Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 223 81.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    275
Saçmalık.Şu düşünce tarzına katlanamıyorum.

Doflamingo kral.Tahtın varisi dressrosada gerçek hak iddia edecek kişi.Atalarının yeri orası.Padişah varken şehzadelere ne olur.Bırakırlar mı öyle abisinin yanında kalsın abi kardeş yaşasınlar diye hayır taht kavgası olmasın diye bırakmazlar öldürürler.Güçlü olan başa geçer diğerini yaşatmazlar genel olarak.Doffy bu adamı direk öldürmüyor.Sadece kralına yani bana hizmetini sun diyor.O hizmetin içerisinde bir gün ope ope kullanmakta var.Ki zaten istese Roci ekipten ayrılarak bundan istediği zaman kurtulabilecek durumda.Yani onu orada zorla tutan yok.Ancak bunu yaparsa ailenin yanına tekrar dönemez ve hainlik yapamaz tabii.Ya krala tam sadakat var yada terk etmek var işin ucunda.
:(

Saçmalık.Şu düşünce tarzına katlanamıyorum.

Doflamingo kral.Tahtın varisi dressrosada gerçek hak iddia edecek kişi.Atalarının yeri orası.Padişah varken şehzadelere ne olur.Bırakırlar mı öyle abisinin yanında kalsın abi kardeş yaşasınlar diye hayır taht kavgası olmasın diye bırakmazlar öldürürler.Doffy bu adamı direk öldürmüyor.Sadece kralına yani bana hizmetini sun diyor.O hizmetin içerisinde bir gün ope ope kullanmakta var.Ki zaten istese Roci ekipten ayrılarak bundan istediği zaman kurtulabilecek durumda.Yani onu orada zorla tutan yok.Ancak bunu yaparsa ailenin yanına tekrar dönemez ve hainlik yapamaz tabii.Ya krala tam sadakat var yada terk etmek var işin ucunda.
Neyse ki kralcı değiliz. Eğer herkese zarar biri varsa ona yapılacak her türlü hile mübahtır. Bir adam yönetici padişah kral her ne haltsa o diye herşey mübah olmuyor.
“Buba köle alak ;(, buba bunlar eğilmiyor, bütün dünyayı yok edeceğim” ne kadar ezik :)

Kardeşinizin terörist ya da insanlığa zararlı biri olduğunu bilseydiniz sırf kardeşiniz diye onun yanında olur onun her dediğini yapar mıydınız ? Bu soruya evet cevabını veriyorsanız sıkıntı yok ama hayır deyipte burda Rosi'nin yaptığının yanlış olduğunu savunuyorsanız çelişkinin dibi oluyor.

Dof'tan çok daha fazla adamlığa sahiptir.

Neyse ki kralcı değiliz. Eğer herkese zarar biri varsa ona yapılacak her türlü hile mübahtır. Bir adam yönetici padişah kral her ne haltsa o diye herşey mübah olmuyor.
“Buba köle alak ;(, buba bunlar eğilmiyor, bütün dünyayı yok edeceğim” ne kadar ezik :)
Katılıyorum. Kötü kişileri engellemek için yapılacak kötü görüntü sunan davranışların sınırı nedir bunu merak ediyorum ama.

Dof sanki annesini falan çok seviyordu da babası annesinin kafasına sıktı sanacak Onepiece'yi bilmeyen de :D

Yav Dof denilen adam baştan buyana bu karakterdeydi. Mariejois'den indiler adam hala benim kölelerim nerede diye millete artistlik yapıyordu. Dof'un babası tam bir adamdı çünkü diğer insanlar ile aralarında fark olmadığını düşünüyordu bu düşünce de doğru zaten. Şuan gördüğümüz Donquixote Mjosgard da geçmişte bu düşünceye sahip biriydi fakat şuan görüyoruz ki Otohime ile seyahatinden sonra bildiğin insan olmuş.

Dof'un yaşadıklarının aynısını Rosinante de yaşadı fakat Dof kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir tip ki Law Dof'a ''Onun sana kurşun sıkmayacağını biliyordun'' diyor. Rosinante gelene kadar Dof Rosinante'yi arayıp sormuş mu? Kısacası onun için Rosi önemsiz biri gibiydi. Yani hala hangisinin birine sevgisi fazla diye söylemeye kalksak abisine mermi sıkmayan Rosinante'nin sevgisi daha ağır basar. Dof hala Rosinante'yi kullanmak istiyordu amacı Rosi'ye meyveyi yedirip kendi için ölmesini istemek olacaktı. Meyve olayını söylemeyin demişsin ama olan şey bu meyve olmasaydı Rosinante'yi başka bir şeyde kullanmaya çalışacaktı.
Tamam, Dressrosa'daki dof iyi biri değildi, içinde kötülük vardı onu kabul ediyorum. Ama annesini sevmiyordu dediğin dof çocuk ve her çocuk masumdur, içinde kötülük yoktur. Big Mom bile çocukken iyi kalpliymiş mesela.

Hatta Oda Dof'un masumiyetini kaybedip, yavaş yavaş kötü karaktere dönüşmesini çok iyi işledi bence. Dof'un kötü olmasının sebebi de dolaylı yoldan babası ve insanlardır.

Köle konusuna gelirsem dediğim gibi daha çocuk, kölelerin kendisine hizmet etmesine alışmış, o yüzden onu soruyor. Zengin çocuğunun hizmetçilerimiz nerede demesinden çok farklı bir durum değil.

Dof'un yaşadıklarının aynısını Rosinante tam olarak yaşamadı. Dof daha büyüktü ve üstünde daha fazla sorumluluk vardı. Kendisi ve kardeşinin iyiliği için babasını öldürmek zorunda kaldı.

Arayıp sormamak ile ihanetin çok farkı var. Meyve konusunda dof Rosinante'ye açık açık her şeyi söyledi. Kandırmaya çalışmadı en azından. Ama Rosinante direkt bütün tayfanın Impel Down'a kapatılmasına sebep olma ihtimali olan şeyler yaptı. Bence Rosinante'nin yaptığı daha ağır basıyor.

Tamam, Dressrosa'daki dof iyi biri değildi, içinde kötülük vardı onu kabul ediyorum. Ama annesini sevmiyordu dediğin dof çocuk ve her çocuk masumdur, içinde kötülük yoktur. Big Mom bile çocukken iyi kalpliymiş mesela.

Hatta Oda Dof'un masumiyetini kaybedip, yavaş yavaş kötü karaktere dönüşmesini çok iyi işledi bence. Dof'un kötü olmasının sebebi de dolaylı yoldan babası ve insanlardır.

Köle konusuna gelirsem dediğim gibi daha çocuk, kölelerin kendisine hizmet etmesine alışmış, o yüzden onu soruyor. Zengin çocuğunun hizmetçilerimiz nerede demesinden çok farklı bir durum değil.

Dof'un yaşadıklarının aynısını Rosinante tam olarak yaşamadı. Dof daha büyüktü ve üstünde daha fazla sorumluluk vardı. Kendisi ve kardeşinin iyiliği için babasını öldürmek zorunda kaldı.

Arayıp sormamak ile ihanetin çok farkı var. Meyve konusunda dof Rosinante'ye açık açık her şeyi söyledi. Kandırmaya çalışmadı en azından. Ama Rosinante direkt bütün tayfanın Impel Down'a kapatılmasına sebep olma ihtimali olan şeyler yaptı. Bence Rosinante'nin yaptığı daha ağır basıyor.
Kötü birisi olmak için hiçbir gerekçeyi yeterli görmüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık