. Sırf insanları için.

Robb naptı gitti kızla birlikte oldu bir de evlendi. Neden birlikte oluyorsun? Sonra da onu bırakamazdım falan filan. Freylerin çakal gibi sinsi olmaları istediğin zaman onlara hakaret edebileceğin anlamına gelmez. Ha Starklara yapmışsın bunu ha Freylere.
Aslında kendin de diyorsun. Robb'un yerinde Ned olsaydı öyle yapmazdı. Robb yaşı gereği bir aptallık yaptı. Büyük bir aptallık ama bu yaştaki birinden de beklenebilecek bir aptallık. Ama yine de sırf bu yüzden Robb aptal olmuyor. Herkes hayatında hata yapar.

Aslında kendin de diyorsun. Robb'un yerinde Ned olsaydı öyle yapmazdı. Robb yaşı gereği bir aptallık yaptı. Büyük bir aptallık ama bu yaştaki birinden de beklenebilecek bir aptallık. Ama yine de sırf bu yüzden Robb aptal olmuyor. Herkes hayatında hata yapar.
İnsanlar neyi bellerse onu söylüyor.

Ned aptallık yapmadığında Robb ile aynı yaşta idi.Ned de gidip Ashrara Dayne in elini alabilirdi ama o Tully ordusu için Catelyni tercih etti.

Kitap.Daha alenen belli değil ama bir çok kaynaktan dolaylı yollarla onaylanmış bir şey.
Neyse Ned istisna deyip r ye takıyorum. Çünkü kendisi tam görev adamı kişilikler de farklı. Catelyn'in Robb'a engel olması gerekirdi ya da Frey'lerin yanına gitmemesi.

Sen de kendince haklısın. İkimizin de fikirleri değişmeyecek bence. Bu arada bilgilendirme için sağol. Baya oldu okumayalı unutmuşum. :sapkali:

Neyse Ned istisna deyip r ye takıyorum. Çünkü kendisi tam görev adamı kişilikler de farklı. Catelyn'in Robb'a engel olması gerekirdi ya da Frey'lerin yanına gitmemesi.

Sen de kendince haklısın. İkimizin de fikirleri değişmeyecek bence. Bu arada bilgilendirme için sağol. Baya oldu okumayalı unutmuşum. :sapkali:
Dediğim gibi görev bilinci bazen duyguların önüne geçebiliyor.Rhegar Lyannayı kaçırırsa savaş çıkacağını biliyordu ama yine de ejderin üç başı olmalı kehaneti için bunu yaptı.Bu da bir nevi görev bilinci için yapıldı.Doğru yanlış mevzusunda değilim yanlış anlaşılmasın.

Dediğim gibi görev bilinci bazen duyguların önüne geçebiliyor.Rhegar Lyannayı kaçırırsa savaş çıkacağını biliyordu ama yine de ejderin üç başı olmalı kehaneti için bunu yaptı.Bu da bir nevi görev bilinci için yapıldı.Doğru yanlış mevzusunda değilim yanlış anlaşılmasın.
Yok ya ben seni anladım. Sen de beni anladın. İyi forumlar. :good::sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık