Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazbıyık'ın Asıl Derdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunun nedeni ölmeden önce hatırladığı Roger ile yaptığı konuşmaır bence. Anlaşılan Roger ve o büyük bir işi gerçekleştirecek birisini bekliyorlardı. D. soyundan birini. Ace' yi görüp onun ruhuna hayran kaldığından böyle yapmış olması muhtemel. Zaten yanlış hatırlamıyorsan WB Ace' nin Roger' ın oğlu olduğunu sonradan öğrenmişti. Yani bunun Roger ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Roger' ın oğlu diye kral yapmak istemiyor onu bence.

wb şoyle bi soz soylemişti. Savas sahnesinde luffy wbnin kucagına dustugu an. 'Yaptıkları şey salakça ama onun gibileri seviyorum' demişti bole bişeydi sanırım.Bu soz aynı zamanda ace ydi tabiki. İrade ve cesaretin etkisi var elbette bu konuda.Bence roger a duydugun saygıdan boyle bişey dusunmustur.

Hamurabi

Bunun nedeni ölmeden önce hatırladığı Roger ile yaptığı konuşmaır bence. Anlaşılan Roger ve o büyük bir işi gerçekleştirecek birisini bekliyorlardı. D. soyundan birini. Ace' yi görüp onun ruhuna hayran kaldığından böyle yapmış olması muhtemel. Zaten yanlış hatırlamıyorsan WB Ace' nin Roger' ın oğlu olduğunu sonradan öğrenmişti. Yani bunun Roger ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Roger' ın oğlu diye kral yapmak istemiyor onu bence.
hatırladığım kadarıyla ace in roger in oğlu olduğunu öğrendiği zaman,onu kral yapmak istiyordu.

arkadaşlar benim görüşüm basit gelebilir ama bence en önemlisi bu rogerla wb nin arkadaşlık güçleri okadar kolay bozulacak gibi değil

uçuk gele bilir fakat bir teorimde bu
ikinci teorim var roger ölmemesi bu daha önce çok fazla dile geldi raftelde diye bende bu görüşü savunuyorumve one piece'yi oğlunun aldığını görmesinden daha fazla mutluluk veren hiç bir şey olmaz roger için işte bu noktada 1. dediğimle bağdaşıyor wb roger'in ölmediğini biliyor bunun için mücadele veriyordu en yakın arkadaşını dileğine kavuşturmak ... ve üçlü tantanası diyoruzya roger WB Garp hikayenin aslında temel yapıtaşları gibi geliyor bana roger öldü one piece yi bulun WB öldü bukadar garp güçlü böyle kalmaz one piece 10 yıldır devam eden ve 10 yıl daha sürmesi beklenen bir dünya geceye saygılarımla ...

arkadaşlar benim görüşüm basit gelebilir ama bence en önemlisi bu rogerla wb nin arkadaşlık güçleri okadar kolay bozulacak gibi değil

uçuk gele bilir fakat bir teorimde bu
ikinci teorim var roger ölmemesi bu daha önce çok fazla dile geldi raftelde diye bende bu görüşü savunuyorumve one piece'yi oğlunun aldığını görmesinden daha fazla mutluluk veren hiç bir şey olmaz roger için işte bu noktada 1. dediğimle bağdaşıyor wb roger'in ölmediğini biliyor bunun için mücadele veriyordu en yakın arkadaşını dileğine kavuşturmak ... ve üçlü tantanası diyoruzya roger WB Garp hikayenin aslında temel yapıtaşları gibi geliyor bana roger öldü one piece yi bulun WB öldü bukadar garp güçlü böyle kalmaz one piece 10 yıldır devam eden ve 10 yıl daha sürmesi beklenen bir dünya geceye saygılarımla ...
2. teori çok dayanaksız. Adamı tüm dünyanın önünde idam ettiler. Ölmüş mü diye de kontrol ederler hani. Ondan sonra roger madem oğlunun kral olmasına sevinecek kadar çok seviyordu gelirdi oğlunu kurtarırdı ordan.

wb acein rogerın oglu oldugunu bilmiyorduki...sonradan ace ona acıkladı üstelik tahmin etmeside imkansızdı,rogerla acein benzer hiç bir yönü yok...ama biliyoruzki raftel denen yere bir d. gidecek rogerın bekledigi kişi...ve wb raftelin yerini ve opyi istemesede,d.leri ve sırrını merak edip dinledi rogerdan...o yüzden acei ilk baslarda kral yapmak istedigini sanmıyorum...ama rogerın oglu oldugunu ögrendikten sonra kendi yerine gecicek biri olarak acei kral yapmak istemiş olabilir...cünkü acıkca söyledi yarınlar için bir evlat yetiştirmemin ne sakıncası var...sanırm koltuguna acei koymak istiyordu...ve sengoku hesap hatası yapmaz...sen bilmesende,kanın potansiyelin ve arkandaki gücle bir anda korsan dünyasının zirvesinde olcaktın dedi acee...

ayrıca ace wbyi kral yapmak istedi kendince ama bilmedigi sey wbnin zaten bu pozisyonu red ettigi ve acıkca kral olabilecek kişinin bir d. oldugunuda ögrendigi bence...öyle olmasa shanks elli kere raftele giderdi...bosuna tüm okyanusları gezip sapkayı vercek birini aramadı ;) yani ilk basta böyle bir planı yoktur ama hastalıgı ilerledikce yerine acei düsnmüstür diyorum...;)

acein kral olabilecek potansiyele sahip olduğunu açıkladı sengoku peki WB bunu bilmiyormuydu bence WB resmen acei yeni korsan kralı yapmaya çalışıyordu...

wb nin ace hadi seni kral yapalım gibi bir düşüncesi yoktu gibi.olsa raysan gibi eğitim verirdi.wb ,ace e kendi koltuğunu bırakmak istiyordu.wb nin koltuğuna oturdu mu zaten gerisi ace kalmış olurdu.ben wb nin ace i kendi koltuğuna laik görmesini çok normal karşılıyorum.çünkü biraz dikkatli bakıldığında ace rogera değilde wb ye benzediğini herkez görür.ace te wb gibi aile isteyenlerden(aile istemeze gelene gidene demez rogerın soyu devam etseydi ne olurdu ona diye,yada garpa ben doğmalımıydım diye sormazdı).ace te wb gibi kibirli,düşüncesiz davranıyor(çabuk sinirleniyor)
-wb ile ace karşılaştıklarında ace ateşten duvar yapıyor ve adamlarına kaçma emri veriyor.wb yede diyorki onlarla işin yok ben burda karşında kalıyorum(wb nin marineford savaşında yaptığı gibi)
-ace,kaybedeceğini bilsede(öleceğini bilsede)savaşmaktan çekinmiyor.kaç kere wb ye saldırdı,başka korsan olsa ace i çoktan öldürmüştü.
-ace sevdikleri için canını bile vermeye hazır,verdide(luffy için)

bence wb nin bb ye söylemek istediği şey sen luffy,ace gibi sevdiklerin için hayatını tehlikeye atmazsın,onlar gibi iyi niyetli değilsin,onlar gibi herşeyi oluruna bırakmıyorsun,her hareketin sinsice planlarla dolu.
wb nin ace böyle sevmesinin nedeni kendine benzemesinden kaynaklanıyor(bence)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık