Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bir Kılıç Ustasının Gücünü Arttıran Etmenler

Bir kılıç ustası için en önemli 3 kriter hangileridir?

• Kullanılan toplam oy
    107
@Daredewill 'in dediği gibi sıfır tekniğe sahip bir çöp Yoru'yla hiçbir şey yapamaz. Eğer önem sırasına göre yazdıysan, onu ilk sıraya koymak baya mantıksız. Sıradan bir katanayla, yeterli tekniğe ve fiziksel güce sahipsen kılıç ustası olursun. Ancak bu ikisi yoksa istediğin kadar iyi kılıcın olsun bir işe yaramaz. Kılıç kalitesi de önemli, bunu inkar etmiyorum.
Mihawk'ın yaptığı gibi harikalar yaratamaz. Ama normal bir kılıçla olduğundan daha fazlasına sahip olur. Bu kılıçların kendi atak gücü var. Bunu Zoro'nun kılıçları ilk eline aldığı zamanki bölümlerde görebilirsin.

@Daredewill

Ben güce katkısından bahsediyorum. Kılıçlarını nasıl elde ettikleri kişiye göre değişir. Ben orasını yorumlamıyorum. Oyunlarda bile bunun muhabbeti var.

Mihawk'ın yaptığı gibi harikalar yaratamaz. Ama normal bir kılıçla olduğundan daha fazlasına sahip olur. Bu kılıçların kendi atak gücü var. Bunu Zoro'nun kılıçları ilk eline aldığı zamanki bölümlerde görebilirsin.
Bu yüzden önemli ama önem sırasında ilk olması mümkün değil bana göre. Herkesin kendi çıkarımı tabi.

Elinde kılıç olanların hangisi isimsiz? Craker, Cavendish Hepsinde özel kılıç var. Ayrıca iyi kılıç ustasının görevi kendini iyi anlatan bir kılıç bulmaktır. Gökten önlerine düşmüyor ya, kendi emekleriyle elde ediyorlar.
Aynen bu iki durum birbirini besliyor. İyi olduğun için isimli kılıçları elde ediyorsun zaten. O kılıçlar da seni daha iyi yapıyor. :good:

Şahin gözü güçlü yapan tek etken kullandığı kılıç bana göre adam gibi tekniklerini göremedik oda bunu saklıyor demek ki ileride çok fazla göreceğiz serinin bitmesine az kaldı hala bir şey göremedik. + bu kadar konuşmaya gerek yok her şey ortada finali geçecek olan belli zoro ve tüm op evreninde saygıyla karşılanacak bence. Şuan gözümde canlanıyor da daha o bölümlere çok var :D zaten tüm tayfaya p up gelmezse yandık yani hepsine x2 gelmeli arada dağlar kadar uçurum var :D kk tayfasına bak 3 kişiden oluşuyor derler adama :D ileride meyve yerlerse ne diyeceksiniz .. Haki kılıç etkisi birde zeka olmalı savaş tecrübesi falan.Kara kraldan ders almalılar.

İlk sırada tabii ki kılıç. Millet boşuna mı övüyor bu isimli kılıçları. Ya da Mihawk'ta Yoru gibi bir kılıcın olması tesadüf mü? Ya da Zoro'ya sürekli kılıç takviyesi yapılması ve yapılacak olması boşuna mı? Ne demişler ''Bana kılıcını söyle, senin hangi seviyede bir kılıç ustası olduğunu söyleyeyim.''

1-) Kılıç
2-) Teknik
3-) Fiziksel güç ya da haki

Kuina Zoro'yu yendiğinde 2 kılıcın olmasına rağmen yenildin diye Zoro'yu ezikliyordu. O yüzden Zoro 3 kılıç kullanıcısı oluyor. Kılıç sayısının yanı sıra kılıcın kalitesi de çok önemli. Direk ataklar seviye atlıyor kılıç ile. Bunun bir sürü örneği var Zoro'nun her yeni kılıç aldığı sırada.

2 yıl önceki Zoro'nun kılıcının Mihawk karşısında kırılmamasını ne teknikle ne de fiziki güçle açıklayamazsın.
Hangi Kılıç olduğunun hiçbir önemi yok.Sana şöyle kanıtlayabilirim.Shanks'ın ve vista'nın kılıçları normal türden bir kılıç,yani zoro'nun mihawk'ın gibi yüksek seviyeli kılıçlarden değil.Senin düşüncenle o kılıçların çoktan kırılması lazımdı o zaman.Heleki wb ile shanks'ın gemide kılıçlarını vurduklarında,shanks'ın kılıcı paramparça olması gerekirdi.Vista vs mihawk'ta vistanın kılıçları kırılması gerekirdi.Olay tamamen kılıcı kullanan kişinin gücüne bağlı.

Çok genç yaşta en iyi olan Mihawk'ın, ne zamandır Yoru'ya sahip olduğu bilinmiyor sanırım. Kılıç önemli bir etken lanetiyle, şanıyla falan. Ama sıradan bir kılıç ustasında aynı etkiyi göstermez.

Kullanıcıya bağlı olan silahlanma, gözlem hakileri, güç, çeviklik daha önemli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık