Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
goro goroyu verin bana kk olayım :D direk gözüm kapalı attım oyumu :p

ha birde hala tartısılıyor ama straw-hat bence kesin olarak eklenebilir.aokijinin gücü hie hie no miye karsı, mera mera no mi ve magu magu no mi en kötü denkler.bu sartlarda bu bir zayıflıktır.ates yandıgı sürece gördükki,buz acee yaklasamaz adam yarı ölü acee, imza saldırısıyla saldırdı,eridi gitti bir dahada denemedi.

akainudada muhtemel böyle,ama aokiji sadece logia degil,o yüzden dövüs uzamıstır.

o yüzden sogutma üzerine kurulu meyveler,bulundugu yerde karı kesen acein meyvesine üstünlük kuramazlar.iç sıcaklıgı cok yüksek olan akainunun meyvesine karsıda daha az etkisizdirler.

yani yuki yuki no mi ve hie hie no minin ekstra zayıflıgına anti olarak mera merayı yazmalıyız bence.hatta magu magu no miyide.ama mera mera kesin çünkü,akainu magma ve atrafında sıcak.ace ise kıs adasının iklimini degiştiriyor direk hiç bir üretim yapmadan.mera meranın gücü,ısıyı artırıyor.kuzanın gücü düşürüyor.ama fantezileri saymazsak ates her zaman buzdan üstündür.

son olarak ayrıca hie hie no mi, kesinlikle deprem gücüne karsı dezavantajlıdır.
Isı konusunda bende aynı şekilde düşünüyorum ama ateş meyvesinin Aokiji'nin asıl bedenine zarar verdiğini görmedik, yani kesin bir durum değil, o yüzden ekleme taraftarı değilim,

Deprem konusunda ise şöyle bir durum var; tamam titreşimler dondurulamıyor ama haki olmadan titreşimler Aokiji'ye zarar verebilir mi, bana veremez gibi geliyor, o yüzden bunu bir zayıflık olarak görmemek lazım, sonuçta ışık, elektrik, duman vb. yeteneklerin de donacağını sanmıyorum, depremi eklersek bunları da eklememiz lazım,

Kami'nin gücü olan Goro Goro en sağlamı bence. Enel'in; gök gürültülü, sağanak yıldırımlı fantastik giriş yapacağı zamanı beklemeye devam. 2 sene geçti, dünyaya geri dönmeyi düşünmeye başlamıştır.

Bir de ekstra yetenek olarak "Nefes almaya ihtiyaç duymuyor bizim Kami."
Ekledim bunu,

Yami yami'nin iyileştirme yeteneğide var onu yazmamışsın.Ayrıca goro goro en güçlü meyve olamaz attığı yıldırımlar yaşlı basit bir adamı bile öldüremiyor.En güçlü meyve ise büyük ihtimal yami yami no midir.Verdiği yetenekler çok iyi.Ayrıca meyveyi daha tam güç görmedik Ace vs'sinde bile atlanmış kısımlar var.
Yami yami'nin iyileştirme gücünü ilk defa senden duydum, mangadan bir kısım göstererek kanıtlayabilirsen ekleriz,

Deniz yüzeyinde batmadan durabilmek Hie hie no mi'nin ekstra bi özelliği değildir. Aokiji'nin zekasının ürünüdür. Suyu dondura dondura hareket ediyor adam. Ya da bisikletin tekerini soğutuyor vs. Yanlış bilgi vermişsin.
O kısmın sunuş şeklini değiştirdim, ilk yeteneğin bir kullanımı olarak tanımladım,

Luffy'nin erimemesi yalıtkan vücudundan ziyade Enel'in meyvesinden hiyerarşik olarak üstün olması bence. Tıpkı Ace-Akainu gibi.
Sadece Luffy'e özel bir durum olup olmadığı belli değil, genel olarak 'lastik' kelimesi üzerinde duruldu ve wikide o şekilde almış, ben buraya 'yalıtkan' yazmıştım ama onu 'lastik' olarak değiştirdim şuan,

Bir şey soracam , şimdi bu meyveleri toplama (meyve güçlerini alma) olayı " karanlık meyvesine " ait bir özellik miydi ? Bu meyveyi yiyen herhangi biri 'de başka meyve güçlerini alabilir mi ?

Yoksa karasakal'a özel bir durum muydu ? :T
Bu henüz bilinmeyen bir olay, wikide de bilinmeyen bir yolla deprem meyvesini aldı şeklinde bir ifade kullanmışlar,

Kişisel olarak ise meyveleri ölü vücuttan ayırma olayının karanlıkla, ikinci meyveyi yiyebilme/kullanabilme olayının ise Teach'le alakalı olduğunu düşünüyorum,

Eğer benim aklımdaki gibi bir kullanımı olabiliyorsa Yami yami dokunulmaz bir meyvedir gözümde. Diğer meyveleri kullanma özelliği de eğer bu meyveden kaynaklanıyorsa ben iyisi o derim.
Bende ilk başta o tür bir şey çıkar diyordum ama Teach depremi aldıktan sonra pek ihtimal vermiyorum ona. Diğer meyveleri kullanmakta Teach'le alakalı gibi duruyor..

Pika pika bence en iyisi. Kizaru uyuz olduğu için yavaş davranıyor ama örneğin marinfordda seri lazerleri sallasa orda Akainu dahil herkesten daha büyük etki yapardı, basacak yer kalmazdı bence. Yıkım gücü, hızı ve antisi olmadığı için oyum pika pika'dan yana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık