Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] En Tutkulu FanSavar

En Tutkulu FanSavar?

• Kullanılan toplam oy
    164
Perspektif meselesi mi diyon. :(
Aynen öyle.Önceden yazmıştım eğer sen bir karakteri fanın gördüğü yerde,seviyede veya değerde görmüyorsan sen hatersındır.
Herhalde ben Zoro'yu Luffyden güçlü görmediğim,Sanji'den biraz güçlü gördüğüm veya her arc Zoro'ya gereksiz misyon yükleyip olmayınca üyelerin yüzüne vurduğum için Zoro hateri oluyorum :D

Daha fazla şey yapıpta art niyetli gözükmek istemedim. Biliyorum Alpacan. Ankette trolüde var fanıda var hateride var.
Mesela Aksakallı D. D. eski nickiyle @Mercury Doflamingo hateridir. Sana yazılacağına bu arkadaşa yazılmalıydı.

Konu başlığına bakınca sen ve MW fanlarla harbiden abartmadan haklı bir şekilde tartışıyorsunuz.
Lakin içerik ve anket ise başlıkla birlikte siz ikinizi -'liyor.

Genede güzel konu hakkını vereyim ilk defa gördüm.
Gelmişken konunun başı ile ilgili yorum yapayım. Alpamis özellikle bir kişinin haterı değildir. Ama o Kişi Luffy ile kiyaslanirsa haterı olur. Genel olarak böyle yani.

Yav ben son zamanlarda dof konusunda çok Pasif davranıyorum. En tutkulu fansavar unvanı bana gelene kadar on kişiye geçer :D

Gelmişken konunun başı ile ilgili yorum yapayım. Alpamis özellikle bir kişinin haterı değildir. Ama o Kişi Luffy ile kiyaslanirsa haterı olur. Genel olarak böyle yani.

Yav ben son zamanlarda dof konusunda çok Pasif davranıyorum. En tutkulu fansavar unvanı bana gelene kadar on kişiye geçer :D
Yanlış düşünüyorsun bence. Hater olmam. Aksini savunurum. Zaten karşılaştırılan karakterler tam da parantez içine yazılanlar. Tartışılan konular. Ace daha potansiyelli. Zoro eşit gibi konular. Bunlara karşı çıkıyorum da hater olmak sıkıntı yani.

Yanlış düşünüyorsun bence. Hater olmam. Aksini savunurum. Zaten karşılaştırılan karakterler tam da parantez içine yazılanlar. Tartışılan konular. Ace daha potansiyelli. Zoro eşit gibi konular. Bunlara karşı çıkıyorum da hater olmak sıkıntı yani.
Tam hater değilsin aslında dediğim gibi. Parantez içindekilere o yüzden laf ettiğini biliyorum. Ama bence bazen objektigliğini kaybediyorsun. Ama kimse objektigliğini kaybettiğini farketmez, herkes tartışırken haklı olduğunu düşünür. Çoğu kişiye göre ben de objektif değilim bilemeyeceğim o konuyu. :oleyo: Ayrıca daha önce dofta olduğu gibi az daha en sevdiğim ikinci karakterin haterı olacaktım ama bu sefer sevgim üstün geldi :oleyo2:

Tam hater değilsin aslında dediğim gibi. Parantez içindekilere o yüzden laf ettiğini biliyorum. Ama bence bazen objektigliğini kaybediyorsun. Ama kimse objektigliğini kaybettiğini farketmez, herkes tartışırken haklı olduğunu düşünür. Çoğu kişiye göre ben de objektif değilim bilemeyeceğim o konuyu. :oleyo: Ayrıca daha önce dofta olduğu gibi az daha en sevdiğim ikinci karakterin haterı olacaktım ama bu sefer sevgim üstün geldi :oleyo2:
İkinci sevdiğin kim :D

Şimdi bu algıları manipüle edecek tavırları bir kenara bırakalım. Ne Mihawk yonkou seviyesinde görülmedi, ne Zoro Luffy'e denk görülmedi, ne Zoro'yla Sanji bir tutulmadı, ne de Ace eleştirildi diye "hater" sıfatı yakıştırılıyor millete. Böyle bir olay yok. Varsa kanıtın buyur, bekliyorum. Bu saydıklarımın hepsi kişisel görüştür. Seride Mihawk'ın yonkou seviyesi olabileceğini destekleyen deliller vardır, millet bunu savunur. Aynı şekilde Luffy ve Zoro'yu veya Zoro'yla Sanji'yi denk görmeni sağlayacak bilgiler vardır, beklentin bu yönde oluşur. Ace'in karakterini beğenmezsin, veya yaptığı hareketi doğru bulmazsın eleştirirsin bu da gayet normal bir durumdur. Bu görüşlere kendince açıklık getirebileceğin bir durumun varsa, kimse sana bir şey diyemez. Bana göre dememelidir. Sana uyar uymaz, genel kitleye uyar uymaz burası yaftalamak için geçerli bir sebep olamaz. Karşı görüşle tartışırsın, mantık dahilinde çürütmeye çalışırsın. İkna olursun veya olmazsın, bırakırsın. Gerekli verilerini sürerek oluşan dinamik bir diyalog sonucunda, bakarsın karşı taraf ikna olmuyor "fan" "antifan" deyip geçebilirsin. Zaten bu kadar gözler önündeyse karşıt görüşün mantıksızlığı, ikna etmen gereken kimse yoktur, millet olanı biteni idrak edecek beyne sahiptir. Senin gördüğün saçmalığı başkası da görebilir. İlla ki çırpınarak birilerine derdini anlatma telaşına girmene, yerli yersiz her konuda kitleye laf geçirmene gerek yok. Böyle böyle fişlenilen isimlerin bir noktadan sonra girdikleri her tartışmasında ad hominem yapılıyor. Adam çok ayrı şeylerden bahsetse de sen zaten X fanısın, senle tartışılmaz muamelesi görüyor. Velhasıl bu fütursuzca "fan" muamelesini yapan çoğu kitle bırakın ortaya sürülen görüş üzerinden bir tartışma oluşturmayı, gördüğü yerde karşıt kesimi basit sıfatlarla zan altında bırakarak yeriyor, ezikliyor, küçümsüyor. Tartışma esnasında senin görüşünü çürütmesine rağmen sırf gerekli argüman üretemediğinden akabinde "fan" etiketine yine maruz kalıyor. Yahu karakterle alakası olmayan isimler bile bu sıfata maruz kalıyor. Sadece senin hoşlaşmadığın, tahammül edemediğin görüşü savunduğu için bir tahammülsüzlük sergiliyor. Senin sayfa sayfa destekli bir şekilde açıklama yapmasına rağmen karşı tarafa bir saygın ve tahammülün yok çünkü. Tek yaptığın iş, bahsi geçen konuya damlayarak karaktere giydirmek, karşıt görüşteki insanları yaftalamak ve laf atmak. E bu durumda bu insan "hater" olmuş oluyor.

Şu konuda fikrimi söylemek istedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık