Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Dracule Mihawk

'Savaş Lordları ve Adamları' forumunda Smoker tarafından 8 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Karizma ve gücün vücut bulmuş hali.

  111 oy
  67.7%
 2. Fanlarının yere göğe sığdıramadığı biri.

  53 oy
  32.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Dracule Mihawk
  (Jurakyūru Mihōku) bir Shichibukai'dir ve şu an Dünyanın En İyi Kılıç Ustası unvanını tşıyan kişidir. İki yıllık zaman atlaması boyunca, Roronoa Zoro'yu eğitmiştir.

  Görünümü

  Mihawk kısa sakallı, bıyık ve favori uçları yukarı bakan, uzun ve zayıf bir adamdır. Kendisine Şahin Göz lakabını kazandıran, tuhaf biçimli kırmızı (Animede sarıdır) gözleri vardır.

  Kırmızı ve siyah tonlarda süslü bir elbise giyer. Boynunda bir haç taşır. Haçın içinde gizli bir hançer vardır. Giyimi ve boynundaki haçı ile İspanyol kılıç ustalarına benzer bir görünümdedir. Üstünde büyük bir tüyü olan geniş kenarlı bir şapka takar. Kollarında çiçek desenleri olan, önü açık, uzun ve pelerine benzeyen bir ceket ceket giyer. Ceketin içinde herhangi bir kıyafet yoktur. Beyaz (Animede açık mordur) bir pantolon giyer. Pantolonun paçaları botlarının içindedir. Siyah olan botları kemerlerle iyice sıkılmıştır.

  Yukarıda da bahsedilen, boynundaki haç, aslında bir kotaganadır. Altından yapılmış bir kolye olduğu söylenebilir. Kullanmadığı zamanlarda kılıcı Yoru'yu sırtında taşır. Yoru Mihawk'ın boyundan daha uzun, ucu kavisli, kabzası sargılı ve görünüm olarak haça benzeyen bir kılıçtır. Altın korumalıkları kırmızı (Animede mavi ve yeşildir) boncuklarla süslüdür.

  Evinin bulunduğu Kuraigana Adası'nda kalırken farklı bir pantolon ve yakaları farklı bir tasarıma sahip olan beyaz renkte spor bir gömlek giymiştir. Dışarıda Zoro'nun yakındayken, uzun ceketini omuzlarına asmıştır. 24 yıl önce, Gol D. Roger'ın idamı sırasında Mihawk şapka takmazdı, saçları şekilli ve kısaydı, ayrıca sakalları da yoktu. Boynunda yine haç kolyesi vardı ve çiçek desenli bir gömlek giyiyordu. Doğrudan gösterilmediği için, o zamanlar henüz Yoru'ya sahip olmadığı düşünülmektedir.

  Zaman atlamasından sonraki görüntüsünde, göz çevresinde kırışıklıkların oluştuğu görülmüştür.

  Mihawk'ın çocukluk resminde, aldığı eğitimlerden dolayı her yerinin bereler içinde olduğu görülmektedir. Elinde bokken adı verilen, kılıç eğitimlerinde samurayların kullandığı, ağırlığı ve uzunluğu katana ile denk olan tahta bir kılıç vardır. Önü açık kırmızı bir gömlek giyiyordu. Açık renk bir kemeri vardı. Ayakkabıları ve pantolonu koyu gri renkteydi.

  [​IMG]

  Kişiliği

  Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi Mihawk'ın da kendine has bir gülüş tarzı vardır. Diğer karakterlerin aksine, iki farklı şekilde güler: "Wahhahhahha/Kukukuku."

  Mihawk, One Piece evreni içerisindeki en ciddi karakterlerden biridir. Nadiren şaşırır, nadiren gülümser. Sadece iki kez kahkahalarla gülerken görülmüştür. Etrafındaki herkes şoka uğrarken Mihawk, Monkey D. Luffy'nin, Monkey D. Dragon'un oğlu olduğunun açıklanmasına tepkisiz kalmıştır. Savaşlarında özellikle daha çok ciddileşir. Güvendiği dağlara kar yağdığında bile, herhangi bir duygu belirtisi göstermemiştir Kendisinin attığı büyük saldırıyı Jozu'nun durdurması ya da Luffy'yi elinde kaçırması buna örnek verilebilir.

  Bartholomew Kuma (PX-0 olmadan önceki hali) ve Jinbe hariç, diğer Shichibukai üyelerinden farklı olarak onura önem veren bir adamdır. Kılıç ustası olmanın getirdiği sorumluluklara saygı duyar. Gelişime açık kişilerin önünü kesmez. İlk karşılaşmalarında Zoro'nun canını bağışlaması, ikinci karşılaşmalarında ise onu eğitmesi buna en güzel örnektir. "Dünyanın En İyi Kılıç Ustası" unvanını taşıması onu korkutmaz. Bu bağlamda yeteneklerine güvenen biri gibi bir görüntü çizer. Kılıç ustalığına olan saygısı o kadar büyüktür ki, kılıcındaki ufak bir çiziği bile şerefine sürülmüş bir leke olarak görür.

  Mihawk, her ne kadar bir Shichibukai olsa da, görevlerini yapmakta ve gelen çağrılara cevap vermekte seçici davranır. Canı sıkıldığında diğer korsanları avlar. Zeff, Mihawk'ın Don Krieg'in korsan filosunu onun şekerlemesini böldükleri için paramparça etmiş olabileceğinden bahsetmiştir. Ancak Mihawk, onları nları Grand Line'dan Doğu Mavi'ye kadar takip etme işini sadece zaman öldürmek için yaptığını söylemiştir.

  Dünyadaki diğer kılıç ustaları Mihawk'la karşılaştırıldığında aradaki büyük uçurum gözer çarpar. Mihawk'ın yetenek analizi iyidir. Zoro'daki irade gücü ve kararlılığı gördükten sonra, ondan kendisini geçmesini istemiştir. Ne kadar sürerse sürsün Zoro gelene dek, dünyanın en iyisi olarak kalarak, onu bekleyeceğini söylemiştir. Luffy'nin doğal karizmasının ve insanları yanına çekme gücünün farkındadır. Hatta onun bu özelliğinden ilk bahseden kişi de Mihawk'tır. Ona göre Luffy'nin sahip olduğu bu yetenek, denizlerdeki en tehlikeli güçtür.

  Mihawk, saldırdığı insanların ne yapacağı konusunda biraz meraklıdır. Edward Newgate'in kendisinden ne kadar güçlü olduğunu anlamak için ona saldırmaya teşebbüs etmiştir. Luffy'ye saldırırken de, kaderin onun yanında olup olmadığını görmek istemiştir.

  Misafirperver birisi olduğu sanılmaktadır. Marineford Savaşı bittikten sonra adasına gelmiştir. O an orada bulunan Perona ve Zoro'ya ses çıkarmamıştır. Hatta Zoro'yu eğitmiş ve tayfasına dönebilmesi için ona bir tekne vermiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Mihawk, lakabını aldığı gözlerini hakkını vererek kullanır. Luffy, İkinci Vites formunda çok yüksek hızda hareket ederken, Mihawk o savaş kargaşasının içinde Luffy'yi rahatça görmüş ve uzak mesafeden doğrudan ona saldırmıştır.

  Mihawk, yeteneklerinin yanı sıra iyi bir eğitmendir. Zoro'yu iki yıl eğitip, onun çok üst düzey bir güce ulaşmasını sağlamıştır. Zoro'nun kendisi bile Donquixote Korsanları'nın üst düzey yöneticilerinden biri olan Pica'ya karşı dövüşürken Mihawk'ın ona verdiği eğitimleri hatırlamıştır. Ayrıca Mihawk'ın seviyesinin yakınında bile olmadığını bizzat kendi söylemiştir.

  Mihawk o kadar güçlü biridir ki, Krieg, onun Şeytan Meyvesi gücü kullandığını iddia etmiştir. Ancak Mihawk'ın gücü ve yetenekleri tamamen kendisinden kaynaklıdır. Herhangi bir Şeytan Meyvesi gücüne sahip değildir.

  Mihawk 50 gemi ve 5000 adamdan oluşan Krieg'in filosuntek başına ortadan kaldırmıştır. Onun ne kadar güçlü ve yetenekli biri olduğu, seride şimdiye dek çizik bile almamış bir karakter olmasından anlaşılabilir. Gerçekten de şu ana dek Mihawk'a kimse dokunamamıştır.

  Güçlü bir iradesi vardır. Luffy, Haoshoku Haki patlattığında Mihawk bundan etkilenmemiş ve bayılanların aksine hala dövüşebilecek bir durumda kalmıştır. Ayrıca Boa Hancock'a ağzını ayırarak bakmayan az sayıda karakterden biridir.

  Mihawk tabut şeklinde, önünde iki adet yeşil mum olan, üstünde tek bir siyah yelkeni ve içinde ise tek bir koltuğun bulunduğu bir salda yolculuk eder. Grand Line gibi tehlikeli bir okyanusta böylesine dandik bir tekne ile gezmesi, boş beleş bir adam olmadığının bir başka göstergesidir.

  Mihawk, şu an bir Yonko olan Shanks'ın eski rakibidir. Bu bağlamda serinin en güçlü karakterleri arasında gösterilebilir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Kılıç hariç doğrudan fiziksel dövüş yaptığı görülmeyen Mihawk'ın süper insan gücüne sahip olduğu açıktır. Kol gücü o kadar fazladır ki, kılıcını savurduğunda savaş gemilerini ve buz dağlarını parçalar. Zoro gibi aşırı güçlü ve binaları kesip biçebilen bir adamın üç kılıcını küçük bir bıçak kullanarak, tek eli ile durdumuştur.

  Mihawk, Marineford Savaşı'ndan burnu bile kanamadan çıkmıştır. Aynı savaşta dünyanın en güçlü korsan tayfası olarak bilinen Beyazsakal Korsanları'nın kaptanı Newgate, 2. Tümen Komutanı Portgas D. Ace ölmüş. 1. Tümen Komutanı Marco ağır yaralanmış, 3. Tümen Komutanı Jozu ise sağ kolunu kaybetmiştir. Denizci Amiraller'inden Sakazuki, Newgate tarafından yenilmiş, Kuzan ise Marco ve Jozu'dan darbe almıştır. Shichibukai oluşumundan ise Gekko Moriah, Jinbe'den dayak yemiş, Kuma, Emporio Ivankov tarafından dövülmüş, Marshall D. Teach önce Newgate, ardından Sengoku ve Monkey D. Garp ile uğraşmış, Crocodile Jozu'dan darbe almış, Jinbe ise Sakazuki tarafından ölümün eşiğine getirilmiştir. İşte Mihawk böylesi bir ortamda yaralanmamış, kendisine dokunulmasına izin vermemiştir.

  Mihawk'ın konumu Zoro'un nihai hedefidir.

  Kılıç Ustalığı
  Savaş gücü anlamında Mihawk, dünyada yaşayan kılıç ustaları içerisinde en güçlüsüdür. O zamanlar şimdiye göre daha güçsüz olsa bile korkulan bir kılıç ustası olan Zoro'nun en güçlü tekniklerini boynunda taşıdığı Kotagana ile durdurmuştur. Kotagana'yı genelde yemek yerken kullandığı düşünülürse, kesici herhangi bir alet üzerindeki yüksek hakimiyeti net olarak anlaşılabilir.

  Gençlik zamanlarında şu an bir Yonko olan Shanks ile kapışmıştır. Ayrıca kılıç kullanımı konusundaki yetkinliği eğitim verecek düzeydedir. Zoro'yu iki yılda çok daha güçlü biri haline getirmiştir.

  Mihawk'ın gücünün ana kaynağı, kılıcı Yoru'dur. Kılıcın net gücü tam olarak bilinmemektedir. Ancak uzun mesafeli saldırılar ile gemileri ve devasa buz kütlelerini kolayca parçaladığı görülmüştür. Kılıç çok büyük olmasına rağmen, kılıcını kullanarak zarif bir hareketlerle kurşunları sektirebilir. Zoro'nun yenmek için bir taraflarını yırttığı çelik bedenli Daz Bones'a tek atmıştır. Bu da çeliği kesebildiğinin göstergesidir.

  Haki
  Mihawk'ın Zoro'ya nasıl Busoshoku Haki kullanacağını öğretmesinden, kendisinin de bu güce sahip olduğu anlaşılmaktadır. Gücü kullanabilmenin de ötesinde, başkalarına öğretebilecek kadar konuya hakimdir. Görünüşe göre Kenbunshoku Haki'ye de sahiptir. Zoro'nun çok hızlı şekilde yaptığı saldırıları bu şekilde görüp, küçük bıçağı ile engelleyebilmiştir. Savaş alanında görüş açısını kapatan o kadar kişiye rağmen yüksek hızda hareket eden Luffy'nin hareketlerini takip edebilmiştir. Gözleri ile alakalı özel bir gücü yoksa, Kenbunshoku Haki konusunda da epey gelişmiş biri olduğu söylenebilir.

  Silahları

  Kotagana
  Mihawk'ın boynundaki haç aslında bir hançerdir. Genelde bu bıçağını yemek yerken kullanır. Küçük olmasına rağmen, Mihawk gibi bir adamın elinde korkunç ve ölümcül bir silaha dönüşür.

  Yoru
  Mihawk'ın kullandığı kılıcın adı Kara Kılıç olarak da bilinen Yoru'dur. One Piece dünyasındaki en güçlü kılıçtır. Mihawk bu kılıcı değerli gördüğü rakiplere karşı ya da Kotagana'nın yetersiz kalacağı durumlarda kullanır. Yaklaşık boyu 2.13 santim olan bu kılıcın sapı haç şeklindedir ve ucu eğri bir şekilde bitmektedir. Rengi parlak siyahtır ve keskin kısmı tek taraflıdır.

  Ek Bilgiler

  - Mihawk eski-yeni tüm Shichibukai içerisinde meyve gücü kullanmadığı kesin olan iki kişiden biridir (Diğeri Jinbe).
  - One Piece: Grand Battle! oyunundaki Mihawk posterinde, Mihawk'ın adı Mihark olarak yazılmıştır.
  - Mihawk, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 23. sıradadır.
  - Mihawk'ın doğum günü Shanks ve Franky ile aynı gündür.
  - Mihawk bilinen bir ödülü olmayan tek Shichibukai'dir.
  - Mihawk'ın adı bazı çevirilerde Juracule Mihawk ya da Juraquille Mihawk olarak geçer.
  - Mihawk'ın yaşadığı karanlık şatosu, tabut şeklindeki teknesi, solgun teni ve soyadı olan Dracule onun bir vampir temasına da sahip olduğunu göstermektedir.

  Künye

  Adı: Dracule Mihawk
  Okunuşu: Jurakyūru Mihōku
  İngilizce Adı: Dracule Mihawk
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 49, Anime 23
  Bağlantısı: Shichibukai
  Unvanları: Korsan, Shichibukai
  Yaşadığı Yer: Kuraigana Adası
  Lakapları: Şahin Göz (Jap. Taka no Me, İng. Hawk-Eyes), Dünyanın En İyi Kılıç Ustası (Jap. Sekai Saikyō no Kenshi, İng. Greatest Swordsman in the World)
  Yaşı: 43
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 9 Mart
  Boyu: 1.98 cm

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Dracule_Mihawk
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica şu anda Hancock'u hazırlıyorum.
   
 3. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Ellerine saglık anlamadım tek şey bu ''enerji akışını çok iyi bir şekilde kullanır ve sıkıştırılmış havanın yardımıyla düşmanlarına saldırır''
   
 4. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Orda sadece tabutundan atlarken bi anda zoronun yanında beliriyor yani bu olabilir
   
 5. Mesaj Sayısı 73
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  Cok ciddi ya adam sadece bakışları bile hakisiz adam bayıltır :D
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Vampir diyorum daha ne olsun...
   
 7. Mesaj Sayısı 73
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  acaba şeytan meyvesi yiyip vampir adam olmuş olabilir mi ses dalgaları yayarak falan rakibinin hareketini gözlerinden önce algılayabilir mi ?? abarttım mı :D
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Biraz fazla oldu gibi.
   
 9. Mesaj Sayısı 73
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  bende fark ettim :F
   
 10. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Yok bide Leb Leb No Mi meyvesi sayesinde Lebron James Olsaydı :D Bence Şeytan Meyvesi yememiştir.Fakat Hakiye ve Mantraya sahip olma olasılığını fazla olarak görüyorum.Ayrıca MİHAWK AÇIKLAMASINI BEN KOYCAKTIM HAİN :D:mad::mad::respect::oleyo2::( Tamda dedim millet burda karakter açıklaması yapıyor bende en sevdiğim adamın açıklamasını yapayım.Girdim Kütüphaneye 2.sayfaya bi tıkladım ilk başta çıktı üzüldüm :( Nese önemli değil :D Saol bilgiler için fakat hepsini biliyordum bir sürü bilgi okudum Mihawk hakkında.Ahh keşke hayatını anlatsalar :fool::fool: Bu arada birşey dikkatimi çekti Mihawkı "Bartholomew Roberts" adlı kişiden özenmişler ve animede Bartholomew Kuma var.Bartholomew ismi ordanmı alınmış yoksa bir anlamı varmı=??
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık