Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Dragon ve Devrim Ordusu Beklentiyi Karşılayacak Kadar Güçlü müdür?

Yahu 2 satır yazdım diye, tersten almışsın lafı.

Teach boş adam değil nerede Nasıl risk alacağını biliyor diyorum. Dragon onun için sorun değil ki mekanını basmaya gidiyor demek istemiştim.

Teach büyük kayıp verip az bir kazanç için böyle bir işe girişmezdi, kendine güveniyor.

Dragon Fuji ayarı çıkarsa hiç şaşırmam artık.
Tamam işte, Teach yeri geldiği zaman Garp ile Sengoku'ya bile saldırmayı göze alan birisi, Dragon'a da saldırmayı göze almıştır, bu Dragon'un güçsüz olduğunu göstermez.

Bence o olayın arka planı olmalı devrim ordusu ve dragon o kadar tehlikeli olmasa başına o kadar ödül konmazdı. Ayrıca Sabo'nun bir amiralle kafa kafaya dövüştüğünü gördük ki meyvesini henüz yemişti ayrıca karasakalın tümen komutanlarından birini oyuncak etti onu eğiten adamın gücünü yadsımamak gerekir bence.
Şu açıdan bakarsanız Garp > Dragon > luffy bu ikilinin ortak paydası olan bir adam güçsüz olamaz bence en az yonkou gücündedir.
Baltigo'ya dönersek Dragon'un çıkarlarına hizmet etmeyen bir işle uğraşmayacağını düşünüyorum yani karasakal ile çarpışmak ona bir şey kazandırmayacağından adam kaybetmemek için adayı hemen tahliye etmişlerdir. Karasakalda korsanlık yapıp yağmalamıştır. Ancak Karasakalın ne kadar güçlendiğinin göstergeside devrim ordusundan çekinmemesi.
Güzel bir konu başlığı seçmişsin takipteyim milletin bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum. Saygılar :sapkali:
katılıyorum :)

Bu sadece gazetedeki haber, hükümet Devrim Ordusu'nun karargahı yerle bir oldu diye haber yapmaya can atar zaten. Hani olayın başka bir yüzü varsa bile yazılacak haber daha çok politik olacaktır. Hatta Dragon o esnada Baltigo'da mıydı o da belli değil.

Beklentileri karşılarmı bilmiyorum ama Devrim ordusunun amacını gerçekleştirmek için WB, tayfası ve müttefiklerinden daha güçlü olması gerektiği kesin.

Beklentileri karşılarmı bilmiyorum ama Devrim ordusunun amacını gerçekleştirmek için WB, tayfası ve müttefiklerinden daha güçlü olması gerektiği kesin.
Katılmıyorum, WB oğlu esirken kötü duruma düşeceği bi yerde savaşa gitti ama devrim dediğin vur kaç yapıp terörist işi yapabilecek derecede bi yapı o yüzden Dragon, WB kadar güçlü olsa, altındakilerde WB tayfası kadar güçlü olsalar yeterli olur hatta artar bile.

Katılmıyorum, WB oğlu esirken kötü duruma düşeceği bi yerde savaşa gitti ama devrim dediğin vur kaç yapıp terörist işi yapabilecek derecede bi yapı o yüzden Dragon, WB kadar güçlü olsa, altındakilerde WB tayfası kadar güçlü olsalar yeterli olur hatta artar bile.
Koca dünyaya yayılmış ve hükümetin gözü önünde ülkeleri bir bir düşüren bir organizasyon bence totalde yonkou oluşumundan güçlüdür.

Yonkou oluşumu ne ise o kadardır. Zaten en güçlü 3 adamı gösterildiği üzere Sabo, bir erkek amca ve Ivankov. :/

Ivankov 3.tümen komutanı tarzı bir şey oluyor işte.

Normal bir güç skalası olsa tamam derim ama yonkou amiral gibi adamlar için birkaç saniyelik güç düşüşü, dikkat dağınıklığı gibi adamlar varken sadece vurkaçla yapılabilir gelmiyor bana bu iş.
Ama sonuçta sayıca fazla olan grubun çökmesi-sayıca fazla olanlar derken hani çöp diyorlar ya güç seviyesi olarak-, insanların kafasındaki idealin değiştirilmesi gibi bir şeyden bahsediyorsan o zaman tamam.

Koca dünyaya yayılmış ve hükümetin gözü önünde ülkeleri bir bir düşüren bir organizasyon bence totalde yonkou oluşumundan güçlüdür.
Düşürdüğü ve kendine katılan hükümetleri sayıyorsan totalde sayı bakımından zaten çok çok fazlalar ama ben mangada ara sıra çok muhim birşeymiş gibi gösterilen sayısal üstünlüğün aslında pekte önemli olmadığını düşünüyorum.
Şuan devrimin(Dragon) ardında Sabo var sonra kim geliyor İvankov mu ? yoksa başka biri mi ? Ama WB tayfası diyoruz burda Sabo gibi rahat üç adam var hatta daha fazla olabilir. Yani işin açığı eğer ki sayılsal durumdan bahsediyorsak haklısın ama nitelik bakımından pekte öyle durmuyor en azından şimdilik.
Normal bir güç skalası olsa tamam derim ama yonkou amiral gibi adamlar için birkaç saniyelik güç düşüşü, dikkat dağınıklığı gibi adamlar varken sadece vurkaçla yapılabilir gelmiyor bana bu iş.
Ama sonuçta sayıca fazla olan grubun çökmesi-sayıca fazla olanlar derken hani çöp diyorlar ya güç seviyesi olarak-, insanların kafasındaki idealin değiştirilmesi gibi bir şeyden bahsediyorsan o zaman tamam.
Devrim işi o kadar zor bişey gibi durmuyor örnek vermek gerekirse bir kutsala dokunduğunda amiral yolluyorlar ee Amiral geldi diyelim karşısında WB ve tayfası dakkalık ederler adamı.
Hani bu en basit benim düşündüğüm bişey eğer biraz daha zorlarsan WB ve tayfasının hükümeti(Marine) iki kuruşluk edebilecek gücü olduğu apaçık ortada. Bir tam kadro savaşı olmadığı taktırde WB ekibinin daldığı marine karargahında ot bitmez ki tam kadro olsa bile WB,Marco,Ace,Jozu,BB,Vista,Thach gibi adamlar var ekipte boru ile dolaşmıyor bunlar.

Neyse bence durumları farklı olduğu için WB ekibi ezilmiş gibi gösterilse bile eğer ki amaçları devrim işleri olsaydı en azından yıkım tarafını güzel güzel yaparlardı geriye kalan fikir kısmı ise zaten Dragon'un değil Luffy'nin yapacağı bazı özel durumlara baktığı için Luffy hariç herhangi başka birinin şansı olmaz o konuda.

Hükümetin sakladığı çok büyük güçler falan vardır ilerde çıkarlar ortaya o zaman işler değişir tabi:good: Gerçi cp0'ın başında Lucci var en fazla ne olabilir :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık