Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 334 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    438
Dalgayı bir kenara bıraktığın zaman mangakanın verdiği "en" ünvanlar kesinlik belirtir.

En Güçlü Adam: Newgate
En Güçlü Kılıç Ustası: Mihawk
En Güçlü Yaratık: Kaido
En Çok Aranan Adam: Dragon
Gibi gibi..
Kaido'nun unvanını diğerleri ile karşılaştırmayalım. Hala karakterler en güçlü diyor sadece. Oda'nın kare ile dediğini görmedik diye biliyorum kaç bölümdür.

Adam gürültü patırtı sevmiyor sessiz sedasız gezmek için almıştır shichibukailığı.
Gürültü patırtı yok zaten sessiz sakin kendi halinde takılan yonko gücündeki korsanın peşine dünya hükümeti neden düşsün? Düşmesi için amiral yollaması lazım Wb , Kaido kadar güçlü adamın karşısına amiral mi yollanır? Rayleigh’te çok güçlü bir Çar ama 20 sene sessiz sakin bir hayat sürebilmiş Mihawk’a gelince neden shichibukai unvanına ihtiyaç duyuyor anlamak güç.

Gürültü patırtı yok zaten sessiz sakin kendi halinde takılan yonko gücündeki korsanın peşine dünya hükümeti neden düşsün? Düşmesi için amiral yollaması lazım Wb , Kaido kadar güçlü adamın karşısına amiral mi yollanır? Rayleigh’te çok güçlü bir Çar ama 20 sene sessiz sakin bir hayat sürebilmiş Mihawk’a gelince neden shichibukai unvanına ihtiyaç duyuyor anlamak güç.
Gücünden dolayı potansiyel bir tehlike arz etmiş olamaz mı?

Hatırladığım kadarıyla Rayleigh arandığı halde bulunamamıştı yalnız.

Bence diğer yonkolarla kıyaslamamak gerek çünkü diğerlerinin aksine bu adam solo takılıyor.Sağkollar tümen komutanları falan bunlarda hafifa alıncak adamlar değiller.Yazarken çok ciddi yazmamıştım sana katılıyorum zaten Mihawk'ı bende yonko seviyesinde görmüyorum ama yinede onlara yakın birşeydir oyüzden hükümet hem yanımızda dursun göz korkutmak için kullanırız diye düşünmüştür Mihawkta sessiz sedasız gezerim diye almıştır gibi geliyor bana sonuçta bu adam aktif olarak gidip gemileri kesip korsanlara zorbalık yapıyor diğer yonkoların günlük hayatlarını bilmiyoruzda bu adam sürekli kendine bir aksiyon arıyor gibi oyüzden olmuş olabilir.

Gücünden dolayı potansiyel bir tehlike arz etmiş olamaz mı?

Hatırladığım kadarıyla Rayleigh arandığı halde bulunamamıştı yalnız.
Mihawk’ın kimi yenip bu unvanı aldığını, geçmişte ne haltlar yediğini bilmiyoruz. Ama Rayleigh kadar büyük bir tehdit olarak görüldüğünü sanmıyorum. Rayleigh bile aranmasına rağmen bulunamıyorsa ondan daha az tehdit olarak görülen Mihawk’ta çok rahat sessiz sakin bir yaşam sürebilirdi.
Shichibukai’liği alan en çöp karakterlerin bile amaçları var ve shichibukailiği kendi çıkarları doğrultusunda kullanıyorlar . Mihawk yonko gücünde ise ve amaçsız amaçsız dolaşmak için shichibukai unvanını aldıysa yazık valla .
Korsan olmak zaten sisteme karşı yapılan bir hareket. Tekrar onların boyunduruğuna giriyorsan geçerli makul bir sebebin olmalı. Mihawk’ta doğru düzgün bir sebep yok hem de yonko kadar güclü ... Bana ters düşünce.

Son düzenleme:
Vivre Card diyor. Vivre card buraya bakarsan of all diyor sadece yaşayanlardan bahsetse bence ayrı olarak deyinirdi ama all dediğini için ölüleri de dahil ediyorum mantıken.

Shanks'ın kılıcı öyle kullanmadığını nerden biliyoruz?
Bırak Vivre'yi. Ryuma çürütür o bilgiyi.

Bu saatten sonra Shanks'ın tekvandocu, Kırkpınar güreşçisi falan çıkacağını düşünen yoksa bu adam halis muhlis kılıç ustasıdır. Herif miço zamanlarından beri kılıç kullanıyor ve her dövüşünde kılıcına sarılıyor. Ek olarak Mihawk faktörü bu durumu başlı başlına destekleyen perçinleyen ve tasdikleyen bir dayanak noktası.

[/QUOTE]
Bu saatten sonra Shanks'ın tekvandocu, Kırkpınar güreşçisi falan çıkacağını düşünen yoksa bu adam halis muhlis kılıç ustasıdır
Reis valla güldüm gece gece teşekkür ederim.Konuya dönmek gerekirse adam kılıç ustası zaten ona kimse birşey demiyorda ne çeşit bir kılıç ustası Zoro/Oden gibi kılıcı olmadan hiçbirşey yapamayan birisi mi yoksa WB gibi silahını kullanmadan da Yonko seviyesi olan birisi mi ben şahsen 2. olarak görüyorum tek kolla sadece kılıca güvenerek yol alınmaz hele Yonko hiç olunmaz oyüzden biraz daha Roger gibi geliyor bana Shanks.
Herif miço zamanlarından beri kılıç kullanıyor ve her dövüşünde kılıcına sarılıyor.
Rogerda açık bir şekilde her dövüşünde kılıcıyla çizildi Shanksı Mihawk gibi kılıç ustası kabul ediceksek Rogerıda etmemiz gerekiyor aynı mantıkla ve bu mantığa göre gelmiş geçmiş en iyi kılıç ustası Mihawk olduğuna göre Rogerında üstü oluyor bu ne kadar mantıklı? Saf kılıç dövüşünde Mihawk herkesden üstündür ama malesef dövüşler sadece kılıç yetenekleriyle kazanılmıyor.

Bırak Vivre'yi. Ryuma çürütür o bilgiyi.

Bu saatten sonra Shanks'ın tekvandocu, Kırkpınar güreşçisi falan çıkacağını düşünen yoksa bu adam halis muhlis kılıç ustasıdır. Herif miço zamanlarından beri kılıç kullanıyor ve her dövüşünde kılıcına sarılıyor. Ek olarak Mihawk faktörü bu durumu başlı başlına destekleyen perçinleyen ve tasdikleyen bir dayanak noktası.
Amirallerin bile görünce çekindiği bir H.haki faktörü var seride. Hani şu Mangaka'nın Shanks da övdüğü şey.
Şuan Mangada bunu Yonkoular da çok uçtan uçtan gördük. Muhtemelen o gücün olayını da bu arc göreceğiz. Shanks ise muhtemelen zirve bu konuda.
Kılıca sarılma olayı niye bu kadar etkiledi seni bilmiyorum. Örnek vermem gerekirse WB, Kaido bile ilk gösterildiklerinde yani tam anlamıyla işlenmedikleri kısımda ellerinde ki silahları kullandılar. Shanks WB'nin gemisine gittiğinde bile WB bisesto'yu çekiyor ilk başta. Kaido desen öyle sopasını kullanıyor...

Shanks denilen karakter işlenmemiş. Yeteneği belli olmayan, seri sonuna net olarak saklanan bir karakter Luffy sebebiyle. Özel bir yeteneği varsa da gösterir mi sence Mangaka?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık