Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 401 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    452
Wb'nin eleştirilmesi 20 yıldır neden sessiz kaldığıyla alakalı.Roger ölmüş gitmiş adam o yüzden kimse Roger den bahsetmiyor.
İçeriden bilgi çıkıyor olsaydı, Roger kapıdan dönmezdi. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Haber çıkmıyorsa da 1 yıl ya da 20 yıl geçmesi bir şey ifade etmiyor. İçeriden kimse haberdar değil.

Oden, Roger'a kendim hallederim demiyor muydu? Ben öyle hatırlıyorum.
Babasıyla konuşmaya gidiyor öldüğünü anlıyor falan filan. İçeride neler olduğunu içeri girince öğreniyor yani Oden'de. Ben tek başıma Kaido'yu Orochi'yi yenerim anlamında söylemiyor onu.

Wb'ın 20 yılı vardı, roger ise oden'i bıraktıktan kısa bir süre sonra öldü. Hadi wb hayırsız kardeşini önemsemiyor diyelim, izo da mı bir kere sormaz? Benim ülkem vardı, lordum vardı vs diye... bunların alayı hain şerefsiz.
Ha bir yıl ha 20 yıl. İçeriden haber çıkmıyor. Oden Wano'ya tekrar girdiğinde içerinin durumundan bihaber, kapıya kadar gelen Roger bihaber. WB'de doğal olarak bihaber. 20 yıl ya da 1 yılın ne farkı var?

Oden, Roger'a kendim hallederim demiyor muydu? Ben öyle hatırlıyorum.
Aynen 958'ın başında geçiyor.
İçeriden bilgi çıkıyor olsaydı, Roger kapıdan dönmezdi. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Haber çıkmıyorsa da 1 yıl ya da 20 yıl geçmesi bir şey ifade etmiyor. İçeriden kimse haberdar değil.

Babasıyla konuşmaya gidiyor öldüğünü anlıyor falan filan. İçeride neler olduğunu içeri girince öğreniyor yani Oden'de. Ben tek başıma Kaido'yu Orochi'yi yenerim anlamında söylemiyor onu.

Ha bir yıl ha 20 yıl. İçeriden haber çıkmıyor. Oden Wano'ya tekrar girdiğinde içerinin durumundan bihaber, kapıya kadar gelen Roger bihaber. WB'de doğal olarak bihaber. 20 yıl ya da 1 yılın ne farkı var?
20 yıl'la 1 yılın farkı yok mu? Hadi 20 yıl hiçbir şey bilmesin. Kaidou'nun wano'nun dibinde olduğundan da mı bir şey çıkaramadı? Nereden baksan saçma.

Arkadaşlar 1 yıl ile 20 yılı bir tutmayın. Nasıl aynı olabiliyor yahu. 20 yıldır haber almıyorsun gardaşım dediğin adamdan. Neyi savunuyonuz?

OP kitlesi kadar weirdo bir topluluk yok ya tarihte. Olaya getirilen açıklama saçma, olayın kendisi saçma ve bariz retcon. Ama tanrılarına ve fanı olduğu karaktere dolaylı yoldan zarar gelmesin diye bu kadar abidik gubidik davranan başka bir topluluk yoktur.

Not: Alpamis sanırım Luffy fanlarını kast ettiğimi düşünüp alınmış. "Tanrıları" kısmı Luffy hayranları için değildi, daha çok internette gezen "Goda" memeleri içindi.

Son düzenleme:
OP kitlesi kadar weirdo bir topluluk yok ya tarihte. Olaya getirilen açıklama saçma, olayın kendisi saçma ve bariz retcon. Ama tanrılarına ve fanı olduğu karaktere dolaylı yoldan zarar gelmesin diye bu kadar abidik gubidik davranan başka bir topluluk yoktur.
Birader azıcık laflarınıza dikkat edin.

Oden'in gemisi yok. Vedalaştıklarında Wano'ya bırakar vedalaşıyorlar. İki çocuk bir de eşiyle yüzerek gidecek hali yok heralde.
Tayfa dağılırken ilk ayrılan Roger. Adam gemiden inerken Oden salya sümük ağlıyordu.
Luffy abisini öldürenler hakkında konuşulurken yemek yiyordu. Fazla söze gerek yok. En azından Oyaji'nin bilmediği bir şey var ortada. Serinin ana karakteri olacak velet abisine bu kadar duyarsız kalıyor. Üstelik bilerek ve isteyerek.
Bekle bekle. Hani MF'da saldırıp Mihawk'a, Amiraller'e ve Sengoku'ya korkusuzca saldırıp meydan okuyan ve Ace'i kurtarmaya çalışan Luffy'den mi bahsediyoruz?
Bir de Beyaz''ın defterine bakalım: Thatch, Oden ve Ace'i kurtarmak için tüm tayfasını feda etmeye yeltenmesi fakat ne hikmetse Thatch'de yelkenleri bile kımıldatmıyor.

İç sorun olduğu için kendi halletmek istiyor. Ama 20 yıl geçmiş Roger ölmüş gitmiş insan Oden ne yapıyor diye sorar ama bence. İşte bu soruyu kendine sormasını göstersin bari mangaka. Saboya da deniyordu hafıza kaybı çıktı ortaya. İşte böyle bir açıklama bekliyorum. Wano'ya gidip Kaido'yu dövsün demiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık