Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Ayda koloniyi kuranların, oksijenli bir ortam yaratmış olma ihtimali aklının hiçbir noktasından geçiyor mu acaba?
Mesele dünyada veya ayda olması değil, mesele dünyadan aya gidebilmiş olması.
Sen bana E. Oda'nın bütün evreni oksijenli yarattığını mı söylüyorsun? Fikirlerini bir kez daha gözden geçir.
@Tensei
Öncelikle Wiki'de değil databookda yazıyordu. Millet de ona güvenmişti. Ha Wiki hata yapar mı? Elbet yapar, ama E. Oda bütün evreni oksijenli yaratmak gibi bir hata yapmaz.
Yahu ona bakarsan ayda yer çekimi var.Eğer normal ayla karşılaştırıyor isek bununda olmaması gerekirdi.Buda mı meyve özelliği?

Roronoa Zoro

Öyle demiyorum ya :D Kizaru Apoo'nun saldırısıyla parçalara ayrılıp tekrar geri gelmişti. Teach'de de durum böyle olabilir mi onu merak ediyorum :D
Ha yok olmaz Teach'de öyle, vücudu akışkan değil :D
@Lanza
Ayda zaten yer çekimi var. Ne demek istediğini anlamadım.

Bence meyveleri karşılaştırırken kullanıcılarını hesaba katmamak gerekiyor. Yami Yami'yi kullanan Teach'in özel bir bedeni olmasa belki de Gura Gura'yı kullanamazdı. Bu konuyu tartışırken bence kullanıcıları hesaba katmadan meyveyi tartışmak gerekiyor. Bir de ilk sayfa da bir soru sormuştum Yami Yami kullanıcısının Kolu kopsa diğer Logia'lar gibi geri gelir mi diye cevap alamadım bilen var mı :D
Göründüğü kadarıyla geri gelmez gibi duruyor,

Birde arkadaşlar, mesajların hepsini okudum çeşitli uyarılar gelmiş ama bir biri ile çelişen mesajlarda var, o yüzden konuyu düzenlemeden önce bir noktayı açıklığa kavuşturmak istiyorum;

Meyvelerin diğer meyvelere olan üstünlüklerine "ekstra yetenek" diyelim mi.? mesela magu magu için "mera mera meyvesine karşı üstündür" gibi bir madde eklenmeli mi,

Yada tersi durumda "ekstra zayıflık" diyelim mi..? mera mera magu magu'ya karşı zayıftır gibi,

Bunlara evet diyorsanız mera mera ve moku moku arasında ki duruma ne diyelim, ateş dumanı yakamadığı için dumana karşı zayıf mı olsun, yoksa dumandan etkilenmediği için avantajlı mı olsun..?

Şimdi birde şöyle bir durum var dikkat çeken;

Goro Goro, gomu gomu'ya karşı mı zayıftır yoksa lastiğe karşımı yada genel olarak yalıtkanlara karşı mı..?
Mera mera, magu magu'ya karşı mı zayıftır yoksa magmaya karşı mı yada direkt olarak yüksek sıcaklığa karşı mı..?

Benzer sorular buz-kar/ateş-magma ikilemleri içinde sorulabilir,

Öncelikle bu soruları bir açıklığa kavuşturalım diyorum ben..

Ha yok olmaz Teach'de öyle, vücudu akışkan değil :D
@Lanza
Ayda zaten yer çekimi var. Ne demek istediğini anlamadım.
Aynen var ama dünyadaki İle aynı değil.Bahsettiğim şey astronotların ay yürüşüyü.Normal dünyadaki gibi yürümek pek mümkün değil.One Piece ise ayda silah bile patlayabiliyor.Yani bu bile atmosferi olduğunu gösterir.

Yami Yami no Mi varken diğerleri benim gözümde pek bir değeri yok, bu arada bak canım çekti enel vs luffy kaçıncı bölümdü ?

Aynen var ama dünyadaki İle aynı değil.Bahsettiğim şey astronotların ay yürüşüyü.Normal dünyadaki gibi yürümek pek mümkün değil.One Piece ise ayda silah bile patlayabiliyor.Yani bu bile atmosferi olduğunu gösterir.
Söylediğin noktalar temel olarak mantıklı ama yinede Enel'in oksijensiz yaşadığı tezini çürütmeye yeterli değil, One Piece dünyasında Ay'ın kendi atmosferine sahip olduğunu ve canlı yaşamına elverişli bir bölge olduğunu varsaysan bile, dünyadan ay'a gidene kadar belirli bir süre uzay boşluğunda yol alman gerekir, uzay boşluğunda da oksijen bulunduğunu iddia etmiyorsundur sanırım..

Yami Yami no Mi varken diğerleri benim gözümde pek bir değeri yok, bu arada bak canım çekti enel vs luffy kaçıncı bölümdü ?
İlk karşılaşmaları 182. bölüm..

Goro Goro'nun yıkıcı gücü karşılaştırıldığında Masters of Puppets'in dediği gibi saldırıyı devamlı tutarsa yıkıcı gücü artıyor ve de rakibin yanına da gelmesine gerek yok.

Magu Magu'da hız bakımından daha yavaş olarak görüyorum yıkıcı gücü diğer hepsinden daha yüksek olabilir fakat Goro Goro kadar avantajlı olmuyor. Bu yüzden ben oyumu Goro Goro olarak değiştiriyorum :D

Eğer benim aklımdaki gibi bir kullanımı olabiliyorsa Yami yami dokunulmaz bir meyvedir gözümde. Diğer meyveleri kullanma özelliği de eğer bu meyveden kaynaklanıyorsa ben iyisi o derim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık