Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bir Kılıç Ustasının Gücünü Arttıran Etmenler

Bir kılıç ustası için en önemli 3 kriter hangileridir?

• Kullanılan toplam oy
    107
Hangi Kılıç olduğunun hiçbir önemi yok.Sana şöyle kanıtlayabilirim.Shanks'ın ve vista'nın kılıçları normal türden bir kılıç,yani zoro'nun mihawk'ın gibi yüksek seviyeli kılıçlarden değil.Senin düşüncenle o kılıçların çoktan kırılması lazımdı o zaman.Heleki wb ile shanks'ın gemide kılıçlarını vurduklarında,shanks'ın kılıcı paramparça olması gerekirdi.Vista vs mihawk'ta vistanın kılıçları kırılması gerekirdi.Olay tamamen kılıcı kullanan kişinin gücüne bağlı.
Hiçbir önemi olmaması imkansız.:D Kılıçlar arasında hiyerarşi var. Zoro görür görmez Shusui'ye kafayı takıyor. Tashigi görür görmez açıklamalarda bulunuyor. Zoro Shusuhi için eşsiz sertlikte bir kılıç olduğunu duymuştum diyor. Mihawk'ın card bilgilerinde kılıcının eşsiz sertliğiyle övünür yazıyor. Shanks'in card bilgilerinde kılıcı için magmaya dayanacak kadar sağlam bir kılıçtır yazıyor.(Bana göre bariz okuyucu yorumu olsa da).

Shanks'in kılıcı da isimli özel bir kılıç bu arada. Ve Shanks'in zirveye çıkana kadar kılıç değişip değişmediğini de bilmiyoruz. Mihawk keza baştan beri Yoru ile miydi belli değil. Vista'nın kılıçlarının da isimli kılıçlar olduğunu düşünüyorum.

Seri başındaki Zoro'nun Mihawk karşısında diğer 2 kılıcı parçlanırken Kuina'dan aldığı yadigarın sağlam kalması kılıcın önemini ortaya koyar.

Konunun başındaki görselde bile Zoro'nun kendi yaptığı atağa nasıl şaşırdığını görüyoruz. İstemediği tarzda bir güç ortaya çıkıyor. Çok fazla yıkım var diyor.

Saldırı gücü çok daha fazla. Çok fazla gereksiz yıkım var. Bu kılıca henüz alışamadım. Bu çocuk pek uslu değil. Onlardan canlıymış gibi bahsediyor. Bana iyi bir şey bıraktın Ryuuma.:D Kesişlerden birisi diğer ikisini yuttu.

Daha ne yazması gerekiyor? :D

Hiçbir önemi olmaması imkansız.:D Kılıçlar arasında hiyerarşi var. Zoro görür görmez Shusui'ye kafayı takıyor. Tashigi görür görmez açıklamalarda bulunuyor. Zoro Shusuhi için eşsiz sertlikte bir kılıç olduğunu duymuştum diyor. Mihawk'ın card bilgilerinde kılıcının eşsiz sertliğiyle övünür yazıyor. Shanks'in card bilgilerinde kılıcı için magmaya dayanacak kadar sağlam bir kılıçtır yazıyor.(Bana göre bariz okuyucu yorumu olsa da).

Shanks'in kılıcı da isimli özel bir kılıç bu arada. Ve Shanks'in zirveye çıkana kadar kılıç değişip değişmediğini de bilmiyoruz. Mihawk keza baştan beri Yoru ile miydi belli değil. Vista'nın kılıçlarının da isimli kılıçlar olduğunu düşünüyorum.

Seri başındaki Zoro'nun Mihawk karşısında diğer 2 kılıcı parçlanırken Kuina'dan aldığı yadigarın sağlam kalması kılıcın önemini ortaya koyar.

Konunun başındaki görselde bile Zoro'nun kendi yaptığı atağa nasıl şaşırdığını görüyoruz. İstemediği tarzda bir güç ortaya çıkıyor. Çok fazla yıkım var diyor.

Saldırı gücü çok daha fazla. Çok fazla gereksiz yıkım var. Bu kılıca henüz alışamadım. Bu çocuk pek uslu değil. Onlardan canlıymış gibi bahsediyor. Bana iyi bir şey bıraktın Ryuuma.:D Kesişlerden birisi diğer ikisini yuttu.

Daha ne yazması gerekiyor? :D
Zoro'nun kılıçları özel sınıflandırılmış kılıç kategorisinde.O tür kılıçların kendine has tuhaf güçleri var.Ayrıca zoro orda ne diyor,bu kılıca daha alışamadım.İstediği gibi saldırılar yapamıyor yani.Tabiri caizse zoro değilde kılıç zoro'yu kullanıyor gibi.Zoro yeteri kadar antrenman yaptıktan sonra kılıca hükmetmeyi başarıyor ve istediği gibi saldırılar yapıyor.Herşey kullanıcıya bağlı yani.Saber kılıcı özel kılıçlardan değil.Onepiece Wikia sitesinden bakabilirsin kılıç sınıflandırmalarına.

Kuvvet, Haki ve Hız zaten bütün savaşçılar için olmazsa olmaz. Bunu kılıçustalığına bağlayamayız.

Lakin kılıç kalitesi ve kılıç tekniği, bu ikisi bir kılıçustası için olmazsa olmaz.

Kimse bu kılıçla en güçlü olamazsın demiyor. Ya da kimse bu kılıç tekniği ile en güçlü olamazsın demiyor. Hemen hemen her kılıç ustasında isimli bir kılıç var. Resmen şeytan meyvesi muamelesi yapılıyor kılıçlara :) O kadar da değil. Meyvesiz Luffy'nin seviyesi konusunun intikamı alınmaya çalışılıyor sanki ;)

Dünyanın en güçlü kılıç ustası en iyi kılıçlardan birisi (belki de en iyisi) için haki ile her kılıç Yoru olabilir demişken kılıç nasıl hakiden daha önemli bir güç unsuru oluyor? Yumrukla dövüşen adamlar ne yapsın o zaman? Kılıç ustalarıyla dövüşebilmek için bin kat daha fazla haki basmaları gerekiyor herhalde. Çıplak kol ile fıratpen ile kösele ile kılıç karşılayan adamlar var yahu :) Bu adamlar gerizekalı mı?

Zoro en önemli vs'lerinden biri olan Ryuuma'yla iki kılıç ile dövüşmüş. Arc bossu olan Hordy'i tek kılıç stili ile teklemişken, yine Shichibukai olan Kuma'ya belki de tek şansını tek kılıç stili ile (Shishi sonson) kullanmışken üç kılıcın beş kılıcın ya da tekniğin ne kadar etkileyici olduğunu siz düşünün. Önemli olan teknik değil kendi tekniğine ne kadar hakim olduğundur. Yani tekniğin bizzat kendisi değil ne kadar yetenekli/akıllı/çalışkan olduğun önemli.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası en iyi kılıçlardan birisi (belki de en iyisi) için haki ile her kılıç Yoru olabilir demişken kılıç nasıl hakiden daha önemli bir güç unsuru oluyor? Yumrukla dövüşen adamlar ne yapsın o zaman? Kılıç ustalarıyla dövüşebilmek için bin kat daha fazla haki basmaları gerekiyor herhalde.
Şurası çok da yanlış sayılmaz aslında. Yumruk+hakinin, kılıç sertliği+hakiye karşı ezilmemesi için daha fazla haki gerekiyor. Ancak özel karakterlerin yumrukları da çok çok sert olduğu için özel kılıçlarla aralarında anormal derecede sertlik farkının olduğunu sanmıyorum.

Şurası çok da yanlış sayılmaz aslında. Yumruk+hakinin, kılıç sertliği+hakiye karşı ezilmemesi için daha fazla haki gerekiyor. Ancak özel karakterlerin yumrukları da çok çok sert olduğu için özel kılıçlarla aralarında anormal derecede sertlik farkının olduğunu sanmıyorum.
Daha fazla basmaları gerekebilir bu normal. Bu da hakinin daha önemli olduğuna kanıt olur zaten. Kılıç daha önemli olsa haki ile fark kapanmamalıydı. Ya da kapanması için inanılmaz fazla haki harcamak gerekirdi.

Kimse bu kılıçla en güçlü olamazsın demiyor. Ya da kimse bu kılıç tekniği ile en güçlü olamazsın demiyor. Hemen hemen her kılıç ustasında isimli bir kılıç var. Resmen şeytan meyvesi muamelesi yapılıyor kılıçlara :) O kadar da değil. Meyvesiz Luffy'nin seviyesi konusunun intikamı alınmaya çalışılıyor sanki ;)

Dünyanın en güçlü kılıç ustası en iyi kılıçlardan birisi (belki de en iyisi) için haki ile her kılıç Yoru olabilir demişken kılıç nasıl hakiden daha önemli bir güç unsuru oluyor? Yumrukla dövüşen adamlar ne yapsın o zaman? Kılıç ustalarıyla dövüşebilmek için bin kat daha fazla haki basmaları gerekiyor herhalde. Çıplak kol ile fıratpen ile kösele ile kılıç karşılayan adamlar var yahu :) Bu adamlar gerizekalı mı?

Zoro en önemli vs'lerinden biri olan Ryuuma'yla iki kılıç ile dövüşmüş. Arc bossu olan Hordy'i tek kılıç stili ile teklemişken, yine Shichibukai olan Kuma'ya belki de tek şansını tek kılıç stili ile (Shishi sonson) kullanmışken üç kılıcın beş kılıcın ya da tekniğin ne kadar etkileyici olduğunu siz düşünün. Önemli olan teknik değil kendi tekniğine ne kadar hakim olduğundur. Yani tekniğin bizzat kendisi değil ne kadar yetenekli/akıllı/çalışkan olduğun önemli.
Mihawk'ın söylemi çiziksiz olmasına gidiyor. Ki Zoro da aynı sahnede kılıcına bakıp çizik yok diyerek bunu teyit ediyor. Güç açısından kasıt yok. Ama hakinin atak gücünü artırdığını biliyoruz. Bu da zaten kişiye bağlıdır. Güç açısından her silah Kokutou olacaksa neden yanında Kokutou taşıyor? Adamın boyu kadar kılıç. Al yanına düz sadece bir kılıç onunla gez. Olay öyle değil işte. Kılıçların kendi sertlikleri, güçleri var. Bu da aralarında hiyerarşiyi anlatan sıralamalarına bir mantık getiriyor. Yoksa neden en iyi 12 ya da 21 tarzı hiyerarşiyi kastedecek sıralamalar yapılsın? Zoro neden Ryuuma bana güzel bir kılıç bıraktın desin? Zoro bu kılıçlardan canlı gibi bahsediyor.

Bunun dışında haki, fiziksel güç, hız sadece kılıç ustaları için değil herkes için önemli olacak çapta şeyler. Bu zaten genel anlamda serinin belli bir noktasına gelmiş herkesten beklenilir. Alanlarında sivrilmelerini sağlayan şey teknikleri ve kılıçları oluyor. Zoro'nun 3 tane sade kılıç kullanması ile Zoro'nun 3 tane dereceli kılıç kullanması aynı güç doğuramaz. Zoro'nun sahip olduğu kılıç sayısı bile gücünü etkiliyor.

Ki bu da tekniğe giriyor. Yani Zoro'nun üzerinden gücünü en çok etkileyen faktörlerin kılıçlar ve teknikler olduğunu anlayabiliriz. Mihawk 2 kılıç tekniğine sahip olmadığı için gücü düşer çünkü teknik açıdan sıkıntı çekecek. Diğer taraftan düz kılıçlı bir Mihawk'ta Kokutou'lu Mihawk'ın gerisinde kalır.

Burdan en önemli olan şeylerin Kılıç ve teknikler olduğunu çıkarabiliriz. Vista ile Mihawk arasında fiziksel açıdan uçurum olduğunu düşünmüyorum. Mihawk'ın kılıcına karşılık verebiliyorsa Vista ile arasında uçurum derece fiziksel güç bekleyemeyiz bana göre.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık