Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 223 81.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    275
Kötü birine ihanet diye bir şey yok galiba, komiksiniz. Hain haindir. Sizin mantıkla Akainu güzel güzel görevini yaptı. Sivil katliam gerekliydi.
Dediğim gibi kelime anlamını tam olarak karşılıyor. Güveni kötüye kullanmak. Ama bu haksız olduğunu göstermez, kesinlikle haklıdır. Akainu ise haksızdır.

Şunun adını Rocinante diye yazmaktan vazgeçin. S ile S ile :/

Adam gibi adamdır ve koca yürekli bir yiğittir. Aksini iddia eden Doflamingocu terör örgütü mensubudur.

Op nin günümüz dünyasında geçtiğini bilmiyordum :) oranın kurallarını da koymaya başlamışsın. Hangi ülke kuralları geçerli op de mw anlatsana biraz. Şeriat kurallarına göre yargılayabilir miyiz mesela? Yoksa 17. Yy fransız kurallarını mı geçerli saymalıyız aydınlat beni.

Kardeş katli Osmanlıda vardı diye o zaman yapılan kardeş katline “hee iyi yaptı” demiyorum ben sen diyorsan bişi diyemem.
21.yüzyılda geçmediği kesin.Krallıklar var çünkü krallıkların yoğun olduğu döneme aç bak onu da ben araştırmayayım.Krala ya tam sadakat edeceksin yada çekip gideceksin.Sadakat yoksa ihanet varsa öldürülmen gayet normaldir.Kaç kişinin kellesi uçtu tarih boyunca kimbilir kardeşi olması birşeyi değiştirmez.Roci için üzülürsün amacı iyiydi dersin ama hain değildi diyemezsin.Çünkü hain olmasa öldürülmezdi.Doflamingo o açıdan yapması gerekeni yapmıştır kral olduğu dressrosa gibi yere krallık yaptığı düşünüldüğünde.

Delikanlılık ne demek? Savaşacağın kişiye karşı illa, karşısına dikilmek mi lazım. Tamam savaş hukuku denen bir şey var ama senin dediğin değil.
Nasıl değilmiş bilgilendir bakalım.

Dof adam olsa geçer hükümetin karşısına adam gibi çıkardı ne bu ajan sokmalar kaido beslemeler falan :)
Ee bu neyi kanıtlıyor ? Roci hain midir haindir.Diğerininin ne yaptığı konudan bağımsız.

21.yüzyılda geçmediği kesin.Krallıklar var çünkü krallıkların yoğun olduğu döneme aç bak onu da ben araştırmayayım.Krala ya tam sadakat edeceksin yada çekip gideceksin.Tam sadakat yoksa öldürülmen gayet normaldir.Kaç kişinin kellesi uçtu tarih boyunca kimbilir kardeşi olması birşeyi değiştirmez.Roci için üzülürsün amacı iyiydi dersin ama hain değildi diyemezsin.Çünkü hain olmasa öldürülmezdi.Doflamingo o açıdan yapması gerekeni yapmıştır kral olduğu dressrosa gibi yere krallık yaptığı düşünüldüğünde.
Hala fantezi evrenini kafana göre şekillendirmeye kalkıyorsun. Herşey farklı bildiğin tüm kuralları unut.

Dof masum falan değildi işte yav. Adam daha çocukken başlıyor kölem nerede demeye fakat o zamanlar Rosi ondan küçük olmasına rağmen böyle şeyler göstermiyor. Dof küçüklüğünden buyana bu karakterde birisiydi mangayı okuyunca bu belli oluyor zaten.

Kölelerin kendisine hizmet etmesine alışmış demek nasıl bir cümle ya adamlar oradan ayrılıyorlar. Babası artık köle falan yok kendi işimizi kendimiz yapacağız tarzında konuşuyor daha sonrasında ise dışarıya çıktıklarında Dof insanlara köle gözüyle bakmaya başlıyor önünde eğilmeleri gerektiğini falan söylüyor. Yani çocuk da doğuştan kutsal ejder kafası var. Bunu büyüdükçe daha da geliştiriyor sadece adam iyiyken kötü olmuyor yani bu düşünce tamamen yanlış.

Kardeşinin iyiliği için neden babasını öldürmek zorunda kalmış? Orada bile Dof şerefsizlik yapmıştır bunu bile sadece kendisi için yaptığı bellidir. Sebebi ise adam babasının kafasını götürüp tekrardan Kutsal olmak kabullenilmek istemiştir. Bunu da başaramamıştır ki bu yaptığıda tamamen kötücül bir harekettir. Dof'un babası doğru şeyi yapmış olmasına rağmen doğru şeyi yanlış yerde uygulamaya kalkmıştır. Uyguladığı yerde ki insanlar geçmişte o kadar zulme uğramışlar ki Dof'un babasının iyi niyeti tamamen çöpe gitmiştir. Burada bu adamın yine suçu yoktur suçlu olan kişiler yine Dof gibi düşünüp hareket eden Kutsal ejderlerdir.

Rosinante yapması gerekeni yapmıştır.
Doğuştan kutsal ejder kafası var nasıl oluyor? Yani sence dof senin çocuğun olsa yine böyle mi olurdu?

Dof sadece kendisi için yapmış diyorsun ama yanında kardeşini de götürmeye niyeti vardı. İsteseydi kardeşimi burada bırakıyorum falan diyebilirdi.

Dof'un babası doğru şeyi yapmış olabilir. Ama işin sonucunu düşünmek zorundaydı. Böyle bir şey olacağı çok belliydi.

Yukarıda biri yazmıştı. Madem ihanet edeceksin o zaman açıkça söyle ben denizciyim diye. Ayrıca Rosinante sadece Dof'a değil denizcilere de ihanet etti. Dof'a ihanetini haklı çıkarmak için Dof'un kötülük yapmasını öne sürüyorsun, peki denizcilere ihanet etmek için ne sebebi vardı?

Bilmiyorum, kalamayabilirim. Ama bu bana kötü demene engel olur mu?
Çok felsefik bir soru olmuş. Olmaz sanırım. Ama kötü olmak için haklı bir sebebin olmuş olur. Hody Jones vardı mesela. Onun hiçbir sebebi yok, dolayısıyla savunulacak bir yanı da yok.

Şuraya kadar olan kısmı Rosi'de yaşadı.Sonraki yazdıklarında zaten kötü olması için yeterli nedeni vermiyor.

En basiti işte Rosi'de yaşamış ama iyi biri.Zor şeyler yaşaması kötü olması için yeterli bi neden değil.Ya da kötü olması onun haklılığını sağlamıyor.Bu algı yanlış en başta.
Yukarıda yazmıştım Dof'un üstündeki sorumluluk daha fazlaydı diye. Tamam belki tam olarak yeterli bir neden değil, ama bunların hiç etkisi yok demek de yanlış olur. Dof normal bir ailede doğsaydı kötü biri olamazdı mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık