Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Boa Hancock

'Savaş Lordları ve Adamları' forumunda Smoker tarafından 9 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Vur desin vurayım, öl desin öleyim.

  133 oy
  76.0%
 2. Binlerce dansöz var.

  42 oy
  24.0%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,571
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Boa Hancock
  (Boa Hankokku) bir Shichibukai'dir ve oluşum içerisindeki tek kadın üyedir. Ayrıca Amazon Lily'nin "Yılan Prenses"idir ve kardeşleri Boa Sandersonia ve Boa Marigold ile birlikte Kuja kabilesini yönetir.

  Kendisinden ve efsanevi güzelliğinden ilk olarak Thriller Bark'ta Risky Kardeşler bahsetmiştir. Dünyanın en güzel kadını olduğu söylenir. Her ne kadar şu an bir Shichibukai olsa da, Monkey D. Luffy'ye olan aşkı yüzünden birkaç kez Dünya Hükümeti'ne karşıt eylemlerde bulunmuş ve Shichibukai unvanını tehlikeye atmıştır.

  Görünümü

  Kız kardeşlerinin anormal derecede iri ebatlarına rağmen, Hancock oldukça normal görünmektedir. Boyu uzundur. Kalçalarına kadar uzanan siyah saçları, açık mavi gözleri (Animede koyu mavidir), uzun kirpikleri, geniş alnı ve büyük göğüsleri vardır. Serideki birçok kadın karakter gibi dar kalçalara sahiptir.

  Sanji ve serinin yaratıcısı Eiichiro Oda'nın ortak çalışması sonucu, yaklaşık vücut ölçüleri 111-61-91 olarak belirlenmiştir. Hancock'un b ölçümlere göre Japon standartlarında J-cup seviyesi göğüslere sahip olduğu görülmektedir. Ayrıca göğüsleri, Nami ve Nico Robin'in göğüslerinden daha büyüktür.

  Çok sık kıyafet değiştiren biri olduğu söylenebilir. İlk görüldüğünde, üzerinde Kuja'nın geleneksel simgesi olan kırmızı bir elbise ve gevşek Malaya peştamalı vardı. Elbisenin önü oldukça açıktı ve derin bir yırtmacı vardır. Bu sayede uzun bacağı tamamen görünmekteydi. Sırtında Denizciler'in standart paltosuna benzeyen bir palto vardı ve pelerin gibi görünüyordu. Ayakkabıları ise kırmızı renkte ve yüksek topukluydu. Luffy'nin Impel Down'a girişine kadar kukuletası olan uzun bir pelerin giymiştir. Beyazsakal ile yapılan savaşta bu pelerinini çıkardığı görülmüştür. Beyazsakal ile yapılan savaşta ilk göründüğüne üzerinde olan elbisenin oldukça benzeri olan, mor bir elbise giymiştir. Ayakkabıları yine yüksek topukluydu, ancak mor renkteydi. Amazon Lily'ye döndüğünde yeniden standart kıyafetini üzerine geçirmiştir. Hancock ne giyerse giysin, kulaklarında mutlaka altından yapılmış yılan biçimli küpeleri vardır. Zaman atlamasından sonra görünümünde bir değişiklik olmadığı görülmüştür.

  Hancock'un güzelliği dünyadaki bir çok kişi tarafından kabul edilmiştir. Her ne kadar kendisinin adını ilk anan Risky Kardeşler onun deniz kızlarının ondan daha güzel olduğunu söyleseler de, Marguerite ve Hannyabal Hancock'un dünyadaki en güzel kadın olduğunu söylemişlerdir. Yanında her zaman Salome isimli sürekli gülümseyen ve kafasında bir kurukafa olan yılanıyla gezer.

  Hancock normal şartlarda sessiz, sakin ve sevimli bir kadındır. Ancak sinirlendiği zaman gözlerinden ateş çıkar ve oldukça korkutucu görünüme sahip olur. Smoker, Luffy'yi öldürmeye çalıştığında sinirli halini göstermiştir. her zaman ciddi ve sert olan Smoker bile Hancock'un bu halinden çekinmiştir. Yanında Luffy olduğu zaman ise, Justin Bieber'ı yakından görmüş ergen kızlara döner. Hemen yanakları kızarır ve gözleri buğulanır. Etrafta Luffy olmadığında ise, duygusuz bir yüz ifadesine geri döner.

  Hancock ve kardeşlerinin sırtında köle oldukları zamandan kalma Kutsal Ejderler tarafından yapılmış bir köle simgesi vardır. Bu gerçeği gizlemek için, onların sırtını gören kişilerin taşa dönüşeceği konusunda bir yalan uydurmuşlardır. Bu yalana olan inanış o kadar güçlüdür ki, arenada Sandersonia'nın sırtı görünecek diye dövüşü izleyen herkes kaçmıştır.İşin iç yüzünü bilenler Luffy ve Elder Nyon'dur.

  Hancock'un çocukluğu ile büyümüş hali arasında pek bir fark yoktur. Çocukken üst tarafında, üzerinde kıvrımlı şekiller bulunan, omuzlarını açıkta bırakan ve göğsünün ortasından bağlanmış bir kıyafet, alt tarafında ise bir mini etek vardı.

  [​IMG]

  Kişiliği


  "Bir kedi yavrusunu tekmelesem de... Birinin kulaklarını koparsam da... Hatta masum insanları katletsem de... Dünya yaptıklarımı affeder! Neden mi? Aynen öyle, çünkü ben... Güzelim!!"

  - Hancock'un, Momonga'ya yaptığı konuşmadan bir parça.

  Hancock çok karmaşık bir kadındır. İlk bakışta bencil, şımarık ve insanları sadece kendi çıkarı için kullanan biri gibi görünür. Aşırı derecede kendini beğenmiş ve zalim birisidir. Eşsiz güzelliği sayesinde her istediğini yapabileceğini ve kimsenin ona hesap soramayacağını düşünür. Yönettiği Kuja kabilesini pek önemsemeyen bir görüntü çizer. Nyon, Amazon Lily'nin yok olmasının Hancock'un umurunda bile olmayacağından bahsetmiştir. Çünkü güzel olduğu için, ne yapmış olursa olsun affedileceğini düşünür.

  Güzelliği ve gücünden dolayı kadın ya da erkek, yaşlı ya da genç herkes ona ilk görüşte aşık olur. Bunun sonucu olarak da Hancock ne yapmış olursa olsun, bunu görmezden gelirler. Ancak Luffy'nin ondan etkilenmemesi işleri değiştirmiştir. Dünyada onun cazibesine kapılmayan bir erkeğin yaşıyor olmasından dolayı kendini aşağılanmış hissetmesine yol açmıştır.

  Luffy'nin ona karşı bir şey hissetmemesi, Hancock'un ona karşı bir şeyler hissetmesine neden olmuştur. Luffy her ne kadar ona yüz vermese de, Hancock onunla kurduğu hayalleri gerçekleştirmeye çalışır. Her seferinde reddedilmesine karşın, iki yıllık bir zaman geçtiği halde Luffy'ye olan hisleri değişmemiştir.

  Hancock'un yalanlarının ve bu zalim tutumunun altındaki neden, korkunç geçmişinden kaynaklanmaktadır. Geçmişte yaşadıklarından dolayı, bir daha kimseye en ufak bir zayıflık göstermemek için çabalar. Başkalarına yakınlaşmaktan çok korkar. Bu yüzden kardeşlerinden başka kimse ile yakın temasa girmez. Yönettiği Kuja kabilesinden bile elinden geldiğince uzak durur. Nyon'a göre, geçmişi Hancock'u bir buz kütlesine çevirmiştir. Hancock tüm yaşadıklarını Luffy'ye itiraf ettikten sonra ağlamaya başlamış ve uzun zaman sonra ilk kez acı verici anılarının yarattığı duyguların açığa çıkmasına izin vermiştir.

  Hancock derinlerinde çok hassas ve kırılgan biridir. Kardeşleri ile yaşadığı utanç verici geçmişin, başkaları tarafından öğrenilme ihtimalinden bile ödü kopar. Kendini açtığı zaman oldukça yumuşak ve sevecen biri olur. Onun bu karakterinin bir kısmı Luffy'ye aşık olduktan sonra görülmüştür. Köle olduğu zamanlarda acı çektiği yerin yakınına, sırf Luffy'ye yardım edebilmek için gitmeyi göze almıştır.

  Hancock kurnazlık konusunda da uzmandır. Duruma göre hareket etmesini çok iyi bilir.Impel Down'ın müdürü Magellan'ı, Luffy'yi durdurmaya gitmekten vazgeçirmiştir. Gizli mesajı Portgas D. Ace'e iletebilmek için, güzelliğinin avantajını kullanarak 6. Kat mahkumlarını kışkırtmış ve Magellan'ın onlara saldırmasını sağlamıştır. Çıkan kargaşa esnasında da mesajını rahatlıkla iletmiştir.

  Hancock'un tüm kibri, Luffy etrafındayken yok olur. Sevdiği adamı gördüğü anda utangaç bir kız çocuğuna döner. Luffy ile göz göze gelmekten bile çekinir ve tırnaklarını yer. Hatta Luffy etrafında olmasa bile, onu düşündüğü anda yüzü kızarır ve kendi kendine hayallere dalar. Sık sık Luffy ile evlendiğinin hayalini kurar.

  Hancock'un dikkat çeken bir diğer özelliği de, sevdiği insanlara karşı aşırı korumacı tavrıdır. Marineford Savaşı sırasında Smoker, Luffy'ye saldırınca Hancock tereddüt bile etmeden ona saldırmış ve sinirden deliye dönmüştür. Sevdiği kişiler söz konusu olduğu zaman, yaptığı hareketlerin muhtemel sonuçlarını düşünmez. Herkesin içinde Luffy'nin sevdiği adam olduğunu söylemiştir. Bir nevi sevdiği adamı, sahip olduğu unvana tercih etmiştir. Öfkeli olduğu zamanlarda küstahlık yapmaz. Kuzan, Luffy'ye Buz Kılıcı sapladığında çığlık atmış ve bir Amiral'e saldırmak üzere o yöne doğru harekete geçmiştir. Öfkesi o kadar şiddetlidir ki, Jinbe bile onun bu halinden çekinir.

  Hancock, Luffy'yi tanıdıktan sonra köklü değişimler yaşamış bir karakterdir. Önceden kendinden başkasını umursamazken, şimdi bazı erkeklere bile iyilik göstermektedir. Artık tüm erkeklerin aynı olmadıklarının farkındadır. Trafalgar D. Water Law ve adamlarının kısa bir süre Amazon Lily'de konaklamalarına izin vermiştir. Ayrıca yine önceleri çok umursamadığı kabilesine daha iyi davranmaya başlamıştır. Bazı işlerde onlara yardım bile eder. Nyon, hatta Hancock'un kız kardeşleri bile onun aşık olduktan sonra yaşadığı bu değişim karşısında şok olmuşlardır. Hiç kuşkusuz Hancock'un en çok saygı duyduğu kişi Fisher Tiger'dır. Hancock ve kardeşleri, Tiger'ın Mariejois'a yaptığı baskında serbest bıraktığı kölelerin içindeydi. Hancock, Mariejois'tan kaçarken bir anlığına da olsa Tiger'ı görmüştür. Ona karşı büyük bir borcu olduğunu, ancak bu borcu hiç ödeyemediğini de bizzat kendisi söylemiştir.

  Hancock diğer insanlara karşı o kadar kaprislidir ki, insanları hep kendinden aşağıda görür. Hatta bu duygusuna özel bir bakış şekli bile vardır. Arkaya doğru eğilerek, karşısındakini aşağılar. Bazen çok eğildiği için, gökyüzüne bakıyormuş gibi görünür. Ayrıca küçük hayvanları sevmez ve gördüğü yerde tekmeler.

  Yetenek ve Güçleri

  Hancock son derece güçlü bir kadındır. Amazon Lily ve tüm Kuja kabilesi üzerinde tam bir egemenliği söz konusudur. Kabilenin imparatoriçesi ve kaptanı olduğu için en güçlü Kuja savaşçısı olarak kabul edilir. Kuja, "Güç, güzelliktir" anlayışına sahiptir ve Hancock'un dünyanın en güzel kadını olduğuna inanırlar. Bundan dolayı da onun aralarındaki en güçlü kişi olduğunu düşünürler. Hancock ve kız kardeşleri daha küçücük çocuklarken ülkenin korsan tayfasında yer almaktaydı. Tayfaya sadece en güçlü Kuja savaşçılarının alındığı düşünülürse, Hancock'un daha ufak çocukken bile sıra dışı bir gücü olduğu ortaya çıkar.

  Hancock'un gücü o kadar iyi bilinir ki, Denizciler'in eski Filo Amirali olan Sengoku bile bunun farkındadır. Eski bir Amiral olan Kuzan, onun güçlerinin hafife alınmaması gerektiğini söylemiştir. Hancock, Marineford Savaşı'nda bir çizik bile almamış üç Shichibukai'den biridir. Bu da onun gücüne başka bir kanıttır. 80.000.000 Belly'lik dondurulmuş ödülü onun gerçek gücünü yansıtmamaktadır.

  Hancock tek başına birçok Pacifista sayborgunu ortadan kaldırmıştır. Ancak bunu yapmasını kolaylaştıran bazı etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlardan ilki Şeytan Meyvesi gücü ile sayborgları taşlaştırması ve normalde zarar vermesi çok zor olan alaşımlarını kolayca kırabilmesidir. İkinci etken ise, sayborgların Hancock'u müttefik olarak gördükleri için ona saldırmamasıdır.

  Hancock iyi yalan söyleyen, sağlam hikayeler uyduran ve insanları istediği doğrultuda yönlendirebilen biridir. Luffy'yi pelerininin içinde Amazon Lily'den Impel Down'ın içine kadar şüphe çekmeden götürmeyi başarmıştır. Kardeşleri ile yaşadığı kölelik geçmişi öğrenilmesin diye "Gorgon laneti" denen yalanı uydurmuştur. Yukarıda bahsedildiği gibi, Impel Down'da iken Luffy'nin peşine düşmek için hareketlenen Magellan'ı cazibesini kullanarak vazgeçirmiştir. Ace'e mesajını gizlice iletebilmek için de, mahkumları Magellan'a karşı kışkırtmıştır. Ayrıca Ace'in kelepçelerinin anahtarını da çalmış ve Luffy'ye vermiştir. İstediğini elde etme konusunda güzelliğini kullanmaktan çekinmez. Ayrıca yine güzelliğini kullanarak her yaptığı şeyi haklı çıkarma eğilimindedir. İlginçtir ki, bu yöntemi işe yarar. Marineford Savaşı'nda açık açık Denizci askerlerine saldırmasına rağmen, Shichibukai unvanı elinden alınmamıştır.

  Hancock'un yakın dövüşte oldukça usta olduğu görülmüştür. Genelde bu yeteneğini Şeytan Meyvesi gücüyle kombine bir şekilde kullanır. Çok sayıda Yeni Dünya korsanını fazla uğraşmadan yenmiştir. Çoğunlukla tekme tabanlı saldırılar yapar. Bu yönüyle Sanji'nin dövüş tarzına benzeyen bir stil kullandığı söylenebilir. Kısa mesafede olduğu kadar, uzun mesafede de etkili sayılabilir. Şeytan Meyvesi'nin verdiği güçlerle uzun menzilli saldırılar yapabilme kapasitesine de sahiptir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Ham gücünün olağandan yüksek olması, Hancock'un da süper insan gücüne sahip olduğunu göstermektedir. Tekmeleri ile çok rahat şekilde taşları kırabilir. Her ne kadar öncesine taşa çeviriyor olsa da, sağlam bir alaşımdan yapılan Pacifista sayborglarının kafalarını koparmıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Paramecia türü bir meyve olan Mero Mero no Mi, Hancock'a hasta ruhlu eğlence anlayışları olan Dünya Asilleri tarafından zorla yedirilmiştir.

  Hancock, meyvenin gücü sayesinde güzelliğini kullanarak insanları taşa çevirebilir. Uzun ve kısa menzilde böyle bir gücü mevcuttur. Sadece içinde "kirli düşünceler" olmayanlar meyvenin taşlaştırıcı etkisine maruz kalmazlar. Ayrıca acı ve korku gibi ekstrem durumlar da, kişiyi taşlaşmaktan korur.

  Kuja kabilesi bu gücün, Hancock'un bir Gorgon canavarını öldürdükten sonra onun üzerinde kalan bir lanet olduğunu düşünmektedir. Ancak gerçekler başkadır ve hepsi yukarıdaki panellerde yazmaktadır. Tekrarlamaya gerek yok.

  Haki
  Hancock'ta seride en çok kullanılan Haki türü olan Busoshoku Haki ve milyonda bir kişide görülen Haōshoku Haki vardır. Hancock, Luffy'yi Smoker'dan korurken onun Logia bedenine Busoshoku Haki kullanarak vurabilmiştir. Haōshoku Haki'de ise ne seviyede olduğu bilinmemektedir.

  Silahları
  Hancock silah olarak Salome adında, üzerinde kırmızı benekler olan dev bir yılan kullanır. Yılanın sürekli gülen bir suratı ve kafasında duran mavi saçlı bir kurukafa vardır. Hancock yılanını genelde üzerine oturmak için kullanır. Yılan bazı zamanlar spiral şeklini alarak, Hancock'u yukarıya da kaldırır. Hancock bu yılanı henüz bir dövüşte kullanmamıştır.

  Yılanın hissi kablel vuku gücü oldukça yüksektir. Beyazsakal'ın denizin derinliklerinden gelen depremini hissetmiş, Law'un suyun derinliklerinde giden denizaltısını takip edebilmiştir.

  Ek Bilgiler

  - Hancock, Haoshoku Haki gücüne sahip olduğu bilinen tek kadın karakterdir.
  - Hancock, 4. One Piece Popüler Karakterler anketinde oylanmamış tek Shichibukai'dir. Bunun sebebi, o zamanlar tanıtılmamış olmasıdır.
  - Hancock, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinin sonuçlarına göre, en popüler 10. karakterdir. Bu onu en popüler Shichibukai yapmaktadır (Normalde Law sıralamada ondan öndedir, ancak artık Shichibukai olmadığından sayılmamaktadır). Ayrıca Nami'den sonraki en popüler kadın karakterdir. Ayrıca Hasır Şapka Korsanları'ndan olmayıp, en popüler karakterler arasına giren beşinci karakterdir.

  Künye

  Adı: Boa Hancock
  Okunuşu: Boa Hankokku
  İngilizce Adı: Boa Hancock
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 516, Anime 409
  Bağlantıları: Kuja Korsanları, Shichibukai
  Unvanları: Korsan, Amazon Lily İmparatoriçesi, Shichibukai, Köle (Eski)
  Yaşadığı Yer: Amazon Lily
  Lakapları: Yılan Prenses (Jap. Hebihime, İng. Snake Princess), Korsan İmparatoriçe (Jap. Kaizoku Jotei, İng. Pirate Empress)
  Yaşı: 31
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 2 Eylül
  Boyu: 1.91 cm
  Eski Ödülü: 80.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Mero Mero no Mi (Tr. Aşk Aşk Meyvesi, İng. Love-Love Fruit)
  Anlamı: Aşık olmanın sesi
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Boa_Hancock
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 29 Şub 2016
 2. Koca Adam (Üye)
  Mesaj Sayısı 12
  Üyelik Tarihi10 May 2009
  eline sağlık
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,571
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolasın...

  onda şüphe yok ya
   
 4. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Abi çok şekil yaw keşke kardeşleri hakındada biraz bilgi verseydin
   
 5. Koca Adam (Üye)
  Mesaj Sayısı 12
  Üyelik Tarihi10 May 2009
  şahsen ben kardeşlerinden neret ediyorum acayip tipsizler o nasıl çıkmış anlamadım ama harbi süper :D
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,571
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bilgiler sınırlı.. Bir de çoğu yerini kestim yoksa acayip uzun bir şeydi.
   
 7. Mesaj Sayısı 73
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  Abi resim koysan yeterdi zaten boa hancock diyince akan sular taş olur :D
   
 8. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Karşlernin öle olmasını sebebi yedikleri meyve
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,571
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  bildiğim kadarıyla zoan tipi meyvenin şekilde bi bozukluk yaratmaması lazım.. hayvanlar hariç.
   
 10. Koca Adam (Üye)
  Mesaj Sayısı 12
  Üyelik Tarihi10 May 2009
  bende öyle biliom
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık