Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 223 81.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    275
Tamam, Dressrosa'daki dof iyi biri değildi, içinde kötülük vardı onu kabul ediyorum. Ama annesini sevmiyordu dediğin dof çocuk ve her çocuk masumdur, içinde kötülük yoktur. Big Mom bile çocukken iyi kalpliymiş mesela.
Annem sayısız bebeğe bakmıştır. Sordum, çocuklar masum mudur, diye. Alakası bile yok dedi. Peki kötüler midir, diye sordum. Bencillerdir dedi. Ben de o dönemde öyle oluyorlar dedim.

Çocukla zaman geçirmeyen kişilere göre onlar hep masumdur ama hiç alakası yok.

Kötü birisi olmak için hiçbir gerekçeyi yeterli görmüyorum.
8 yaşındasın. Çok zenginken birden sefaletin içine sürükleniyorsun. İnsanlar ve baban yüzünden. Annen yine insanlar yüzünden ölüyor. Sonra aynı kişiler seni kardeşini ve babanı yakalayıp çarmıha geriyorlar ve işkence yapıyorlar. Zor kurtuluyorsun. Babanı vatanına dönmek için öldürmek zorunda kalıyorsun. Ama sonra hiçbir işe yaramıyor. Oradaki insanlar seni artık kabul etmiyorlar.

Sana soruyorum, bütün bunları yaşamış olsan iyi kalabilir miydin?

Annem sayısız bebeğe bakmıştır. Sordum, çocuklar masum mudur, diye. Alakası bile yok dedi. Peki kötüler midir, diye sordum. Bencillerdir dedi. Ben de o dönemde öyle oluyorlar dedim.

Çocukla zaman geçirmeyen kişilere göre onlar hep masumdur ama hiç alakası yok.
Masum olmalarından kasıt, sorumluluk sahibi olabilecek akli unsurları barındırmamaları olabilir mi?

Tamam, Dressrosa'daki dof iyi biri değildi, içinde kötülük vardı onu kabul ediyorum. Ama annesini sevmiyordu dediğin dof çocuk ve her çocuk masumdur, içinde kötülük yoktur. Big Mom bile çocukken iyi kalpliymiş mesela.

Hatta Oda Dof'un masumiyetini kaybedip, yavaş yavaş kötü karaktere dönüşmesini çok iyi işledi bence. Dof'un kötü olmasının sebebi de dolaylı yoldan babası ve insanlardır.

Köle konusuna gelirsem dediğim gibi daha çocuk, kölelerin kendisine hizmet etmesine alışmış, o yüzden onu soruyor. Zengin çocuğunun hizmetçilerimiz nerede demesinden çok farklı bir durum değil.

Dof'un yaşadıklarının aynısını Rosinante tam olarak yaşamadı. Dof daha büyüktü ve üstünde daha fazla sorumluluk vardı. Kendisi ve kardeşinin iyiliği için babasını öldürmek zorunda kaldı.

Arayıp sormamak ile ihanetin çok farkı var. Meyve konusunda dof Rosinante'ye açık açık her şeyi söyledi. Kandırmaya çalışmadı en azından. Ama Rosinante direkt bütün tayfanın Impel Down'a kapatılmasına sebep olma ihtimali olan şeyler yaptı. Bence Rosinante'nin yaptığı daha ağır basıyor.
Dof masum falan değildi işte yav. Adam daha çocukken başlıyor kölem nerede demeye fakat o zamanlar Rosi ondan küçük olmasına rağmen böyle şeyler göstermiyor. Dof küçüklüğünden buyana bu karakterde birisiydi mangayı okuyunca bu belli oluyor zaten.

Kölelerin kendisine hizmet etmesine alışmış demek nasıl bir cümle ya adamlar oradan ayrılıyorlar. Babası artık köle falan yok kendi işimizi kendimiz yapacağız tarzında konuşuyor daha sonrasında ise dışarıya çıktıklarında Dof insanlara köle gözüyle bakmaya başlıyor önünde eğilmeleri gerektiğini falan söylüyor. Yani çocuk da doğuştan kutsal ejder kafası var. Bunu büyüdükçe daha da geliştiriyor sadece adam iyiyken kötü olmuyor yani bu düşünce tamamen yanlış.

Kardeşinin iyiliği için neden babasını öldürmek zorunda kalmış? Orada bile Dof şerefsizlik yapmıştır bunu bile sadece kendisi için yaptığı bellidir. Sebebi ise adam babasının kafasını götürüp tekrardan Kutsal olmak kabullenilmek istemiştir. Bunu da başaramamıştır ki bu yaptığıda tamamen kötücül bir harekettir. Dof'un babası doğru şeyi yapmış olmasına rağmen doğru şeyi yanlış yerde uygulamaya kalkmıştır. Uyguladığı yerde ki insanlar geçmişte o kadar zulme uğramışlar ki Dof'un babasının iyi niyeti tamamen çöpe gitmiştir. Burada bu adamın yine suçu yoktur suçlu olan kişiler yine Dof gibi düşünüp hareket eden Kutsal ejderlerdir.

Rosinante yapması gerekeni yapmıştır.

8 yaşındasın. Çok zenginken birden sefaletin içine sürükleniyorsun. İnsanlar ve baban yüzünden. Annen yine insanlar yüzünden ölüyor. Sonra aynı kişiler seni kardeşini ve babanı yakalayıp çarmıha geriyorlar ve işkence yapıyorlar. Zor kurtuluyorsun. Babanı vatanına dönmek için öldürmek zorunda kalıyorsun. Ama sonra hiçbir işe yaramıyor. Oradaki insanlar seni artık kabul etmiyorlar.

Sana soruyorum, bütün bunları yaşamış olsan iyi kalabilir miydin?
Bilmiyorum, kalamayabilirim. Ama bu bana kötü demene engel olur mu?

8 yaşındasın. Çok zenginken birden sefaletin içine sürükleniyorsun. İnsanlar ve baban yüzünden. Annen yine insanlar yüzünden ölüyor. Sonra aynı kişiler seni kardeşini ve babanı yakalayıp çarmıha geriyorlar ve işkence yapıyorlar. Zor kurtuluyorsun.
Şuraya kadar olan kısmı Rosi'de yaşadı.Sonraki yazdıklarında zaten kötü olması için yeterli nedeni vermiyor.

En basiti işte Rosi'de yaşamış ama iyi biri.Zor şeyler yaşaması kötü olması için yeterli bi neden değil.Ya da kötü olması onun haklılığını sağlamıyor.Bu algı yanlış en başta.

Neyse ki kralcı değiliz. Eğer herkese zarar biri varsa ona yapılacak her türlü hile mübahtır. Bir adam yönetici padişah kral her ne haltsa o diye herşey mübah olmuyor.
“Buba köle alak ;(, buba bunlar eğilmiyor, bütün dünyayı yok edeceğim” ne kadar ezik :)
Şaka gibi cidden tartıştığımız.Arkadaş adam hain işte hain ihanet ediyor bu adama hiçbir şekilde güven olmaz.İyi yada kötü amacı olması bunu değiştirmiyor.Siz şu an modern çağ kafasıyla bakıyorsunuz ama seri 16. yüzyılda geçiyor op evreninde.Yani o dönemi şu anki koşullarla değerlendiremezsin.Özellikle padişah,kral sadakat ve taht kavgası olaylarını.Şu an kardeş katli sana çok inanılmaz geliyor olabilir ama eski dönemler için bu çok normal olması gereken o.

Başka eserden örnek vereceğim çünkü duruma uyuyor.Got serisinde Jamie kral katili oluyor mesela.Bu adama ne gözle bakıyorlar pek iyi gözle bakmıyorlar değil mi ? Adam doğruyu mu yaptı söylediğine göre öyle.Ama değişen birşey yok adam ihanet etti bu en büyük yanlışlardan bir tanesi.İsterse dünyayı yaksın senin ihanet etmen yanlış.Durumu başka şekilde halletmeye çalışacaksın yada buna aracı olacaksın.Roci'nin yine şansı vardı öyle acil bir durumu yoktu ama hiç uğraşmadı kardeşine damgayı vurdu ve anında arkadan vurma planları yaptı.Manipule edersin yola getirmeye kasarsın birçok yol var yani denizcilere satmak ilk seçenek değil.Ama adam konuşmuyor ki başka yöntemler denesin. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık