Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abi mi?
İnsan babasini hiç vurur mu?

İyi düşünmek lazim.
Babasini öldüren birini durdurmaya çalişti Rosinante Dof'a mermi sıkbilirdi de fakat sikmadi. Yani hala bir seyler vardi icinde.
Bana göre Rosinante hain değildir. Aksine hain olan Dof'dur. Hem babasini öldürdü adam hem kardeşini.
Babasını boşuna mi öldürdü ? Bana göre Dof'un babası çok bencil biri kendi hisleri uğruna el kadar çocuklarını ve karısını süründürdü. Dof'un annesi hastalandı çare bulamadılar hepsi babasının suçu. Sinirlenmesi ve intikam alması doğal bence hele çocuk kafasıyla babası onun için canavarın önde gideni bana göre

Hiç anlamaya çalışmamış ki korkmuş halinden kaçmış.Yola getirmek için herhangi bir çaba yok arkadan direk kuyu kazıyor.H.haki nedir bilmiyordur nasıl kurtuldum diye düşünmemiştir bile kader diyordur belki de.O kadar kafası bassaydı o kadar ajanlık yapmışken tayfayı tuzağa çekerdi bir şekilde.Ama yapamıyor tabii bilgi sızdırmak dışında.

Luffy ile olan dövüşten mi bahsediyorsun.Usopp cesurca yüzlerine söyledi öyle bıraktı.Teach gibi davranmadı.
Roci aklayıcılar geldi, eğer Roci hain değilse o kelimeyi sözlükten silelim. Abin kötü olabilir ama sana karşı değil, seni herkesten korumuştur, bisikletim yok demişsindir senin için gidip çalmıştır. Law çok mu iyiydi, dünyayı yok edeceğim diyen psikopatın önde gideniydi, Dof'un kopyasıydı. Zaten Roci'de kardeşinde yaşadığı pişmanlığı bir nebze Law'da telafi etmeye çalıştı.

Yahu Roci kimin adamıydı? Sengoku demek ihanet planları demek zaten.

Açık ara Teach'in kazanması lazım bu anketi.
Squardo'nun olayı ise biraz farklı. İhanet olsa da isteyerek yapmadı. Wb'nin herkesi kandırdığına, denizcilerle anlaşma yaptığına inandırıldı. Kendince intikam almak istediğini de söyleyebiliriz.

Babasını boşuna mi öldürdü ? Bana göre Dof'un babası çok bencil biri kendi hisleri uğruna el kadar çocuklarını ve karısını süründürdü. Dof'un annesi hastalandı çare bulamadılar hepsi babasının suçu. Sinirlenmesi ve intikam alması doğal bence hele çocuk kafasıyla babası onun için canavarın önde gideni bana göre
Dof'un babasi dünyada ki herkesin eşit olduğuna inaniyor. Adam haklida fakat Kutsal olmalari işi bozuyor adamin yaptiğı kötü bir sey yok.
Fakat dof kucuklugunden buyana kutsallik yapmaya kalkiyir yani egolu bir cocuk. Hatirlarsan normal bir yasama gecince herkwse onumde egilin, kolelerimiz nerede falan diyor.
Yani orada ki işi bir nevi Dof bozuyor fakat onlari oraya getiren babasi oldugu icin suc onun üstüne kaliyor.
Ne kadar baban hata yapmiş olsa bile öldürmesi saçma.
Wb bile oğlu adam kadar kilic soktu kendisine affetti.
Dof'da kucuklukten buyana problem var.
Dediklerime baktiysan zaten olay sadece o degil rosi'yi kullanmaya calişmasi olayi da var. Yani dof sadece kendini düşünüyor. Rosiyi de kardes olarak gordugu falan yok.

Roci aklayıcılar geldi, eğer Roci hain değilse o kelimeyi sözlükten silelim. Abin kötü olabilir ama sana karşı değil, seni herkesten korumuştur, bisikletim yok demişsindir senin için gidip çalmıştır. Law çok mu iyiydi, dünyayı yok edeceğim diyen psikopatın önde gideniydi, Dof'un kopyasıydı. Zaten Roci'de kardeşinde yaşadığı pişmanlığı bir nebze Law'da telafi etmeye çalıştı.

Yahu Roci kimin adamıydı? Sengoku demek ihanet planları demek zaten.

Aynen.Sengoku beyazsakalın bıçaklanmasının baş mimarı zaten.Asıl beyin o Roci de uyguluyor.

Hala Rosi hain diyenler var ya :)

Yav Dof ne yapmiş Rosi icin aksine babasini öldürmüstür.
Ek olarak Rosi Dof'un yanina kardeşi olarak değil bir denizci olarak geliyor.
Yani geçmişini geride birakmiş Dof ile konuşmamiş bile sadece işini yapmiş ve Dof'u durdurmaya calişmiştir.

Eğer konu hainlik veya ihanetse bunu en iyi Dof yapmiştir.

1- Babasini öldürmekle.
2- Rosinin kendisini vurmayacağını bilmesine rağmen onu vurmakla.

Ek olarak Dof zaten rosiyi kullanmaya calisti ne abiliğinden bahsediyosunuz?
Meyveyi ona yedirip meyvenin en büyuk gücünü kullanarak ölümsüz olmaya çalisacakti.
Dof'un Rosi'yi falan düşündügü yok o sadece kendini düşünür.
Fanlik yapip bari aşmayin böyle konularda ://
Şimdi babasını vurması çocukken yaşanan bir olay.Bunun için Dof'u geçtim kimse suçlanamaz.Çocuk daha doğruyu yanlışı ayırt edemiyor.Zaten ıslah evine yollanıyorlar bu yüzden.

Nasıl biliyor.Kimse bunun garantisini veremez.Nefsi Müdafaa diye birşey var.Adam sana silah doğrultunca onu vurursan kendi canını koruduğun için yapıyorsun bunu.

O kullanma meselesini de zaten Dof açık açık dile getiriyor.Arkadan iş çevirmiyor yada aniden buna karar verip adamı öldürmüyor.Law biliyor mesela Roci de öyle.Yapacaklarından haberdar yani ama buna rağmen tayfada kalmayı seçiyor.Kaçıp gidebilir tayfadan ayrılabilir kabul etmiyorsa.Seçim ona kalmış.

Aynen.Sengoku beyazsakalın bıçaklanmasının baş mimarı zaten.Asıl beyin o Roci de uyguluyor.

Şimdi babasını vurması çocukken yaşanan bir olay.Bunun için Dof'u geçtim kimse suçlanamaz.Çocuk daha doğruyu yanlışı ayırt edemiyor.Zaten ıslah evine yollanıyorlar bu yüzden.

Nasıl biliyor.Kimse bunun garantisini veremez.Nefsi Müdafaa diye birşey var.Adam sana silah doğrultunca onu vurursan kendi canını koruduğun için yapıyorsun bunu.

O kullanma meselesini de zaten Dof açık açık dile getiriyor.Arkadan iş çevirmiyor yada aniden buna karar verip adamı öldürmüyor.Law biliyor mesela Roci de öyle.Yapacaklarından haberdar yani ama buna rağmen tayfada kalmayı seçiyor.Kaçıp gidebilir tayfadan ayrılabilir kabul etmiyorsa.Seçim ona kalmış.
Millet sanıyor ki, Dof'un tayfa çatır çatır adam keserken, sağı solu yağmalarken Roci hiç bir şey yapmıyor. Böyle ajan işlerine karışan adamlar zaten kirli olur, elini kana bulamaktan kaçınmazlar.

Dofy küçükken bakıyor annesi öldü, kardeşi ise 1 haftayı çıkaramaz. Aklına tek çözüm geri dönmek geliyor, bunun içinde babasını öldürüyor. Roci'nin hiç bir açıklaması yok.

O kullanma meselesini de zaten Dof açık açık dile getiriyor.Arkadan iş çevirmiyor yada aniden buna karar verip adamı öldürmüyor.Law biliyor mesela Roci de öyle.Yapacaklarından haberdar yani ama buna rağmen tayfada kalmayı seçiyor.Kaçıp gidebilirtayfadan ayrılabilir kabul etmiyorsa.Seçim ona kalmış.
Yav ne demek cocuk?
Sonuçta yapmiş mi yapmiş.
Nefsi mudaafa konusuna gelirsek.
Law bile o konu hakkinda konusuyor.
Rosinante'nin ates etmeyecegini biliyordun gibi bir laf ediyor.
Rosi'nin o an icin oldurmek gibi bir olayinin olmadigini dof da biliyor fakat yine de sıkıyor.

Ben sadece şunu demeye çalisiyorum.
Dof Rosi'ye kardeşi gibi mi davraniyor yoksa cikari olduğu icin mi onu kullaniyor.
Meyveyi ona yedirip. Ölümsüz olmaya kalkiyor. Yani Rosiyi düşündüğü yok onun öleceğini bildiği halde kendini düşünüyor.
En önemli noktalardan biri bu zaten.
Dof Rosi'yi kardesi olarak değil kullanilacak bir kisi olarak görüyor.
Rosi ise görevini yapiyor.
O kadar süre zarfi icinde konuşmamis bile ek olarak Sengoku'nun bile oglum olarak hitap ettiği biri. Yani ihanet gibi bir sey söz konusu değil bence adam Denizci olarak görevini yapiyor.
Dofu zaten abisi olarak görmüyor veya onun yaninda buyumemiş zaten onu büyüten Sengoku.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık