Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Dragon ve Devrim Ordusu Beklentiyi Karşılayacak Kadar Güçlü müdür?

Yahu 2 satır yazdım diye, tersten almışsın lafı.

Teach boş adam değil nerede Nasıl risk alacağını biliyor diyorum. Dragon onun için sorun değil ki mekanını basmaya gidiyor demek istemiştim.

Teach büyük kayıp verip az bir kazanç için böyle bir işe girişmezdi, kendine güveniyor.

Dragon Fuji ayarı çıkarsa hiç şaşırmam artık.
MF onun için sorun değildi de mi bastı MF'yi hacı? Demek ki bazen yapması gereken şeyler olabiliyor. Risk alması gereken durumlar. MF olayı da bir riskti. Shanks gelmese Teach orada savaşarak çıkmak zorunda kalacaktı. İlla ki de kayıplar yaşayacaktı. Ki çoğu kişiye MF dar gelirdi Teach'e.

kör topal

Devrim ordusu tahminimce dünyanın her yerine dağılmış olduğundan ana karargahta olsa devrimcilerin %50 gücü yada daha altı olduğunu düşünüyom. Lucci konusunda Oda onaylı gelişime en açık meyvelerden birine sahip teknikleri iyi meyvesiyle dourikisini katlamıştır hatta üstüne haki zaten hayvan gibi güçlenmiştir 2 yılda.

Çoğumuz şaşırdık zaten.
Anladık ki en iyisi Roger mantığı imiş. Adamı öldürecen ki bir daha karşına çıkıp sevdiklerine zarar vermesin. Ne anladık şimdi Luffy'nin Lucci'yi indirmesinden? Adam yine bela olacak.
Bir daha Luffye bulaşacağini pek sanmam bulaşsada artik anlamiştir ne olduğu. O son sahneyi anime de hep izlerim Lucci'nin tekkaisini aşipta surata yumruklarinda ki Lucci'nin yüz ifadesi aklimdan cikmaz :)

@Siyah Ateş
Önemli olan Teachin çekinip çekinmemesi değil o adaya saldirdi diye Teach Dragondan daha güçlü diyemeyiz. Nitekim bulunamayan bir adadan bahsediyoruz ne kadar adayi Dragon daha iyi bilse de sürpriz bir saldirida hazirliksiz olan Dragon tarafi olacakti. Bu silqhlar bence de farkli amaçlar için kullanilacak bu silahlarin kullanimini da göreceğiz bence.
Ayni Teach İD ye de girdi kendime güvenerek Magellandan tayfaca tek yediler bunu da unutma.

@Phoenix
Çelişkili bir yazı olmuş, diyorsun ki iki yonkounun savası, her ikisini de bitirir. Bu yüzden savasmazlar. Sonra da Yonkou gücündeki Dragon'un adasına gerekçesi olduğu için saldırdı, çünkü adamı o oradaydı vs. vs. Dikkat edersek, Burgess'i silah zoruyla o gemiye bindirmediler. Burgess kasten o gemiye bindi ve Baltigo'ya ulaştı. Ulaşır ulaşmaz da yerini bildirdi. Akabinde Karasakal hiç zaman kaybetmeden, tereddtüsüz Baltigo'ya saldırdı. Burgess'i esir alınmış olsalar anlarım ama Burges o karargaha ulaşmak için o gemiye bindi. Bu yüzden adamını kurtarma gerekçesi bana pek tutarlı gelmiyor. Kaldı ki Karasakal'da senin bahsettiğin o duyarlı insancıl kişilik de yok.

Diğer iki yonkouya saldırması için tek bi sebep yeterli olsa gerek.. Bigmom ve Kaido'da yol kitabesi var. Bana göre sadece bu sebep için bile Dragon dengi olduğunu varsaydığınız yonkoulara Karasakal'ın saldırması gerekir.

@Alpamis @Sir Crocodile yazdıklarınızın tamamına değil de değindiğiniz şu iki husus, hakkında şöyle düşünüyorum.

Dragon'da silah var diyorsunuz. Madem o silahlar çok değerli ve güçlü, insan düşünmezmi, o silahları bana karşı kullanırsa ne yaparım, diye?

Bir de Dragon'un o adada olmama ihtimali. Evet, böyle bir ihtimal var. Pekii ya Karasakal, Dragon'un o adada olmama ihtimaline binaenmi saldırdı? Bence Karasakal, Dragon'un varlığını ya da yokluğunu hiç düşünmedi çünkü Dragon'dan çekinmiyor.
Burgess, adada kalsa Fuji oo reis sende mi buradaydin, adadan kaçacak genmin yoksa hemen bir gemi verek sana mi diyecekti? Yoksa tutuklayacak miydi? Devrimcilerin adadan tuyecegi ortada, gizlice sızmış iste. Ama sıkıntı gemi onu kaptanına götürmüyor. Bu da arayip haber veriyor yerini.

Jack bile 2 Amiral'in bulunduğu gemiye saldırmaktan çekinmiyorsa Yonkou olmuş Teach'in de kaçınmaması lazım. Ha diğer taraftan dediğim gibi Devrimcilerin elinde istediği bir şeyler olabilir.

Burgess, adada kalsa Fuji oo reis sende mi buradaydin, adadan kaçacak genmin yoksa hemen bir gemi verek sana mi diyecekti? Yoksa tutuklayacak miydi? Devrimcilerin adadan tuyecegi ortada, gizlice sızmış iste. Ama sıkıntı gemi onu kaptanına götürmüyor. Bu da arayip haber veriyor yerini.
Özür dilerim, Burgess'in kasten devrimcilerin gemisine bindiğine dair bilgi yok, benim aklımda öyle kalmış.

Adamın baba gibi iki tane meyvesi, azman gibi bir sağ kolu ve güçlü bir tayfası var. Dragon'un ekibinde kim var kendisinden başka ? Sabo. En güçsüz olarak gördüğünüz amiral Fujitora'yı bile terletemeyen Sabo. Bu durumda Karasakal saldırmayacak da ben mi saldıracam ?

Bu Karasakal'ın ekip olarak Baltigo'dan daha güçlü olduğunu gösterir. Bireysel olarak Dragon'dan güçlü olduğunu göstermez. Dragon'dan bahsediyoruz. Bu adama amiral demek Belami kadar güçlü demekle aynı şey benim için.

Yanlış hatırlamıyor isem 35 krallık toplandı.Dragon gibi birisi bu fırsatı kaçırır mı ? Baltigo falan hikaye.Krallar gitmiş krallıklar bom boş.Baskın için ideal durum.Krallar tek yerde toplanmış kaçırma-fidye için ideal durum.Değil BB 10 yaşında ki çocuk ele geçirse dragon takmaz.Adamı korsanlarla karşılaştırmayın.Öne çıkan fikir adamı ama sabo ortada dragon herhalde hayvani çıkacak.Babası garp-oğlu luffy onların namı gücü ortada.Ne kadar gizli de takılsa hem kendisi hem ordusu güçlü olmak zorunda ki öyle de.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık