Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazbıyık'ın Asıl Derdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 çelişki var opde birincisi shanks luffynin rogerin sözlerini sarfettiğini söyledi ve şapkayı ona verdi yani luffy başta 1 adım önde başladı hatta ray dayıyada dayı bir çocuk gördüm tıpkı bizim kaptan gibi şeyler söyledi değilmi burdan luffyn,n kral olmaya en yakın aday olacağını görüyoruz.
2 olayda ace kralın kanını taşıyor ve herkeste sabit olan düşüncemiz ace ölmese kral olurdu sizce bu işte bir çelişki yokmu...
Hocam, luffy nin tanıdıkları ile ace in tanıdıkları ve ilişkileri farklı. biz çogunlukla luffy i izledigimizden. shanks ve ray in onun üzerindeki düşüncelerini gördük. bu yüzden bu adamlar ace in ppek tanımadığından onun hakkında fazla fikirleri yoktur. onlar sadece wb nin 2. bölük komutanı olarak bilirler ve onun potansiyelini bize söylemezler.

ray ve shanks luffy bilir onu ön plana alırlar. çünkü ace ten pek haberleri yoktur.
wb de ace bilir. luffy den haberi yoktur.

herkes kendi tanıdıklarındaki potansiyeli bilir ve onu destekler.

wb de ace i arkasında büyük bir korsan oolarak bırakmak istiyordu. wb nin tayfasındaki adamlara haki egitimi verip vermedigini bilemiyoruz. biz bu mangaya başladığımızda. wb nin tayfasında işler karışık durumda olduğundan. egitim var mı yok mu bilmiyoruz

anlatmak istediğim yada sormak istediğim diyelim ace öldü luffynin önü açıldı diye düşünenlerdenim ama ace ölmeseydide luffy korsan kral olabilecekti düşüncesi ve luffynin her yönüyle rogere daha çok benziyor olması kafamı karıştırıyor belkide ace yaşasaydı kral luffy olacaktı.

WB kim mi ? =)
+ Olarak desteksiz kimse kolay kolay Kral olamaz. Bak Luffy'e kaç kere ölümden döndü ama olacak =)
İş desteksiz Kral olmaktan geçer aslında :)
Halk arasındada baya çok kullanılan bir söz var, Arkası sağlam bu nedenle yükselmş gibi ve ben böyle adamlardan nefret ederim adam'ın arkası yada önü sağlam olacağına kendisi sağlam olsun.
Zaten WB yaşarken ACE'yi raftel'e götürse yada rakiplerini saf dışı bıraksa ACE'nin alacağı kral'lık tartışılırdı.
Sengoku bile nedenleriyle birlikte ACE nin kral olabileceğini açıklamasından sonra halla bazı insanların ACE kral olamazdı demelerine şaşırıyorum :)
Luffy'de artık kral'lık olayının suyunu çıkarmaya başladı. Devrimci baba,Korsan abi'ler,Marine dede tabi hal böyle olunca Kral olsa bile arka sağlamlığından olacak.
Roger(tayfası)hakkıyla almıştır (umarım :D)

anlatmak istediğim yada sormak istediğim diyelim ace öldü luffynin önü açıldı diye düşünenlerdenim ama ace ölmeseydide luffy korsan kral olabilecekti düşüncesi ve luffynin her yönüyle rogere daha çok benziyor olması kafamı karıştırıyor belkide ace yaşasaydı kral luffy olacaktı.
ace zaten kral olmak deil yasamayı hakediyormuyum sorusunun cevabını arıyordu kendince...ama wnbin ve nakamalarının istegi ve cabasıyla bu hedefi kendine koysaydı en azından luffyle kapısırlardı ve luffyi döverdi bir güzel...ayrıca luffynin ruh hali düsünceleri rogera cok benzesede,gücünü direk alan ace...kücück velet bir bar dolusu adamı dövüyor tabi bir düzine korsanı veletken sadece haki gücüyle bayıltabilmesini hiç sayımıyorum...ve luffynin orda sabo ve acele dayanabilmesinin tek nedenininde gomu gomu no mi oldugunu unutmamak gerekiyor... yani acein potansiyeli her ne kadar kabul etmek istemesemde luffyden cok fazla...:) ha kader ve e.oda luffyi secti o baska mesele...

üstelik acein rogerın oglu oldugunu shankste,raylegihte o gün savas meydanında ögrenmiştir bence...garp olabildigince saklamıs zaten...öyle olmasa yeni tanıdıgı luffy için kolunu veren shanks ki o zman gelir diye iddaa etmiştim, savasada luffy için geldi zaten bence...kaptanının oglu için kesin gelirdi:good:

İş desteksiz Kral olmaktan geçer aslında :)
Halk arasındada baya çok kullanılan bir söz var, Arkası sağlam bu nedenle yükselmş gibi ve ben böyle adamlardan nefret ederim adam'ın arkası yada önü sağlam olacağına kendisi sağlam olsun.
Zaten WB yaşarken ACE'yi raftel'e götürse yada rakiplerini saf dışı bıraksa ACE'nin alacağı kral'lık tartışılırdı.
Sengoku bile nedenleriyle birlikte ACE nin kral olabileceğini açıklamasından sonra halla bazı insanların ACE kral olamazdı demelerine şaşırıyorum :)
Luffy'de artık kral'lık olayının suyunu çıkarmaya başladı. Devrimci baba,Korsan abi'ler,Marine dede tabi hal böyle olunca Kral olsa bile arka sağlamlığından olacak.
Roger(tayfası)hakkıyla almıştır (umarım :D)
Roger tek başına Kral olduysa eğer (Desteksiz) Luffy olsa da anlamı yok o zaman.
Ki Roger da elbette yerleri öpmüştür. Kaç kere kurtarılmıştır cidden bakıyorum da WB gibi bir adam yanında tümen komutanıyla birlikte gidiyorsa Roger el kol sallaya sallaya tek başına Kral olmamıştır heralde.
Gerçek hayatla Korsanlığı karıştırma Lojistik destek en önemli şey =)

kendi başına biri kk nasıl olabilir zaten.İnanılmaz bi guce sahip olması lazım ki bu da adaletsiz olurdu baya.Destek elbette olacak ama ne ölçüde olacagı tartısılır tabi.Destek derken tayfayı ayrı tutuyorum tabiki.

rogerın wb ye D. ile ilgili söyledikleriyle alakalı olabilir şimdi diceksiniz ozaman karasakalı niye yapmadı?karasakal uzun yıllardır zaten wbnin tayfasında wb artık onu tanımıstır ve kk olucak bi kişiliğe sahip olmadını görmüstür diye düşünüyorum..

Hamurabi

rogerın wb ye D. ile ilgili söyledikleriyle alakalı olabilir şimdi diceksiniz ozaman karasakalı niye yapmadı?karasakal uzun yıllardır zaten wbnin tayfasında wb artık onu tanımıstır ve kk olucak bi kişiliğe sahip olmadını görmüstür diye düşünüyorum..
zaten WB BBye ''sen o değildin,rogerin beklediği kişi sen değilsin teach.hiç şüphesiz'' demişti.

Ace roger'dan 1-2 sene sonra gelse tamam ama 19 sene boyunca bu adam D. bunu kral yapayım demediğine göre kimseyi kral yapmakla ilgilenmiyo demektir.En başından teach'in gerçek bi D. olmadığını bilseydi roger'a benim tayfamda da var falan demezdi.Yada daha sonra ona dikkat ederdi.

zaten WB BBye ''sen o değildin,rogerin beklediği kişi sen değilsin teach.hiç şüphesiz'' demişti.
O lafı roger'dan D. lerin ne olduğunu duyduktan 22 sene sonra söyledi.Teach roger'ın beklediği D. lerden değilken ace nasıl olabilir ki? D. lerin en büyük özelliği ölerken gülmeleri ve hayalleri uğruna sonuna kadar,kararlılıkla gitmeleri.Teach'in ilk özelliğe sahip olmadığını İD'de magellan'ın zehriyle ölecekken luffy'nin loguetown'da yaptığı gibi gülmemesinden biliyoruz.Ace'in de ikinci özelliğe sahip olmadığını kral olucam diye yola çıktıktan sonra direk vazgeçmesinden biliyoruz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık