Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Denizciler

Bu Oluşum Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 77 45.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 93 54.7%

• Kullanılan toplam oy
    170
Son kısımlar hariç katılıyorum. Ancak rokushiki teknikleri ile eğitim aldıysa yarın gitsin jyabra'nın yanında işe başlasın. Büyük ihtimalle oda ya bir kılıf uyduracak da hancock handikaplı olacak,cobynin bir planı olacak, anlaşma yapcaklar vsvs. ya da off screen olacak. İkisi de bizi tatmin etmeyecek yani, o yüzden coby herhangi bir güç kıyaslaması için malzeme de olamaz aynı şekilde coby üzerinden kıyas da yapılamaz. Sonuçta schi'ler yeni dünyaya gelecektir herhalde
Niye Coby ve Hancock karsilastiriliyor son zamanlarda? Vs falan mı atacaklarmis

Son kısımlar hariç katılıyorum. Ancak rokushiki teknikleri ile eğitim aldıysa yarın gitsin jyabra'nın yanında işe başlasın. Büyük ihtimalle oda ya bir kılıf uyduracak da hancock handikaplı olacak,cobynin bir planı olacak, anlaşma yapcaklar vsvs. ya da off screen olacak. İkisi de bizi tatmin etmeyecek yani, o yüzden coby herhangi bir güç kıyaslaması için malzeme de olamaz aynı şekilde coby üzerinden kıyas da yapılamaz. Sonuçta schi'ler yeni dünyaya gelecektir herhalde
Rokushiki teknikleri zayıf değil forumun algısı bu yönde zayıf sanılıyor ama aslen öyle değil. Koramiraller boşa kullanmıyor bu teknikleri.

Coby'nin denizaltında geppou yaptığını gördük, hızlı füzeyi o şekilde durduruyor, rokushiki çalışmasa muhtemelen yapamayabilirdi küçümseme bence.

Ayrıca rokushiki tekniklerinin hakiyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum en başından beri söyledim bunu. Luffy diyorki '' 2 yıl boyunca canavar gibi hayvanlarla savaştım çok güçlendim cart curt '' diyor. Bu lafları dedikten sonra Dof'a karşı görüyoruzki bir HAKİ FORMU OLAN GEAR4 İLE GEPPOU yapıyor yani SIÇRAYAN ADAM FORMU. Geppou falan haki yani iradeyle alakalı teknikler bana göre. Rokougan yaptığını düşün bir Coby'nin neler yapar neler.

Zaten Bm'nin tayfasında 1 TANE BİLE GEPPOU yapan eleman olsaydı Wano şelalesini geçerlerdi, bunu gözardı ediyorsunuz.

Shichiler ciddi anlamda bencede küçümseniyor.

-Law 100 korsan kalbi mi ne getirmişte anca kendini ispatlamış schi olmuş yanlış hatırlamıyorsam ( Orayı tam hatırlamıyorum ama böyle birşeydi işte )
-Hancock ve Dof gibi tiplerde 3 tip haki var, Dof'un çok güçlü olduğunu gördük gayet, Hancock'ta bunun kadın versiyonu işte ( Doğru düzgün güçlü olan kadın yok ama seride yarattığı en güçlü kadınlardan birisi ) . Sengoku kadına çok güçlü demişti bizzat. Dof'unda zaten yeni dünyada büyük boss olması ve Aokiji gibi bir amiralin onu önemli görmesi yeterli, Smoker'a boşuna söylemedi o kadar.
- Kuma'nın Jinbe'nin gücü ortada zaten, özellikle Kuma tam bir yıkım gücü net.
- Crocodile ve Moria'nın yeni dünyada Yonkou'ya kadar ilerlemişlikleri mevcut, Moria bizzat ADAM KONUSUNDA SEÇİCİLİK YAPAN Teach tarafından tayfama katıl diye davet alıyor, yonkou olmayan sadece süpernova olan hali bile süpernova beğenmiyordu üstelik. Crocodile için Sengoku'nun lafı bizzat ortada '' Beyazsakal'a olan kinin yüzünden bizim tarafımızda olacağını sanmıştım '' .
- Mihawk, Zoro'yu canavar yapan adam zaten fazla söze gerek yok.

Coby bu adamların bazılarını yense bile değerleri gözümde düşmez, bu Coby'nin hayvan gibi güçlü olduğunu gösterir, saygı duyarım Garp'tan aldığı eğitim mükemmelmiş der geçerim KORAMİRALDEN düşük seviyeye itmem yani bunları. Yalnız Coby, Kyros'a ''çok güçlü'' diyen birisi yani normal şartlarda Hancock'u yenemez ama meyvesine karşı önlem alırsa ya da meyvesi işlememe durumu olursa Coby'nin şansı var, Rokushiki teknikleri ile gayet Hancock'a ayak uydurabilir.
Coby oraya gönderilen ekipten sadece birisi çıkacak.Bırak hancocku tek başına oradaki 100 tane ok atan savaşçıyı alamaz tek başına coby.O kadar da değil.Shichiler konusuna katılıyorum.Sengoku’nun crocoya öyle demesi adamı en az sağ kol ayarı gördüğüne delalet bence.

Coby oraya gönderilen ekipten sadece birisi çıkacak.Bırak hancocku tek başına oradaki 100 tane ok atan savaşçıyı alamaz tek başına coby.O kadar da değil.Shichiler konusuna katılıyorum.Sengoku’nun crocoya öyle demesi adamı en az sağ kol ayarı gördüğüne delalet bence.
He diyon ki Oda, Doffy'yi en az sağ kol ayarı adamdan esinlendi sonuçta. Güzel. :ehe:

Rokushiki teknikleri zayıf değil forumun algısı bu yönde zayıf sanılıyor ama aslen öyle değil. Koramiraller boşa kullanmıyor bu teknikleri.

Coby'nin denizaltında geppou yaptığını gördük, hızlı füzeyi o şekilde durduruyor, rokushiki çalışmasa muhtemelen yapamayabilirdi küçümseme bence.

Ayrıca rokushiki tekniklerinin hakiyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum en başından beri söyledim bunu. Luffy diyorki '' 2 yıl boyunca canavar gibi hayvanlarla savaştım çok güçlendim cart curt '' diyor. Bu lafları dedikten sonra Dof'a karşı görüyoruzki bir HAKİ FORMU OLAN GEAR4 İLE GEPPOU yapıyor yani SIÇRAYAN ADAM FORMU. Geppou falan haki yani iradeyle alakalı teknikler bana göre. Rokougan yaptığını düşün bir Coby'nin neler yapar neler.

Zaten Bm'nin tayfasında 1 TANE BİLE GEPPOU yapan eleman olsaydı Wano şelalesini geçerlerdi, bunu gözardı ediyorsunuz.
Buna da katılmıyorum. İlk cp9 ile görmemiz kısmı hariç bence bu teknikler meyve sahibi insanlara karşı ortada haki kavramı yokken kılıç kullanmak dışında yapılabilecek tek şeydi. Usopp,Nami'nin vs'lerine bakın ts öncesi. Fakat ortada saçma bir şey var. E bu adamların meyvesi var diye yüzebiliyor eyvallah ama zaten suyun altında bir balıkadam dışında kimse rokushikisiz kimse müdahale edemezdi. Matah bir şey olduğu için demiyorum, ki değil, sadece yapılamayacağı için. Bu tamamen oda'nın fırsata çevirme alışkanlığı. Bu teknikleri bilmenin sadece meyve yemeyenler için bir denkleştirme malzemesi olduğu ve ayrıca karşındaki kişide olan tekniklere karşı geppou çok kötü kalıyor. Bu teknikler su altı, hava vs'de 'meyvesiz' insanlar için hiç yoktan iyidir ama meyveye sahip biri karşısında çöptür. Mesela Smoker'ın meyvesine karşı bir işe yaramayacaktır ya da kata'nın meyvesine, aynı şekilde hancock'un meyvesine karşı da. Kısaca torpil gerekli ama bu torpilin gerekliliği o kadar fazla i on screen olursa saçma gözükecek off screen olsa da anlam veremyeceğiz.

Luffy meselesi ise training döneminde hayvanlardan esinlenerek aldığı deknikleri kullanması tamamen meyvesinin çapı ve kullanım alanıyla ilgili, geppo çok hayati olduğu içi değil. O zaman zoro da kılıçlarını döndürerek pervane yapsın da uçsun :D . Rokushiki bilen birinin de bu kadar kullanmayacağı zaten belli, o yüzden yeni dünyadaki herkes rokushikinin üstüne katmıyor bir şeyler. Çünkü düşük bir şey ve daha işe yarayacak şeyleri var. Rokushiki coby'i her bölüm 100 tanesi ölen çöplerden farklı yapandı kabul de schiler güler buna sadece.Water 7'ı hatırlatırım. Big Mom'un tayfası meselesinde ise yonkoular o kadar hakiyi anadan doğma öğrenmiyorlar, hakinin training gerektirdiğini gördük; o zaman pekala en azından kendisini geçtim yc'ları öğrenmiş olurdu zaten. Yeni dünyada tetikteler zaten.

Buna da katılmıyorum. İlk cp9 ile görmemiz kısmı hariç bence bu teknikler meyve sahibi insanlara karşı ortada haki kavramı yokken kılıç kullanmak dışında yapılabilecek tek şeydi. Usopp,Nami'nin vs'lerine bakın ts öncesi. Fakat ortada saçma bir şey var. E bu adamların meyvesi var diye yüzebiliyor eyvallah ama zaten suyun altında bir balıkadam dışında kimse rokushikisiz kimse müdahale edemezdi. Matah bir şey olduğu için demiyorum, ki değil, sadece yapılamayacağı için. Bu tamamen oda'nın fırsata çevirme alışkanlığı. Bu teknikleri bilmenin sadece meyve yemeyenler için bir denkleştirme malzemesi olduğu ve ayrıca karşındaki kişide olan tekniklere karşı geppou çok kötü kalıyor. Bu teknikler su altı, hava vs'de 'meyvesiz' insanlar için hiç yoktan iyidir ama meyveye sahip biri karşısında çöptür. Mesela Smoker'ın meyvesine karşı bir işe yaramayacaktır ya da kata'nın meyvesine, aynı şekilde hancock'un meyvesine karşı da. Kısaca torpil gerekli ama bu torpilin gerekliliği o kadar fazla i on screen olursa saçma gözükecek off screen olsa da anlam veremyeceğiz.

Luffy meselesi ise training döneminde hayvanlardan esinlenerek aldığı deknikleri kullanması tamamen meyvesinin çapı ve kullanım alanıyla ilgili, geppo çok hayati olduğu içi değil. O zaman zoro da kılıçlarını döndürerek pervane yapsın da uçsun :D . Rokushiki bilen birinin de bu kadar kullanmayacağı zaten belli, o yüzden yeni dünyadaki herkes rokushikinin üstüne katmıyor bir şeyler. Çünkü düşük bir şey ve daha işe yarayacak şeyleri var. Rokushiki coby'i her bölüm 100 tanesi ölen çöplerden farklı yapandı kabul de schiler güler buna sadece.Water 7'ı hatırlatırım. Big Mom'un tayfası meselesinde ise yonkoular o kadar hakiyi anadan doğma öğrenmiyorlar, hakinin training gerektirdiğini gördük; o zaman pekala en azından kendisini geçtim yc'ları öğrenmiş olurdu zaten. Yeni dünyada tetikteler zaten.
Katılmıyorum senin yorumlama şeklin baştan aşağı yanlış ve sığ.

Luffy'nin tek bir HAKİ TEKNİĞİ OLAN SIÇRAYAN ADAM YANİ DİĞER ADIYLA GEPPOU ADAM OLAN TEKNİĞİNİN yaptığı şey ortada Dof'a karşI ;

Öncelikle '' Kas Balonu '' diyor FİZİKSEL GÜCÜNÜ ARTIRIYOR BU HAKİ TEKNİĞİ İLE ;

Sonrasında '' SIÇRAYAN ADAM YANİ GEPPOU ADAMA GELİYORUZ HAKİ TEKNİĞİ BAK DİREK ''

Bak Luffy bu teknikle nereden nereye hızlıca uçup '' Soru '' yapıp Dof'a sağlam vuruş yapıyor. Tek bu sayfa bile yeterli anlatmak istediğimi.

Şimdi olay şu senin yorumlaman cp9'un 2 yıl önceki haline göre değerlendirmen bu teknikleri tamamen. Ama Luffy Geppou ve Soru'yu inanılmaz bir şekilde kullanıyor şuan. Yani zaten bu teknikler adama yardımcı oluyor gördüğün üzere.

Kaldıki cp9'da bile bu teknik kullanımları arasında uçuk farklar gördük. Misal Blueno '' En baba tekkaim '' diyerek Luffy'e karşı gard almışken finalde Jet Bazuka'ya karşı koyamamıştı o dönem, Lucci ise '' Tekkai '' ile Luffy'nin g3'üne bile dayandı bir şekilde. Yani bu da gösteriyorki bu teknikler KULLANIM farkıyla üst seviyelere çıkarılabiliyor demek. Lucci-Blueno farkı ortada, üstte yazdığım açıklamalarda yeterli olmuştur.

Süpernova olan Bege, Sanji'yi uçarken görünce '' Salya sümük '' bir şekilde '' UÇABİLİYOR MU?! '' diyor dünyadan haberiniz yok. Bege adamın uçmasına şaşırıp AFALLIYOR Sanji TOP MERMİLERİNİ gemiye gönderince.

İşin özü şu Karakterlerin '' Soru- Geppou-Tekkai '' gibi teknikleri kullanan kişilere göre epey bir farklılık gösteriyor. Rankyaku mesela inanılmaz bir Slash tekniği herhangi bir karakter,Lucci'nin 2 yıl önce büyük bir gemiyi 2'ye ayırdığı rankyakusunun çok daha üstü rankyaku atsa mesela Zoro'nun 1080 pound boyutunda bir Rankyakudan bahsediyorum sence nasıl olur bir düşün derim. Kamie en dandiği gibi görünse bile o bile işe yarar KAĞIT gibi dalgalanmanı sağlıyor karakterlere.

2 yıl önce tayfaya yenilmeleri zaten Nami'nin tüm vs leri zorlama mangada yenmiş olması ana karakter olmasından diğerlerine birşey demiyorum. Şuan bizim tayfa şu bölümlerde Yonkou zıplatıp ona ayar veriyorken 2 yıl önce cp9'un o hallerini yenmeleri gayet normal. Bu teknikleri 2 yıl önceye göre değerlendirdiğin için çöp gibi gözüküyor ama aslında olan tek bir Geppou tekniği bile çok işe yarar birşey ŞELALE > BM tayfası bunu gayet kanıtlar nitelikte.

Son düzenleme:
Katılmıyorum senin yorumlama şeklin baştan aşağı yanlış ve sığ.

Luffy'nin tek bir HAKİ TEKNİĞİ OLAN SIÇRAYAN ADAM YANİ DİĞER ADIYLA GEPPOU ADAM OLAN TEKNİĞİNİN yaptığı şey ortada Dof'a karşI ;

Öncelikle '' Kas Balonu '' diyor FİZİKSEL GÜCÜNÜ ARTIRIYOR BU HAKİ TEKNİĞİ İLE ;

Sonrasında '' SIÇRAYAN ADAM YANİ GEPPOU ADAMA GELİYORUZ HAKİ TEKNİĞİ BAK DİREK ''

Bak Luffy bu teknikle nereden nereye hızlıca uçup '' Soru '' yapıp Dof'a sağlam vuruş yapıyor. Tek bu sayfa bile yeterli anlatmak istediğimi.

Şimdi olay şu senin yorumlaman cp9'un 2 yıl önceki haline göre değerlendirmen bu teknikleri tamamen. Ama Luffy Geppou ve Soru'yu inanılmaz bir şekilde kullanıyor şuan. Yani zaten bu teknikler adama yardımcı oluyor gördüğün üzere.

Kaldıki cp9'da bile bu teknik kullanımları arasında uçuk farklar gördük. Misal Blueno '' En baba tekkaim '' diyerek Luffy'e karşı gard almışken finalde Jet Bazuka'ya karşı koyamamıştı o dönem, Lucci ise '' Tekkai '' ile Luffy'nin g3'üne bile dayandı bir şekilde. Yani bu da gösteriyorki bu teknikler KULLANIM farkıyla üst seviyelere çıkarılabiliyor demek. Lucci-Blueno farkı ortada, üstte yazdığım açıklamalarda yeterli olmuştur.

Süpernova olan Bege, Sanji'yi uçarken görünce '' Salya sümük '' bir şekilde '' UÇABİLİYOR MU?! '' diyor dünyadan haberiniz yok. Bege adamın uçmasına şaşırıp AFALLIYOR Sanji TOP MERMİLERİNİ gemiye gönderince.

İşin özü şu Karakterlerin '' Soru- Geppou-Tekkai '' gibi teknikleri kullanan kişilere göre epey bir farklılık gösteriyor. Rankyaku mesela inanılmaz bir Slash tekniği herhangi bir karakter,Lucci'nin 2 yıl önce büyük bir gemiyi 2'ye ayırdığı rankyakusunun çok daha üstü rankyaku atsa mesela Zoro'nun 1080 pound boyutunda bir Rankyakudan bahsediyorum sence nasıl olur bir düşün derim. Kamie en dandiği gibi görünse bile o bile işe yarar KAĞIT gibi dalgalanmanı sağlıyor karakterlere.

2 yıl önce tayfaya yenilmeleri zaten Nami'nin tüm vs leri zorlama mangada yenilmiş olması ana karakter olmasından diğerlerine birşey demiyorum. Şuan bizim tayfa şu bölümlerde Yonkou zıplatıp ona ayar veriyorken 2 yıl önce cp9'un o hallerini yenmeleri gayet normal. Bu teknikleri 2 yıl önceye göre değerlendirdiğin için çöp gibi gözüküyor ama aslında olan tek bir Geppou tekniği bile çok işe yarar birşey ŞELALE > BM tayfası bunu gayet kanıtlar nitelikte.
Yazdıklarımı okuduğuna emin misin çünkü bir cümleyi almış ona cevaben yazmışsın tüm yazıyı.
Öncelikle 2 yıl önce alabastada vs namilerin savaşları kazanmasının mantıksız ve zorlama olduğunu söylüyorsun yani ana karakterleri saçma bu diyerek savuştururken arcın ortasından çekip çıkardığın sanjiye dikkat çekilen noktada begenin şaşırması mı muazzam bir kanıt? Bütün shounenlerde vardr bu, sho yapacak karaktere çevredekiler şaşkın bakış atar, buradan nasıl bege'nın hayatında rokushiki görmediğini çıkarıyoruz. Ayrıca bege'nin neden böyle bir ihtiyacı olsun ki atam kale meyvesi yemiş kullanım alanı çok kısıtlı rokushikide. Zekası ve hakisi yeter ona yonkou tayfasındayken.

2 yıl önce ki kıyaslamayı yapmıyorum. Rokushikinin çıkış sebebini anlatıyorum ve diyorum ki zamanında ilk çıkarıldığında bile meyve sahipleri kullanıyordu bunu çünkü öyle bir halta yarıyor. Ve sanji içinse dövüş mekanizmalarının ve sistemlerinin geliştiği yeni dünyada tekmeler yetmediği için kullanabiliyor fakat bu sanjinin halihazıda diable jambe gibi güçlü tekniklerinin olması sebebiyle gerçekleşiyor. Coby çöpünün hancock'a girebilmesi için gereken şeyler ile alakalı level klasmanı yapıyorduk ilk mesajlarda şimdi caymışsn ve değiştiriyorsun çizgiyi. Bahsettiğin şeylerden ötürü coby hancock alamaz demiyorum zaten. Coby'nin ihtiyacı olan boost seviyesi rokushiki ile sağlanamaz çünkü seride haki + rokushiki kullanıp güçlü olan karakter görmedik sayılır. Buna rağmen hakisini muazzam güçlü yapıp rokushikiye baş vurursa bunun da çok zorlama kaçacağından ve tatmin etmeyeceğinden bahsettim. MF'de wb öldüren mangaka hancock mu indiremez Allah aşkına az mantıklı olun. Garp'ın yumruklarıyle dağları deldiği seride Rankyaku esinti yapmayacaktı zaten tabii ki vuracaktı ama bu rankyaku gücünü sağlayabileceğin bir nokta da olamaz serinin en başında buggy parmak aralarına bıcak sokup fırlatıyordu . teknikler gelişir. Seride öyle bir kavramın varolabilmesi için zaten vurduğunda acıtması lazım burayı da çekip çevirip anlatıyorsun.

Şelale > BM'tayfası mı? buna yazmak istemiyorum çünkü saçma oldğunu fark edeceksin ama şunu söyleyeyim? Seride yüksek bir yeri tırmanmak için 100.000 tane yol varken gidip de koskoca yonkoyu rokushiki bilmedikleri için düştüğünü mü iddia edeceğiz. Allah aşkına dön bir daha oku o bölümü.

O kadar sayfa paylaşmana gerek de yoktu çünkü manipüle ederek meyve sahibi birinin rokushikği benzeri teknikleri kullanmasında bir abes yok zaten. Ama dürüst olalım coby'nin bir savaşta meyvesizken haki + rokushiki ile 3 haki sahibi ve tanıtılırken böyle tanıtılmış üstüne meyvesi ile çokça uyumlu bir schibukai'yi kendi adasında avlamasına meşruiyet çıkarırken bambaşka faktörleri ortaya döküp luffy üzerinden argüman kasmak da bana saçma geldi. O yüzden kendi yöntemimle katılmıyorum ilk mesajının son kısmına. Bundan sonra yazacaklarından bağımsız olarak söylüyorum ki kendi mesajlarımda yazdıklarım kadarını kastediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık