Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Denizciler

Bu Oluşum Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 77 45.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 93 54.7%

• Kullanılan toplam oy
    170
Denizciler:
Wanoda iki yonko var döverler bizi öhüuu yani denge bozulur.

Denizciler: Ajan Drake wanoda neler oluyor rapor ver...
X Drake ropar veriyor: Müdürüm, Kaidoyu deldiler. BM'yi evire çevire dövüyorlar çok acayip işler dönüyor. Yonkolar tırt çıktı efenim. Olaya dair dökümanları atıyorum.

Denizciler: Nannnniiii nasil yanii... Kandırıldık beyler, toplaşın Wanoya gidiyoruz.

Yazdıklarımı okuduğuna emin misin çünkü bir cümleyi almış ona cevaben yazmışsın tüm yazıyı.
Öncelikle 2 yıl önce alabastada vs namilerin savaşları kazanmasının mantıksız ve zorlama olduğunu söylüyorsun yani ana karakterleri saçma bu diyerek savuştururken arcın ortasından çekip çıkardığın sanjiye dikkat çekilen noktada begenin şaşırması mı muazzam bir kanıt? Bütün shounenlerde vardr bu, sho yapacak karaktere çevredekiler şaşkın bakış atar, buradan nasıl bege'nın hayatında rokushiki görmediğini çıkarıyoruz. Ayrıca bege'nin neden böyle bir ihtiyacı olsun ki atam kale meyvesi yemiş kullanım alanı çok kısıtlı rokushikide. Zekası ve hakisi yeter ona yonkou tayfasındayken.

2 yıl önce ki kıyaslamayı yapmıyorum. Rokushikinin çıkış sebebini anlatıyorum ve diyorum ki zamanında ilk çıkarıldığında bile meyve sahipleri kullanıyordu bunu çünkü öyle bir halta yarıyor. Ve sanji içinse dövüş mekanizmalarının ve sistemlerinin geliştiği yeni dünyada tekmeler yetmediği için kullanabiliyor fakat bu sanjinin halihazıda diable jambe gibi güçlü tekniklerinin olması sebebiyle gerçekleşiyor. Coby çöpünün hancock'a girebilmesi için gereken şeyler ile alakalı level klasmanı yapıyorduk ilk mesajlarda şimdi caymışsn ve değiştiriyorsun çizgiyi. Bahsettiğin şeylerden ötürü coby hancock alamaz demiyorum zaten. Coby'nin ihtiyacı olan boost seviyesi rokushiki ile sağlanamaz çünkü seride haki + rokushiki kullanıp güçlü olan karakter görmedik sayılır. Buna rağmen hakisini muazzam güçlü yapıp rokushikiye baş vurursa bunun da çok zorlama kaçacağından ve tatmin etmeyeceğinden bahsettim. MF'de wb öldüren mangaka hancock mu indiremez Allah aşkına az mantıklı olun. Garp'ın yumruklarıyle dağları deldiği seride Rankyaku rsinti yapmayacaktı zaten. Seride öyle bir kavramın varolabilmesi için zaten vurduğunda acıtması lazım burayı da çekip çevirip anlatıyorsun.

Şelale > BM'tayfası mı? buna yazmak istemiyorum çünkü saçma oldğunu fark edeceksin ama şunu söyleyeyim? Seride yüksek bir yeri tırmanmak için 100.000 tane yol varken gidip de koskoca yonkoyu rokushiki bilmedikleri için düştüğünü mü iddia edeceğiz. Allah aşkına dön bir daha oku o bölümü.

O kadar sayfa paylaşmana gerek de yoktu çünkü manipüle ederek meyve sahibi birinin rokushikği benzeri teknikleri kullanmasında bir abes yok zaten. Ama dürüst olalım coby'nin bir savaşta meyvesizken haki + rokushiki ile 3 haki sahibi ve tanıtılırken böyle tanıtılmış üstüne meyvesi ile çokça uyumlu bir schibukai'yi kendi adasında avlamasına meşruiyet çıkarırken bambaşka faktörleri ortaya döküp luffy üzerinden argüman kasmak da bana saçma geldi. O yüzden kendi yöntemimle katılmıyorum ilk mesajının son kısmına. Bundan sonra yazacaklarından bağımsız olarak söylüyorum ki kendi mesajlarımda yazdıklarım kadarını kastediyorum.
Bu kadar saçmalığı nasıl yazıyorsunuz anlamak güç cidden. AKLIM DURDU valla. Saçmaladıkça saçmalamışsın. Garp adamlara eğitim verirken bile Rokushiki uzmanlığı eğitimi vermiş kapak hikayesinde Coby ile Helmeppo'ya, bunlar üzerinden POTANSİYELLERİNİ UYANDIRMAYA gitmiş adam açık birşey bu. Boş olsa verir miydi?

Bege'nin, Tamago'nun Pekoms'un UÇAN BİR ADAMDAN TOP MERMİLERİ gelirken verdikleri tepki ortada. Şaşırması Muazzam mı cart curt diyon arguman mıymış bu la? Bege hayatında rokushiki gördü mü bilmem öyle birşeyde demedim zaten ama adamın UÇMASINA ŞAŞIRIP salya sümük oluyorlarsa gayet ortada manga trollük yapmaya gerek yok yani kasma fazla.

Nami vs leri serinin en saçma vs leri, eline Big Mom'ın silahını aldı diye sırf Big Mom'a ayar veriyordu geçen arc daha çok yakında yani uzak değil. Plot armorlu tayfa üyelerini işinize gelince dikkate alıp işinize gelince dikkate almıyorsunuz bu kafayla devam.

Bege'nin madem hakisi vardı neden Caesar'a '' Kairosekim var aşağı in diye tehdit ediyor açıklar mısın? Saçma sapan birşey yazma tatmin edici birşey olsun '' . Çünkü Caesar denen korkak yere inince '' Kairoseki mermilerim yok, ama sopalarımız var '' diyen bir adam bu lan haki ne arar bunda. Bm'yi yenmek için Son Teknolojik Füzeler ayarlıyor hakinin H'si olmayan füzeler te allam.

Rokushikinin çıkış sebebi hakkında yazdıkların tamamen fasa fiso, senin kendi dar açılı görüşlerinden ibaret. Üst düzey koramiraller kullanıyor bunu Vergo gibi adamlar yani boş değil.

Rankyakuyu anlatıyorum hala anlamıyorsun. 1080 POUND RANKYAKU ALOOOO???? 2 yıl önce gördüğümüz Rankyaku değil.

Yazdıklarımı çürütecek en ufak birşey söylememişken KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ KESİNMİŞ gibi öne sermişsin o kadar, hadi bye bye.

EDİT : ''Şelale > BM'tayfası mı? buna yazmak istemiyorum çünkü saçma oldğunu fark edeceksin ama şunu söyleyeyim? Seride yüksek bir yeri tırmanmak için 100.000 tane yol varken gidip de koskoca yonkoyu rokushiki bilmedikleri için düştüğünü mü iddia edeceğiz. Allah aşkına dön bir daha oku o bölümü.''

Şu yazdığın argumansa cidden yazık bunuda belirtiyim. ''Rokushiki bilmedikleri için mi düştüğünü iddia edeceğiz '' ne la? :D Mangayı kafamıza göre bükelim.

Bu kadar saçmalığı nasıl yazıyorsunuz anlamak güç cidden. AKLIM DURDU valla. Saçmaladıkça saçmalamışsın. Garp adamlara eğitim verirken bile Rokushiki uzmanlığı eğitimi vermiş kapak hikayesinde Coby ile Helmeppo'ya, bunlar üzerinden POTANSİYELLERİNİ UYANDIRMAYA gitmiş adam açık birşey bu. Boş olsa verir miydi?

Bege'nin, Tamago'nun Pekoms'un UÇAN BİR ADAMDAN TOP MERMİLERİ gelirken verdikleri tepki ortada. Şaşırması Muazzam mı cart curt diyon arguman mıymış bu la? Bege hayatında rokushiki gördü mü bilmem öyle birşeyde demedim zaten ama adamın UÇMASINA ŞAŞIRIP salya sümük oluyorlarsa gayet ortada manga trollük yapmaya gerek yok yani kasma fazla.

Nami vs leri serinin en saçma vs leri, eline Big Mom'ın silahını aldı diye sırf Big Mom'a ayar veriyordu geçen arc daha çok yakında yani uzak değil. Plot armorlu tayfa üyelerini işinize gelince dikkate alıp işinize gelince dikkate almıyorsunuz bu kafayla devam.

Bege'nin madem hakisi vardı neden Caesar'a '' Kairosekim var aşağı in diye tehdit ediyor açıklar mısın? Saçma sapan birşey yazma tatmin edici birşey olsun '' . Çünkü Caesar denen korkak yere inince '' Kairoseki mermilerim yok, ama sopalarımız var '' diyen bir adam bu lan haki ne arar bunda. Bm'yi yenmek için Son Teknolojik Füzeler ayarlıyor hakinin H'si olmayan füzeler te allam.

Rokushikinin çıkış sebebi hakkında yazdıkların tamamen fasa fiso, senin kendi dar açılı görüşlerinden ibaret. Üst düzey koramiraller kullanıyor bunu Vergo gibi adamlar yani boş değil.

Rankyakuyu anlatıyorum hala anlamıyorsun. 1080 POUND RANKYAKU ALOOOO???? 2 yıl önce gördüğümüz Rankyaku değil.

Yazdıklarımı çürütecek en ufak birşey söylememişken KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ KESİNMİŞ gibi öne sermişsin o kadar, hadi bye bye.

EDİT : ''Şelale > BM'tayfası mı? buna yazmak istemiyorum çünkü saçma oldğunu fark edeceksin ama şunu söyleyeyim? Seride yüksek bir yeri tırmanmak için 100.000 tane yol varken gidip de koskoca yonkoyu rokushiki bilmedikleri için düştüğünü mü iddia edeceğiz. Allah aşkına dön bir daha oku o bölümü.''

Şu yazdığın argumansa cidden yazık bunuda belirtiyim. ''Rokushiki bilmedikleri için mi düştüğünü iddia edeceğiz '' ne la? :D Mangayı kafamıza göre bükelim.
Tek tek basit cümleler kuracağım çünkü iki bağlaçtan sonra konu gidiyor sende :)
Begenin hakisi var demedim rokushikiyi neden öğrensin üstüne dursun dedim. Nami vs'leri örneğine takılmak senin hatandı sadece birini saçma diye kıvırıp atarken diğerine açıklama bekleyemezsin dedim. BM meselesini ciddiye almadığımı söylemiştim. Onu herhangi bir şeye yorabilirsin, mikrodalga anlatı yani.
Kafadan teknikler uyduruyorsun sonra bunları coby' hediye ediyorsun.
Plot armorlu tayfa üyeleri ne la? Plot armorsuz karakter gelişimi kim gösteriyor bu kadar hızlı hepsi iyi kötü metin dahilinde bir yerlere geliyor.Şekil A Alvida'nın paspasçısı coby. Sadece biri için açıklamaya tenezzül etmezken diğerini kestirip atmak olmaz diyorum.
Ayrıca birinin yazdıklarına karşı çıkınca yalanlayarak "uydurma,dar açılı,sığ" savunman da seninle yapılan tartışmayı değersiz kılıyor haberin olsun. Fasa fiso diyecek kadar saçma olduğunu düşünüyorsan anlatacak kadar bilgiye sahip olman gerekir bunu da cobynin süper güçleri gibi saklıyorsun herhalde. Vergo örneği ise saçma çünkü karşılaştığı ve dayak yediği adamlar belli. Bir noktadan sonra full beden koka gibi 'zamanında" fena gözükmeyen şeyler artık ps deniliyor. Kaido full beden koka basamaz mıydı? Neden basmıyor? gibi senin sorabileceğin gibi saçma soruları al rokushikiye yor ve düşün tartışmanın başından beri ilk kez lütfen.
Son olarak anlatmaya çabaladığın şeyleri tepeden inme anlatacağına coby'nin karakter gelişiminde neden yer ettiğini ve bunların hancock karşısında nasıl işe yarayacağından bahset. Vergo vs Smoker tartışmıyoruz.

"Son kısımlar hariç katılıyorum. Ancak rokushiki teknikleri ile eğitim aldıysa yarın gitsin jyabra'nın yanında işe başlasın. Büyük ihtimalle oda ya bir kılıf uyduracak da hancock handikaplı olacak,cobynin bir planı olacak, anlaşma yapcaklar vsvs. ya da off screen olacak. İkisi de bizi tatmin etmeyecek yani, o yüzden coby herhangi bir güç kıyaslaması için malzeme de olamaz aynı şekilde coby üzerinden kıyas da yapılamaz. Sonuçta schi'ler yeni dünyaya gelecektir herhalde" bu ilk mesajım. bak nerelerden bahsediyorsun da ben nereyi kastediyormuşum :/

Tamam cevabın buysa mesele benim için hasıl olmuştur bile :D

Bu arada sonra cevap verirsin vermezsin senin kararın saygı duyarım ama yine böyle bir şey yazarsan büyük ihtimalle üzgün atar bırakırım çünkü karşındaki anlatılara saygı duymaktan öte bakmıyorsun bile.

Tek tek basit cümleler kuracağım çünkü iki bağlaçtan sonra konu gidiyor sende :)
Begenin hakisi var demedim rokushikiyi neden öğrensin üstüne dursun dedim. Nami vs'leri örneğine takılmak senin hatandı sadece birini saçma diye kıvırıp atarken diğerine açıklama bekleyemezsin dedim. BM meselesini ciddiye almadığımı söylemiştim. Onu herhangi bir şeye yorabilirsin, mikrodalga anlatı yani.
Kafadan teknikler uyduruyorsun sonra bunları coby' hediye ediyorsun.
Plot armorlu tayfa üyeleri ne la? Plot armorsuz karakter gelişimi kim gösteriyor bu kadar hızlı hepsi iyi kötü metin dahilinde bir yerlere geliyor.Şekil A Alvida'nın paspasçısı coby. Sadece biri için açıklamaya tenezzül etmezken diğerini kestirip atmak olmaz diyorum.
Ayrıca birinin yazdıklarına karşı çıkınca yalanlayarak "uydurma,dar açılı,sığ" savunman da seninle yapılan tartışmayı değersiz kılıyor haberin olsun. Fasa fiso diyecek kadar saçma olduğunu düşünüyorsan anlatacak kadar bilgiye sahip olman gerekir bunu da cobynin süper güçleri gibi saklıyorsun herhalde. Vergo örneği ise saçma çünkü karşılaştığı ve dayak yediği adamlar belli. Bir noktadan sonra full beden koka gibi 'zamanında" fena gözükmeyen şeyler artık ps deniliyor. Kaido full beden koka basamaz mıydı? Neden basmıyor? gibi senin sorabileceğin gibi saçma soruları al rokushikiye yor ve düşün tartışmanın başından beri ilk kez lütfen.
Son olarak anlatmaya çabaladığın şeyleri tepeden inme anlatacağına coby'nin karakter gelişiminde neden yer ettiğini ve bunların hancock karşısında nasıl işe yarayacağından bahset. Vergo vs Smoker tartışmıyoruz.

Tamam cevabın buysa mesele benim için hasıl olmuştur bile :D

Bu arada sonra cevap verirsin vermezsin senin kararın saygı duyarım ama yine böyle bir şey yazarsan büyük ihtimalle üzgün atar bırakırım çünkü karşındaki anlatılara saygı duymaktan öte bakmıyorsun bile.
''Son olarak anlatmaya çabaladığın şeyleri tepeden inme anlatacağına coby'nin karakter gelişiminde neden yer ettiğini ve bunların hancock karşısında nasıl işe yarayacağından bahset. Vergo vs Smoker tartışmıyoruz.''

Hancock'un '' İleri seviye Haki kullanan 2 yılan kardeşi Kenboshoku bilmelerine rağmen, Hyo'nun yaptığı hareketi bilecek kadar usta olmalarına rağmen 2 yıl önceki Luffy'nin '' Soru '' hızına ayak uyduramadılar ve Darbeler bunların bariyerlerini gayet aşıyordu. Luffy gear2 ile bile aşıyordu yani Hancock'un sağ ve sol kollarını 2'sini birden''. Hancock'ta şuanki Coby'e gayet ayak UYDURAMAYABİLİR Soru-Geppou hız seviyesiyle, TAŞLAŞTIRMA meyvesi bir şekilde işlemezse. Hancock'ta inanılmaz bir hız filanda görmedik yani. Mf'de Tuğamiral-Kaptan dövmekten öteye gitmemişti o gösterdiği hız 2 yıl önceki Luffy'nin hızı falan değil aynı dönemdeyken ikisinin kıyası yapılırsa. Yani gösterdikleri yeterli bir veri bile değil. Coby yener demiyorum kesin olarak zaten o mesajı atma sebebim '' SUYUN İÇİNDE BİLE HIZLI BİR FÜZEYİ DURDURACAK KADAR GEPPOU GELİŞTİREN ADAM BU COBY '' . Çizilişinden belli boş teknik işi değil yani sandığın gibi.

Vergo üst seviye koramiral ve çok abartılsada epey güçlü birisiydi. Geppou ve Soru yapıyordu ve gayet iyi bir dövüşçüydü aslında niye yerin dibine sokuyorsunki adamı?

Oda'nın mantığı sizin gibi işlemiyor. Rankyaku'nun Zoro'nun attığı Uçan kılıç Slash'ından bir farkı yok. Dünyanın en iyi kılıç ustası olacak adam o kesme tekniklerine benzer Slashlar ile olacak bunu anlamıyorsunuz daha.

Yani Coby 1080 pound boyutunda hatta daha yukarısında bir Rankyaku atsa mangada gayet üst seviye birşey olur. Anlamıyorsun anlatmak istediğimi, Rankyaku çöp diyip geçiyorsun. Bege kale modu dahil devasa bir rankyaku yese yamulur gider zaten bunu uzun uzun tartışmaya gerek yok.

Tekkai ler arasındaki farkı açıkladım. Blueno finalde Jet bazukaya '' En baba tekkaim '' diyip diz çökerken, Lucci gear3'e dayanıyordu. Bu da gösteriyorki Tekkailer arasında Büyük Farklar olabileceğini gösteriyor. 2 yıl önce pota biraz düşük kaldığı için dandikmiş gibi bir algı var ama Oda'nın gözünde öyle değil işte anlatmak istediğim bu.

Pekoms bir haki kullanıcısı ve yonkou adamı mesela, kaplumbağa zırhına bürünmeden kurşunları bile önleyemiyor adam TOPU geçtim. Caribou için kaplumbağa kabuğunu açıyor adam sırf kurşun için. Tekkai'nin işlevselliği gayet ortada yani, Sanji'ye powerup olarak verilen Suitten farksız gelişkin bir şekilde görülürse gayet ( Dikkat et Gelişkin bir şekilde diyorum ) Adamlar hareket halinde Tekkai kullansa hepsi zaten adamlara savaş gemisi gelse bile bir cacık yapamayacak ama Pekoms Tamago gibi haki bilen karakterler Salya Sümük korkacaklar top mermileri gemilerine geldiğinde ya da kendi üzerlerinde, Kurşunda bile durum ortada halbuki.

Geppou'dada Şelale Bm tayfası örneği gayet ortada, uçma işlevselliği yok adamlarda, kaldıki Lucci'nin 2 yıl önce '' Hızlı Geçiş '' yaptığını biliyoruz. Hızlı geçişin anlamı şu aslen = Soru+Geppou'yu aynı anda yapıp hızlı bir şekilde geçmek. Namı diğer KAMİSORİ tekniği. Bu teknik geliştirilirse benim gözümde çok daha ileri bir HIZ seviyesine ulaşabilir. Lucci ve ekibi 2 yıl önce yetersiz kalmış olsa bile yeni hikayede iş görecek bir durum bu. Coby gayet yapabilir yüksek performans , dediğim gibi Denizin içinde hızlı Geppou yapıp hızlı füzeyi durdurmak boş değil tekrar diyorum bak.

2 yıl sonra görelim bu teknikleri yeni HİKAYEDE o zaman anlayacaksınız ama iş işten geçecek. Neyse benden bu kadar biraz hiddetlendim kusura bakma ama argumanların çok tatmin edici değildi yani.

Son düzenleme:
Coby yener demiyorum kesin olarak zaten o mesajı atma sebebim '' SUYUN İÇİNDE BİLE HIZLI BİR FÜZEYİ DURDURACAK KADAR GEPPOU GELİŞTİREN ADAM BU COBY '' .

2 yıl sonra görelim bu teknikleri yeni HİKAYEDE o zaman anlayacaksınız ama iş işten geçecek. Neyse benden bu kadar biraz hiddetlendim kusura bakma ama argumanların çok tatmin edici değildi yani.
Zaten bunun üzerine kurguladıysan her şeyini o zaman sana karşı çıkmama gerek yok çünkü zaten bildiğim ve kabul ettiğim şeyler bunlar. Yaptığın analizlerde ise karşı çıktığım nokta bunların evrilemeyeceği kazandırılamayacağı değil kesinlikle değil. Buraya kadar tamamsak geçiyorum. Bunları ts sonrasında yeni dünyada kurgulamadığı şeyler olduğu ve ilk çıktığında bile bu tekniklerin meyve sahiplerinin (luffy,lucci,kaku) veya teknik sahiplerinin (sanji,yoyoi vs.) alan genişletmek ve kombine teknikler için kullanılıyor olduğuydu. Vergo bu yüzden aşağıda kalıyordu Law falan karşısında (smoker çok ayrı mesele). Bahsettiğim olaylarda sadece tek sahnelik meyvesiz haki + rokushiki coby'de ilk kez görüşümüzün ve bununla yükselen bir karakterin muazzam eğreti duracağı. "Büyük ihtimalle oda ya bir kılıf uyduracak da hancock handikaplı olacak,cobynin bir planı olacak, anlaşma yapcaklar vsvs. ya da off screen olacak. İkisi de bizi tatmin etmeyecek yani, o yüzden coby herhangi bir güç kıyaslaması için malzeme de olamaz aynı şekilde coby üzerinden kıyas da yapılamaz. "dan kastettiğim de buydu. Ortada rokushikiye dair kullanım alanları olan meyvelerle güçlendirip gear muhabbetlerine renk katan oda schi savaşını
"soru, rankyaku!" çevirirse işte o zaman sıvar. Hele bir de off screen hallederse o zaman tam şenlik. İlla ben bu teknikleri istiyorum yeni dünyada diyorsa bunu başka meyvesiz karakterler üzerinden çizip bize tepeden inme getirmemesi gerek çünkü aynı geppo'yu water7'da luffy/zoro aşağılamıştı bile. ts öncesi tükürdüğünü yalayacaksa coby üzerinden çzimesi eğreti duracak ama nasıl şekillendireceği önemli oluyor burada. Benim de schileri indireyim boost vereyim derken yapamayacağına olan inancım gayet yüksek ne yazık ki.
Hiddetlenme kısmı gayet normal sıkıntı etme yahu forumdaşız sonuçta :) .Zaten ben herhangi bir şeyi kanıtlama niyetinde değildim sürecin şekillenmesinin saçma olduğunu belirttim tüm mesajlarda o yüzden karşı çıkacak bir şey bulamaman normaldi keza görmediğimiz şeyler değildi bunlar. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık