Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Boa Hancock

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 230 76.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 70 23.3%

• Kullanılan toplam oy
    300
Şu 2 yıl önceki Luffy ide yerin dibine sokmayı bırakın artık bence.

Serinin güç seviyeleri o zamanlar düşük olsada hayvan canavar gibi dövüşen bir Luffy var ortada.

Oda denen adam zaman atlamasından sonra kriterlerini değiştirdi. Hala tam olarak oturmuş bir güç dengesi yok zaten, 2 yıl önceki çöp Luffy demenin bir anlamı yok yani.

2 schi indir, hükümetin ana karargahı dan birini dağıt, sonra gel çöp muamelesi gör.

Aokiji bile ilk gösterildiğini " Ödülü birkaç 100 milyonluk adamların peşinde olması gerekiyor" deniliyor. Mangala ağzıyla karaktere dedirtmiş bunu.

Üstelik o zamanki tayfanın toplam ödülü 239 milyon olmasına rağmen, Aokiji aynen şunu diyor " Epey yüksek bir ödüle ulaştınız".

Şimdi bu ödüle yakın ödülleri Bellamy Caribou kardeşler gibi adamlar alıyor.

Şunu anlayın artık bu Oda sürekli güç kriterlerini değiştirip duruyor. Tabi sadece bu da değil algıları değişme nedeni, yeni çizim tarzında büyük etken. Hakiyi siyah çizimlerle göstermesi ve Doldurduğu EFECT Şovlar göz boyuyor. Yani adamın kriterlerini değiştirmesini geçtim, yeni çizim tarzında etkiliyor okuyucuları.

Luffy hiçbir zaman diliminde çok büyük isimleri saymazsak önemsiz bir çöp olmadı yani, her zaman önemli ve güçlü birisiydi.

Serinin güç seviyeleri o zamanlar düşük olsada hayvan canavar gibi dövüşen bir Luffy var ortada.

Oda denen adam zaman atlamasından sonra kriterlerini değiştirdi. Hala tam olarak oturmuş bir güç dengesi yok zaten, 2 yıl önceki çöp Luffy demenin bir anlamı yok yani.

2 schi indir, hükümetin ana karargahı dan birini dağıt, sonra gel çöp muamelesi gör.

Aokiji bile ilk gösterildiğini " Ödülü birkaç 100 milyonluk adamların peşinde olması gerekiyor" deniliyor. Mangala ağzıyla karaktere dedirtmiş bunu.

Üstelik o zamanki tayfanın toplam ödülü 239 milyon olmasına rağmen, Aokiji aynen şunu diyor " Epey yüksek bir ödüle ulaştınız".

Şunu anlayın artık bu Oda sürekli güç kriterlerini değiştirip duruyor. Tabi sadece bu da değil algıları değişme nedeni, yeni çizim tarzında büyük etken. Hakiyi siyah çizimlerle göstermesi ve Doldurduğu EFECT Şovlar göz boyuyor. Yani adamın kriterlerini değiştirmesini geçtim, yeni çizim tarzında etkiliyor okuyucuları.

Luffy hiçbir zaman diliminde çok büyük isimleri saymazsak önemsiz bir çöp olmadı yani, her zaman önemli ve güçlü birisiydi.
Bu çok bariz. Hancock'un ve Crocodile'ın ödülünden anlaşılıyor.

Cevap veremeyinceki klasik davranışlar.

Yılan kardeşlerin ikisinde de zoan meyve, k.haki ve b.haki olmasına rağmen rezil oldular Luffy'e. Bundan daha sağlam kanıt mı var?

Bilal'e anlatır gibi anlattık, ne istiyorsun anlamadım.
Rezil olma durumu yok bence arena gibi dar alanda dövüşmeleri sebebiyle Luffy aklını kullanarak aldı o dövüşü. Şimdi geniş alanda dövüşseler ne değişir dersen sonucun değişeceğini düşünmüyorum ama Luffy’nin daha fazla zorlanacağı kesin bence.

Kuyruklarını bağlayamadığı ortamda Luffy hiç öyle panteri teklediği gibi tekleyip rezil edemezdi bu zoanlı ablaları :(

Rezil olma durumu yok bence arena gibi dar alanda dövüşmeleri sebebiyle Luffy aklını kullanarak aldı o dövüşü. Şimdi geniş alanda dövüşseler ne değişir dersen sonucun değişeceğini düşünmüyorum ama Luffy’nin daha fazla zorlanacağı kesin bence.

Kuyruklarını bağlayamadığı ortamda Luffy hiç öyle panteri teklediği gibi tekleyip rezil edemezdi bu zoanlı ablaları :(
Farketmez arena olması Luffy'nin avantajına olan bir olay değil. Diğer taraftan Luffy daha g3'ünü de kullanmamıştı yani duman eder bunları. Arkadaşa ben 2 tür haki kullandığını bildiğimiz 2 kişiyi Luffy'nin nasıl yendiğini gösteriyordum.

Ben de şu güç dengesi olayı için bir şeyler diyeceğim.

Bana kalırsa tam da bu yüzden lastik gibi uzuyor deniliyor seri için. Serinin orijinal yapısında olmayan etkenleri/dinamikleri sanki serinin başından beri varmışçasına veriyor bize mangaka. Sonra ayıkla pirincin taşını.

Güç dengesi One Piece için ağza alınmayacak bir sözdür. Öyle bir şey yok çünkü. İki karakterin dövüşünden falan da anlayamayız bunu. Hatta Marineford'da dönen savaş bile veremez bize bunu.

One Piece için böyle güç sıralamaları yapmanın tek yolu; mevkilerdir, makamlardır. Bknz. Yc2>Shici ya da Yonko>Amiral diyebilirsiniz en fazla.

Yoksa 2 yıl önceki Croco denize yeni açılmış haki cahili Luffy'e yenilince, "Bu Croco da amma güçsüzmüş he." derseniz, yakalayamazsınız serinin dinamiklerini :/

Mevki veya makamı olmayan karakterlerin de güçlerini bilemeyiz kanımca. Zira eskiden ödüller bir şeyleri açıklarken, senin de bahsettiğin nedenlerden ötürü, günümüzde çok anlamsız rakamlar gibi geliyorlar.

İnsanlar da hâlâ Luffy gömsün...

Farketmez arena olması Luffy'nin avantajına olan bir olay değil. Diğer taraftan Luffy daha g3'ünü de kullanmamıştı yani duman eder bunları. Arkadaşa ben 2 tür haki kullandığını bildiğimiz 2 kişiyi Luffy'nin nasıl yendiğini gösteriyordum.
Arena'nın dar olması Luffy'ye avantaj sağlar. Luffy'i geçtim tarih boyunca sayı üstünlüğü olan bir düşmana karşı savaşan herkesi dar alanda savaşması avantajına olmuş.

Onun dışında dövüş başlangıcında normal formdaki Luffy kız kardeşlere zarar veremiyor ve sürekli hasar alıyor. Deyim yerindeyse Luffyle oynuyorlar, Luffy h. haki açana kadar da bu durum bu şekilde devam ediyor. Sonra Luffy G2 açıyor hızına ayak uyduramıyorlar tek teknikle hasar verip(kan alma yok), sonunda kuyruklarını bağlayıp birbirlerine zarar vermesini sağlıyor sonrasında Sonia anlık KO olmuşken (Bayılma durumu da yok alan darlığı ve kuyrukları birbirine bağlı diye haraket edemiyor, Maria'da bu sırada hala ayakta hem de hasarsız şekilde) sırtı açılmasın diye dövüş bitiyor. Sonrasında görüyoruz ki ikisi de hasar almamış.(bandaj yok.) Bu arada Gorgon kardeşlerde Luffy gibi tek teknik kullanıyor dövüş boyunca eşek değilseler ki Kuja korsanları öyle boş beleş değiller illaki başka teknikleri vardır.(Meyveyi çocukken yediklerini ve sürekli kullanmaya zorlandıklarını da hesap edersek kesinlikle daha über teknikleri vardır.)

Şimdi bu dövüşten benim çıkardığım geniş alanda Luffy bu kadar kolay kuyrukları bağlayamaz, Kuyrukları bağlayamasa Sonia anlık KO olmaz dövüş devam eder. Artı bu kardeşler b. haki bilen zoan yemiş kişiler öyle tek g2 tekniğine(G3'ün G2 kadar fark yaratacağını düşünmüyorum bu vsde) gidecek figüran karakter değiller. Yani rezil olma durumu yok.

2y önceki Luffy'nin hayvan gibi dayanıklılığa sahip, fiziksel olarak zirveye yakın, meyvesine çok hakim gerçekten o dönemki dengede üst sıralarda yer alan karakter olduğunu ve underrated edildiğini düşünüyorum ama hakinin hikayeye sokulmaya çalışıldığı dönemde 2 haki türüne hakim fiziksel olarak kuvvetli zoan yemiş karakterleri rezil edeceğini, tekleyeceğini, kolaylıkla alacağını düşünmüyorum(Bu arada geniş alanda olsa da G2'nin avantajı sayesinde belli bir zorlukta Luffy'nin kazanacağını düşünüyorum).

2y önceki Luffy'nin underrated olduğunu ifade ederken başka karakterleri underrated ediyormuşsunuz gibi geliyor bana...

2 sene önce Luffy Hancock'u yenemezdi.Meyvesi işlemese bile farketmez.Kuma gibi yenilirdi.
Luffy'i paketleyen Smoker tek tekmeye pes eder duruma geliyordu.Sağlam haki kullanıcısı Hancock öyle Tashigi gibi değil.
Şu Smoker örneğini vermeniz baydı cidden. Bir ara bu örneklere kanıyordum ama öyle düz mantık yapmaya gerek yok, saçmalama boyutuna evriliyor çünkü bu durum. Elinde jutte var, üstüne birde logia türü, Luffy bilinçli bir şekilde haki falanda kullanmıyor ona karşı, yani vuramıyordu bile. Luffy'nin yendiği yılan kardeşler güzel öperdi Komodor Smoker'ı mesela. Smoker hiçbir zaman öyle sanıldığı gibi güçlü birisi değildi, çok abartıldı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık