Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 334 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    438
Tamam da yazdıkları şeyin hepsi gerçekleşmiş bir şey? Yani bu cümleyi geyik olarak algılama ama biz farklı seriler okuyoruz gibi geliyor bana bu karşı çıkışına bakarsak. Sadece alaylı dille, Mihawk'ı gördüğümüzde yaşanan olayları özetlemiş. Bu alaylı dil ise olay için tam oturmuş. Ezikleme olsa tamam doğru olmayan şeylerin bahsini de açalım ama ortada böyle bir durum da yok.
Gerçekleşen şeyler farklı onları değerlendirmek farklı şeyler. Mihawk Craig'e de sırtını dönüp gitti. Bu da gerçek yalan değil. Ee ne dicez o zaman ? Anlatabildim mi ? Her şeyin açıklaması var.

Yo ben seviyesini her yere yazıyorum. Yonko ayarı değil kesinlikle ama yakındır. Oden/Prime Ray onlara benzer seviyede
Neyse güç seviyesinden biraz yırttın hadi.

Neyse güç seviyesinden biraz yırttın hadi.
Yani. Luffy'nin hedefi Shanksı aşmak. Zoro'nun ki Mihawk o yüzden Mihawk bana göre imparator güçünde olamaz. (Tabi bu sadece ufak bir örnek. O seviyede olmadığını gösteren ufak kırıntılar da var mangada) Ayrıca anket seçeneklerin de başından beri severim seçili. Böyle geyik amaçlı yazılara çok takılmamak lazım.

Dalgayı bir kenara bıraktığın zaman mangakanın verdiği "en" ünvanlar kesinlik belirtir.

En Güçlü Adam: Newgate
En Güçlü Kılıç Ustası: Mihawk
En Güçlü Yaratık: Kaido
En Çok Aranan Adam: Dragon
Gibi gibi..

Ama şöyle bir gerçekte var. En Güçlü Adam serideki ne kadar hayvan varsa ondan üste olmanı gerektirir. Fakat Kılıç Ustası böyle değil. İçerdiği güç zorunluluğu En güçlü adam veya yaratık kadar geniş değil.

Bir de Kılıç Kullanıcısı ile Kılıç Ustasını iyi ayırt etmek lazım.

Newgate, Linlin, Kaido, Rayleigh, Katakuri, Issho gibi karakterlerin kılıçsız mücadele etmesiyle yaşayacağı güç düşüşü ile

Mihawk, Oden, Zoro, Vista gibi karakterlerin kılıçsız mücadele etmesiyle yaşayacağı güç düşüşü bir değildir.

Bu bilgiler doğrultusunda Mihawk'ın İmparator ayarı çıkması zorunluluğu yoktur.

Dalgayı bir kenara bıraktığın zaman mangakanın verdiği "en" ünvanlar kesinlik belirtir.

En Güçlü Adam: Newgate
En Güçlü Kılıç Ustası: Mihawk
En Güçlü Yaratık: Kaido
En Çok Aranan Adam: Dragon
Gibi gibi..

Ama şöyle bir gerçekte var. En Güçlü Adam serideki ne kadar hayvan varsa ondan üste olmanı gerektirir. Fakat Kılıç Ustası böyle değil. İçerdiği güç zorunluluğu En güçlü adam veya yaratık kadar geniş değil.

Bir de Kılıç Kullanıcısı ile Kılıç Ustasını iyi ayırt etmek lazım.

Newgate, Linlin, Kaido, Rayleigh, Katakuri, Issho gibi karakterlerin kılıçsız mücadele etmesiyle yaşayacağı güç düşüşü ile

Mihawk, Oden, Zoro, Vista gibi karakterlerin kılıçsız mücadele etmesiyle yaşayacağı güç düşüşü bir değildir.

Bu bilgiler doğrultusunda Mihawk'ın İmparator ayarı çıkması zorunluluğu yoktur.
Basit bir denklem. Shanks kılıç ustası ise Mihawk ondan güçlü olmalı. Hadi güçlü değil diyelim en kötü denk olmalı. Bu da onu imparator seviyesi yapar zaten.

Basit bir denklem. Shanks kılıç ustası ise Mihawk ondan güçlü olmalı. Hadi güçlü değil diyelim en kötü denk olmalı. Bu da onu imparator seviyesi yapar zaten.
Mihawk ünvanı Shanks imparator olmadan önce aldı ve güçlerinin denk olması gibi bir zorunluluk yok.Shanks'ın Mihawk ile olan mücadelesinden bu yana epey zaman geçti adam kendini geliştirmiş olabilir zaten tek kolunu kaybetip birde üstüne imparator olduğuna göre gerçektende kendini geliştirmiş demektir aralarında bilmem kaç yıl önce yaptığı mücadelelerin bir önemi yok karakterler güçlenir/güçsüzleşir bunlar olası şeyler birisinin gücü veya aralarındaki güç farkı sürekli stabil kalmaz.Mihawk>Shanks çünkü Shanks kılıç ustası yorumuda ayrı bir saçmalık ozaman bu mantığa göre Mihawk>Roger diyelim sonuçta Rogerda kılıç ustasıydı yanında süs olsun diye gezdirmiyordu.

Shanksın düz kılıç ustası olduğu kesin değil şuanlık
Shank'ın kesin kılıç ustası olmaması forumdaki çoğu kişi için tek çıkar kapısı olduğu için kesin kılıç ustası değildir. Yoksa Shanks'ın kılıç ustası olduğu bi' 10 senedir falan belli olan bir şey :)

Mihawk ünvanı Shanks imparator olmadan önce aldı ve güçlerinin denk olması gibi bir zorunluluk yok.Shanks'ın Mihawk ile olan mücadelesinden bu yana epey zaman geçti adam kendini geliştirmiş olabilir zaten tek kolunu kaybetip birde üstüne imparator olduğuna göre gerçektende kendini geliştirmiş demektir aralarında bilmem kaç yıl önce yaptığı mücadelelerin bir önemi yok karakterler güçlenir/güçsüzleşir bunlar olası şeyler birisinin gücü veya aralarındaki güç farkı sürekli stabil kalmaz.Mihawk>Shanks çünkü Shanks kılıç ustası yorumuda ayrı bir saçmalık ozaman bu mantığa göre Mihawk>Roger diyelim sonuçta Rogerda kılıç ustasıydı yanında süs olsun diye gezdirmiyordu.
Hey zaman diyorum.. Mihawk bu seride birinin gücünü kestiremeyecek son kişi. Sen bana Mihawk'ın Shanks'la kaç sene önce dövüştükleri belli değil diyorsun. Ben de sana diyorum ki Mihawk 10 sene önce değil daha 2 sene önce Shanks'ın yanına gittiğinde Shanks'ın Mihawk'tan üstün olduğunu ya da Mihawk'ın Shanks'tan güçsüz olduğunu gösteren bir diyalog, hareket gördün mü ? Görmedin. O yüzden biri güçlenmiş diğeri onun kadar güçlenmemiş olabilir muhabbetini bir bırakalım. Zamanında denk olan adamlardan birini imp. olduğu için Mihawk'tan üstün görüyorsan o zaman ben de Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası olduğu için Shanks'tan güçlü diyebilirim. Sonuçta Mihawk'ın denk olduğu adam kılıç ustası ve Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası.

Roger ne alaka ? Ölmüş gitmiş adamı Mihawk'la niye kıyaslıyoruz ? Mihawk kılıç kullandığı için ölü diri kılıç kullanan herkesten güçlü diyen mi var ? Ayrıca Roger'ın kılıç ustası olduğu sallamasyonu nedir ? Belki adam sadece Wb gibi kullanıyor ?

Bu adamı tartışırken en güçlü kılıç ustası olması ya da Shanks’le dövüşmesinden ziyade yonko gücünde olan birisi shichibukai olur mu? sorusunun üstüne gitmek lazım. Bence olmaz.

Roger ne alaka ? Ölmüş gitmiş adamı Mihawk'la niye kıyaslıyoruz ?
Mihawk kılıç kullandığı için ölü diri kılıç kullanan herkesten güçlü diyen mi var ?
Vivre Card diyor. Vivre card buraya bakarsan of all diyor sadece yaşayanlardan bahsetse bence ayrı olarak deyinirdi ama all dediğini için ölüleri de dahil ediyorum mantıken.
Ayrıca Roger'ın kılıç ustası olduğu sallamasyonu nedir ? Belki adam sadece Wb gibi kullanıyor ?
Shanks'ın kılıcı öyle kullanmadığını nerden biliyoruz?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık